K: rihmade eluiga

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
stinger
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 16.05.2004 13:49 45

K: rihmade eluiga

Postitus Postitas stinger »

Asjalugu siis selline, sain mõned päevad tagasi e34 M20B25 aut. 88a omanikuks.

Mõistlik tegu oleks kohe õlid rihmad vahetada... aga eelmise omaniku jutu järgi pole selleks veel niipea vajadust... õlid, geneka ja pumba rihm on mõni tuhat tagasi vahetatud ja mootoririhm 40000 tagasi. Huvitav on veel see ka et ta mainis mootoririhma vahetus välbaks 80tuh km??? mina teadsin et 60tuhandega on juba viimane aeg...

Täna uurisin kapotialust natuke põhjalikumalt ja hakkasid silma praod generaatori ja veepumba rihmades?
kõige sügavamad praod olid vaat et poole rihma paksuseni...
Mis arvate? minumeelest on need rihmad juba rihmaks sõidetud :) aga ma ei oole ka spetsialist.
On asi juba ohtlik või nii ruttu need rihmad vananevadki?
Eesmärk on hea tehniline seisukord mitte raha kokkuhoid, aga enne kui vahetama lähen tahaks targemate arvamust kuulda.

Võibolla soovitab keegi hea koha ka kus see töö saaks tehtud kui selleks vajadust on...
...peaasi et ise saab juures passida ja näha mismoodi see töö käib :)
truumu

Postitus Postitas truumu »

Autodata pakub hammasrihma elueaks 56 000 miili või 4 aastat
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

ei noh mõnetuhande km küll rihmale pragusi ei tohiks tulla :roll:
Aga alati on kindlam ikka ise asjad ära vahetada kui kellegi juttu uskuda, kui just ei ole tuttav.
On küll selliseid juhusei olnud, et oo jaa rihmad asjad just vahetatu, aga nädala pärast on klapid peas, rihm puru ja kui vaatama hakkad, siis tuleb välja, et ei ole seda keegi ammu juba vahetanud.

Endal oli kunagi kui auto ostsisn, siis ka jutt, et rihmad just vahetatud, aga miski nädala pärast jäi millegi pärast katkise rihma pärast teatrisse minemina ära.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Alar_P
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 28.05.2004 11:30 42
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Alar_P »

Ega nende vahetus sulle kahjuks ei tule ;) Parem varem kui hiljem.
R4, R6, V6
stinger
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 16.05.2004 13:49 45

Postitus Postitas stinger »

No selge, vahetan esimesel võimalusel terve rihma mängu, peaks truumu juurde diagnosti ka minema... hetkel tundub täiesti normaalse sõiduga kulu kusagil 17 kanti minevat linn/maantee 80/20 :shock:
kusjuures tempomaati kasutan isegi linnas niipalju kui võimalik, maanteest rääkimatagi :?
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

mul nädal aega tagasi läks hammasrihm 80kkm pealt. õnneks mitte bmw'l vaid vectral, millel klapid kolvid kokku ei ulatu. eile panin uue peale ja kärab jälle :)
rihm oli nii mäda, et küünega võis hambaid maha tõmmata :?

jaanipäevaks 323i rihmavahetus plaanis.
truumu

Postitus Postitas truumu »

stinger kirjutas:No selge, vahetan esimesel võimalusel terve rihma mängu, peaks truumu juurde diagnosti ka minema... hetkel tundub täiesti normaalse sõiduga kulu kusagil 17 kanti minevat linn/maantee 80/20 :shock:
kusjuures tempomaati kasutan isegi linnas niipalju kui võimalik, maanteest rääkimatagi :?
värskelt omandatud autol kipub kulu algul tõesti kõrgemaks ronima(paar esimest kuud, kui naudid sõitu :D )
aga 17l/100km on nats palju nautimiseks...
peaksid vist jah stendi tulema
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

stinger kirjutas:No selge, vahetan esimesel võimalusel terve rihma mängu, peaks truumu juurde diagnosti ka minema... hetkel tundub täiesti normaalse sõiduga kulu kusagil 17 kanti minevat linn/maantee 80/20 :shock:
OT, aga kas see ongi see heas korras auto, mida sai minu omale eelistatud?

:lol:
stinger
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 16.05.2004 13:49 45

Postitus Postitas stinger »

Jah, seesama heas koras auto.
Suure ehmatusega vaatasin jah et kulu selline on, aga siiski sellel masinal, nagu ka paljudel selle aastakäigu pillidel kukub bensu seier väga kiirelt nulli kui sees on 20 või vähem liitrit. praegu orjenteerun rohkem selle järgi et kui bensu tuli põlema jääb siis lähen tankima.
Kuigi viimane kord kui tankimas käisin põles tuli juba tugev paarkümend kilomeetrit, aga peale mahtus 68 liitrit ainult... paak on aga 80L.
Üldiselt puhta linnasõiduga on kulu 14 liitri kanti. Maanteesõit toob seda muidugi alla.

Praeguse seisuga pole pidanud oma otsust kahetsema. Masin on aus ja mugav. Käisin tabasalu rajal masinat proovimas ka alles... ma ei ütle et see nüüd mingi paugupill on aga oma töö berlingost sinna ümber istuda ja asfaldil drifti teha siis võtab ikka suu naerule küll :) Eks automaatkast võtab natuke kiirendusomadusi maha aga mugavam on sõita see-eest, püsikiirusehoidja on ka omal kohal... ise olen rahul.

Muuseas tegin omale siia uue kasutajanime Priit_P, selle nimega võib kunagi isegi liikmeks astuda!
Viimati muutis stinger, 19.07.2004 22:30 40, muudetud 1 kord kokku.
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

truumu kirjutas:Autodata pakub hammasrihma elueaks 56 000 miili või 4 aastat
Sa ju ise tegeled autoremondiga,mõned aastad tagasi sai ka asjaga tegeletud.
see et autodatale nagu vastu ka ei tahaks rääkida aga olen näinud ka hammasrihma millel oli kirjas et vaja vahetada 40000 km tagant,seda autole millele tootja oli määranud 90000.
Ma tahan öelda et on olemas ka mingid tundmatud firmad mis annavad oma rihmadele vähem eluiga kui tehas.Ma ei tea kuidas seda kontrollida aga tollele konkreetsele rihmale oli peale kirjutatud.
truumu

Postitus Postitas truumu »

acid kirjutas:Sa ju ise tegeled autoremondiga,mõned aastad tagasi sai ka asjaga tegeletud.
see et autodatale nagu vastu ka ei tahaks rääkida aga olen näinud ka hammasrihma millel oli kirjas et vaja vahetada 40000 km tagant,seda autole millele tootja oli määranud 90000.
Ma tahan öelda et on olemas ka mingid tundmatud firmad mis annavad oma rihmadele vähem eluiga kui tehas.Ma ei tea kuidas seda kontrollida aga tollele konkreetsele rihmale oli peale kirjutatud.
firmasid jah palju ja erinevaid, kvaliteet samuti...
bemmile peale Gates,i ei julge midagi peale panna( kogemus FAI ga, kui 20 000km järel pidi uuesti hakkama rihma vahetama sest praod olid sees)
Gates rihmaga võib julgelt täiskilometraazi läbi sõita
rihma peal pole lubatud läbisõitu näinud, usun Autodatat ja rihmaraamatut
tehase välba erinevus sõltub nähtavasti originaaldetaili kasutamisest(mis alati ei pruugi Gates olla)
ja igal kümnel juhul on rihmavahetus odavam kui plokikaane ostmine(remontimine)
samuti jube nüri sõita nagu miini otsas(kõrv iga krõbinat kuulamas ja klots pedaali all)
Priit_P
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 01.07.2004 12:22 30
Peamine sõiduk: 545 e60
Asukoht: tln

Postitus Postitas Priit_P »

Pakkuge mõni hea pood ka kust gatesi rihmi mõistliku hinnaga osta saab.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Truumu - ära ole nii kindel - ka Gatesiga võib probleeme tekkida. UMis Soots avastas, et mu 45000km sõitnud gates oli läbi nagu maratoni lõpetaja. Olevat juba kuhugi vastu klõbisenud.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Muhv kirjutas:Truumu - ära ole nii kindel - ka Gatesiga võib probleeme tekkida. UMis Soots avastas, et mu 45000km sõitnud gates oli läbi nagu maratoni lõpetaja. Olevat juba kuhugi vastu klõbisenud.
pingutusrullik jäi vahetamatta?
rihm sai õige pinguga peale?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

teema alustaja jutust sain ma aru, et praod olid ventika- ja kliima rihmas :?
Nende lagunemine pole nii drastiline. Samas väitsid Sa truumu ju mullegi, et juba nädala pärast on mu uutel poly-V-beltidel ristipraod jälle sees?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Vahetati kuulu järgi korralikus kohas, kõik rihmarattad jms samuti. Isegi vastav kleeps pandi pakiruumi kaanele.
Igal juhul minu jaoks sama õnnelik õnnetus kui see kui mu teisel autol pidureid tuulutades pidurivoolik puruks vajutati :shock:
Kasutaja avatar
userxxx
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 20.05.2004 19:08 11

Postitus Postitas userxxx »

Hmm, äkki keegi ütleks mulle mõne normaalse koha kus saaks rihma ära vahetada, et nagu, lähen kohale ja vahetavad ära, vajaduse korral võin ise autopoest jupid ka ära tuua kui ette öeldaks mida täpselt vaja. Aga küsimus lihtsalt selles, et oleks mehed kes oskavad ja on ennem vahetanud. Autoks muidu 316 e36
Siin pärnus on neid soss-seppasid nii palju iga nurga peal, et ei usalda nagu kellegi juurde minna, parem tulen kasvõi Tallinna kohale ja lasen seal ära teha :?
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Ega need sossepad teevad ka selle ikkagi ära:) aga nii on raske kui sa inimest ei tunne või keegi pole soovitanud. Mina võiks enda tuttava välja pakkuda, niiöelda sossepa, aga ma tea vähemalt, et kvaliteet on normaalne.
Igaljuhul kui vaja siis 5062088 Aivar ütle, et Vilts andis numbri.(pühapäevast on ta nädal saksas, aga sinna maani käib töö)
Mercedes EQS 450+ 2022
truumu

Postitus Postitas truumu »

priitv8 kirjutas:Samas väitsid Sa truumu ju mullegi, et juba nädala pärast on mu uutel poly-V-beltidel ristipraod jälle sees?
vaatame! nädal vast vähe, 2-3 pakuks, siis võivad esimesed praod juba nähtavad olla(oleneb, palju sõidad) :D
see muidugi ei tähenda, et rihm kõlbmatuks muutub...
Kasutaja avatar
tyhjus
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 27.09.2003 01:09 59
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas tyhjus »

[quote="truumu"]Autodata pakub hammasrihma elueaks 56 000 miili või 4 aastat[/quote]

Mul juhtus tolle tegelase elueaks kujunema kõigest veidi üle 45000km ja siis geneka vahetamisel käivitada üritades andis otsad. Tulemust võite isegi aimata (st. peaks signatuuris nüüd e asemel i panema)
-- Vana Risu 325i --
Vasta