Abi vaja N54 mootori rebuildiga

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Artemide
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 14.01.2021 10:38 41
Peamine sõiduk: BMW 335i x
Telefon: 53470002
Asukoht: Saku

Abi vaja N54 mootori rebuildiga

Postitus Postitas Artemide »

Tere,

Mul on 2009 335i x manuaal N54 mootoriga (LS ~400k). Minu teada on enamik mootorist ja abiseadmetest originaalid.Autole tuli peale kehva hooldust ja vähese õliga sõitmist saale klõbin, mis süvenes kuni õlifiltrisse tekkis metallipuru.
Võtsin mootori pulkadeks ning tõesti, ühe kepsu saaled olid omavahel kokku sulanud ning ringi käima hakanud.
Kuna mootor on lahti võetuna seisnud nüüdseks mitu kuud ning ise ta pole uuesti korda läinud, otsustasin kuskilt abi otsida.

Otsin kedagi, kes oleks antud mootoreid omajagu taastanud ning kes teaks kõiki tähtsaid punkte, mida kus millega teha. Ideaalis võiks see sama inimene ka aidata mootor uuesti kokku panna. Nagu ma aru saan, tuleb selle töö käigus ka mitmeid special toole kasutada (mida mul omal pole).



Minu arusaama järgi peaks tööloogika olema:

1) Väntvõllil kahjustunud pesa lõikamine uude mõõtu remont-saale jaoks: ntks Tõukur oü. + leida 1 “uus” keps.

a) Kas remont-saalel on alati välis diameeter sama mis originaalil ja muutub ainult sisemine diameeter?

b) Kas piisab ainult ringi käinud saalede vahetusest või tuleks kõigil 6l silindril remont-saaled panna?

c) Kas väntvõlli-ploki vahelistele saaledele peab ka tähelepanu pöörama?

2) Lasta silindripea puhastada (ntks wallnut plasting)

a) Kas peaks automaatselt hoopis full rebuildi tegema? Kui vajalik see on?


3) Turbode on originaalid: võllides erilist loksu polnud, küll aga wastegated hullult logisevad ning sisselaske kanalid omajagu õlised.

a) Kas peaks laskma turbosi kuskil testida või automaatselt full rebuild teha?


4) Tellida vajalikud varuosad:

a) Täis tihendikomplekt.

b) Uued poldid: kes ütleb millised täpselt?

c) Hammasrihma komplekt

d) Silindripea jaoks klapisääretihendid + uued nailonist nukkvõllide otsa õlitihendid (vanad lekkisid ning kerged pesad nukakarpidesse sisse kulunud, loodame et uus tihend jääb pidama): kas midagi veel vaja seoses pea taastamisega?

e) Turbode rebuild kit: ma olen aru saanud, et seal on lihtsad võimalused ka turbo sisude upgrademiseks väheste modifikatsioonidega: Mida jälgida ja mida vahetada/teha.

f) Uus siduriketas: kas peaks ka survelaagri vahetama.

g) Uued kolvirõngad

Kas midagi jäi nimekirjast välja? Mida peab OEMi tellima ning mida saab aftermarketina? Kas on konkreetseid brändi soovitusi?

Kuna olen veel “noor” ja vaene, siis kahjuks kuskil ametlikus täishinnaga töökojas seda tööd teha lasta ei saa ning tuleb siiski enamus ise teha ja leida soodsaimad võimalikud varuosad, mis siiski tagaks ok kvaliteedi- ei tahaks, et mootor varsti uuesti laiali lendaks. Ei midagi ülevõlli ega uhket, lihtsalt et saaks töökindel. Loomulikult olen valmis mõistuse piires igasuguste teenuste eest tasuma.

Kui oskate ise abi pakkuda/kedagi soovitada/lihtsalt nõu anda siis igasugune abi on väga oodatud.
Tänan.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Abi vaja N54 mootori rebuildiga

Postitus Postitas prelude20 »

Lihtsaim variant on osta vist läti -leedu lammarist töötav mootor. Siduri vahetusega pannakse ikka uus komplekt täies tükkis. Igastahes see nimekiri läheb vägagi kalliks ja kui juba vahetada turbosid jne siis mina läheks suht tuunigu teed :mrgreen: .
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Abi vaja N54 mootori rebuildiga

Postitus Postitas patrik »

Tee enne selgeks kõigepealt kas väntvõlli saab üldse taastada.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1158
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: Abi vaja N54 mootori rebuildiga

Postitus Postitas VeikoA »

Vasta