Miski jama käivitusega...e. kurb kokkusattumus

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

Miski jama käivitusega...e. kurb kokkusattumus

Postitus Postitas easyraider »

Nii, alustaks siis sellest, sain kaua seisnud 84. 318i liikuma (uus jagajakaas ja uus rootor). Kõik oli kena, kuni läksin survepesusse (ainult kere). Kui pesu lõppenud,rikkus puhtasse autosse istumise rõõmu see... et auto ei käivitu enam :( Ok, sai siis sealsete meestega asi käima lükatud. Olles sõitnud umbes 20 min, mõtlesin, et jätan seisma ja proovin uuesti. Ei lähe! Egas midagi-lükkama! Jälle lükkamise läks. Sõitsin veel 20 min, uuesti seisma, et proovida. Läks kohe!!
Sõitsin siis koju ära, haarasin lapi, et kuivatada jagajakaant, et äkki see sai miskit niiskust. Kaas oli kuiv mis kuiv (aku klemmid sai juba pesulas kuivatatud). Kaitsmete karp oli ka veest puutumatu.
Nüüd siis küsimus: milles võib olla asi. Kunagi liikus selle masina kohta laegend, et on vaja vahetada starter, kuid siis selgus, et uuest rootorist ja jagajakaanest piisas. Või on siis tõesti tegu julma kokkulangemisega p***e läinud starteri ja autopesulaga ;) ? Mida peaksin tegema, enne kui nuttes starterit vahetama lähen? Või on see möödapääsmatu? (miski starter pagasnikus, vist ta juba teadis, et sihuke jama tulekul). Äkki oskab keegi aidata või anada asjakohast nõuannet?
Ette tänades!!
Kasutaja avatar
Indrek
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 07.01.2003 17:58 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

oled sa kindel, et aku tyhi pole?

kas parast kaima lykkamist tootas korralikult? kas kaivitades on taitsa surnud v. nagu natuke lubab?
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

Postitus Postitas easyraider »

aku ei tohiks küll tühi olla (muidugi pole proovinud muud akut), see mis hetkel peal on, sai just uus ostetud. Kui käima lükata siis sõidab kenasti (enamvähem, aga need juba muud jamad). Käivitades ei tee mootor mingit häält st. ei "luba". Süttivad vaid armatuurituled ja mingi hetkeline "vinguv" heli käib läbi. Arvatakse et ikkagi starter on õhtal. Aga samas kui ta mul peale pikka sõitu tookord, uuesti kohsel proovimisel käivitus, ei saa ju olla viga starteris. kui ikka starter metsas on siis ei ole nii et kord lubab kord ei luba, onju?
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

Võib olla ka nii, et kord lubab, kord mitte. Mul sugulase diisel-mersul on täpselt see värk, et kui starter ei luba ka mitte, tuleb kõrvuni kapoti all seal näpitsatega mingit võlli keerata ja siis on paugupill.
E32 750i (1994)
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

Postitus Postitas easyraider »

Hmm, egas midagi kui jope selga ja majaette nukerdama. Korra proovin teist akut kah, äkki veab.
Loodan, et mõni hoolas kodanik politseisse ei helista ja ei kaeba et miski tüüp taskulambiga auto ümber mehkeldab :)
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

Postitus Postitas easyraider »

oda, kus see võll on täpsemalt, kohe starteri kõrval?
Kasutaja avatar
Indrek_P
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 30.05.2003 16:55 33
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Indrek_P »

Kas sul starter ei tee üldse mingit häält?
Minul oli selline probleem ja lahenes peale seda, kui starter oli maha võetud ja ära puhastatud. Aga muidu oli nii, et kord võtts starteri järgi, kord mitte.
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

Postitus Postitas easyraider »

Häälest niipalju, et kui süüdet keerata, käib just kui mingi urin (hetkeks).
Kasutaja avatar
Indrek_P
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 30.05.2003 16:55 33
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Indrek_P »

[quote][i]Algselt postitas easyraider[/i]
Häälest niipalju, et kui süüdet keerata, käib just kui mingi urin (hetkeks). [/quote]

See on bensupump, mis korraks uriseb.
Valge Tiiger
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 25.08.2003 21:58 31

Postitus Postitas Valge Tiiger »

Niih! Endal samuti 318 i 84.a. Suvel oli samasugune probleem, lükates läks käima aga kohapealt mitte. Soovitati samuti igasugu asju, tegelt tuli välja, et mul klemmiplaat nõksa ära väsinud. Keerasin süüdet juba üle ja selle tulemusena võisin lõpmatult kellama teda jäädagi.
Mart_R
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 27.02.2003 09:40 40
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Mart_R »

mul kah kahtlus et äkki on jama hoopis süütelukus. See pinin, mis korra käib peaks olema benapump. Edu sulle.
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

Aku ikka mootorit ringi veab? Kui ei ,siis võib viga olla geneka kulunud harjades. Kui aku veab mootorit ringi ja auto ei käivitu, siis võiksid kontrollida peakaitset(ei ole kindel, kas 318 sal selline asi on). Ühesõnaga näpi pistikuid ja kaitsmeid.
silver
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 13.11.2002 09:09 21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas silver »

Kontrolli kas geneka pealt tuleb ergutusvool starterile, ehk kas klemm annab ühendust. Peale seda proovi uuesti käivitada.
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

Postitus Postitas easyraider »

Küsimus, kuna ise olen veel suht võhik. Ega väga ei julge kapotiall majandada (võib pärast liiga kalliks minna). Et ääki on
keegi tesit tartus(t). Ja saaks pilgu peale visata?
Timmu
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 08.12.2002 22:06 39

Postitus Postitas Timmu »

ma jändasin ka suvel.Samad hädad olid.Lammutasin ka starterit.Viga oli hoopis akus.Kui proovid ,siis ära krokodille kasuta(ma selle pähe läksingi)
Kasutaja avatar
Mati_H
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 11.02.2003 00:37 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mati_H »

to easyraider: helista 056 907442 Margus
kui tal vähegi aega ja viitsimist on, siis saad abi kindlasti. Ka korralik starter riiulis olemas :).
Mati @ 525`90
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

Postitus Postitas easyraider »

homme peaks selguma, milles asi, targem mees kui mina vaatab asja üle. Annan siis kindlasti teada, mis oli :)
Kasutaja avatar
easyraider
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 10.11.2003 20:11 51

LAHENDUS LEITUD

Postitus Postitas easyraider »

Kogu asi oli selles, et üks klamber oli niivõrd "mäda" ja roostes, et ei andnud ühendust. 25.- eeku ja uus klamer oli asemel. Klamber asus starteri juures (irw, ma ise ei tea mis ta täpselt oli, näidati vaid kätte). Seega asi ok, tänud kõigile kaasmõtlejatele!
Vasta