radar

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
nojah
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 27.07.2005 20:41 23

radar

Postitus Postitas nojah »

kas Eestis on politseil ka radari püüdjad st. seadmed mis tuvastavad, et autojuhti on hoiatatud kiirusemõõtmisel, mitte et plaaniksin endale seda soetada vaid müügis üks auto, kus see on sisseehitatud ja ei tahaks sellega Eestisse tulla kui selline värgendus peal?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Jah.

jJanno
exTouring
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Paremad antiradarid on avastamis vastase kaitsega ja selliste avastamiseks on vaja spets tehnikat,sest need ei sega radarit ja lihtsalt kiirust mõõtes politsei seda aru ei saa.kuid spets avastamis seade on ka eestis olemas,kahjuks ei tea täpselt vist kaks tükki pidavat sellisi ainult olema ja need ka harva töös.siiamaani pole enda omaga probleeme selle-koha-pealt tekkinud.Mul on muideks üks cobra oma üle,küll aasta jagu vana mudel juba aga abiks seegi mingi 300 annaks ehk ära ise sai 3000 tookord muretsetud,aga ega ma neid vidinaid eriti reklaami,rahulikult on ikkagi parem sõita ;)
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

No offence, aga kahju et ka sinusugused load saavad.
nojah
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 27.07.2005 20:41 23

Postitus Postitas nojah »

aga millised on karistused kui selline seade autost avastatakse?
Ja mis saab juhul kui see on sisseehitatud - konfiskeeritakse auto ja kisutakse kõik juppideks? USAs ja mõndades Euroopa riikides oli see vist lubatud.
Mägilane
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 19.05.2005 23:24 38
Asukoht: Tallinn

Re: radar

Postitus Postitas Mägilane »

nojah kirjutas:kas Eestis on politseil ka radari püüdjad st. seadmed mis tuvastavad, et autojuhti on hoiatatud kiirusemõõtmisel, mitte et plaaniksin endale seda soetada vaid müügis üks auto, kus see on sisseehitatud ja ei tahaks sellega Eestisse tulla kui selline värgendus peal?
Ma arvan, et see asi tarvitab töötamiseks mingit laadi energiat ja on võimalik siis see ka välja lülitada energiaahela katkestusega, kui sa kardad sellega sõita ja sellisel juhul ei tohiks ta vist radarisegaja püüdjale nähtav olla ...arvan ma :roll:
BMW touring
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Relk kirjutas:No offence, aga kahju et ka sinusugused load saavad.
Kelle sugused siis,aga mis sul nendest lubadest kui lennukis istud :cool: Milleks see mõttetu postitus sinu poolt?
Paljudes riikides ka kõigi riikide "etaloon" Ameerika on asi seadusega lubatud.selge ju kui politsei põõsas passib siis võiks ju midagigi enese kaitseks olla nimetagem seda siis võrdväärsuseks.vargal on kiired jalad autojuhil antiradar :lol: Või milleks asi siis veel legaalne oleks ma ei tea.
Eesti on ju teadagi etalon euroopa liidu riik-vähemalt oma piirangute poolest,eriti autode tehnilise külje ja ka liikluseeskirjade(kaasa arvatud 0-promilli)
NB:Teema ei sobi eriti tehnilise alla,üldise alla istuks asi paremini.
nojah
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 27.07.2005 20:41 23

Re: radar

Postitus Postitas nojah »

Mägilane kirjutas: Ma arvan, et see asi tarvitab töötamiseks mingit laadi energiat ja on võimalik siis see ka välja lülitada energiaahela katkestusega, kui sa kardad sellega sõita ja sellisel juhul ei tohiks ta vist radarisegaja püüdjale nähtav olla ...arvan ma :roll:
seda küll, kuid kes see tarkmees on kes naljalt 535 98'a masina elektroonikale kallale läheb, arvan et suht kulukaks läheks see nali.
Kasutaja avatar
stvn
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 07.03.2005 10:57 04
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas stvn »

Tuttava Isa jäi radariga Tallinnas vahele ja sai 8000.- trahvi :evil:
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

stvn kirjutas:Tuttava Isa jäi radariga Tallinnas vahele ja sai 8000.- trahvi :evil:
Sinna võiks ühe nulli lisada. Siis oleks asi õigem.
Harley
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 02.11.2004 19:26 36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Harley »

Meie riigis olemas paremad asjad kui radar ja antiradar politsinikute tuvasitamiseks... =)))) Tais jutt privas.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

stvn kirjutas:Tuttava Isa jäi radariga Tallinnas vahele ja sai 8000.- trahvi :evil:
Radariga toimetavad ju politseinikud :shock:
See millest siin juttu alustati, on radaridetektor, ehk asi, mis juhile töötavast radarist märku annab. Radari segamisega ei ole sel ka mingit pistmist. Kuna detektoris on reeglina superheterodüünvastuvõtja, siis genereerib ta ka ise raadiolaineid ja seda see detektori detektor mõõdabki.
Olen kunagi ka ühte kõige odavamat Whistleri X ja K-Bandi detektorit omanud ja mina jäin investeeringuga küll väga rahule. Asja mõte on selles, et teada, millises põõsas need liikluskorraldajad istuvad. Ja linnakiirustel on autode vool tihe ja kiirus väike, sellest täitsa piisab, kui 500m varem juba tead, et ees mõõdetakse.
Praeguste Instant-On ja laserradaritega on aga nii, et kui detektor Sinu mõõtmisest märku annab, on vahemaa radarini juba nii väike, et teha ei jõua midagi.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
bmwguru
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 21.03.2005 12:33 38

Postitus Postitas bmwguru »

priitv8 kirjutas: Olen kunagi ka ühte kõige odavamat Whistleri X ja K-Bandi detektorit omanud ja mina jäin investeeringuga küll väga rahule. Asja mõte on selles, et teada, millises põõsas need liikluskorraldajad istuvad. Ja linnakiirustel on autode vool tihe ja kiirus väike, sellest täitsa piisab, kui 500m varem juba tead, et ees mõõdetakse.
Praeguste Instant-On ja laserradaritega on aga nii, et kui detektor Sinu mõõtmisest märku annab, on vahemaa radarini juba nii väike, et teha ei jõua midagi.
ühel tuttaval oli päris mitu aastat tagasi mingi Cobra aparaat, see avastas (hakkas piiksuma) radari juba 3 km kauguselt ning mida lähemale jõudis seda kiiremaks piiksumine läks.

Kas neid laserradareid tõesti ei ole suutelised ka uuemad aparaadid varem tuvastama (et piduripedaali tallata jõuaks)?

Ja nende radaridetektori detektoritega ei tohiks linnas (kui vähekenegi liiklust) väga suurt probleemi olla, sest nad ei saa tuvastada kust autost see signaal täpselt tuli, muidugi peab olema lihtne väljalülitamis võimalus.
Viimati muutis bmwguru, 28.07.2005 01:57 22, muudetud 1 kord kokku.
530d/E39/142kW/2000a
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

bmwguru kirjutas:Kas neid laserradareid tõesti ei ole suutelised ka uuemad aparaadid varem tuvastama (et piduripedaali tallata jõuaks)?
Instant-On radar ongi selline, et tema saatja lülitatakse sisse n.ö. viimasel minutil, tavaliselt kuskil mõnesaja m kauguselt, siis on mõõtetulemus veel täpne, Sina aga enam reageerida ei jõua. Kuni selle hetkeni see radar midagi ei kiirga ja detektor on loomulikult vait.

Keda huvitab, siis minuteada on isegi TM.is olnud selle kohta artikkel.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
bmwguru
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 21.03.2005 12:33 38

Postitus Postitas bmwguru »

priitv8 kirjutas:
Instant-On radar ongi selline, et tema saatja lülitatakse sisse n.ö. viimasel minutil, tavaliselt kuskil mõnesaja m kauguselt, siis on mõõtetulemus veel täpne, Sina aga enam reageerida ei jõua. Kuni selle hetkeni see radar midagi ei kiirga ja detektor on loomulikult vait.
sellisel juhul on veel alternatiiv radarisegaja, mis siis peaks rikkuma mõõtmistulemuse aga siis on vastu näppe saamine vist garanteeritud... nende kasutamine vist keelati isegi USAs.
530d/E39/142kW/2000a
acid
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 17.06.2004 23:29 01

Postitus Postitas acid »

Jah keda huvitab siis võib lugeda veidike vanemat aga põhjalikku infot
http://www.pqletajad.ee/artiklid/kiirusm66t/index.html
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Postitus Postitas dantee »

Relk kirjutas:No offence, aga kahju et ka sinusugused load saavad.
Jagan arvamust!
Aga eks tulega mängimine iga mehe oma asi (sõltub rahakoti paksusest), selleks, et radarit avastada ilma elektroonikata, ei pea politseinik isegi mitte eriline ajukeenjus olema!
Normi piires sõit tuleb tõesti odavam.
Vasta