Eesti BMW Klubi BMW Cup 2007 V etapp-avarii rajal

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Suletud
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

Esimese sõidu ajal tuli roolikate lahti ja ei saanud ei piduri ega gaasipedaali pealt jalga ära (jäi pidevalt sinna vahele kinni). Teine sõit sai enda arust paar kiiret ringi tehtud enne väljasõitu aga kahjuks need ei läinud enam kirja ja kolmadal korral sõitsin rahulikult läbi (mõtlesin et teises voorus tuli suht hea aeg ja väga ei pingutanud, aga need ju ei läinud kirja kahjuks) ja ajaks jäi kahjuks 49.0 Seega tahaks see aasta veel kuskil üritusel tabasalus aega parandada.
Väga kurb oli see mis lõpus juhtus. Järgmine kord siis saavad loodetavasti rajale need kes on maksnud osavõtutasu, sest elu on näidanud et kui ürituse lõpus lastakse kõik rajale siis nii mõnigi hakkab hullu panema ja kahjuks kannatavad süütud inimesed
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

E28 kirjutas:Väga kurb oli see mis lõpus juhtus. Järgmine kord siis saavad loodetavasti rajale need kes on maksnud osavõtutasu, sest elu on näidanud et kui ürituse lõpus lastakse kõik rajale siis nii mõnigi hakkab hullu panema ja kahjuks kannatavad süütud inimesed
Ära seleta nii, nagu kogu asi ühe mehe süü oleks olnud. Ja vaba rada on just selleks hea, et need kes veel sõita ei julge saaks harjutada, sellise asjaga võiksid kogenenumad mehed ka arvestada, eksju? Et siis kes see süütu inimene kannatas?
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Kristjan_K kirjutas:
E28 kirjutas:Väga kurb oli see mis lõpus juhtus. Järgmine kord siis saavad loodetavasti rajale need kes on maksnud osavõtutasu, sest elu on näidanud et kui ürituse lõpus lastakse kõik rajale siis nii mõnigi hakkab hullu panema ja kahjuks kannatavad süütud inimesed
Ära seleta nii, nagu kogu asi ühe mehe süü oleks olnud. Ja vaba rada on just selleks hea, et need kes veel sõita ei julge saaks harjutada, sellise asjaga võiksid kogenenumad mehed ka arvestada, eksju? Et siis kes see süütu inimene kannatas?
Need kes veel sõita ei julge peaks kõigepealt ikka harjutama oma raha eest seal üksi nii, et teisi ohtu ei sea!
X3 3,0D E83 & 123c E82
E28
Huviline
Postitusi: 816
Liitunud: 09.05.2003 00:08 07

Postitus Postitas E28 »

Kristjan_K kirjutas:
E28 kirjutas:Väga kurb oli see mis lõpus juhtus. Järgmine kord siis saavad loodetavasti rajale need kes on maksnud osavõtutasu, sest elu on näidanud et kui ürituse lõpus lastakse kõik rajale siis nii mõnigi hakkab hullu panema ja kahjuks kannatavad süütud inimesed
Ära seleta nii, nagu kogu asi ühe mehe süü oleks olnud. Ja vaba rada on just selleks hea, et need kes veel sõita ei julge saaks harjutada, sellise asjaga võiksid kogenenumad mehed ka arvestada, eksju? Et siis kes see süütu inimene kannatas?
kas sa ise olid kohal ja nägid mis juhtus? kui ei siis ära ise seleta
Siililegi on selge et paremast servast ei teha vasakpööret kui tahad vastu vaielda siis peaks uuesti autkooli minema. Ei taha kedagi otseselt süüdistada aga kõrvalt vaadates keeras mõned ringid varem sallu rajalt maha täpselt samamoodi ja keeras suht räigelt MX5-le ette, õnneks too pääses mööda. Ja siiski on vaba rada ametlikel üritustel mõeldud ju neile kes on selle eest maksnud
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Kristjan_K kirjutas:Ära seleta nii, nagu kogu asi ühe mehe süü oleks olnud.
On ikka lauslollus ja lausa kuritahtlik minna ringrajale kiiret sõitu tegevate autode vahele driftima kui ise ei suuda peegleidki jälgida. Sõitsime Anderiga pikalt sabas tegelasel, kes teeservast teeserva pendeldas kuni lõpuks oma rajalt välja sõitmisega raja vabastas. No ja eriti haiglane on hoida viimases kurvis raja siseserva ja seejärel ilma peeglisse vaatamata risti üle autosid täis raja sõita ning sealjuures kõrvalsõitjale külje pealt sisse keerata.
Lollus pole maamunalt kadunud.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Kristjan_K kirjutas:
E28 kirjutas:kas sa ise olid kohal ja nägid mis juhtus? kui ei siis ära ise seleta
Siililegi on selge et paremast servast ei teha vasakpööret kui tahad vastu vaielda siis peaks uuesti autkooli minema. Ei taha kedagi otseselt süüdistada aga kõrvalt vaadates keeras mõned ringid varem sallu rajalt maha täpselt samamoodi ja keeras suht räigelt MX5-le ette, õnneks too pääses mööda. Ja siiski on vaba rada ametlikel üritustel mõeldud ju neile kes on selle eest maksnud
Sa mees **** ei taha minna? Ma olin kõige lähem inimene sellele asjale ja nägin otse pealt kõike mis toimus.
Enne rajale ronimist võiks natuke endale selgeks teha kuidas rajal liigelda ... see, et keegi millelegi kõige lähemal oli, ei tee lollust vähemlolluseks. Ma saan aru, et mõne mehe jaoks oli see mees jumal ja mees omast arust Eesti kroonimata driftikuningas aga no ... kamoon.
Viimati muutis Indrek_M, 23.09.2007 19:54 25, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Peeglisse ta vaatas (pea liigutus oli mulle igastahes näha) ja saage ometi aru, ta oli raja keskel
Esiteks oli Sallu tee keskel ja OHUTULEDEGA, nüüd mõtle kogu harjutus uuesti läbi enda jaoks.
Janek
Klubiliige
Postitusi: 1555
Liitunud: 18.11.2003 16:13 10
Peamine sõiduk: E46 320d
Telefon: 56659473
Asukoht: Vilppula (soome)

Postitus Postitas Janek »

bmw foorum pole küll see kus nüüd üksteise kallal nokkida
Tel:56659473
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Einoh, ma ei saa aru, miks inimesed seletavad teemal, mida nad ise ei näinud. Oleks siis vahetult pealt näinud või üritaks vähemalt erapooletu olla.
Ja siis on kohe see paha inimene süüdi, kellel "heade" inimeste silmis halvem maine on.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ega see vaidlus ei lahenda siin küll midagi. Eks kui asjaosalised ise mainivad siis nii on.
Kurb hooaja lõpp muidugi :(
530d
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

kui siiani ei olnud sellist reeglit, siis tänasest võiks kehtida. Maksid saad sõita, ei maksnud vahid raja kõrval või lunid kellegi kõrval istmele ennast. Õnnetust ise pealt ei näinud, kuid paremalt servast ei tehta ühesuunalisel teel vasak pööret. Lisaks oli rada mõnuga ära pasandatud...
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

To Kristjan_K: arvesta siis sellega, et sa ei olnud ainuke kes seda pealt nägi- ja natuke eemal (rajale otse vaadates) oli pilt natuke teistsugune!

To Valdek: jah- sul on õigus- korraldajana on mul väga **** tunne, et mitte võistlejad rajale said.

Õnneks oli tegemist, vaid mõlkimisega ja kahjuks liiga õpetlik lugu!

Nagu elu ikka seab oma raskused ette. Hommikul rajale jõudes oli ebameeldivaks üllatuseks täiesti ebarahuldavas korras rada. Eelmis päeval seal toimetanud noored rallisõitjad olid kurve lõigates raja katnud mulla ja killustikuga- siinkohal tänud lihasjõule, kes raja korda seadsid.

Võistlus oli ise igati tore. Kui A klassi esimeste sõitudega jukerdas natuke ajavõtt siis B klassi sõidud sujusid ilusti. Sama võib ka teise vooru kohta öelda. Küll aga tuleb järgneval hooajal starti ilmumise kohta üks täiendav punkt ;)

Eks järgnevaks aastaks on ka seal tabasalu rajal toimetamise korraldus ka paika loksunud.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kyla
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 26.12.2005 20:57 59

Postitus Postitas Kyla »

Jep jah ... tollel saatuslikul ringil olin ka ise rajal ja rada oli ikka ISUGA ära pasandatud ....krt kui driftikunnid ei suuda püsida valgete joonte vahel ja peegleid jälgida siis selle tegevuse harrastamiseks oleks siiski sobilik koht vaid lennuväli kus ruumi laialt.
Ei tulnud siia tigetsema vaid ütlema oma arvamust , sest Rustangist ja tema kätetööst kahju .
Kahju et see viimane üritus nii lõppema pidi..... muidu oli ju mõnus päev ja sai uuel rajal päris palju sõita jaaaa muidugi tänud korraldajatele ilusa ürituste sarja eest !!! Jõudu uueks hooajaks !!!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

no sallut on lihtne ka peksta...ma leian et ta siiski enne seda õnnetust toimis õigesti suuresti...ka nägin oma silmaga, tuli kurvis rahulikult äärest, ohutuled põlesid ja oli sel hetkel raja keskel suht...rustang oleks võinud kurvist tulles siiski hoo maha võtta, nähes enda ees ohutuledega autot...sallu vaatas küll peeglist aga kui sealt kurvist tulla hooga siis kaldud ju väga vasakule äärde ja väga võimalik et sattu Sallu suhtes pimedasse nurka sel hetkel...liiatigi kes nägi autot siis oli ta üks külg suht porine nii et oli suht halb nähtavus...minu arvamus: viga mingu pooleks, sest ainuõiget süüdlast ma siin ei leia
´17 4Drive
devilc
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 15.09.2003 16:34 03

Postitus Postitas devilc »

Kurb, mis rustangiga juhtus. Ise seda pealt ei näinud, nii et oskan kommenteerida ainult kirjelduste põhjal. Tuledega või mitte tuledega, raja keskelt või paremast servast ei tehta vasakpööret.

Küll aga nägin kodaniku stiilinäiteid pea terve ringi ajal, mis tal sabas jõlkusin. Indrek oli kah peal, ning asi oli täpselt nii, nagu ta kirjeldas: peeglitesse mitte üks pilk, ohtlik pendeldamine raja ühest servast teise. Mööda õnnestus saada alles siis, kui härrasmees kurvis välja sõitis, ja ka siis suht napilt nina eest läbi, kuna tagasi rajale tuldi teisi sõitjaid tähele panemata. Sauga OT rajapäeval oleks selline tegelane peale üht ringi musta lipuga maha võetud.

Aga Avo idee on õige - hilisemast väravast tuleks teha mahasõit jah. Endalgi õnnestus paar korda seal põdrakatset teha.

Kui nüüd selle pika tiraadi peale ka üritusest rääkida, siis suur aitäh korraldajatele! Sõita sai palju (üle 50 ringi tuli kokku), üritus sujus, ilm oli ilus. Mis veel tahta...
maxo
Huviline
Postitusi: 274
Liitunud: 27.01.2007 10:21 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas maxo »

Enda võistlus nüüd kõige paremini välja ei kukkunud...millegipärast ei piisanud ca.1/4 paagist bensiinist auto käigushoidmiseks ja seetõttu kannatasid ka ringiajad...ja kuidagi libe oli ka....ja ma suutsin kolmandat korda 9. kohale jääda :?

Riivo kirjutas:no sallut on lihtne ka peksta...ma leian et ta siiski enne seda õnnetust toimis õigesti suuresti...ka nägin oma silmaga, tuli kurvis rahulikult äärest, ohutuled põlesid ja oli sel hetkel raja keskel suht...rustang oleks võinud kurvist tulles siiski hoo maha võtta, nähes enda ees ohutuledega autot...sallu vaatas küll peeglist aga kui sealt kurvist tulla hooga siis kaldud ju väga vasakule äärde ja väga võimalik et sattu Sallu suhtes pimedasse nurka sel hetkel...liiatigi kes nägi autot siis oli ta üks külg suht porine nii et oli suht halb nähtavus...minu arvamus: viga mingu pooleks, sest ainuõiget süüdlast ma siin ei leia
Selle teema kohapealt jagan pigem seda arvamust ja pooldan Silweri suhtumist :roll: .Kõik meist ei ole rajasõitjad ja enamused ei tea neid kirjutatud ja kirjutamata reegleid,ning kogenumad peaks sellega ka arvestama,kui käimas amatöörvõistlus...ja eriti vaba rada!Peale ja mahasõiduaukude vahetamine oleks tõepoolest abiks.Loodetavasti saadaks kahjud likvideeritud ja mõlemad autod jälle sõidukorda.
Edu korraldajatele ja tänud huvitava hooaja eest!
Powered by M3 236kW
EDL: http://www.driftime.ee
Kaido S
Huviline
Postitusi: 758
Liitunud: 07.01.2003 10:45 07

Postitus Postitas Kaido S »

Kuulge mehed - seda ei anna vabandada, et pole ennem rajal käinud... Kogu OT ajaloos pole olnud nelja aasta jooksul ühtki sarnast juhtumit - ja üksteisest möödutakse seal tihti. Alati on olnud pundis ka algajaid...

See juhtum tekkis vaid Sallu arrogantsest suhtumisest, rajal ja liikluses tehakse loogilisi käike ja nähakse teisi - kas kodanik pöörab Liivalaia - Pärnu mnt ristis samuti äärmiselt parempoolselt realt vasakule Pärnu maanteele? Kui õnnetuse põhjustaja on härrasmees, siis hüvitab ta kulud. Avo oleks seda võinud aimata, kuid ilmselt oli ta eesliikuja kehakeeles nii kindel...

Tabasalu rajaga on vist mingi karma laks - teist nädalavahetust järjest lõhutakse üks päeva ilusamaid liikureid.
matukas
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 11.07.2005 09:27 58

Postitus Postitas matukas »

Ei saa üle ega ümber sellest mustast plekist. Mis oskan öelda. Tegu ei olnud sellise juhtumiga, mis oleks LE alla käinud. Minu arvamus asjast: mõlemad kannavad oma auto remondikulud ise.

Mis puutub sallu tegevusse, siis olnuna seal koha peal, ei jätnud tema tegevus positiivset muljet, kui ta millalgi enne kella kolme Harku poolse 'oaasi' ümber kumme kärsatas. Ja ringrajal ei driftita, kui pole driftivõistlus! Loodame, et ta võtab sellest intsidendist õppust ja edaspidi selliste tagajärgedega trikke ei tee ning kaine mõistus võidab.

Aga üritus ise oli muudes aspektides meeliülendav. Ilm ilus ja palju huvilisi/osalejaid. Loodan, et kõik jäid rahule ja said oma kiirusekihud rahuldatud. Vähemalt natukeseks ajaks. Turvalist liiklemist ja hoidke tänavatel kiirus õige!
VWPG40-92
Kasutaja avatar
sallu
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 15.04.2003 16:38 31
Peamine sõiduk: BMW e65 730d 2004
Kontakt:

Postitus Postitas sallu »

mnjaa, kõiges peaaegu muidugi päri. Avo-ga oleme mõlemad süüdi,
ma isegi küsisin kas ma võin driftida. Ma selle poisi nime ei tea, aga tundus seal korraldavat. Samuti tean ma rajareegleid pimesi, tuletame meelde, et olen ka ise päris palju erinevaid ringrajaüritusi korraldanud, kohtunik olnud veel rohkematel (ka EAL-i omadel) ja otseloomulikult olen ka sõitnud erinevatel üritustel, asi kõik hästi selge, kuna tõepoolest panin enne lõppu teelt mudasisse (rehvid olid liiga lödid), kõik nägid seda, auto oli väääga mudane, edasi ma sõitsin väga rahulikult ja väljaspool ideaal trajectoori et vältida raja määrimist, samuti ka enne mahakeeramist ja vaatasin ka 100% peeglisse, kus ma ei näinud Rustangit ega ka kedagi teist... Ma tõesti vabandan, et ma teie päeva ära rikkusin, aga sellepärast ma nüüd küll sõitmist pooleli ei kavatse jätta, ikka juhtub, avoga võtan ilmselt homme õhtal ka ühendust, mõned tema asjad minukäes, ex siis näeb mis tema asjast arvab... kui keegi reeglitest teab, siis just tema.
On ju tema need suuremjaolt ise kokkupannud...

Vabandust veelkord korraldajate ees ja ei ole mind mõtet maha kanda, suudan siiski tegelikuses autot talitseda ja kui vigadest ei õpi, kuidas siis veel..
BADASSSallu get connected 5289380
Suletud