Küsimus BMW elektroonika kohta.

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
epm 12
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 05.02.2006 19:55 45

Küsimus BMW elektroonika kohta.

Postitus Postitas epm 12 »

Küsimus mis siis pead vaevab on järgmine, et kas E32-E34 high näidikuteplokki oleks võimalik õpetada arusaama E38-E39 i-bus liinist või sinna vahele valmistada mingi vaheplokk, mis tõlgiks siis E38-E39 i-bus signaalid E32-E34 näidikuteplokile arusaadavaks. Nimelt on mul BMW PROFESSIONAL RDS uuem üheosaline raadio, mis kuvab i-bus liini kaudu E38-E39 high näidikuteplokile raadio infot ja nüüd sooviks sama asja E32-E34 näidikuteplokile ja lisaks oleks soov oma masinale lisada E38-E39 rehvirõhu kontrolli süsteem ning ka see kuvab teated näidikuplokile i-bus liini kaudu. Rehvirõhu kontrolli lisamine autole pole iseenesest raske, suurim takistus ongi see i-bus liini küsimus. Kidlasti tuleb siia ka vastuseid, et milleks nii vanale masinale üldse selliseid asju ja et osta omale mõni E38-E39, millel juba sellised vidinad küljes, neile siis teadmiseks, et E38-E39 on kindlasti head ja toredad autod, kuid mina isiklikult eelistan natuke vanemaid mudeleid, milledele mul meeldib natuke uuemaid vidinaid valikuliselt juurde lisada ilma, et auto muutuks üheks suureks ja kulukaks tüüpveaks, mis muidugi ei kehti vist kõigi E38-E39-te kohta.
Nii-siis, ootaks huvitavat arutelu teemal: kuidas ja kas oleks võimalik aretada E32-E34 näidikuteplokile E38-E39 i-bus liin ning kes sellise asjaga võiks hakkama saada? Ehk on kellelgi huvitavaid ideid või teab kedagi kes võiks mind antud küsimuses aidata?
Ise olen kahjuks (peen)elektroonika koha pealt natu dum-dum(ehk totu),aga juhtmete vedamise ning muu sellise lihtsama elektrivärgiga (nagu mäludega istmete ja el-roolisambaga ning juhtmestiku ümber ehitusega veidi uuemate keremoodulite jaoks) saan suht vabalt hakkama, seeg vabandan ette, kui minu küsinus liiga totter või võimatu tundub, aga isu selle i-bus liini järgi on päris suur. Ah-jaa sai ise veel autole(e34) paigaldatud mfl-rool, mis siis juhib püsikat, üleval pool mainitud bmw professional rds raadiot ning ka bmw originaal telefoni ning kogu see värk isegi ka töötab, aga see antud küsimuse kõrval täitsa titemäng.
Vasta