madaldusvedrud, targad aidake

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
cz_special
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 02.04.2003 19:58 37

Madis Kaldusvedrud, targad aidake

Postitus Postitas cz_special »

mõte on panna e36-le Madis Kaldusvedrud,
mida neist arvata ja kui mõttekas, kulukas see on, mis probleemid võivad tekkida? talv? kui keeruline on vedrusid vahetada?
Timmu
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 08.12.2002 22:06 39

Postitus Postitas Timmu »

talv--??;)-saad pool maad jala ka minna
vahetus-??-oleneb kui usin mees oled?

kokkuvõtteks-vaheta aga peale sula ära
Kasutaja avatar
putitaja
Huviline
Postitusi: 276
Liitunud: 24.11.2002 16:41 42
Peamine sõiduk: VW Touareg 3.0 Tdi´09
Asukoht: Gdansk, Poland

Postitus Postitas putitaja »

Vaheta ka koos vedrudega amordid lühemate vastu.
PS! Tundsid ka huvi siinsete Pärnakate vastu.
Oleme Gristoga täitsa olemas.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

mina isiklikult arvan, et ei ole mõtet.
kuna e36 on juba originaalis piisavalt Madis Kal, et talvel põhi koguaeg vastu maad käib.
suvel on see veel mõeldav. kuid ega siis kah lihtne ei ole. ikka kolladi kolladi.
räägin omast kogemusest tavaliste vedrudega.
530d
Kasutaja avatar
cz_special
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 02.04.2003 19:58 37

Postitus Postitas cz_special »

kui mul talvekumm all oli ...siis oli Madis Kal jah, lükkasin teid puhtax, aga nüüd 17/235/45 all ja oleks vaja natuke Madis Kalamax saada, siis peaks ju ainult Madis Kaldusvedrud töö ära tegema ? amorte pole vaja torkida või on ?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

[quote][i]Algselt postitas Raivo[/i]
mina isiklikult arvan, et ei ole mõtet.
kuna e36 on juba originaalis piisavalt Madis Kal, et talvel põhi koguaeg vastu maad käib.

[/quote]

Jäta nüüd! Kus Sa sõidad! Tavalise vedruga on see masin ikka eriti lahe pereauto. Õõtsub ja kallutab, mis kole. Standard 15" velg ei paranda ka just midagi.

Kerge Madis Kaldus teeb asja tunduvalt konkreetsemaks.

Kahjuks 17" velgedega kogemust ei oma.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

[quote][i]Algselt postitas Muhv[/i]
[quote][i]Algselt postitas Raivo[/i]
mina isiklikult arvan, et ei ole mõtet.
kuna e36 on juba originaalis piisavalt Madis Kal, et talvel põhi koguaeg vastu maad käib.

[/quote]

Jäta nüüd! Kus Sa sõidad! Tavalise vedruga on see masin ikka eriti lahe pereauto. Õõtsub ja kallutab, mis kole. Standard 15" velg ei paranda ka just midagi.

Kerge Madis Kaldus teeb asja tunduvalt konkreetsemaks.

Kahjuks 17" velgedega kogemust ei oma. [/quote]

sa sõidan 17" velgede ja tavaliste vedrudega, ning on kah piisavalt jäik.
pealegi, kui panna ilgelt karmid vedrud/amordid, siis see eeldab ka sportistmeid, strutbari.
autost lihtsalt kahju oleks teda veel jäigemaks ajada.
eks see ole igaühe oma asi. aga minu soovitus oli lihtsalt, et ei!
530d
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4226
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Enda lühikese kogemusega võin ütelda vaid seda , et linnas liiklemine muutub - mida jäigem/Madis Kalam vedru seda aeglasem liikumiskiirus. Kõik sõltuvuses teeoludest. Ise leidsin huvitava testkoha endajaox Tallinnast väljasõidul Tartu suunas. Laskudes alla Jüri ringteele hoides kiirust 80 ja võttes ringile minekut paremast teeäärest on teepeal väike lohk just languse all, Sõites seda traektoori kõrge ja pehmema vedrustusega auto lihtsalt õõtsatab natuke, kui aga sportvedrustusega käib ilge litakas nagu oleks auto poolex murdumas. Kel sellel teelõigul asja ex proovigu ja andgu omapoolne hinnang. Mina seda kohta enam paremaltpoolt teed ei ületa :)
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Indrek_K
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 21.10.2004 12:41 03

Postitus Postitas Indrek_K »

suvel on madaldusega hea sõita. järsemal keeramisel ei pea ennast kõrvalistuja kohalt leidma ja silmalegi hea vaadata. talvel on aga paras k**. omast kogemusest võin öelda, et kui mingi lörtsi moodi jama päeval maha sajab ja öösel kylmetab.. siis enne kahte päeva autoga välja ei saa.. kui just raudkangiga teed endale rajama viitsi hakata või kui pamperitest ja muudest iluasjadest kahju pole. endal on plaanis sellex talvex vedrude alla mingid kõrgendused panna (olen kuulnud, et selline asi on võimalik).
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Mul madaldus all ja siiamaani probleemi ei ole olnud. Linnas ka nagu minu mugavusandurid istmikus midagi paha mulle ei ütle :)
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Minu E46 all BMW originaal sportvedrud ja ainuke asi mis häirib on tallinna tänavatel sõites see pidev tagumine :evil:

Originaal sportvedru, mis ei ole nii madal on vististi meie teedel suht mõistlik alternatiiv- juhitavus ja autotunnetus on parem kui tavalise vedruga ja saab ka talvel hakkama ;)
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Vasta