Kõlarite anomaalia

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Kõlarite anomaalia

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Tere! Mure selline, et kõlarid töötavad väga vahelduva eduga. Aga huvitav on see, et tagumiste kõlarite juhtmeid näppides, saab heli tagasi. S.t, aeg ajalt (nt. august läbi sõites) kaovad kõik kõlarid tagant ära, näppides parempoolse kõlli juhtmeid, tulevad tagasi. Oskab keegi seletada selle anomaalia olemust, kuidas saab ühe kõlari vilets ühendus kaotada heli kõigist neljast kõllist?

Võibolla on asi seotud sellega, et eelmine omanik oli originaalmaki pistiku lihtsalt välja lõiganud. Autot mulle üle andes oli ta küll pistiku tagasi pannud, kuid kuna originaalmakki tööle ei saanud, kiskusin ta jälle ära ja ühendasin mingi teise pistiku, mis sobis mu makile.
Balance ja Fade töötavad, heli saab suunata kuidas ise tahan, aga kui ükskõik kumb tagumine kõlar korralikku ühendust ei saa, siis on kogu autos vaikus. Kõlari küljes klemmid on ka suht haledad, korralikult püsivat ühendust pole sinna saanud. Pole aega ja kohta ka olnud, et sellega põhjalikult tegeleda, maantee ääres või bensiinijaamas (kui salongi jälle vaikus on tekkinud), pole viitsinud jamada sellega, ainult heli olen tagasi "liigutanud".

Võib see olla mingist valesti ühendamisest tingitud, või on viga kuskil mujal?

P.S, vabandust kui selliseid teemasid siin juba on, ei osanud otsida millegi järgi.
730iA e32 138kW 12/1992
Vasta