BMW 524 TDA ei käivitu

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Madis
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 30.09.2002 21:03 43
Asukoht: Tallinn

BMW 524 TDA ei käivitu

Postitus Postitas Madis »

Probleem selline, et `86 aasta BMW 524 tda ei võta starterit järgi. Auto seisis praktiliselt pool aastat, enne probleeme polnud. Ise kahtlustan süüteluku probleemi, kuna viimane nõks võtmega (käivitus) käib raskelt, samas eelsüüteküünal läheb tööle. Siit küsimus, et kuidas süütelukku lahti (ära) saab võtta, on kellelgi kogemusi? Samas, kui muid ideid, mis viga võib olla, siis andke aga tulla.
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

tõmberelee :roll:
F01 :)
meim
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.10.2004 13:55 59
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas meim »

Proovi korra otse starterist kaima lasta.Endal kunagi oli sama jama et starterit andes midagi ei juhtunud.Parast tuli valja et akul oli mahtuvust kuid mitte taispinget ja kuna starteri juhtimine laheb labi elektr bloki siis plokil polnud vool piisav.Sai ka tokord suuteluku pohjasid kasutult vahetatud.
Kasutaja avatar
Madis
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 30.09.2002 21:03 43
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Madis »

Proovi korra otse starterist kaima lasta.
Kuidas seda teha? Pean tunnistama, et olen elektri koha pealt üsna tumba :oops: :)
Aga kuidas E28-l süütelukk siis välja käib?
meim
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.10.2004 13:55 59
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas meim »

Egas ma rohkem aidata ei oska kui olin sama probleemi ees.
Starterit andes kais ainult klops ja jargi ei votnud.Tegin kapoti lahti ja starteri kuljes naed tombereleed millel kuljes 2jamedat juhet uks tuleb akust teine luhike laheb starterisse.Need on poltide all.Siis on veel uks peenike selline pistikuga tombe relee kuljes.Kui uhendad votme voi muuga akust tuleva jameda ja peenikese peaks starter kaivitama.Suutelukku ei maleta kas votsin maha minu arust eemaldades alt katte saab suuteluku taguse katte.Ja neid proovisin vahetada ei midagi.Lopuks tegin eraldi kaivitusnupu-otse vool starteri pendiksile.Hiljem kui aku ara vahetasin kadus ka probleem ja panin koik uuesti labi suuteluku nagu peab
Vasta