RADIAATORI vahetus ja hind... kas tasub

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Scorpamees
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 23.01.2007 23:53 26

RADIAATORI vahetus ja hind... kas tasub

Postitus Postitas Scorpamees »

Kui palju võib minna maksma radiaator ja selle vahetus 5. seeria 2.5 R6 (141 kW).

Kust neid hindu vaadata saaks, kas mõni pood äkki tallinnas vms.

Scorpamees
pang
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 15.07.2006 23:38 54
Asukoht: Vantaa-Maardu

Postitus Postitas pang »

kasutaja performance müüb uusi radiaatoreid bmw-dele ,võta taga ühendust
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Originaalosa maksab uuena 4154.12 krooni.

B-osa hinnad leiad lehelt www.radiaator.ee

Kasutatud varuosad leiad siit
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

Tallinna piiril on lammutus nimega väike autolammutus sain sealt 1000.- korraliku radika PS mul sama mootor! :cool:
BMW
velts1
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 17.04.2006 22:19 47

radikas

Postitus Postitas velts1 »

uus 2100 paigaldus mahub hinna sisse
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Re: radikas

Postitus Postitas Oliver525 »

velts1 kirjutas:uus 2100 paigaldus mahub hinna sisse
paigaldada on küll ju hästi raske :D :D kolm voolikut ,andurijuhe ja kaks kinnitust klõpsuga lahti ja käes :D :D :D
BMW
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ma arvan, et ainult tyki vahetamine ei ole paigaldus... õhutamine ka veel sinna otsa

edit: vana jahutusvedelik vaja välja ka lasta sedasi, et ta alles jääks
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

hollow kirjutas:ma arvan, et ainult tyki vahetamine ei ole paigaldus... õhutamine ka veel sinna otsa

edit: vana jahutusvedelik vaja välja ka lasta sedasi, et ta alles jääks

No jah need asjad ka aga no iga normaalne auto omanik peaks ikk sellega hakkama saama!
BMW
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

sa isegi ei kujuta ette millega normaalne autoomanik hakkama peaks saama aga paraku ei saa... ise näinud inimest... meesterahvast... kes ei saa tulepirnide vahetamisega hakkama.... heh... isegi poest uue pirni ostmisega ei saanud hakkama, sest ta ei teadnud millist pirni tal vaja on
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

hollow kirjutas:sa isegi ei kujuta ette millega normaalne autoomanik hakkama peaks saama aga paraku ei saa... ise näinud inimest... meesterahvast... kes ei saa tulepirnide vahetamisega hakkama.... heh... isegi poest uue pirni ostmisega ei saanud hakkama, sest ta ei teadnud millist pirni tal vaja on
Jube :?
BMW
thend
Huviline
Postitusi: 687
Liitunud: 29.10.2006 23:55 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas thend »

selliseid kes tulevad poodi ja ahavad prini osta ja ise ka ei tea millist on üpris palju.ükskord tuli poodi meesterahvas ja küsis pirni...ma tahan prini autole.. küsisin siis et mis autole..no autole... vahet pole ju... :)
2006 118D :)
1999 328 CI väikest viisi sõidu rõõmu :) --> Ajalugu
1992 318is rakett :) --> ajalugu.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

ok... võimalik, et inimesed ei teagi kõike autodest, aga televiisori puldist peaks natuke ikka teadma. Liiga tihti käivad poes inimesed kes küsivad puldile patareisid... küsimusele, et mis mõõtu osatakse tavaliselt vastata ainult suurt silmadega; "tavalisele televiisori puldile" :lol:
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Oliver525 kirjutas:
hollow kirjutas:ma arvan, et ainult tyki vahetamine ei ole paigaldus... õhutamine ka veel sinna otsa

edit: vana jahutusvedelik vaja välja ka lasta sedasi, et ta alles jääks

No jah need asjad ka aga no iga normaalne auto omanik peaks ikk sellega hakkama saama!
Mina isiklikult tõenäoliselt ei saaks selliste asjadega hakkama. Ei julge ka ... pirni vahetamisega saan hakkama, kaitsmete vahetamisega ka ... õli vahetamise ja kõik keerulisemad tööd jätaks siiski spetsialistide hooleks. Risk ise tehes midagi teadmatusest tuksi keerata ei kaalu seda rahalist võitu minu jaoks üles.
Samas ma ei pea ennast ebanormaalseks autoomanikuks :)
Indrek
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

Indrek_M kirjutas:
Oliver525 kirjutas:
hollow kirjutas:ma arvan, et ainult tyki vahetamine ei ole paigaldus... õhutamine ka veel sinna otsa

edit: vana jahutusvedelik vaja välja ka lasta sedasi, et ta alles jääks

No jah need asjad ka aga no iga normaalne auto omanik peaks ikk sellega hakkama saama!
Mina isiklikult tõenäoliselt ei saaks selliste asjadega hakkama. Ei julge ka ... pirni vahetamisega saan hakkama, kaitsmete vahetamisega ka ... õli vahetamise ja kõik keerulisemad tööd jätaks siiski spetsialistide hooleks. Risk ise tehes midagi teadmatusest tuksi keerata ei kaalu seda rahalist võitu minu jaoks üles.
Samas ma ei pea ennast ebanormaalseks autoomanikuks :)
No juudas õlivahetus on nüüd küll see kõige elentaarsem ja lihtsaim asi ja kaitsmevahetus no komoon :? :?
BMW
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Oliver525 kirjutas:
Indrek_M kirjutas:
Oliver525 kirjutas:
No jah need asjad ka aga no iga normaalne auto omanik peaks ikk sellega hakkama saama!
Mina isiklikult tõenäoliselt ei saaks selliste asjadega hakkama. Ei julge ka ... pirni vahetamisega saan hakkama, kaitsmete vahetamisega ka ... õli vahetamise ja kõik keerulisemad tööd jätaks siiski spetsialistide hooleks. Risk ise tehes midagi teadmatusest tuksi keerata ei kaalu seda rahalist võitu minu jaoks üles.
Samas ma ei pea ennast ebanormaalseks autoomanikuks :)
No juudas õlivahetus on nüüd küll see kõige elentaarsem ja lihtsaim asi ja kaitsmevahetus no komoon :? :?
Point oli selles, et ega see ei tee inimesest veel ebanormaalset autoomanikku kui ta ise auto all roomama ei kipu :)
Mille pagana pärast peaksin ma niblima kuskil estakaadil ise õli vahetamisega kui ostes õli ja filtri, on enamasti vahetus tasuta :) Lisaks pärast tuleb välja lastud õli kuhugi ära sokutamisega jaurata. Ja hoidku jumal kui peaks õlipunni vindi maha keerama või filter ei sobi vms ... siis jääbki auto sinna estakaadile.
Tänan, ei soovi selliseid elamusi. Ise vahetan pirne, kaitsmeid, pumpan kumme, pesen ja koristan autot ... that's it ... ülejäänu jäägu spetsialistidele.
OT lõpp. Juudas.
Indrek
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Oliver525 kirjutas:
Indrek_M kirjutas:
Oliver525 kirjutas:
No jah need asjad ka aga no iga normaalne auto omanik peaks ikk sellega hakkama saama!
Mina isiklikult tõenäoliselt ei saaks selliste asjadega hakkama. Ei julge ka ... pirni vahetamisega saan hakkama, kaitsmete vahetamisega ka ... õli vahetamise ja kõik keerulisemad tööd jätaks siiski spetsialistide hooleks. Risk ise tehes midagi teadmatusest tuksi keerata ei kaalu seda rahalist võitu minu jaoks üles.
Samas ma ei pea ennast ebanormaalseks autoomanikuks :)
No juudas õlivahetus on nüüd küll see kõige elentaarsem ja lihtsaim asi ja kaitsmevahetus no komoon :? :?
Miks ma peaksin ise mootoriõli vahetama kui õlivahetus on tasuta teenus? :roll:
Et lähen kanistriga õlimüüja juurde, keeldun tema teenusest, et ise kuskil puki või kraavi kohal vahetama hakata. Ja pärast veel muretse kuhu nurga taha siis vana õli poetada.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

Pealegi ei ole see õlivahetus alati kõige lihtsam asi millega igaüks hakkama saab, kinnise karteriga autod näiteks, millel vana õli pumbaga välja imetakse...või peab normaalsel autojuhil täis servisevarustus kööginurgas seisma... :D
ei taha teist autot
gsm +358401771916
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

eks jah see õhutamine ole üks selline asi mis tuleb korralikult teha, sest selle tegemata jätmine võib lõpetada põhimõtteliselt mootori kui keema lasta (plokikaan jne..)
samas vana õli kohapealt on mul igatahes lahendus olemas Angaari küte on õlipõletiga nii et igati ÖKO :P kütab angaari ja põletab vana õli
Kasutaja avatar
breakable
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: 21.01.2007 20:52 04

Postitus Postitas breakable »

Soovitaks Lakiautot!! Endal oligi probleem nädal tagasi, vaja uut radiaatorit, lasin siis erinevat firmadel teha oma pakkumised, ka siinsetel kasutajatel kes müüvad uusi varuoasi, ning kõige soodsamaks pakkumsieks osutus Lakiauto 3440- läkisn kohale ja küsisin et kas allahindlust ka saab mõne protsendi, öeldi et jah... ning lõpphind kujunes 2900- (hinnavõit missugune)
Cul
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 05.09.2005 14:55 23

Postitus Postitas Cul »

Autol pirni vahetamine ei pruugi kah niisama olla. Näiteks mõnel xenonii vahetamiseks, kisu terve tuli maha ja siis see veel omakorda lahti. Ja tule mahasaamiseks peab veel enne pool kapotialust puhtaks tegema, mis kõik sinna ette jäävad.

Õlivahetuse kohta oli kusagil miski nali, võibolla siinsamas, aga OTna katsun umbes peast meelde tuletada ja paari reaga siia lisada.

Et siis naine vahetab õli teeninduses - aja kulu umbes tund ja kogu vahetus koos õliga näiteks 500.- Tehtud.

Mees teeb ise. Alustuseks paar õlut, kruvikas läbi vana filtri, ise korralikult õliseks, terve garaaz vana õli täis. Uus filter külge ja uus õli sisse. Uhh valmis, paar õlut selle peale. Auto käima, õli lendab igalt poolt, selgub et uus filter on vale. Suurest vihast paar õlut. Vaja uuesti uus õli osta. Paneks vana õli tagasi sisse ja vana filtri, aga pool õli mööda elamist laiali ja kruvikaga sai ju lahti võetud. Taksoga poodi, uus õli ja ee uut filtrit ei oska osta, vaja vana pealt kood vaadata. Koju tagasi, koodi võimatu lugeda kuna vana filter kruvikaga rikutud. Peale pikka jebimist saab kood siiski loetud. Uuesti taksoga poodi - pood tänaseks kinni. Suurest vihast 6pack õlut. Järgmine päev alustuseks paar õlut ja uuesti taksoga poodi, uus filter.
Filter külge ja õli sisse. Filter kõvasti kinni. Auto käima, õli jookseb. Filtri tihend on ära ununenud või on vana tihend ka alla jäänud. Filtrit ei saa lahti kuidagi. Paar õlut. Peale pikka kangutamist saab filtri lahti ja tihend vahele. Uuesti kinni. Peab. Aga õli alla normi. Poodi ja veel paar liitrit õli juurde.

Aja kulu 2 päeva + ise üleni õline + närvikulu.
Kulu õlile 3xõli. Näiteks 1200.-
Kulu õllele+ kulu taksole + üks üleliigne filter. Näiteks 600.-
Kokku 1800.
Tehtud.
KappOtt
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 11.08.2005 12:04 44
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas KappOtt »

Cul kirjutas:Autol pirni vahetamine ei pruugi kah niisama olla. Näiteks mõnel xenonii vahetamiseks, kisu terve tuli maha ja siis see veel omakorda lahti. Ja tule mahasaamiseks peab veel enne pool kapotialust puhtaks tegema, mis kõik sinna ette jäävad.
Siis veel isegi kergelt pääsenud. Eriti kui vaadata seda siin ,millise töö peab ära tegema,et see pirnike saaks ära vahetatud.
xTc-b
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 15.08.2006 08:39 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas xTc-b »

Selle "mees teeb ise" jutu peale ütleks et nii "loll on ka loll olla" :d
Savist omal nahal tunda saanud seda :D
Alguses nad karjuvad, pärast ära harjuvad...
Cul
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 05.09.2005 14:55 23

Postitus Postitas Cul »

Savist omal nahal tunda saanud seda
See ikka nali rohkem nagu oli, aga mingi tõetera seal sees kindlasti on.

Tegelt on lugu nii, et mul äiapapa oli automehaanik. Oli väga hea võimalus kasutada garaazi, kus soe, olemas tõstuk ja hunnik häid tööriistu. Koos tema abiga sai ära vahetatud juppe, mille nime ma isegi ei teadnud. Ses mõttes, et ta küll juhendas, aga BMW oli auto, mida ka tema suuresti ainult eemalt näinud oli (töötas kindla margi esinduses). Ühesõnaga oli küll teadmine, et umbes nii see peaks käima aga detailne teadmine puudus. Ma ei taha absoluutselt kiidelda, aga suurematest asjades ise vahetasin ära plokikaane tihendi, siduri koos selle 2 massilise hoorattaga, kõrvalistuja turvapadja anduri, iga kevad ja sügis rehvi muidugi + hunnik väiksemaid asju. Seega jah õlivahetus oli suht köömes. (Autoks E39)

Aga nüüdseks äiapapa teises ilmas ja ise ei tee enam praktiliselt miskit eelkõige seepärast et puudub (eelkõige) koht ja vajaliku riistad. Tungraua peal ikka õli ei vaheta, rääkimata raskematest töödest.

Lisaks veel, et hetkel sõidan 2003 passatiga (jah ma tean :) , aga E60 jaoks veel pisut raha puudu. E39 Nu**is mind nii läbi, et seda enam ei taha. Igatahes BMW varsti jälle lisaks tuleb) ja sellel gabariit ei põle. Peale lammutamist suudan oma näpud küll kuidagi pirni juurde venitada, aga kätte pirni ei saa. Tundub, et nii kui jõudu rakendada on see tule pesa katki. Saaks normaalselt ligi vähemalt. Igatahes ei viitsind eriti ka jamada, aga peale pisikest jebimist vähemalt siiani olen loobunud.

Eks me kõik teeme asju ise, et raha kokku hoida, aga tihti läheb asi hoopis kallimaks. Eks iga töö jaoks olgu ikka oma ala spetsialist, sest kui kõik teeks kõike ise, siis poleks töökohti ju vajagi. Kurb on ainult see, et tihti see spetsialist on miski isehakanud masakäpp.
veider
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 05.08.2006 22:15 01

Postitus Postitas veider »

Ehk keegi teab kust otsavanni saaks 92' 525'le
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

veider kirjutas:Ehk keegi teab kust otsavanni saaks 92' 525'le
Vasakut või paremat?
veider
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 05.08.2006 22:15 01

Postitus Postitas veider »

vasakut, see mis on koos paisupaagiga...
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Siis ei saa kahjuks aidata. Vahetasin enda radika kah vasaku vanni prao tõttu ära.
Vasta