Double-vanose remont

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Double-vanose remont

Postitus Postitas zaruljom »

plaanis vahetada ära vanose teflonrõngad.

Aga kas ja mis tingimustel võiks vahetada ka need:

http://www.beisansystems.com/procedures ... cedure.htm

e46 328 ja läbisõit 182k. otseselt vanos ei häälitse veel (rattle). Tahaks teada, kui mõistlik oleks neid metalltõngaid seal vahetada kui juba vanose lahtikiskumiseks läheb.

P.S.
Kas keegi on Tartus neid töid teinud? kuskohas? mis hinnaga?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas aise »

enne maha võtmist võid lasta mõnel pädevamal arvutiga kontrollida, kas lekked/reaktsiooniajad jäävad normi piiri, kui jäävad siis ei ole mõtet lahti kiskuda.
nek
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 22.04.2004 22:27 43
Peamine sõiduk: G31 520d
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas nek »

Isegi, kui lekked ja reaktsiooniajad jäävad natuke normidest välja, pole mõtet vahetada.
Vahet ei ole tunda (ka dünos).
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas zaruljom »

veateateid mootori poolepealt iseenesest ei ole. aga no selge, teen selle rõngastevahetuse läbi siis. näis, kas on midagi paremuse poole ka tunda midagi pärast. loodaks lahti saada külma mootori pööretekõikumisest+muu kasu mis netist lugeda vanose kohta.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas aise »

nagu seinale postita :mrgreen:

pöörded võivad kõikuda ka muude asjade pärast. kuna sul on M52B28TU mootor siis sellele tehti DME softiuuendus mis külmalt pöörete kõikumise likvideeris, juhul kui muud asjad korras siis võib seda proovida. vanost ei soovita näppida, kui näitajad korras.
Kasutaja avatar
Mikk__M
Huviline
Postitusi: 282
Liitunud: 25.04.2009 06:38 37
Asukoht: Põltsamaa

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas Mikk__M »

Jah. Pöörded võivad kõikuda muu pärast ja veel võib olla sada viga aga näiteks minul oli viga vanose tihendites. Pärast tihendite vahetust on nagu teine moto vahel. Kahju see tihendite vahetus igal juhul ei tee. Need tihendid väsivad seal ära ja sinna ei ole midagi parata. Täpsemalt võib minu auto teemast lugeda. Ja teemaalgatajale infoks, et kui Põltsamaa liiga kaugeks ei jää, siis on mul üks inimene kel antud tihendite vahetamise kogemusi ja hind ka mõistusepärane.
Tel: 58348320
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas zaruljom »

No asi ongi selles, et igasugu asjamehi on vaadanud seda asja ja keegi pole korda saanud. ei soovi iga aasta 400 eeku "diagnostikutele" plekkida ja lisaks vahetada karterituulutus, puhastada õhulugeja, tühikäigumootor ja drosselklapp jne. teenustöödena, millest kunagi midagi tolku pole. Eetri pihustamisega uuritud, kas saab kuskilt lisaõhku jne. Uus soft sai kunagi ammu juba UM peale lastud ja nende arust tegemist 2,8 mootorite "müstilise" veaga, mille sarnaseid autosid terve Tartu linn täis. Ma arvan, et siin ei ole enam muud teha kui vanost vaatama hakata :) Iseenesest see pöörete väike kõikumine mind väga ei segagi, aga lihtsalt meeldiv teadmine, et mootor on korras ja tõesti nagu öeldi, kahju ei tohiks see teflonrõngaste vahetus teha.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas zaruljom »

sain irooniast aru, aga mida siis soovitad?
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2896
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas marek555 »

Ennasti huvitaks, kas Tartus leiduks tegijat, kes selle töö ette võtaks? Ja mis hinnaklassi kogu see töö võiks jääda?
Kuna enda masinal vanose tihendid tõenoliselt vajavad ka vahetust :?
nek
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 22.04.2004 22:27 43
Peamine sõiduk: G31 520d
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas nek »

99% on nukad kasvõi natuke paigast ära. Niiet kui teha, siis juba korralikult.
Nagu öeldud, vaja spetstööriistu.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas Alari. »

Nagu eelpool mainitud siis jah teflon rõngad ei kulu vaid väisvad ära tihendis mis selle all paiknevad.
Aga küsimus siis teistele.Kas eestis ka kuskil pakutakse vanosele uusi tihendeid?
Olen käind poodides ja ka Umis aga vastus on jäänud siiani negatiivseks :(
pasteet
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 06.02.2009 17:34 08
Peamine sõiduk: Accord
Asukoht: märjamaa

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas pasteet »

küsi kuno_T käest ,ta remondib ise ka vanoseid :D
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas Alari. »

Täna siis endalgi vanos vahetatud tänu Kuno_T -le.
Mees teab täpselt mis räägib ja teeb.Viisin enda vana talle ja käepärast kohe üks nn rebuilt unit vastu antud.Paigalduses tõesti midagi rasket ei ole.Kui vähegi tööriistad näpus seisavad siis saab hakkama.
Kirjutan siis täpsemalt mida täheldasin peale teise vanose paigaldust:
Esiteks mootorimüra lages ikka päris julmalt,kõrv kohe puhkab.
Külmkäivitus puterdas kergelt ennem vanose vahetust ja nüüd ei pand enam tähelegi..
Tühikäik kõikus varjatud menüüs pea 90 pöörde võrra(nüüd kuskil 10-15 ja see ka tingitud väsinud küünaldest mis kiiremaskorras ära vahetada tuleks)
Siis madalate pöörete võimsusekasv oli ikka päris tuntav.
Kõrgematel jõukasv oli isegi veel rohkem märgatav.
Jõud on ütlaselt ja ei ole tühjasid kohti sees.
Esimesed kiirendamised võtsid suu kohe täitsa kõrvuni. :lol: :cool:
Minu masina läbisõit on peaaegu 350k(e39 98a. 528i ja singel vanos) ja vana vanos oli ikka suht väsind(võisid kõike detaile igas suunas väänata).
Kui kellelgi muret vanosega pöörduge Kuno_T poole.
Hinna ja kvaliteedi suhe hea ja suheldakse ka väga sõbralikult :P
Ise olen väga rahul. :cool:
Kasutaja avatar
Jartsss
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 19.08.2010 21:47 36

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas Jartsss »

Kuidas ma saan teada kas vanose on heas töökoras või ei ole?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas Alari. »

Jartsss kirjutas:Kuidas ma saan teada kas vanose on heas töökoras või ei ole?
Korralikus Diagnostikas saad teha vanose reageerimis ja lekketeste jne.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas zaruljom »

Endal siis nüüd vanose rõngad vahetatud (Kuno_T) ja nukad paika aetud koos muude sealjuures vajalike töödega (carmasters). Mida siis täheldasin peale seda (umb 3-4 nädalat olen sõitnud)?

1) külm mootor käib palju ühtlasemalt ja ei ole sellist tõmblemist, vaid sujuv ja mõnus
2) jõud saabub ühtlaselt kuni lõpuni välja
3) külmaga pöörded enam ei kõigu, igasugu "diagnostikute" juures oleks võinud käima jäädagi
4) küttekulu eeldan, et ka vähenes, sest kiiruskaameratega palistatud tln-trt maanteel tuli kuluks 6,6 sajale. varem ma numbrit alla 7 polnud näinud maanteekuluna.
5) mootor käiks nagu vaiksemalt ka

autoks on siis e46 328 '98 ja odomeeter 183000km. Igal juhul siis soovitan asja teha koos nukkade paika ajamisega, sest sellise läbisõidu juures tahest tahtmata on nad paigast ära juba. Seega nukkade paikatimimise rolli ma siinjuures sugugi ei alatähtsustaks. Kui pole plaanis autot müüa, siis kindlasti soovitan selle ette võtta, annab uue hingamise kindlasti mootorile, eriti veel kui läbisõidud suuremad kui minu autol, sest minu ainukeseks kaebuseks oligi mootori pöörete kõikumine "sinises" alas. kui aga vanosed juba kolisemas jne. siis ilmselt tuntav efekt suuremgi.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: double-vanose remont

Postitus Postitas zaruljom »

selle ma sain korda jah, carmasters pani pruugitu alla. nüüd vibra pole enam. seal enne oli seda risti juba Tartus AutoProf vahetanud (jõuülekande lõtku eemaldamise nimel), seega soovitan tõsisemate tööde puhul tartlastel sellest firmast eemale hoida.
Iff530
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 07.12.2008 00:51 32
Peamine sõiduk: E34 530 V8, E39 530d
Asukoht: Haapsalu

Re: Double-vanose remont

Postitus Postitas Iff530 »

Kas jätkuvalt pole kuskilt saada Vanose röngaid ? Asi kolises ja nüüdseks laual laiali, asi vaid röngaste taga. 323i E46 1999a double vanos.
Iff530
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 07.12.2008 00:51 32
Peamine sõiduk: E34 530 V8, E39 530d
Asukoht: Haapsalu

Re: Double-vanose remont

Postitus Postitas Iff530 »

Nii...

Mul Vanos vahetatud. Köige suuremad tänud Kunole kellelt ma sain rebuilt vanose kiirelt. Minu auto nüüd korras. Enam mootor ei lagise nömedalt ning jönksutamine kadunud ja mis köige tähtsam - jöud on tagasi.
Vahetus 3 tundi koos õllede ja suitsupausidega. KKK tihendi jätsin vana kuna see tundus igati viks ja viisakas, kuid vahetasin ära süüteküünalde ümber olevad tihendid kuna need olid täiesti plastmassiks muutunud ja läksid katki.

Enne seda, mu auto külmkävitus ilusti ning pöörded ei köikunud. Külma mootoriga aga oli kone nii ergas, et hakkas kohe alguses kohalt vöttes raputama, sooja mootoriga polnud jöudu, madalatel pööretel tekkisid tühjad kohad ning jönksutas ja mootor lagises (nagu oleks öli vähe või hüdrod tühjad). Vanose vahetamine on lihtne kui vähegi elementaarsed tööriistad käes püsivad.

Mina olen väga rahul, Kuno_T, aitäh !

Iff
Nir20
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 26.06.2015 16:09 19

Re: Double-vanose remont

Postitus Postitas Nir20 »

Tere,

Kas keegi saaks anda kontakte inimestest/firmadest kes tegeleksid Tallinna või Pärnu lähedal vanoste remondiga? Ise elan Rapla lähedal niiet Tallinna ja Pärnu vahepealt sobiks ka väga hästi möni kontakt.

Ette tänades :)
Lindjarv890
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 05.12.2020 23:00 06
Peamine sõiduk: Bmw 325

Re: Double-vanose remont

Postitus Postitas Lindjarv890 »

Hei, mul bmw 325i cabrio m50b25 ühe vanosega. Sooviksin Kuno_T kontakti :).
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 2992
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: Double-vanose remont

Postitus Postitas Oliver.L »

100 kindel pole, aga..
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Double-vanose remont

Postitus Postitas BumBum »

Lindjarv890 kirjutas: 09.06.2021 09:02 09 Hei, mul bmw 325i cabrio m50b25 ühe vanosega. Sooviksin Kuno_T kontakti :).
50 311 13
Vasta