Soojalt ei lähe käima

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Janno25
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 05.01.2004 21:15 02
Asukoht: Pärnu

Soojalt ei lähe käima

Postitus Postitas Janno25 »

Kas oskab keegi nõu anda, milles probleem?Nimelt külmalt käivitades on paugupill, kuid soojalt enam käima ei lähe (mitte iga kord).Maha jahtudes hakkab vaikselt lubama ja mingi aja pärast läheb jälle käima.Kusjuures lükates läheb ilusti käima.Täna sai diagnostiku juures käidud, kuid nagu kiuste läks ta täna kogu aeg käima ja diagnostik ütles, et tal on vaja just seda, et käima ei lähe.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Mis auto? Mis mootor?

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Janno25
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 05.01.2004 21:15 02
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Janno25 »

Autoks 1983.a. 320i, 92 kW.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Janno25... mul ei ole küll bmw, kuid kannatasin mõni aeg tagasi sama häda käes. Külmalt ei ole käivitumisega üldse probleemi, kuid aegajalt soojalt viskab vimkasid, ei lähe käima. Säde kadunud, kuid asi ei ole mitte süütepoolis (katsetasime kahte teist süütepooli, ka ei ole asi juhtmetes-küünaldes, kuna need said just paar päeva enne probleemi tekkimist tutikad pandud). Kahtlustasin vahepeal, et äkki asi kommutaatoris, kuid kahjuks selline asi asub minu auto puhul ajus, seega oli vaja sebida teine aju, et proovida. Kahjuks ei olnud sellist aju tol hetkel kuskilt võtta, ning üks vectra aju ka auto omaks ei võtnud. Panin siis õige aju tagasi, ja jälle töötas nädal aega ilma probleemideta, kuni ühe hetkeni. Siis põrutasin linna Truumu juurde diagnostikasse, kuid seal ei andnud auto midagi teada, et valesti oleks ning käima läks iga kord. Siiski Truumu arvas, et äkki on asi pearelees, näppis seda natuke (ma ei teagi täpselt mis ta sellega tegi), nokitses ja pani tagasi. Ta soovitas mul igaks juhuks proovida teist peareleed, aga pole seda veel teinud, sest siiani (paar nädalat)on auto töötaud ilma probleemideta. Aga igaksjuhuks on mul auto salong ikka veel lahti lammutatuna, ei julge kokku lappida, sest äkki varsti jälle vaja see laiali lammutada :P äkki oli viga ikkagi selles pearelees, mida Truumu näppis? ei tea, eks aeg näitab. Kui jälle jamama hakkab, siis vahetan selle ära ja vaatan mis siis teeb. Õnneks praegu sõidab jälle ilusti (sülitab kolm korda üle vasaku õla praegu :P )
truumu

Re: Soojalt ei lähe käima

Postitus Postitas truumu »

Janno25 kirjutas:Kas oskab keegi nõu anda, milles probleem?Nimelt külmalt käivitades on paugupill, kuid soojalt enam käima ei lähe (mitte iga kord).Maha jahtudes hakkab vaikselt lubama ja mingi aja pärast läheb jälle käima.Kusjuures lükates läheb ilusti käima.Täna sai diagnostiku juures käidud, kuid nagu kiuste läks ta täna kogu aeg käima ja diagnostik ütles, et tal on vaja just seda, et käima ei lähe.
kaitsmeploki taga/kõrval on üks tobe lapik pistikühendus(plastkatte sees)
vaata see üle, tihti pooled klemmid ussitanud...
pumbarelee kontaktid ka pahandusetekitajad
kui lükates läheb ilusti, siis viga ikkagi halvas ühenduses(starter tõmbab niigi nigela pinge veel rohkem maha), kus nimelt teab ainult vanatühi...
nii et siht selge- kas kõik ühenduskohad-pistikud üle käia või siis oodata, kuni täiesti vait jääb...
Kasutaja avatar
Janno25
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 05.01.2004 21:15 02
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Janno25 »

Tänud nõuannete eest.Lähen proovin ja torgin ja tulemustest annan teada.
Kasutaja avatar
Janno25
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 05.01.2004 21:15 02
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Janno25 »

Natuke hilinenud küll, kuid võib mõnda aidata.Vahetasin ära bensiinipumba relee ja asi töötab nagu kellavärk.
Vasta