Webasto teema

Üldised arutelud ning näpunäited
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: Webasto teema

Postitus Postitas HannesT »

Milleks on webasto soojendil selline kolmik vahel. Alt tuleb vesi sisse ja üles ja vasakule välja, nagu nooled näitavad. Idee järgi. Väljundid on tagasivoolu klapid, sees rohelised plastmassist kuulid, seega vesi saab liikuda ainult noole suunas. Reaalsuses tuleb vesi alt salongi radikast ja läheb vasakule ehk tagasi Webastosse. Üles, mis läheb mootorisse, vesi millegipärast ei lähe. Ei lähe soojakski. Ise ma ei teadnud selle viguri tööpõhimõtet ja asendasin ta tavalise torukolmikuga. Tühjaks lüüa ei tihanud, sest uus pidi maksma üle 200€. Nüüd liigub vesi võrdselt mõlemat pidi ja pärast 30min
töötamist on klapikambri kaas ja radika ülemine lõdvik täiesti soojad (40c, hinnanguliselt). Ning kui jätta salongi ventilator ka töötavasse asendisse, siis saab ka salongi juba soojema õhu. Ja kui mootor käivitada, siis on osuti sinise lõpumail ja juba puhub leiget õhku, ning 1km pärast juba päris sooja. Tõsi, selle tagasivoolu takistava jumpstükiga oli salong juba 10min pärast kuum, aga see-eest mootor jääkülm. Ma leian, et minu üllitis on kasulikum ja praktilisem, aga ma ei mõista seda, miks need non-return klapid seal üldse vahel olid, sest sealt ei saa kunagi vesi teistpidi liikuda.


Pilt
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta