Teed korda !!!

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Teed korda !!!

Postitus Postitas Oliver P »

http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?t=31266

Avastasin nädalavahetuse Sl Õhtulehest info ja siis Sr lehelt täpsemalt.

:roll:

Ei tea kas antud üritusest on meil juba juttu olnud kuid ,kui on siis topelt ei kärise.
Puhas sõidurõõm
Kasutaja avatar
rzz
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 27.08.2004 21:10 14
Asukoht: TLN-KSK
Kontakt:

Postitus Postitas rzz »

Artiklist tuleb omad järeldused teha..
Mina järeldan sellest seda, et kuna elan Kalevi juures, siis tuleb tugevalt enne 16'te koju jõuda .. vastasel juhul enne 20't ilmselt ukseni ei jõua, kui striitreisfoorumlased oma masinatega pärnu mnt. ära ummistavad.

Katkiste teede vastu olen ka mina, aga arstide töö kvaliteeti või iseloomu ei paranda minnes inimesi lõikuma. Miks peaks teedega teisiti olema.
I had a life once. Then I bought a BMW
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Tallinnas teed niigi umbes selle niiöelda tipptunni ajal. inimesed närvilised milleks siis veel rohkem probleeme tekitada? Kahju saab ainult tavaliikleja. Linnavalitsus tuleb hoopis ümber piirata inimeste poolt.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Aktsioon on ise-enesest positiivne- kui olete ajakirjandust jälginud siis väga palju räägitakse meil sellest, et inimesed on passiivsed- ei streigi!

Juhul kui SR tegelastel ka meeleavalduseks luba olemas siis toetan EBK osalemist antud aktsioonis igati. Kuid nagu öeldud siis kõik peab toimuma seadusesilmaga kooskõlastatult.

Vastasel juhul tuletan meelde, et LE räägib ka põhjendamatult aeglasest sõitmisest ja liikluse takistamisest, mis on samuti karistatav nagu kiiruse ületamine!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
rzz
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 27.08.2004 21:10 14
Asukoht: TLN-KSK
Kontakt:

Postitus Postitas rzz »

LE räägib ka kiiruse valimisest vastavalt ilmastiku- ja teeoludele.
I had a life once. Then I bought a BMW
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Tauri kirjutas:Juhul kui SR tegelastel ka meeleavalduseks luba olemas siis toetan EBK osalemist antud aktsioonis igati.
Vastasel juhul tuletan meelde, et LE räägib ka põhjendamatult aeglasest sõitmisest ja liikluse takistamisest, mis on samuti karistatav nagu kiiruse ületamine!
Õhtuleht kirjutas:Ehkki Delfis väidetakse, et aktsiooni eestvedajad tegutsevad ametliku loa saamise nimel, kinnitab linnavalitsuse pressiesindaja Jaan Rõõmussaar, et selleks on juba hilja - luba tuleb taotlema hakata vähemalt kaks nädalat enne üritust
Õhtuleht kirjutas:Aatriumi mööblikaubamajale on meeleavaldajate kogunemine nende parklas aga uudis - ükski korraldaja ei ole selleks luba küsinud.
Mati Songissepp kirjutas:Nii aeglane sõit on tema sõnul omavoliline liikluse takistamine, milleks oleks küll linnavalitsuse luba vaja. Sellist käitumist nimetab ta streigiks.Ka liikluseeskirjas on punkt, mis keelab põhjendamatult aeglase sõiduga teisi liiklejaid takistada.
MAdis Tilk kirjutas:Kui tegu on organiseeritud meeleavaldusega liikluses, on selleks tarvis politsei luba.
Kasutaja avatar
villi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 18.06.2004 12:20 09
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas villi »

Tauri kirjutas:
Vastasel juhul tuletan meelde, et LE räägib ka põhjendamatult aeglasest sõitmisest ja liikluse takistamisest, mis on samuti karistatav nagu kiiruse ületamine!
Ma arvan, et nii mõnigi teelõik tallinnas on nii katkine, et 10-20km/h kiirusega sõitmine on põhjendatud
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Kindlasti on, kuid vähe on neid nö põhiteid kus on vaja 10-20 sõita! Pigem 30-40 km/h. Tavaliselt on mingis teelõigus vaja hoog maha võtta ja rahulikult autot säästa.

Kuid nagu Hanno postist paistab, siis antud üritus momendil luba ei saa ja seega ka osalemine EBK poolt jääb ootama - kahjuks :(
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Üldiselt pooldan selliseid ettevõtmisi, eriti Tallinna vääääga halbade teede valguses, kuid kahju et luba ei ole. Tahtsin isegi minna aga nüüd ei lähe kui luba pole.

Minnakse alati hurraaga peale aga jäetakse nii olulised detailid nagu luba kõrvale ning seega heidetakse kogu üritusele halba varju. Mis mõte sellel on. Tehke parem korralikult ja nii nagu peab ja tulemus on ka parem.
Kasutaja avatar
villi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 18.06.2004 12:20 09
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas villi »

Relk kirjutas:Üldiselt pooldan selliseid ettevõtmisi, eriti Tallinna vääääga halbade teede valguses, kuid kahju et luba ei ole. Tahtsin isegi minna aga nüüd ei lähe kui luba pole.
Minu arust pole ju luba vaja, kui inimesed, kes hoolivad oma autost väga, satuvad ühtesid teelõike samaaegselt kasutama. Ning liikluseeskiri lubab põhjendatult aeglaselt sõita!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Just! Ise sõidan näiteks Pärnus Riia maanteel meelega mingi max 40ga, kuna mul on selline auto nagu ta on, ei kannata kihutada ja ei taha autot ka lõhkuda. Ja loodan kogu aeg, et mõni miilitsaauto taga sõidaks, tahaks teada kas ta selle slaalomi ja ''uimerdamise'' peale midagi ütleks ka ja teeks :P
Viimati muutis AARE540, 17.05.2005 11:33 41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

10-20 km/h liigelda ei ole põhjendatud ikkagi väga paljudes kohtades ja antud üritus on organiseeritud ja kui ei ole vastavaid lubasid siis on tegemist mitteametliku ja seadust rikkuva üritusega.

PS! tahaks seda tõenäosusteooria arvutust näha, et nt. Pärnu maantele satub ühe korraga 200 autojuhti, kes väga hoolivad oma autodest aga sülitavad liikluseeskirjadele :D
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
villi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 18.06.2004 12:20 09
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas villi »

Tauri kirjutas:10-20 km/h liigelda ei ole põhjendatud ikkagi väga paljudes kohtades ja antud üritus on organiseeritud ja kui ei ole vastavaid lubasid siis on tegemist mitteametliku ja seadust rikkuva üritusega.

PS! tahaks seda tõenäosusteooria arvutust näha, et nt. Pärnu maantele satub ühe korraga 200 autojuhti, kes väga hoolivad oma autodest aga sülitavad liikluseeskirjadele :D
see et satuvad ei oleks küll tõenäoline, aga kuidas tõestada et see on üritus? kuidas sülitavad liikluseeskirjale? kui sõidavad teeolule vastava kiirusega?
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Teed korda aktsioon on hea ideega, kuid kahjuks on teostus otseselt liiklejate endi vastu suunatud. Kui meeleavaldusega üritatakse pointi saavutada, tuleks sel juhul valida, kellele avaldus suunata: piirata kommunaalametit, riigikogu vms kes teedehituse kraanide juures otsustajad on...
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

villi kirjutas:aga kuidas tõestada et see on üritus?
Politsei ja kõik muud organid on juba kursis selle üritusega.
Kui erinevates foorumites kutsutakse inimesi üles sellist teguviisi järgima, siis on ju korraldatud...
Viimati muutis hanno, 17.05.2005 14:50 38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
rzz
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 27.08.2004 21:10 14
Asukoht: TLN-KSK
Kontakt:

Postitus Postitas rzz »

Tauri kirjutas: PS! tahaks seda tõenäosusteooria arvutust näha, et nt. Pärnu maantele satub ühe korraga 200 autojuhti, kes väga hoolivad oma autodest aga sülitavad liikluseeskirjadele :D
sellise sõidukiiruse valimiseks piisab 3'st autost, kes kõrvuti kolme rea peal ühtlaselt 10km/h sõidavad. Ülejäänud (kes järel sõidavad) ei oma suurt valikut, kui neil sama tee on.. ;)

seega teie 200 autojuhti + veel need, keda üritus ei koti või kursis ei ole, kuid sõidavad pärnu mnt'd pidi linna osalevad teie aktsioonis olenemata tahtmisest.. :D

seega ei vasta nad ka politseile.. ;)
I had a life once. Then I bought a BMW
Kasutaja avatar
villi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 18.06.2004 12:20 09
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas villi »

hanno kirjutas:
villi kirjutas:aga kuidas tõestada et see on üritus?
Politsei ja kõik muud organid on juba kursis selle üritusega.
Kui erinevates foorumites kutsutakse inimesi üles sellist teguviisi järgmina, siis on ju korraldatud...
ma natuke väljendasin valesti ennast. mõtlesin rohkem seda, et kes ja kuidas tõestab, et kes on seal niinimetatud üritusel ja kes niisama liikleja?
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

villi kirjutas:
hanno kirjutas:
villi kirjutas:aga kuidas tõestada et see on üritus?
Politsei ja kõik muud organid on juba kursis selle üritusega.
Kui erinevates foorumites kutsutakse inimesi üles sellist teguviisi järgmina, siis on ju korraldatud...
ma natuke väljendasin valesti ennast. mõtlesin rohkem seda, et kes ja kuidas tõestab, et kes on seal niinimetatud üritusel ja kes niisama liikleja?
äkki tagaklaasil ilutsevate suurte kleepsude järgi? :oops:
BMW 316iA
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Sellisel puhul selgitatakse välja inimene või inimeste grupp, kes asja organiseerisid ja nemad vastutavad. tahtlik või tahtmatu osaleja tõenäoliselt politseiga kokku ei puutugi!- heal juhul
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
ghostdog
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 01.07.2004 21:21 14
Peamine sõiduk: BMW i3

Postitus Postitas ghostdog »

Streetrace.org lehelt -
Tähelepanu

Niih, et siis 20 mai kell 17:00 Tallinnas kadrioru staadioni esisel platsil toimub koosolek, olemas on linna ja politsei luba!!!
Nii, et antud juhul siis asi ametlik ja mina ka rõõmsalt kohal!
:D
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Nu lähme võtame ka sõna ja avaldame enda arvamust :!:
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver P »

Kas me nüüd ajame oma klubile rattad alla parema tuleviku nimel või ei?


Mina igatahes lähen kohale kui vähegi õnnestub :cool:
Puhas sõidurõõm
Kasutaja avatar
rzz
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 27.08.2004 21:10 14
Asukoht: TLN-KSK
Kontakt:

Postitus Postitas rzz »

Tore küll sõita, ummistada ja teiste aega raisata, et paarile paksule LV's selgeks teha, et teed katki on. Aga seda mida teede ummistamine endaga lisaks veel kaasa võib tuua tasuks ka mõelda :
Kuskil mingi tulekahju, liiklusõnnetus, kuritegelik üritus või jumalteabmis, mis nõuab kiiret reageerimist ja kohale jõudmist.
Mõni süütu inimene võib majja sisse põleda, nuga saada või varaliselt hävida, kuna mingi osa autojuhte tekitavad kesklinna blokaadi.

Kui mu 4-aastasele lapsele peaks sel hetkel triikraud pähe kukkuma ning kiirabil vaja kiirelt majani jõuda.. ning seda takistab 2km pikkune protestijate rivi, siis ma laseks heameelega korraldajad oksa tõmmata või kinni panna. Õnneks laps maal praegu.. :roll:

Aga natuke mõttetu plaan minu arvates.. :(
I had a life once. Then I bought a BMW
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

rzz kirjutas:Tore küll sõita, ummistada ja teiste aega raisata, et paarile paksule LV's selgeks teha, et teed katki on. Aga seda mida teede ummistamine endaga lisaks veel kaasa võib tuua tasuks ka mõelda :
Kuskil mingi tulekahju, liiklusõnnetus, kuritegelik üritus või jumalteabmis, mis nõuab kiiret reageerimist ja kohale jõudmist.
Mõni süütu inimene võib majja sisse põleda, nuga saada või varaliselt hävida, kuna mingi osa autojuhte tekitavad kesklinna blokaadi.

Kui mu 4-aastasele lapsele peaks sel hetkel triikraud pähe kukkuma ning kiirabil vaja kiirelt majani jõuda.. ning seda takistab 2km pikkune protestijate rivi, siis ma laseks heameelega korraldajad oksa tõmmata või kinni panna. Õnneks laps maal praegu.. :roll:

Aga natuke mõttetu plaan minu arvates.. :(
20 mai kell 17:00 Tallinnas kadrioru staadioni esisel platsil toimub koosolek!

Ei toimu ju mingit blokaadi :?
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

rzz kirjutas:Tore küll sõita, ummistada ja teiste aega raisata, et paarile paksule LV's selgeks teha, et teed katki on. Aga seda mida teede ummistamine endaga lisaks veel kaasa võib tuua tasuks ka mõelda :
Kuskil mingi tulekahju, liiklusõnnetus, kuritegelik üritus või jumalteabmis, mis nõuab kiiret reageerimist ja kohale jõudmist.
Mõni süütu inimene võib majja sisse põleda, nuga saada või varaliselt hävida, kuna mingi osa autojuhte tekitavad kesklinna blokaadi.

Kui mu 4-aastasele lapsele peaks sel hetkel triikraud pähe kukkuma ning kiirabil vaja kiirelt majani jõuda.. ning seda takistab 2km pikkune protestijate rivi, siis ma laseks heameelega korraldajad oksa tõmmata või kinni panna. Õnneks laps maal praegu.. :roll:

Aga natuke mõttetu plaan minu arvates.. :(
ma olen väga päri selle arvamusega. ega me ei räägigi koosolekust, ikka sellest n.ö. protestisõidust. ma ei pea samuti normaalseks kaasliiklejate ja -kodanike elude häirimist. nii jääb mulje, nagu see streik oleks kaasliiklejate vastu suunatud, mitte Tallinna LV vastu. rääkimata ohusituatsioonidest, mida see endaga kaasa võib tuua.

inimesed võiks ikka asjade üle veits juurelda ennem kui suure hurraaga lahingusse tormavad.
BMW 316iA
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
rzz kirjutas:Õnneks laps maal praegu..
Tee ise sama ;) Mina vähemalt plaanin reedel väga kiiresti linnast jalga lasta.

jJanno
exTouring
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kadrioru väljakule võib minna. Selleks on korraldajatel luba olemas. Niiet kel soovi, siis andke tuld.

Protestisõitu korraldajatel plaanis pole, kuna selle jaoks puudub luba.
tmw
Huviline
Postitusi: 358
Liitunud: 03.01.2005 20:31 29
Peamine sõiduk: MB W212 E500
Asukoht: Pärnu

Võiks ju väheke teistmoodi seda asja ajada:

Postitus Postitas tmw »

rzz kirjutas:Tore küll sõita, ummistada ja teiste aega raisata, et paarile paksule LV's selgeks teha, et teed katki on. Aga seda mida teede ummistamine endaga lisaks veel kaasa võib tuua tasuks ka mõelda :
Kuskil mingi tulekahju, liiklusõnnetus, kuritegelik üritus või jumalteabmis, mis nõuab kiiret reageerimist ja kohale jõudmist.
Mõni süütu inimene võib majja sisse põleda, nuga saada või varaliselt hävida, kuna mingi osa autojuhte tekitavad kesklinna blokaadi.

Kui mu 4-aastasele lapsele peaks sel hetkel triikraud pähe kukkuma ning kiirabil vaja kiirelt majani jõuda.. ning seda takistab 2km pikkune protestijate rivi, siis ma laseks heameelega korraldajad oksa tõmmata või kinni panna. Õnneks laps maal praegu.. :roll:

Aga natuke mõttetu plaan minu arvates.. :(
RZZ jutt on täiesti õige. Mina arvan, et pigem võiks iga päev vastavate klubide liikmed või siis aktsioonist osavõtta soovijad teha järgmist: Kirjutada kaebakirjasid ja e.-maile. Seaduse kohaselt, peaks igale kirjale teatud aja pärast vastus tulema seletustega. See ummistaks ju konkreetselt otsustavate inimeste tähelepanu. Kulu on ju suht väiksem ja keskonna saastatus jne on välistatud. Pealegi võib ju sisu olla täiesti aus a'la stiilis:" Sõitsin ...teelõigul ,.....kella paiku ja esitan käesolevaga päringu, mjillal antud teelõik sõidukõlbulikuks tehakse. Teie vastust ootama jäädes. Lugupidamisega.

Kui ikka suur hulk kirju (4,5 EEku mark + kiri) sinna LV-jõuab iga päev siis on ju mingi efekt ka . Samas kütusekulu on väiksem ja sihtmärk on täpne.

See oli lihtsalt minu poolne arvamus, sest ei poolda jõulisi manöövreid, kuigi vahel ilma nendeta ei saa. :lol:

Tervitades

Tmw.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Asi veel lihtsam. Ametliku teabepäringu saab sooritada ka interneti vahendusel tallinna kodulehe kaudu. Ka neile on kohustus vastata.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

see kirjade mõte on muidu igati OK, kuid sellega halvatakse linnavalitsuse töö ja seoses sellega võib jääda midagi muud tegemat- nt. mingite toetuste määramine vms. mis on teatavale osale linnakodanikest väga suure elutähtsusega!
Või siis on asjal teine stsenaarium- kõigile saadetakse täpselt 1 vastus ja sellega kulutatakse taas mingi hulk raha ebaotstarbekalt!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Vasta