X5 G05 kärukonks

Üldised arutelud ning näpunäited
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas LEDBeam »

Umi reaalne kogemus puudutas väidetavalt 1 ventika mootori mahapõlemist ja siis klient küpsetas kõik sisse, mida vähedegi sai. Kas tõesti arvad, et 850 W ventika mootoriga ei või tekkida rikkeid? Tavaline skeem riketeks on selline, et mida võimsam, sest rohkem rikkeid.

Ahjaa, juhend ei kajastanud kuskilt otsast ventika toitekaabli ees asuva kaitsme vahetust suurema vastu. :roll: See tähendab, et kui jääb 600 W ventika kaitse, võib see 850 W ventika täistuuridel "saba" anda. Lisaks saab suurema koormuse generaator. Sel autol on 2 varianti generaatoreid.
Osad jänkide "keenjused" jutustasid pidurite vahetamisest suuremate vastu. Tuleb valida kliendi jaoks õige taktika ja ka need maha müüa. Mis sest, et tehase juhend ei kajasta.
Viimati muutis LEDBeam, 06.06.2024 16:35 04, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 3020
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas Oliver.L »

Lihtsalt huvi pärast võiks Inchcapest ka pakkumise võtta.
siimkasterpalu
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 11.05.2024 10:35 19
Peamine sõiduk: BMW X5 G05

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas siimkasterpalu »

Aitäh teie põhjaliku vastuse ja juhiste eest! Olen tõesti tänulik, et võtsite aega minu küsimustele vastamiseks ja oma teadmisi jagamiseks.

Tahan kinnitada, et mulle pole veel midagi maha müüdud (LEDBeam sisend müüs mulle ainult selle eestis oleva konksu maha - see siis makstud ja tellitud). Pöördusin foorumisse just selleks, et teha informeeritud otsus enne mistahes toote soetamist. Teie info aitab mul teha just seda.

Olen just esitanud uue päringu Inchcape'i, et nad teeksid hinnapakkumise kõikidele vajaminevatele osadele, kuigi varasem vastus nende poolt oli, et minu auto ei ole kärukonksu jaoks ette valmistatud. Loodan, et nad uurivad seda küsimust seekord põhjalikumalt.

Jällegi suur tänu teie abi eest! See on olnud äärmiselt kasulik ja hindan teie sisendit kõrgelt.

Ehk keegi sokab öelda, kas see juhtme komplekt on sobiv?

https://www.ebay.de/itm/126291211559?_t ... 064WBC6DC2
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas LEDBeam »

Pärige hinda esindusest ja ebay puhul vaadake ka transtasusid.
Kuid laske siis Inchcape pakkumine ka teha, ärge enne kuskile tormake.

Ma tegelikult ei saa selle kaabli vahetuse jutust ka aru:
Battery cable positive, below-floor 1 61129442589
Vanemat varianti kaablit pandi nii konksuga kui ka ilma variantidele ja siis järsku ärgati, et tuleb vahetada konksu paigaldusel. Kusjuures sama jutt on ka masina kohta, mille juba on uuesm kaabel. Juhendi on parajad sokud kokku pannud. Kaabli ristlõige on TIS-i 2x 85 mm2 ja ristlõike muudatust mingi ajakriteeriumi järgi ei näita.
EMARS-i kaabli jutt on ammu lõppenud, seda sel masinal pole (pole, mida vahetada). Kui tehas ei saanud sellele kaablile lisada tingimust, tuleb hakata juba tehase dokudes ka kahtlema.
siimkasterpalu
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 11.05.2024 10:35 19
Peamine sõiduk: BMW X5 G05

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas siimkasterpalu »

Ma sain aru nii, et see EMARS-i kaabli panek tuleneb sellest kui ventikas vahetusse läheb. Hinnapakkumises oli kirjas nii:
Lisaks võimsam ventilaator, mis käib üheskoos "wiring harness emars underfloor"iga
Ei torma kuskile. Kiiret pole. Katsun aru saada mida täpselt vaja ja mis variandid turul saada.
siimkasterpalu
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 11.05.2024 10:35 19
Peamine sõiduk: BMW X5 G05

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas siimkasterpalu »

Selline pakkumine tuli Inchcape-ist.


Pilt
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas LEDBeam »

Pilt

Mustaga maha, kollasega on kahtlane, ETK-s on teie masinale sobilik kaabel teise koodiga ehk seal ei tehta vahet, kas on konksuga või mitte.

Konksu mutikad 8 tk on puudu. Need tuleb kataloogist valida konksu pildi alt.

EMARS-i kaabel on siin ahelas nagu debiilikutest, :mrgreen: . Igaks juhuks veel kord puust ja punaseks (loodan, et viimast korda):
-Antud VIN-iga masinal EMARS-i ei ole
-Selle kaabli vahetuse vajadust konksu paigaldusjuhend üldse ette ei näe.

Muutsin ka varasemas postituses ETK-st kopeeritud juppide loetelu. See on ilmselgelt vigane. Tavaline BMW köögipool.

Mõned jupid saaks tellida kasutatud (juhtplokid 2tk), elektrilised osad ma teeksin ka veel juppideks (sealt vaja juhtmed, nupp), kuid teil läheb see keeruliseks.

Tagumised katted kriipsutasin maha põhjusel, et vasaku vahetus on ilmselgelt sisutu, parema puhul peab vaatama, kas saab nupu jaoks augu puurida. Tavaliselt ikka on saanud.

Juhendis oli konksu paigalduse normaeg 10,5 h. Kuid lubati kobadele 1- 1,5 h juurde.
siimkasterpalu
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 11.05.2024 10:35 19
Peamine sõiduk: BMW X5 G05

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas siimkasterpalu »

Tere,

Tänaseks siis kinnitatud, et ventika vahetust ega EMARS-i kaabli vahetust ei lähe vaja kärukonksu paigaldamisel. Küll aga siiski soovituslik.

Nüüd oleks vaja mõelda kus kärkukonks pigaldada. Mis te soovitate? LEDBeam - teed pakkumise?
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas LEDBeam »

Kes - kus kinnitas? EMARS-i kaabli osas tundub jauramine edasi käivat. Ei ole kena.
Põhjaajaluse kaabli osas vastati mulle Inchcapest:
61128797694 on vana tootekood ja 61129442589 on uus tootekood.
Vahet ei ole kas autol on konks või mitte, mõlemad sobivad.
Seega selles osas tundub paigaldusjuhend vigane ja ka seda kaablit pole vaja vahetada. Mis on ka loogiline, sest pole mingit tehnilist põhjendust vahetada 2x85 mm2 kaableid selleks, et kärul mõnda lampi põletada või konksu sisse- välja sõidutada.
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3136
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas RazzKalbass »

Mõtle kui selgub et ventikat ikka vaja ja käigukast lendab pauguga puruks :D samas siis teistele tarkuseks. Sellise käigukasti rebuild 8-9k prolly
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas LEDBeam »

Siis võiks juba 2 ventikat panna, teise katusele. Kuid ma pole siiani nii ligadi- logadi konksupaigaldusjuttu näinud/ kuulnud/ lugenud, kui sellele autole tehtud. Sellise järgi saavad tööd teha vaid tõsised aferistid ja paigaldusel pakkumist tehes tuleb kohe mõelda, kellel on paremad juristid. :mrgreen:
siimkasterpalu
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 11.05.2024 10:35 19
Peamine sõiduk: BMW X5 G05

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas siimkasterpalu »

United Motor ise kinnitas, et ventilaatorit ei lähe vaja vahetada kuid nemad ikkagi soovitavad. Küsisin siis, et kas seljuhul ei lähe ka EMARS kaablit vaja, ning siis saadeti uus hinnapakkumine kus seda enam ei olnud.

Sain just diilile BM Autoga. Neilt ka info, et ei lähe ka seda underfloor battery kaablit vaja. Seega nüüd kogu projekt orgunnitud. Varsti saab konksu külge.

Aitäh LEDBeam kogu selle infoi eest! Väärt info koguaeg!
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas LEDBeam »

Tegelt saab veidi veel laamendada, nimelt elektriliste juppide komplekt on ka osaliselt mittevajalikku täis ja 1 jupp selles on selline variant, mis ei pruugi hästi sobida.
1 jupp 61 35 8795478 Power distribution box, LIN module, tuleb tellida Leedust rrr.lt kasutatu, hinnavõit pea 100.
Konksu juhtplokk kasutatuna (mõni aste vanem variant) peaks ka olema tunduvalt soodsam.
Ja kui masinat konksule kodeerida lasete, siis kui veel ei ole Secure coding 2.0 alla uuendatud, ärge laske mingil juhul teha tarkvarauuendust. Miks, pikem jutt, kuid SC 2.0-ga midagi head ei ole, kui vaja hiljem masina konfi Esysiga muuta.
Näiteks G31 puhul läks asi jamaks 23-07, st seda tuleb juba kindlasti vältida!
Juhtmete vedamisel keremooduli juurde tuvastasin ka vähemalt 2 käkki, mida tuleks vältida. Kui hästi mõelda, pole paremat salongiosa üldse vaja lahutada.
Sisuliselt tuleks terve konksu järelpaigalduse teema ümber teha.
Et mutreid ei unusta.
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas patrik »

Kuuno, sul igav?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1359
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas LEDBeam »

Näitasin, kuidas tehnikud ja insenerid peaksid asju vaagima.
Volum
Huviline
Postitusi: 3948
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: X5 G05 kärukonks

Postitus Postitas Volum »

Huumor teema ikka. :mrgreen:
Buumer Auto / 56826000
Vasta