E36 325i coupe, jahutusvedelik kaob...

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
hight
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 20.01.2005 11:42 45
Asukoht: Tallinn

E36 325i coupe, jahutusvedelik kaob...

Postitus Postitas hight »

Otsingust midagi ei leidnud ja võib olla lasin ka midagi mööda aga probleem on järgmine:
Kas on võimalik mingite tunnuste, märkide järgi kindlaks teha kuidas ja kuhu jahutusvedelik kaob?.Mootori temp. on normaalne, salongis on soe.Süsteem on korralikult ära õhutatud.Pole ka mingeid märke sellest, et kuskilt läbi laseb.Kõik on kuiv nii mootorisektsioonis kui ka salongis.Tõsi küll, praeguste ilmadega on soojaks sõidetud mootoriga tühikäigul seistes alguses taga paras pilv, mis hiljem ära kaob.Aga kr...t praegu on kõigil pilv taga kui sõidavad... Hommikul külmast peast valan märgini täis ja kolme-nelja päeva pärast pärast linnas sõitmist (umbes 80-100 km) on vaja 100-150 ml juurde valada.Autol on katalüsaator õhtal, aga ma ei usu et see on kuidagi asjaga seotud.
Kasutaja avatar
ax
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 02.01.2005 20:18 14
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas ax »

Ega keema pole lasknud? Kui nii, siis heal juhul plokikaane tihend, kehvem variant -kas kaan või plokk pees!!! Võin ka eksida :|
crabbar
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 14.12.2003 16:17 46

Postitus Postitas crabbar »

vaata kõik lõdvikud-voolikud hoolega üle. mu 323 oli sama jama. alles umbes 100-ndal korral avastasin et voolik, mis paisupaagist radikasse läheb lasi klambri servast minimaalselt läbi, vahetasin vooliku ja tosool ei kao enam kuhugi, mul kadus umbes 250 g nädalas...
Kasutaja avatar
Marko_N
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: 02.07.2004 23:53 35
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Marko_N »

Halvem variant võib muidugi see ka olla kui näiteks salongi soojendus radikas lekib kuskilt ja jahutusvedelik ilusti sulle tuppa mati alla kaob. :roll:
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Radikaga integreeritud paisupaak? Kriipsu Kalt/Cold juures peab tase olema +20 oC juures. Kas tase alaneb mõne kriipsu ja jääb siis pidama? Olen tähele pannud talvel jääb stabiilne tase natuke alla Kalt joone. Valad peale, alaneb jälle :roll:
Sõidurõõm
marx
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 02.10.2003 10:49 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marx »

Mul on sama probleem, jahtusvedelik kaob ära ca 300 ml kuus talvel, suvel on kõik OK. Leidsin sellise asja, et radika otsavannide, paisupaagi(radika küljes) vahelt immitseb, loiku alla ei teki aga koga aeg kaob. Ei taha nagu mingit "tihendajat" kah sisse panna ja uut radikat kah ei raatsi nagu sellepärast osta...
Kasutaja avatar
hight
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 20.01.2005 11:42 45
Asukoht: Tallinn

E36 325i coupe, jahutusvedelik kaob ...

Postitus Postitas hight »

Käisin murega UM-s.Nad panid jahutussüsteemi rõhu alla kolmeks tunniks ja mitte halligi ei tulnud välja .Kõik on kuiv.Ainult paisupaagi alt olevat kahtlaselt niiske olnud.Aga sealt ei tulnud rõhu all mitte midagi välja!Kaldun arvama et vedelik tuleb sealt välja KÜLMALT, siis kui auto alles soeneb ja hiljem jääb lihtsalt midagi paisudes kinni.Ja nii kuni järgmise korrani.Vastuvõtja arvas et tuleks vahetada kogu kupatus.St. radiaator koos paisupaagiga, kuna paisupaagi eraldi vahetus ei pidavat effekti andma.Ei tea mida teha.Kas valada kogu aeg peale ja suve oodata.Võib olla siis soojaga kaob see jama ära.Lugedes eelpool toodud kommentaare (SVENP ja MARX) kaldun arvama et see on selle mudeli tüüpiline viga.Kui kellelgi veel on esinenud sama asja oleks oodatud vihjed, kuidas asja parandada.Kui ei, siis tuleb marssida UM-i ja tellida radikas.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

mul ka sama jama jahutusvedelik kaob ära aga kui vett panna siis ei kao see kuhugi kuigi jahutusvedelik pressib end ju igaltpoolt läbi ma arvan et mul asi radikas kuna see omadega öhtal aga märke pole ka et läbi laseb autox on E30 318 M10 mootor
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

aga mul jookseb see yhe ööga välja ja võibolla ka kiiremini all on väga väike loik radika juurest võibolla on mul lõdviku klamber natuke lahti
Bundy
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 23.02.2004 03:02 36

Postitus Postitas Bundy »

Oli ka kunagi sama probleem ja lahendus lihtsamast lihtsam. Kui auto seisab ei saanud midagi aru, et katki oleks ja kogu kaadervärk kuiv ka. Aga iga natukese aja tagant osa jahutusvedelikku kadunud. Asi oli siis selles et kui mootor soe jahutusvedelik paisub ja kogu süsteem rõhu all. Mul oli korgil mingi tihend läbi ja kui mootor soe ajas sealt vahelt välja.
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Enda auto avastasin kao kui vahetasin termostaati. termostaadi korpuse tihend oli kulunud ja sealt ta vaikselt immitses.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Vasta