Lisandid mida oma autos kasutate

Üldised arutelud ning näpunäited
bigiwigi
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 14.08.2004 22:37 04
Asukoht: Tartumaa

Lisandid mida oma autos kasutate

Postitus Postitas bigiwigi »

Tere!!


Tekkis siis selline huvi selle vatsu et kas , ja milliseid lisandeid te oma autos kasutate.
Nii õlilisandeid kui bensiinilisandeid.

Igasugune info teretulnud ja võibolla saavad ka teised siit midagi tarka kuulda :cool:


Ise kasutan MPG Caps´i (väike kapsel kyttepaaki ennem tankimist) ja kogemused siiamaani väga (Y)(Y).
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Lisandid mida oma autos kasutate

Postitus Postitas Raivo »

bigiwigi kirjutas: Ise kasutan MPG Caps´i (väike kapsel kyttepaaki ennem tankimist) ja kogemused siiamaani väga (Y)(Y).
Milles või kuidas see rahulolu sul väljendub?
Kunagi proovisin kah ühe hüdrotõukuri tiskumisest lahti saada (opelil) mingi X1R abil, aga nagu arvata võis, ei aidanud see mitte halligi (maksis seal 300.- ja peale vist).
bigiwigi
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 14.08.2004 22:37 04
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas bigiwigi »

mhh , kuidas väljendub?

Väljendub selles et kilometraaz on suurem , keskmiselt 10 protsenti.
ja ühe tankimise peale kulutan kapsli ostuks 15 krooni (45l paak) .

Ja kuna olen veits kirjandust ka uurinud MPG CAPSi kohta , siis peaksin ka loodust vähem saastama, ( seda kuni 20 korda vähem), eks seda ole ülevaatusel näha .

Kerge arvutus
Kui paak 45 l* 13.50 =607
Sääst keskmiselt 10 protsenti = 60 eeku
Ja kapsel ise 15 eeku

niiet paagi pealt umbes 40-45 eeku
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Mingi väga kahtlane lobitöö on sul käsil siin. Mis järgmiseks? Kütusetorudele kütust säästvad "aatomeid ritta seadvad" magnetid :?: Kuna sa oled ilmselt antud vahendi esindaja/edasimüüja siis ehk eraldad klubile mingi portsu kapsleid testimiseks? Põletame paar paagitäit kütust läbi ja lähme ülevaatusele 20 korda puhtamaid hetgaase mõõtma. [/iroonia algus]: üks mu rootslasest kolleeg, kes töötab hetkel Põhja Ameerikas ja tegeleb seal Volvo veokite mootorite arendusega, ütles ilusti:" pagana raske on valmistada mootorit mis arendab 660 hj ja samas puhastab keskmise suurlinna õhku" Jutt käis siis see aasta meerikamaal kehtima hakkavast US07 saastenormidest. Ma siis ütlen talle kuidas see mure õite kergelt lahendada. [Iroonia lõpp]
bigiwigi
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 14.08.2004 22:37 04
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas bigiwigi »

Njaa

Seda oli oodata seda teemat tehes, et keegi ikka hakkab vinguma ja kõike maha tegema, hoolimata sellest et ta pole asjasse süübinudki ega viitsinud www.google.com lahti võtta ja sinna eelpool postituses mainitud tähelühendid sisse trykkida.
Ja see kui ma seda toodet kasutan ja internetist endale tellin, ei tähenda et ma kohe maaletooja ja edasimüüja olen. Ma olen lihtsalt hea toote kasutaja.

Ja kui sa saaksidki toodet testida ja see ka säästu annaks, ega see vist sinu tusatuju eriti ei parandaks?

Minu eesmärk oli lihtsalt oma kogemusi jagada, ja uurida samas ka teistelt et kuidas nemad asjaga kokku on puutunud ja millised nende kogemused selles vallas on.

Kahju kui kedagi teema häirib
:( :(
truumu

Postitus Postitas truumu »

Väljendub selles et kilometraaz on suurem , keskmiselt 10 protsenti
Kuidas mõõtsid, et tead võrrelda?
bigiwigi
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 14.08.2004 22:37 04
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas bigiwigi »

teen endale märkmeid tankimiste kohta .
enne lisandit oli keskmine 9.2l /100le(4 kuu kokkuvõte)
ja hetkel , peale 2 kuud lisandi kasutamist on keskmine 8.1/100le
Kuus sõidan umbes 3k km.

Muidugi mingil määrab kulu ka talv/kevad, suverehvid/talverehvid
kuid suurusjärk täitsa olemas.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

truumu kirjutas:
Väljendub selles et kilometraaz on suurem , keskmiselt 10 protsenti
Kuidas mõõtsid, et tead võrrelda?
Truumu, kõige parema efekti annab ikkagi inimese enese rahulolu. :D

Ja samas ma usun, et ega need lisandid midagi halba ka nüüd ei tee.
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

Kunagi räägiti siin foorumis mingitest kütusekulu vähendatavatest imerõngastest, mis kütuse vooliku ümber pannakse :roll:
Aga ok, võibolla kui kätte satub selline kapsel, vast prooviksin ka järgi.
Parimat
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

bigiwigi kirjutas:Njaa

Seda oli oodata seda teemat tehes, et keegi ikka hakkab vinguma ja kõike maha tegema, hoolimata sellest et ta pole asjasse süübinudki ega viitsinud www.google.com lahti võtta ja sinna eelpool postituses mainitud tähelühendid sisse trykkida.
Ja see kui ma seda toodet kasutan ja internetist endale tellin, ei tähenda et ma kohe maaletooja ja edasimüüja olen. Ma olen lihtsalt hea toote kasutaja.

Ja kui sa saaksidki toodet testida ja see ka säästu annaks, ega see vist sinu tusatuju eriti ei parandaks?

Minu eesmärk oli lihtsalt oma kogemusi jagada, ja uurida samas ka teistelt et kuidas nemad asjaga kokku on puutunud ja millised nende kogemused selles vallas on.

Kahju kui kedagi teema häirib
:( :(
Palun ära solvu nüüd, ega ma nüüd paha pärast aga kas sa ei arva, et kui 15 kroonine pill annab sulle 10% kütuse kokkuhoidu ühe paagi pealt siis kasutaks seda vist pool maailma juba. Samuti oleks see autotootjate (arva ära mitu miljardit rootsi krooni paneb Volvo aastas toote arenduse ja kütuse uuringute peale magama) poolt vägagi propageeritud teema ja kindlasti müüksid ka kütusemüüjad juba lisandiga töödeldud kütust. Muide mul ei olnud vajadust googlet lahti võtta, satusin tootja kodulehele sinu signatuuris olevale lingile klõpsates. Kui ma saaksin toodet proovida ja see minu auto peal 10% säästu annaks siis ma kohe ei tea mis minuga juhtuks... tusatuju mul just peal ei ole aga ühe skeptiku oled sa siis küll enda usku keeranud. PS eelmise sajandi alguses nimetati häid toote kasutajaid proovireisijateks, nii sai ka Gilette lõpuks kuulsaks ja edukaks.
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

ega see teema selleks ei tehtud et kõik ajaks oma teemat.... :roll:
kes usub kes ei usu...kes tahab see ostab ja katsetab.
see 15 eeki küll mingi summa pole ju.... :lol:
et aint OT poleks siis ise veell ei kasuta midagi... ;)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Pole ka elusees ühtegi lisandit veel kasutanud ja ei ole ka plaanis :)
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

AARE530 kirjutas:Pole ka elusees ühtegi lisandit veel kasutanud ja ei ole ka plaanis :)
kui saab ilma pole mõtet õli tulle kallata.. ;)
bigiwigi
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 14.08.2004 22:37 04
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas bigiwigi »

Kütusetootjate poole pealt niipalju et mingisugused lisandid tõesti juba kütuses sees, aga kui ma ise oleksin kütusemüüja , siis väga ei tahaks et autod vähem kütust tarbiksid?
Aga siiski on riigid huvitatud sellest et autod vähem heitgaase toodaks, ja neile on küll selline toode suurt huvi pakkunud.

Ja päris pool maailma veel kasutada ei saa , sest toode on olnud alles ~1aasta käigus.

Ja hetkel toode katsetamisel ka TTÜ s , eks varsti ole kuulda mis infot sealt tuleb:)
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

kui ttü teadvustab midagi siis palun kirjutage siia ka... :roll:
pang
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 15.07.2006 23:38 54
Asukoht: Vantaa-Maardu

Postitus Postitas pang »

xado lisandeid kasutan ,praegu sees käigukastis ja rooliv6imus ,lähiajal plaanis Xado Maxiflush paaki panna,pidi väga t6hus vahend olema kytusesysteemi puhastamiseks
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

bigiwigi kirjutas:Kütusetootjate poole pealt niipalju et mingisugused lisandid tõesti juba kütuses sees, aga kui ma ise oleksin kütusemüüja , siis väga ei tahaks et autod vähem kütust tarbiksid?
Aga siiski on riigid huvitatud sellest et autod vähem heitgaase toodaks, ja neile on küll selline toode suurt huvi pakkunud.

Ja päris pool maailma veel kasutada ei saa , sest toode on olnud alles ~1aasta käigus.

Ja hetkel toode katsetamisel ka TTÜ s , eks varsti ole kuulda mis infot sealt tuleb:)
Vaat kütus on asi mida ei jätku meile igavesti ja lõpmatult. Kütusemüüjatel on vast ikka mingi huvi väiksema kulu peale - nii saab kauem ja kallimalt müüa. TTÜs on väidetavalt katsetatud ka miskit Mergi lisandit. http://www.trebast.ee/?id=4 lehe lõpus on link pdf dokumendile. Kahjuks ei seo minu silmis seda dokumenti TTÜga mitte midagi muud kui ainult faili nimi, võibolla olen lihtsalt loll.
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Sai UM arvamust küsitud paar aastat tagasi ja nemad suhtuvad küll väga ettevaatlikult igasugustesse lisanditesse. Väga delikaatselt soovitati mitte kasutada.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

MPG Caps, FFI and all the other "pill in your fuel tank" miracle workers.
Status : Tested
Websites : myffi.biz and mileagesecrets.com
MPG Caps, or any of the other "pill in your fuel tank" products are the cheapest and easiest-to-find miracle cures for increased power and gas mileage. The products are simple. They're normally pills, in a pop-out wrapper just like medical pills, or in a bottle. They smell foul and the manufacturers claim that one pill per 20 gallons of fuel will give you increased power and performance whilst at the same time cutting your mpg (in some cases they claim up to 30%). Explanations range from "organic engine conditioner that improves fuel economy and power by creating a micro-thin coating on the combustion chamber allowing fuel to burn better" all the way up to the fantastical "nanotechnology particles that seek out and change the molecular structure of refined gasoline to make it burn more efficiently". Wow. Impressive stuff, but as always, it's nonsense. Typically these pills are biodegradable plant or sugar compounds laced with food colouring and some odd petrochemical to give them an official smell. They don't work and are simply yet another scam to make you part from your money.
ABC reported on a AAA test of the MPG Caps and found their claims to be invalid.ABC report.
Texas recently closed down Bioperformance Inc. for fraud linked to their magic fuel pill: Report.
For my test of the MPG Caps fuel pills head over to my Product Reviews page.

Vot selline jutt tuli lehelt http://www.carbibles.com/fuel_engine_bible.html . Sellel lehel on ka test http://www.carbibles.com/productreviews.html#mpgcaps kus on näha, et kütuse kulu hoopis tõuseb. Jutt käib siis täpselt sellest tootest mida teemaalgataja kasutab. Ilmselt on sinu kütusekulu langus ikka seotud ilmade soojenemisega ja rehvide vahetusega. Millal sa viimati rehvirõhku vaatasid?
BigMoneyWaste
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 30.01.2007 07:13 01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas BigMoneyWaste »

teen endale märkmeid tankimiste kohta .
enne lisandit oli keskmine 9.2l /100le(4 kuu kokkuvõte)
ja hetkel , peale 2 kuud lisandi kasutamist on keskmine 8.1/100le
Kuus sõidan umbes 3k km.

Muidugi mingil määrab kulu ka talv/kevad, suverehvid/talverehvid
kuid suurusjärk täitsa olemas.
:D :D :D Selliseid katseid tuleb ikka täppismõõteriistadega teha kui mitte laboris. Esiteks auto kütusekul arvesti vaevalt väga täpne seadeldis on millele keskonna mõjud ja kütuse keemilise koostise erinevused ei mõjuks. Pealegi oled 110% kindel et ühte tankimist märkimata ei unustanud, või käis naine sõitmas ja tankis millest sul aimugi polnud vms.

Mul näiteks keskmine kütuse kulu sõltub kõige rohkem minu hetkemeeleolust. Niiet kui ma väga säästma tahaks hakata sööks ise rahusteid ja kütusekulu oleks 1,5x väiksem, et siis bioloogilised lisandid mida autojuht sisse sööb muudavad mootori ökonoomsemaks. :D
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

Ütlen ausalt see kapsli teema kokku hoid ja sinu märkmed no see on üks MÖLA :evil:

koguaeg vajutasid gaasipedaali ühtmoodi????
Koguaeg oli nt tuul eest või tagant või küljepealt(tuuled mõjuvad ka küttekulule) koguaeg sõitsid sama teed???
no CAMOON
BMW
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Postitus Postitas maarekl »

BigMoneyWaste kirjutas:
teen endale märkmeid tankimiste kohta .
enne lisandit oli keskmine 9.2l /100le(4 kuu kokkuvõte)
ja hetkel , peale 2 kuud lisandi kasutamist on keskmine 8.1/100le
Kuus sõidan umbes 3k km.

Muidugi mingil määrab kulu ka talv/kevad, suverehvid/talverehvid
kuid suurusjärk täitsa olemas.
:D :D :D Selliseid katseid tuleb ikka täppismõõteriistadega teha kui mitte laboris. Esiteks auto kütusekul arvesti vaevalt väga täpne seadeldis on millele keskonna mõjud ja kütuse keemilise koostise erinevused ei mõjuks. Pealegi oled 110% kindel et ühte tankimist märkimata ei unustanud, või käis naine sõitmas ja tankis millest sul aimugi polnud vms.

Mul näiteks keskmine kütuse kulu sõltub kõige rohkem minu hetkemeeleolust. Niiet kui ma väga säästma tahaks hakata sööks ise rahusteid ja kütusekulu oleks 1,5x väiksem, et siis bioloogilised lisandid mida autojuht sisse sööb muudavad mootori ökonoomsemaks. :D
Õige jutt, et pedaali vajutajast oleneb ka suuresti! Aga ise ka ei usu neisse lisanditesse eriti, nad võivad imevähe aidata, kuid ma ei usu, et märgatav kytuse kokkuhoid neist tuleb! ja pealegi kui kasutada neid lisandeid vanades mootorites, võib see muud kahju tuua!
nokkel
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 17.10.2004 20:12 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas nokkel »

Ei ole kunagi kasutanud mingeid lisandeid ja ei hakkagi. Jõudu. Kindlasti küsige müüjalt kaasa matkakotike...kuid ka see pole veel kõik... :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
sips
Huviline
Postitusi: 359
Liitunud: 30.07.2006 16:49 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sips »

Lisandiga jõuad samakaugele kui tangiksid selle lisandi asemel bensiini. :D

Samahästi võiks bensiinipaaki panna tellise nagu kunagi wc loputuskasti panid , et säästa. :roll:
Bmw E46 330D
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joh »

Tervist,
pakuti ka mulle neid tabletikesi.. on keegi leidnud veel informatsiooni/on kellelgi kogemusi? Sest millegipärast kuulsin positiivset vastukaja kuigi internetis seda väga tohutult just leida ei ole..
Kasutaja avatar
M.
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12.03.2007 00:35 54

Postitus Postitas M. »

Mootorisse läheb korralik õli ja paaki läheb korralik kütus (kui see eestis võimalik on).
Kasutaja avatar
zeck
Huviline
Postitusi: 995
Liitunud: 08.01.2006 03:22 13
Peamine sõiduk: BMW F21 116i
Asukoht: fin

Postitus Postitas zeck »

Valvoline diisel kütuse lisand on väga hea. Lisan iga tankise korral profülaktika mõtes. Tõstab märgatavalt küte kvaliteeti, mootor läheb kergemini käima, sutseb vähem(mul ei suitse üldse enam), minek parem ja pidi pumpa ja pihusteid määrima. :) Soovitan teistelegi ;)
BMW Custom 525td (müüdud), BMW e30 316i '88(müüdud), BMW e39 535i(müüdud), BMW e36 316i compact, BMW F21 116i
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

ei tea, ei paku mingisugused lisaained eriti pinget nagu! ;)
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

Juba pikemat aega valan sisse 2T rohelist õli- 525tds pump pöörab sellele tähelepanu ise tunnen märgatavalt kui käivitan soojalt... Olen kuulnud et palju ei tohi sisse valada- aga palju on palju? seda ma täpselt ei tea...
Kuna seda õli ostan mitme liitrite kaupa- siis selle liitri hind on ligikaudne diisliküte hinnaga :)...


Ja selle kohta et kütust vähem- rohkem võtab---- oleneb vaid suurenisti pedaali asendist sõidu ajal- ja ka talveilmast... Muidu vala mida tahad- kas või puhast 2t õli- kulu jääb kuluks.
Vasta