Järelturu raadio levi

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
TiheVunts
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 03.12.2019 13:50 26
Peamine sõiduk: BMW 330

Järelturu raadio levi

Postitus Postitas TiheVunts »

On kellegi kogemusi jagada kuidas saaks järelturu raadio normaalselt levi püüdma? Millist antenni/võimendit tuleks kasutada, et saaks ka maakohas normaalselt raadiot kuulata? Linnas toimivad ka need 5 eurised, aga maal pole nendega midagi teha
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas BumBum »

Raadio tavaline või android, kuidas antenn hetkel ühendatud, eraldiseisev või läbi BMW raadiovõimendi.
Tavaline, siis ei ole muud kui antenn välja/klaasile ja vajadusel võimendi vahele.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas porku »

Nõustun eeskõnelejaga.

Omal ka ühel android ja läbi orginaal antenni.
Pealinnas toimib nagu kulda, 40km linnast väljas juba sahinaga pooleks. :lol:

Siin kaks võimalust:
1. Raadio äpp mis üle 4g laulab
2. Uus antenn koos võimendiga.

Omal hetkel kasutusel esimene, teist pole viitisinud teostada.
"klaasi antenni" kannataks vähemalt e53 Puhul suht hästi tagaluugi tiiva alla peita, läbiviigud seal olemas :)
Kasutaja avatar
Priidik199
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 12.12.2010 19:04 44
Peamine sõiduk: E60
Asukoht: Tallinn

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas Priidik199 »

Asi on selles, et need alguse odavama otsa mudelid kasutavadki odavamaid raadiokiipe millega ei saagi levi heaks. Ma olen proovinud erinevaid võimendeid ja asju aga ükski ei tööta normaalselt. Uuemad PX6 jms mudelitel on NXP6686 FM moodul mis toimetab juba normaalselt. Ma aastaid kuulanud üle interneti, PCRadio kasutan mina.
kurikristjan
Huviline
Postitusi: 425
Liitunud: 16.02.2014 19:36 35
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 53858447
Asukoht: mandri keskel

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas kurikristjan »

Naljakas, et siiani parim raadiolevi, mida kohanud, oli originaalmakiga E36-s. E39 ega E38 on poole kehvem, 2012 aasta VW eelmistega umbes sama. Ma ei teagi, mis seda nii mõjutada võib...
Mõte oli ka e30 antenn uuemate kombel tagaklaasi soojendusvõrku viia, et ei peaks vars koguaeg püsti olema, näis mis sellest saab.
Tallis: E39 525d Touring, E30 325e, E38 750i, E39 530d 35d, E30 318is
Kasutaja avatar
TiheVunts
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 03.12.2019 13:50 26
Peamine sõiduk: BMW 330

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas TiheVunts »

Mul ka autoks e30 ja väga ei tahaks mingeid hulle satellite püsti ajada. Anna märku kuidas lahendatud said kui kunagi sinnamaani jõuad. Esialgu lasen ilmselt siis auxi kaudu netiraadiot niikaua kuni tõsiselt kühvlisse viskab.
kurikristjan
Huviline
Postitusi: 425
Liitunud: 16.02.2014 19:36 35
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 53858447
Asukoht: mandri keskel

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas kurikristjan »

Esialgu pakuks mingi antennikaabli vahelise võimendi variandi su probleemile, ilmselt kõige lihtsamini teostatav.
Tagaklaasiantenni lahenduse jaoks on vaja juba osi nt e36 pealt ja kaabeldada. Ma aftermarket makiga ei proovinud, ei oska öelda kuidas sellega levi.
Tallis: E39 525d Touring, E30 325e, E38 750i, E39 530d 35d, E30 318is
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas BumBum »

Aastaid tagasi oli üks auto, millel sai ajutise lahendusena pikem välisantenn pagassi visatud, ootama paremat lahendust. Toimis nii hästi, et läks pagasnikusse katete taha peitu.

Kehv vastuvõtt on levinud probleem, siin on üks pakutud lahendus: https://blog.bavauto.com/10056/bmw-poor ... er-models/
KalleP
Huviline
Postitusi: 358
Liitunud: 08.09.2009 10:46 21
Peamine sõiduk: Bmw 535d e60
Asukoht: Võru

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas KalleP »

Ei hakka uut teemat tegema oma probleemiga.
Autoks e46 universaal 2004a, hiina android makiga.
Auto ostmisest saadik raadio levi suht olematu. Vaatasin maki tagant kas antenn ikka pesas, tuli välja et antenni juhet oli jätkatud tavalise juhtmega. Ostsin siis uue orig antennijuhtme, vedasin taha võimendisse. Levi nüüd nagu veidi parem, kohati mängib ilusti, aga vahepeal ikka viskab sahinat sisse. Hommikul auto käima panen linnas siis täielik sahin, sõitma hakkan siis mingi aeg hakkab mängina enamvähem normilt.
Mis kus võib veel viga olla?
Kuhu sealt võimendist nood teised juhtmed lähevad? Parempoolne juhe siis uus ja läheb makki. Keskmine tundub, et läheb taga klaasi antenni? Millejaoks vasak juhe on?
Pilt
Juhtmetega paras porr tehtud.
Pilt
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Järelturu raadio levi

Postitus Postitas BumBum »

KalleP kirjutas: 11.10.2020 08:31 40 Ei hakka uut teemat tegema oma probleemiga.
Autoks e46 universaal 2004a, hiina android makiga.
Auto ostmisest saadik raadio levi suht olematu.
Probleemist arusaamiseks tuleb omale selgeks teha BMW raadio tööpõhimõte. Alusta sellisest inglise keelsest otsingust "antenna diversity"
BMW-l on see alates raadiost üks süsteem ja kui nüüd kontrollseade on vahetunud, siis ei saagi enam korralikult toimida, kui ei leia lahendust. Võimalik, et see on olemas.
Pakun, et kõige lihtsam viis on minna eraldi antenn ja universaalne antennivõimeni vahele. Originaali pead siiski alles jätma.

Siin vähe lootust andvat lugemist: http://www.e46zone.com/forum/topic/6447 ... reception/
Vasta