Audio eelistused.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta

Millist audio kaubamärki usaldate

Sony
6
5%
Alpine
44
38%
Blaupunkt
4
3%
Pioneer
22
19%
JVC
6
5%
Originaalaudio
21
18%
Muu
12
10%
 
Hääli kokku: 115
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Audio eelistused.

Postitus Postitas Jan_K »

Teeks sellise küsitluse, et millist audio kaubamärki eelistab siinne foorumirahvas. teretulnud on ka muidugi kommentaarid miks just seda märki eelistad. Ja spetsialistid võiks omaltpool lisada ka kommentaari mis siis tõesti tekitab autos head heli jne.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
woosh
Huviline
Postitusi: 413
Liitunud: 24.02.2006 19:16 35
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas woosh »

mismõttes?

Mida sa teada tahad saada n.ö. automaki, kõlarite, subbari, võimendi eelistusi?
Tootjaite list on kergelt mannetu sul ju...
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Ma usun et mingi perioodi jooksul saab mingi ülevaate sellest et mis ikka sobib autosse panna. Ise kasutan kogu kupatusena Sony XPlod süsteemi ja olen rahul. Enne oli mingi LG makk aga vahe on märgatav. Võibolla keegi tahab väita et Sony on jama jne. Et siis hakkan ehk vahetuse mõtteid mõlgutama ka. See oli mõte!! ;)
53 036 056 Jan
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

Minu arvamus on et Sony teeb hästi, läbiaegade juba kodutehnikat, nt resiiverid ja kodukino kõlareid. LG makk oli mu eelmises autos ja on nüüd samasugune ka tööautos. LG kohta ütleks seda et kardab külma vms :lol: st et kui ilmad jahedad, hakkas LG lambist raadiokanaleid otsima ja mängis mida ise tahtis( auto soe seest siis makk norm :cool: ) Sony xplod oli mu praeguses autos eelmine makk ja nu see töötas korraikult( töötab praegugi). Aga nüüd on Alpine ja see on olnud parim makk mul läbiaegade ;). Üks pluss veel Alpinel on see et saab panna seda roolilt juhima nagu minu autoski see tehtud on.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Alpine!

Miks? ma arvan, et esiteks oleks viisakas juba sedasi vastata ainult ka selle pärast, et ma töötan selles firmas mis esindab eestis Alpine kaubamärki... nendest mis siin valida ka on on Alpine makid parema heliga... välimus... nuh 2008 aasta mudelid on juba päris ilusa välimuse saanud... aga ega mulle see värviline tilulilu eriti ei meeldi.

Kui ma peaks aga endale autosse uut makki hakkama ostma, siis tõenäoliselt oleks see Becker... ligtsalt meeldib beckeri tagasihoidlik disain... ja loomulikult on heli poolest beckeri makid igasugu igapäeva makkidest etemad (jätame välja kallima otsa makid nagu alpine F#1)
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

sony makidel on tavaliselt suht meeldiv disain... heli on üle keskmise (keskmise hinnaklassi makkidel)
JVC oli kunagi väga hea... nüüd kuuleb aga üha rohkem nurinat
Kenwood... saastamaid makke pole ma kaua aega näinud
LG... odava rahaeest hea töökindel asi... kuigi mitte eriti hea heliga
Blaupunkt... vanemad sinitäpid olid ka hea heliga... kuidagi lõdvaks on nad lasknud oma kvaliteedi samuti
Pioneer... üldjuhul ilusa disainiga ja üle keskmise hea heliga
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ja Becker?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

priitv8 kirjutas:Ja Becker?
hollow kirjutas:Kui ma peaks aga endale autosse uut makki hakkama ostma, siis tõenäoliselt oleks see Becker... ligtsalt meeldib beckeri tagasihoidlik disain... ja loomulikult on helipoolest beckeri makid igasugu igapäeva makkidest etemad (jätame välja kallima otsa makid nagu alpine F#1)
Kasutaja avatar
exlusive
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 09.01.2008 16:22 37
Asukoht: viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas exlusive »

hollow kirjutas:Alpine!

Miks? ma arvan, et esiteks oleks viisakas juba sedasi vastata ainult ka selle pärast, et ma töötan selles firmas mis esindab eestis Alpine kaubamärki... nendest mis siin valida ka on on Alpine makid parema heliga... välimus... nuh 2008 aasta mudelid on juba päris ilusa välimuse saanud... aga ega mulle see värviline tilulilu eriti ei meeldi.

Kui ma peaks aga endale autosse uut makki hakkama ostma, siis tõenäoliselt oleks see Becker... ligtsalt meeldib beckeri tagasihoidlik disain... ja loomulikult on heli poolest beckeri makid igasugu igapäeva makkidest etemad (jätame välja kallima otsa makid nagu alpine F#1)
putkan vähe kõrvale,aga küsiks MP3 boxi kohta kah?Mul dsp variant,kas saab paigaldada,kas cd-texti toetab ja Alpines töötades kindlasti saad ka parema hinna teha???
750ILA exlusive 99a www.album.ee/armering
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

exlusive kirjutas:putkan vähe kõrvale,aga küsiks MP3 boxi kohta kah?Mul dsp variant,kas saab paigaldada,kas cd-texti toetab ja Alpines töötades kindlasti saad ka parema hinna teha???
Sellist OT võiks ju PS teel ajada :)
Indrek
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

exlusive kirjutas:
hollow kirjutas:Alpine!

Miks? ma arvan, et esiteks oleks viisakas juba sedasi vastata ainult ka selle pärast, et ma töötan selles firmas mis esindab eestis Alpine kaubamärki... nendest mis siin valida ka on on Alpine makid parema heliga... välimus... nuh 2008 aasta mudelid on juba päris ilusa välimuse saanud... aga ega mulle see värviline tilulilu eriti ei meeldi.

Kui ma peaks aga endale autosse uut makki hakkama ostma, siis tõenäoliselt oleks see Becker... ligtsalt meeldib beckeri tagasihoidlik disain... ja loomulikult on heli poolest beckeri makid igasugu igapäeva makkidest etemad (jätame välja kallima otsa makid nagu alpine F#1)
putkan vähe kõrvale,aga küsiks MP3 boxi kohta kah?Mul dsp variant,kas saab paigaldada,kas cd-texti toetab ja Alpines töötades kindlasti saad ka parema hinna teha???
DSPga makile ei saa ühendada järgi alpine mp3 boxi... lihtsalt pole vastavat adapterit... kahjuks

BMW klubi foofumi kasutajatele olen ikka saanud vähemalt 10% alet teha meie maaletoodavatest toodetast (Alpine, Dietz, MTX)
Viimati muutis hollow, 17.02.2008 19:35 20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Wilson
Huviline
Postitusi: 654
Liitunud: 19.07.2006 18:03 46
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Wilson »

tundub et just originaal tehnika on asi mis kunagi alt ei vea,vähemalt siiani pole vedanud.Raadiosagedusi mängib paremini ja muresi üldse vähem :roll:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Wilson kirjutas:tundub et just originaal tehnika on asi mis kunagi alt ei vea,vähemalt siiani pole vedanud.Raadiosagedusi mängib paremini ja muresi üldse vähem :roll:
Pmst saaks selle kaudu ka MP3 mure lahendatud, ainult et kogu pagassis olev kama (DSP, raadio, CDC) tuleb 99-aasta autol uueks panna.
CD-Text-i originaalboks ei toeta, MP3 ID-Tage aga küll.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Wilson kirjutas:tundub et just originaal tehnika on asi mis kunagi alt ei vea,vähemalt siiani pole vedanud.Raadiosagedusi mängib paremini ja muresi üldse vähem :roll:
enamasti visatakse need autost nii kiirest välja, et nendega ei jõua veel midagi juhtuda
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

hollow kirjutas:enamasti visatakse need autost nii kiirest välja, et nendega ei jõua veel midagi juhtuda
Mis teha, kui enamasti tellitakse uuele autole see kõige odavam Revers või Business.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Karl_L
Huviline
Postitusi: 488
Liitunud: 07.10.2007 19:37 20
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Karl_L »

Mina olen seni Pioneeri toodanguga täitsa rahul olnud. :)
E34 525TDS 1994
E39 530D 2002
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

LG kardab jah külma ja kuuma samuti. Palavusega läheb ka täitsa lolliks ja hakkab viskama nii et tuleb lihtsalt raadio peale panna. praegune Sony on heli poolest vinks vonks aga see kuidas paneeli külge panna on neil küll sajandi nõmedaim süsteem.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Autos hetkel Sony, pooldan kõige rohkem Alpinet.
Haininasse varutud Bavaria C III :)
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Postitus Postitas extsy »

Minu E39 on originaal cd ja see on toodetud Alpine poolt,ka väga rahul(Y)
Ma ennem lükkan enda BMW d,kui sõidan Fordiga!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

noh... vaadates küsitlust, siis ootan teid kõiki Alpine makki soetama uuele aaderessile Meistri tn. 20 (Ajutiselt TOP MOTO kauplusega samades ruumides... Endises TopPartsi kaupluse ruumides)
E-R 9-18, L. P - Suletud :lol
Kasutaja avatar
DCA
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 07.04.2007 21:34 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas DCA »

....
Viimati muutis DCA, 16.01.2011 13:43 46, muudetud 1 kord kokku.
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Järgnev on minu isikliku arvamuse, kokkupuute ja kogemuse põhjal.


Makid:
Becker - Kindlasti kvaliteedilt parim.
Alpine - Kui hinna ja kvaliteedi suhet vaadata, siis on parim valik. BMW-sse sobib peale Beckeri disaini poolest kindlasti järgmisena Alpine. Võimalik roolilt juhtida.
Sony - Makkide kohta võin ainult head öelda, natukene võib kõrgete helide puhtuse kohta norida, aga... Ei oska uuemate mudelite kui MEX1GB kohta seda väita. Väga ilus disain. Võimalik roolilt juhtida.
Halbu kokkupuuteid on olnud nii Blaupunkti, Clarioni kui ka Pioneeriga. Esimesed kaks just töökindluse poolest.
Kenwood - Pole juba aastaid kokku puutunud nendega, aga kui midagi muutunud pole, siis on tegemist alla keskmise tootega.


Kõlarid:
Rockfordi Fosgate, Herz - Neid elemente olen kastanud korduvalt ise ja ka sõprade autodesse pannud. Ainult kiidusõnu väärt, seda nii supakate, lairiba kui ka kõrgete poolt.
Alpine, Sony - kõlarites olen pidanud pettuma ja seda korduvalt.
Pioneer - Väga head, eriti supakad.
SPL - Pole ise otseselt kokku puutunud, aga tutvuskonnas üht-teist siiski leidub. SPL on suht keskpärane toode.
GAS - prügi mis prügi.


Võimendid:
Alpine - Pole muljet avaldanud, aga samas pole kokku puutunud kallima otsa todetega, seega puudub mul objektiivne arvamus nende kohta. Alpine pakub suht ägedaid lisavidinaid, nagu näiteks juhtseade, mis näitab muuseas ka võimendi temperatuuri.
Pioneer - Uutematega pole kokku puutunud. Vanematel GTO-del äge disain, aga see on ka kõik
Sony - Éi midagi erilist.
Herz, Rockford - Jällegi väga head tooted. Julgen soovitada igaühele, kui taskus kõvasti krõbisevat on
SPL - Kõlaritega ühte auku.

Kui autosse hakkad heli paigaldama, ära hakka head ja keskpärast tehnikat kokku segades head tulemust lootma, sest tulemus jääb selline nagu on nõrgim lüli ahelas.
Viimati muutis chulo, 04.03.2008 18:55 06, muudetud 1 kord kokku.
BMW - Big Mexican Woman
2002 E46 320d touring - igapäeva liikur - müüdud
1990 E30 316i kupee (M50b25 3l stroker) - pühapäevane projektikas
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Ise olen nüüd 2,5 aastat Pioneeri makki kasutanud ja sellega suht rahul. Ainuke häda on temaga, et vahest näitab oma võimu ja ei anna plaati tagasi :). Alpine on tehniliselt kindlasti hea asi, kuid vanakooli traditsiooniline välimus ajab kergelt oksele.
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

oman alpinet aga mitte tavalist ressiiverit vaid kogu multimeedia keskust,arvan,et keegi teine firma ei saa minu soove täita.Kuna olen juba peaaegu 8 aastat alpinega kokku puutunud ning tunnen väga hästi ka Hollow firmas töötavaid inimesi ,siis kahjuks ei saa´sellele firmale selga pöörata,jään alpinele kindlaks.Olen proovinud ka teisi marke kunagi ,aga disaini ja kvaliteedi osas on alpine ikka üle.Muidugi siin tuli vahepeal jutuks ka becker ja nakamitchi jne makid,olen nendega väga hästi kursis,soovitan soojalt,aga siis peavad olema ka valjukad ja võimendid head,et seda head soundi nautida.
Ps.põhiline on paigaldus,mitte ainult maki vaid see käib ka niinimetatud kõlarite kohta(ka kast oleneb).
Vasta