Kas Sina jälgid sõidu ajal ökonomaiseri näitu? LUKKU

Üldised arutelud ning näpunäited

Kas Sina jälgid sõidu ajal ökonomaiseri näitu?

Pidevalt
90
60%
Harva
45
30%
Ei jälgi
6
4%
Ajab närvi, kuid kergitan jalga pedaalilt
5
3%
Ei taha, et ta minu autol oleks
5
3%
 
Hääli kokku: 151
truumu

Postitus Postitas truumu »

Juss kirjutas:
truumu kirjutas:vähendada kulu kuni 11-12l/100km
tavaline on 14-16
Kas need on kompuutri järgi või ise arvutatud?
Ise arvutatud, komput minu autole ei raatsitud panna... :D
Aga peaks ütlema, et kompuuter näitab ka päris täpselt keskmist
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Pille kirjutas:. Mitte virisemise pärast, vaid lihtsalt HUVI pärast.
Huvi on teine tera muidugi. Kuid keegi siin just kirjutas, kuidas ta seda seierit ikka alla 10 üritab hoida ja pidevalt jälgib. Loodetavasti siiski mitte möödasõite tehes.

Ma olen aru saanud, et bmw peaks olema auto millega iga läbitud meeter on puhas sõidurõõm, mida ei peaks rikkuma selliste tobedate igapäevaste praktiliste muredega nagu bensukulu :)

Järgmisena tahab keegi endale kummide, rattalaagrite ja piduriklotside kulumisandurit, mis näitaks suurel displeid kulunud kroone iga läbitud meetri kohta.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ilves kirjutas:Järgmisena tahab keegi endale kummide, rattalaagrite ja piduriklotside kulumisandurit, mis näitaks suurel displeid kulunud kroone iga läbitud meetri kohta.
E65-l täitsa olemas ju.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
poleaimugi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 27.09.2005 16:29 00
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas poleaimugi »

truumu kirjutas:
Juss kirjutas:Kui palju selle uurimisega siis kokkuhoidu on? On keegi oma keskmisi näitajaid võrrelnud?
Ei tea kuidas teistel, kuid vahete-vahel tuleb mul mingi katsetusmaania peale ja sellega seoses siis ligikaudsed kulud:
ökonomaiseri järgi sõites suutsin vähendada kulu kuni 11-12l/100km
tavaline on 14-16
tegu puhtalt linnasõiduga ja lühikesed otsad
kütuseks harilikult UnoX Nitro3000(millegipärast minu mootorile see meeldib) või Statoili 98U(mida läheb ca. liitri võrra vähem sajale)
320 91.a. M50B20
Mul 320 94a. Kui sõidan ökonomaiserit vaatamat tuleb keskmine arvutuslikult 11-12, kui aga sõidan ökonomaiseri järgi ja ilma mõtetute kiirendamisteta siis olen suutnud keskmise ilusti alla 10 hoida.(valdavalt linnasõit)
Eelmisel nädalal ilusa ilmaga tallinnas käiguga (enamus maanteesõit) arvutuslik keskimine 7,9 (38l sain sõita 480 km) :arrow: ei sõitnud ökonomaiseri järgi. Päris hea tulemus ju!
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

priitv8 kirjutas:
Ilves kirjutas:Järgmisena tahab keegi endale kummide, rattalaagrite ja piduriklotside kulumisandurit, mis näitaks suurel displeid kulunud kroone iga läbitud meetri kohta.
E65-l täitsa olemas ju.
Ma tean :) Lihtsalt mulle ei mahu pähe, kuidas inimesed viitsivad bmw rooli olles sellise kõrvaltegevusega tegeleda :) See ökonomaiseri seieri passimine on minu jaoks umbes sama nagu minna palmisaarele puhkusele ja süüa hotellis ubasid, et kokku hoida.

Teine asi millest ma aru ei saa on see paaniline kütuse kokkuhoidmine a la stiilis "sõitsin 740-ga viimasel nädalal 8 liitriga sajale". Kui 740-ga nii sõita, siis tuleks auto mittesihtotstarbelise kasutamise tõttu üldse ära võtta. See on vist mingi teatav inimlik kiiks, et sama raha eest saab rohkem...kuigi tegelikult ju ei saa.

Ah, tegelt, igaühe oma asi kuidas sõidab. Mulle meeldib sõita mõnuga mõtlemata sellele palju läheb kütust ja kuidas kolvirõngad kuluvad. Auto pole pensionisammas (vähemalt enamik) ja kui midagi sinna on vaja sisse kallata, siis tuleb kallata ja kui midagi on vaja vahetada siis tuleb vahetada.

Peaasi vist on see, et kui ökonomaiseri seieri vibreerimine kedagi õnnelikumaks teeb kui seieri puudumine, siis on kõik korras.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Ilves kas sul kodus ka raadiod, telekad, valgustused jne. 24H töötavad. Kui ei siis ju ka ja ebaottarbekas kasutamine. Ehk siis tuleks need asjad sult ära võtta. Samuti kraanivesi, mis s.tast ikka kokku hoida! Näiteid võiks veel tuua. Ega laristamine ei näita veel rikkust!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Njah, hääletuses valisin vastuseks ''harva'' ja nii ka on, eriti ei jälgi, eriti kuna s6idan nii vähe, ei ole see eriti oluline teema ka 6nneks. Samas keskmist kulu selle järgi jälgida ka eriti m6tekas pole mu meelest :)
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Aaro kirjutas:Ega laristamine ei näita veel rikkust!
Kuldsed sõnad. Teine kuldne teadmine on see, et ihnus viib hauda :) Tundub, et kütusekulu teema on see millest alati saab rääkdia kui millestki pole rääkida.

Ei ole vaja valesti aru saada, et ma mingi Agu Sihvka oleksin, kes tehnikat täie võimsusega kasutab ja siis haavlid makki laseks. Ma otsin vastust ratsionaalsele küsimusele miks risustab bmw oma näidikupaneeli selles kontekstis täesti ebavajaliku infoga ja siiani pole seda veel saanud.

Saabi kontseptsioon, on väga südamelähedane, kus öösel jäetakse põlema ainult spido ja ülejäänud näidikud lastakse pimedaks. Kui miski normaalsest piirist välja läheb pannase see näidik põlema. Lihtne ja geniaalne.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6404
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Üldiselt nagu ei vaata, aga vahepeal kui paak nende külmadega kuidagi kiirelt tühjaks sai, siis hakkas silm ka seda ökonomaiseri näitu jälgima. :P
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ilves kirjutas:Saabi kontseptsioon, on väga südamelähedane, kus öösel jäetakse põlema ainult spido ja ülejäänud näidikud lastakse pimedaks. Kui miski normaalsest piirist välja läheb pannase see näidik põlema. Lihtne ja geniaalne.
Seegi ju lennundusest laenatud.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

priitv8 kirjutas:
Ilves kirjutas:Saabi kontseptsioon, on väga südamelähedane, kus öösel jäetakse põlema ainult spido ja ülejäänud näidikud lastakse pimedaks. Kui miski normaalsest piirist välja läheb pannase see näidik põlema. Lihtne ja geniaalne.
Seegi ju lennundusest laenatud.
Seda küll. Nagu ka bmw punane taustavalgustus. Aga seda ma pole veel kuulnud, et F16 piloodid ökonomaiserit kasutavad. Pigem siis de-ökonomaiserit :)
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Ilves, milleks tegeleda pseudoprobleemidega?
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Pille kirjutas:Ilves, milleks tegeleda pseudoprobleemidega?
Ilmsel on liiga vähe muid probleeme :) Hästi võttis teema kokku täiesti kõrvalseisev inimene, et kui see näidik paneb kasvõi 10% juhtidest oma sõidustiili peale mõtlema, siis ta on vajalik.
Kasutaja avatar
Ilmar
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: 18.11.2004 09:06 59
Peamine sõiduk: BMW 318d E91
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ilmar »

Aga kas selle näidiku asemel ei võiks olla midagi otstarbekamat või praktilisemat?!?!
Vähemalt ei näe mina selles otstarbelist asja.
Kui tahad raha kokku hoida ära sõida autoga osta jalgratas või mis iganes ja vahi palju kaloreid põletad.
Igatahes on olemas tahokas ja spidokas ja käigud mille järgi saab ka säästlikult sõita ja muidugi parem jalg.
E91 318d 105kw '09
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

võib-olla peaks jah enamikul olema ekonomaiserii asemel seadeldis mis näitab, et palju kulus aega 0-100km/h. aga sõites marsruudil mustvee tallinn on küll hea sättida kiirus ekonomaiseri järgi paika, kuna kilomeetreid tuleb selle maa peale ~400 ja iga 100km peale raisata 1-1,5l rohkem teeb juba tulemuseks 4-6l. kuna seda vahet sõidan pidevalt siis on kahe sõidukorraga tulemus juba 8-12l (4 korda 16-24l), aga kui ma sõidan keskmiselt 7,5l 100le siis tähendab see seda, et 5´da sõidu teen juba põhimõtteliselt tasuta!
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Ilves kirjutas:Lihtsalt mulle ei mahu pähe, kuidas inimesed viitsivad bmw rooli olles sellise kõrvaltegevusega tegeleda :) See ökonomaiseri seieri passimine on minu jaoks umbes sama nagu minna palmisaarele puhkusele ja süüa hotellis ubasid, et kokku hoida.

Teine asi millest ma aru ei saa on see paaniline kütuse kokkuhoidmine a la stiilis "sõitsin 740-ga viimasel nädalal 8 liitriga sajale". Kui 740-ga nii sõita, siis tuleks auto mittesihtotstarbelise kasutamise tõttu üldse ära võtta. See on vist mingi teatav inimlik kiiks, et sama raha eest saab rohkem...kuigi tegelikult ju ei saa.

Ah, tegelt, igaühe oma asi kuidas sõidab. Mulle meeldib sõita mõnuga mõtlemata sellele palju läheb kütust ja kuidas kolvirõngad kuluvad. Auto pole pensionisammas (vähemalt enamik) ja kui midagi sinna on vaja sisse kallata, siis tuleb kallata ja kui midagi on vaja vahetada siis tuleb vahetada.

Peaasi vist on see, et kui ökonomaiseri seieri vibreerimine kedagi õnnelikumaks teeb kui seieri puudumine, siis on kõik korras.

Esiteks ei tähenda seieri jälgimine seda, et sõidad kogu aeg penskari moodi(siis oleks jah mõttekam Nissan Micra osta)
Teiseks pidevalt liikuv vidin jääb tahes-tahtmata külgvaatesse ja kisub pilgu enda peale
Kolmandaks rääkis mu kunagine sõiduõpetaja(naisterahvas muuseas), et korralikult sõitma õpid sa ainult siis , kui pidevalt jälgid ja analüüsid oma tegevust roolis
Kahe käega Sinuga nõus, et bemm pole benaga koonerdajatele mõeldud auto(mida ilmekalt näitab ka mu tavaline keskmine kulu), kuid kes ei katseta, ei saa ka midagi uut teada?
Umbes sama teema on talvel driftimisega
Kui seda ei proovi teha igal vähegi võimalikul juhul, on suur tõenäosus, et jääd ootamatus olukorras hätta :D
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Ökonomaiser on minu sõber :D Seda osutit jälgin ma kõige tihedamini. Hea on vaadata, millise käigu, kiiruse ja pöörde juures tarbib auto kõige vähem kütust. Tänu sellele sain ma teada, et maanteel on 100km/h ökom sõita kui 90km/h (5k manuaal). Ja BMW on ökoauto, sest kui ma kunagi Sierraga veel sõitsin, siis see võttis 15l/100km keskmiselt BMW aga 9l/100km.
Ilves kirjutas:Teine asi millest ma aru ei saa on see paaniline kütuse kokkuhoidmine a la stiilis "sõitsin 740-ga viimasel nädalal 8 liitriga sajale". Kui 740-ga nii sõita, siis tuleks auto mittesihtotstarbelise kasutamise tõttu üldse ära võtta. See on vist mingi teatav inimlik kiiks, et sama raha eest saab rohkem...kuigi tegelikult ju ei saa.
Ka jeebi meestelt tuleks autod ära võtta, kuna suurem osa neist kasutavad autot mitteotstarbeliselt. Ma usun, et BMW'd ei osteta ainult sõidurõõmu pärast, mida mootor annab - auto disain, interjöör, tehnilised lahendused, hind jne. on ka üheks kriteeriumiks auto ostul. Vaevalt, et mõni "bimbo", kes vaevu suudab eristada pidurit ja gaasi ostab BMW'd selleks, et linnapeal kihutada. Temale on võibolla tähtis hoopis see, et tal on ilusam auto kui tema sõbrannal ja kõik muu on juba teisejärguline.
Niiet ärme hakka üksteiselt autosid ära võtma sellepärast, et ühel õnnestus väiksema kütusekogusega hakkama saada, kui teisel.
e36forever
Huviline
Postitusi: 582
Liitunud: 09.04.2005 16:54 19
Asukoht: Berlin/Tartu

Postitus Postitas e36forever »

Mihkel(Kops) kirjutas: Ka jeebi meestelt tuleks autod ära võtta, kuna suurem osa neist kasutavad autot mitteotstarbeliselt.
Eesti teedel ongi ainuke õige asi "jeep(e. maastur)". Ise sõidaks ka X5-ga, kui oleks piisavalt rikas :lol:
Jan01
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 30.05.2005 20:36 01
Asukoht: Tln - Järvamaa

Postitus Postitas Jan01 »

Ise jälgin seda seierit nii kuidas juhtub. Vahest kui kuhugi kiire on siis isegi soovin, et seda ei oleks, kuna tahestahtmata pilk sinna peale läheb. Samas selle järgi saab ka aru, et autol on midagi viga - mul tõusis millalgi keskmine kulu umbes 1-2 l/100km ja diagnostis selgus, et lambda peetis.
325
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

e36forever kirjutas: Eesti teedel ongi ainuke õige asi "jeep(e. maastur)". Ise sõidaks ka X5-ga, kui oleks piisavalt rikas :lol:
Rumal jutt. Pole need teed siin midagi nii hullud, et niipalju kõrgemat kliirensit vaja oleks. Enamus ostab ikka iksviisi n.ö tillipikenduseks
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

toom kirjutas:
e36forever kirjutas: Eesti teedel ongi ainuke õige asi "jeep(e. maastur)". Ise sõidaks ka X5-ga, kui oleks piisavalt rikas :lol:
Rumal jutt. Pole need teed siin midagi nii hullud, et niipalju kõrgemat kliirensit vaja oleks. Enamus ostab ikka iksviisi n.ö tillipikenduseks
Ei tea, kas nüüd järgneb teema X5 heade ja vigade üle? See ei ole teemaks, noored. Ma arvan üldiselt, et see ökonomaiseri teema on end juba ammendanud, kes jälgib, kes mitte. Igaühe enda asi, milleks ta auto ostnud on. :roll:
Teen ettepaneku lukustada.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

tanelp kirjutas: Teen ettepaneku lukustada.
Ehk selle yle otsustab ikka teema algataja.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Paneks jah lukku
Põhimõte sai tõestatud, nüüd läheb juba OT-ks
Suletud