Hiina Android ekraanid

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

Pilt

Olen nüüd mõnda aega omanud ühte sellist (RX3399 PX6 Android 8.1) ning tegelenud mööda netti info taga ajamisega, mis võib olla kohati üsna frustreeriv.
Loodetavasti see teema säästab kellegi aega, jagan siia info ja lingid, mis ma võrgust olen leidnud nende sedmete kohta ning kui kellelgi on veel asjalikku infot, nippe, kuidas midagi teha või seadistada või niisama kommentaare, siis ärge hoidke endale.

Esiteks. Hiinlastelt (aliekspressi vahendajatelt) pole mõtet mingit mõistlikku tuge oodata ja loota. Eks seal on ikka veel suures osas kauboikapitalism au sees, niikaua ollakse su suurim sõber, kuni kaup on maha müüdud. Mis ei pane muidugi põrmugi ka imestama.
Kui on edaspidi mingit tuge või infot vaja, siis lihtsalt ei vastata või aetakse mingit sousti. Samas olen lugenud ka negatiivseid kommentaare niiöelda taustaga vahendajate kohta (ameeriklaste Avin näiteks). Eesti vahendajate kohta ei oska ma midagi öelda, pole ise neilt ostnud.

Seega tuleb enamasti ennast ise aidata ja õnneks on mõned asjalikud lehed ja foorumid, kust on abi lootust saada. Ühest küljest on muidugi Youtube täis videosid nende tutvustustega, aga asjalikku tehnilist infot nendes tihtilugu ei leidu.

* Alustuseks Wiki leht: https://chinesebmwheadunits.github.io/
Siin lehel on palju ülevaatlikku ja asjalikku infot, on ilusti lahti seletatud põlvkonnad, peamised vead ja ohud, samuti on seal saadaval firmware.
Esilehel on lingid kahte kõige asjalikumasse foorumisse - Bimmerpost ja XDA Developers. Bimmerpostist sain ka ise abi probleemile, mille põhjust iseseisvalt ajasin juba tükk aega taga ja mistõttu ma hakkasin üldse infot koguma ja tegin ka selle teema siia.

* https://www.ewaying.com/pages/bmw-e60-e ... ting-guide
Üks vahendaja on viitsinud üsna korraliku kodulehe koos põhjalike juhiste, piltide ja küsimuste-vastuste rubriigiga tekitada.

* https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
selle lingi leiab ka Bimmerpostist, aga toon selle siia eraldi välja. Keegi on jaganud oma google drives Androidi opsüsteemi uuendusi PX6 tahvlile, ise kasutasin samuti siit 8.1 viimast versiooni.
Isiklikult mulle jääb arusaamatuks, miks need failid vahendajatel peidetud on ja neid peab kuskilt ekstra kaevama. Näiteks Avinil saab küll teha konto nende süsteemi, aga asjadele pääseb ligi vaid nende käest mingit koodi saades, mis ilmselt eeldab, et oled oma ekraani nende käest ostnud.


Mõned tähelepanekud.
Paljud vahendajad väidavad, et nende seadmed on kuidagi erilised ja tarkvarad jms teistele ei sobi. See jutt on BS, neid seadmeid toodetakse Hiinas paaris tehases ja kõikidel vahendajatel on tegelikult samad seadmed ja tarkvarad.
Androidi versiooni uuendamine tundub üsna turvaline tegevus, saab ka uuemalt vanemale tagasi minna jne. Süsteem ka hoiatas, kui üritasin mitte toetatud versiooni peale lasta (Android 9 minu omale ei sobi mingil põhjusel).
Firmware ehk MCU uuendamisel tuleb ettevaatlik olla ja veenduda, et kasutad õiget versiooni, selle kohta on ka Wiki lehel hoiatatud. Vale firmware kasutamine võib seadme kasutuskõlbmatuks muuta. Mul pole vaja olnud MCU uuendust teha, kuna minu seadmel oli juba hiinast kõige uuem versioon peal.
Paljud on oma seadme ka rootimisega tuksi keeranud, aga ka siin on mingid nipid millega telliskivi jälle ellu äratada, eks wiki lehelt saab täpsemalt lugeda.
Hetkeseisuga müüakse uusi seadmeid Android 9 -ga ja näiteks E70-le on saadaval kaks erineva riistvaraga seadet - Rockchip RX3399 ja Qualcomm Snapdragon 625.

Lõpetuseks kirjutan natuke lähemalt, mis minu seadmega toimus ja miks üldse see sõnavaht siin :P
Nimelt ei mäletagi enam täpselt, mis põhjusel ma Androidile reseti tegin, aga tegin nagu ikka suvalisele nutiseadmele saab teha ja peale seda on esiteks hulk seadeid paigast ära ja teiseks on muidugi kadunud kõik nn lisatud äpid jms.
Kui olin enamvähem seaded ja äpid paika tagasi saanud, siis iDrive kontroller Androidis ei töötanud enam korralikult. See tähendas peamiselt seda, et käsud tulid minuteid hiljem läbi :D
Selgus, et ma olin mingil ajahetkel sisse lülitanud CAN data logimise. See tekitab ühedatud meediale (kas SD-kaart või USB-pulk) kataloogid, kuhu see info logitakse. Niikaua kuni need kataloogid on olemas, logitakse automaatselt ka CAN-i. Minul on SD-kaart kogu aeg pesas, hoian seal oma musakogu ja ei osanud nendele tekkinud kataloogidele tähelepanu pöörata. Kui need kataloogid ära kustutasin, lõppes ka probleem. Jälile jõudsin tänu Bimmerposti foorumist saadud vihjele.
Ahjaa, probleem seisneb selles, et CAN data logimine muudab süsteemi aeglasemaks ja keerab muuhulgas pekki ka iDrive nupu töötamise.

Lõppu jagan oma google drive lingi, siin on seadistusfailid cartype.xml ja factory.xml, millega saab peale androidi resetti seadeid taastada ja näiteks ka pin koodi muuta, millega tehaseseadetele juurde pääseb vms. Need failid tuleb panna eemaldatavale meediale kataloogi "OEM", siis oskab süsteem neid üles leida.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
V8
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas patrik »

Just käis minu juures klient e71ga kes palus selle seadme maha võtta sest tal sai siiber sellest et alguses esimene seade ei lülitanud end sisse kui süüdet keerasid peale auto magama minekut ja teine seade hakkas sisse jääma peale süüte väljakeeramist. Ostnud oli ta eesti netipoest ja paigaldanud kuskil stereode paigalduskohas. See eesti netipood oli ka
Tehase käest küsinud abi ja pm kasutut infot saanud.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
raintsu
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 25.01.2019 14:56 46

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas raintsu »

Sai mingi aeg ka selle leluga tegeletud ja pead vaevatud ja närvitsetud.ja rohkem ei viitsi,viskasin välja selle Androidi. Aga olgem ausad teeb auto ikka ilusamaks küll ju seest
lairer
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 26.09.2019 23:58 24
Peamine sõiduk: BMW g31, 2021

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas lairer »

Päris asjalik teemaalgatus. Oleks arvanud, et kuna seadmed juba aastaid turul, siis on sellised pisimured, et seade ei lülitu sisse/välja, juba kõrvaldatud...

Aga küsiks teemealgatajale, et mis sind pani selle orginaali vastu üldse vahetama? Mul endal palju küsimusi, kui viitsid vastata:
Kas netiühendus käib ainult läbi telefoni või on võimalus ka eraldi sim-kaart seadmele panna?
Kas waze töötab laitmatult, nagu telefonis?
Kas waze-ga navieerides tuleb kaart ka HUD-ile?
Mis faile saab sellega üldse kuulata/vaadata?
Kas usb auku saab ka lisada ssd kõvaketta?
Kas toetab ka 5.1 heli?
Ja kas saab ka näiteks sõiduajal youtube-st videosi vaadata ja kas kogu süsteemi on võimalik ka tagaistmelt ekraanidest ja puldist juhtida?
Kuna enda masinal on taga ka originaalekraanid, siis huvitabki, kuidas need seal edasi toimiksid.

Androidauto kogumus endal on uue passatiga, kus see waze on kasutatav, kuigi mäletan, et see sisse logimine ja androidi peale üle minemina oli ikka paras jamamine iga kord...
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

Ma pakun et gen 1 või 2 seadmetega (PX3) võib peavalu küll palju olla, samas eks ka nendel on tarkvarauuendustega vigu ravitud.
PX6 kohta midagi tegelikult väga nuriseda ei ole, töötab üldjoontes kenasti, kui kõik seaded ilusti paika saab.
lairer kirjutas: 17.11.2019 12:04 21 Päris asjalik teemaalgatus. Oleks arvanud, et kuna seadmed juba aastaid turul, siis on sellised pisimured, et seade ei lülitu sisse/välja, juba kõrvaldatud...

Aga küsiks teemealgatajale, et mis sind pani selle orginaali vastu üldse vahetama? Mul endal palju küsimusi, kui viitsid vastata:
Kas netiühendus käib ainult läbi telefoni või on võimalus ka eraldi sim-kaart seadmele panna?
Kas waze töötab laitmatult, nagu telefonis?
Kas waze-ga navieerides tuleb kaart ka HUD-ile?
Mis faile saab sellega üldse kuulata/vaadata?
Kas usb auku saab ka lisada ssd kõvaketta?
Kas toetab ka 5.1 heli?
Ja kas saab ka näiteks sõiduajal youtube-st videosi vaadata ja kas kogu süsteemi on võimalik ka tagaistmelt ekraanidest ja puldist juhtida?
Kuna enda masinal on taga ka originaalekraanid, siis huvitabki, kuidas need seal edasi toimiksid.

Androidauto kogumus endal on uue passatiga, kus see waze on kasutatav, kuigi mäletan, et see sisse logimine ja androidi peale üle minemina oli ikka paras jamamine iga kord...


Vahetasin ise kahe asja pärast peamiselt - 1) tahtsin muusikat mängida tänapäevaste kandjate pealt (USB või SD) 2) waze kasutada mugavalt suurema ekraaniga.

4G modem sim-kaardi pesaga on sisse ehitatud vaid kõige uuemal seadmel Qualcomm Snapdragon 625 chipsetiga, teised oskavad lihtsalt wifit vastu võtta. Ma proovisin algul USB-netipulka käima saada, aga loobusin ja hetkel kasutan eraldi nutitelefoni wifi tekitamiseks. Müüakse ka sellised netipulkasid, mis tekitavad wifit. Ehk siis netipulk on justkui USB kaudu seadmega ühendatud, aga reaalne data käib ikka üle wifi :mrgreen:

Waze töötab hästi, mingeid probleeme sellega ei ole.

Android tahvel auto teiste süsteemidega koostööd teha ei oska, küll aga oskab käske vastu võtta iDrive kontrollerilt ja mõnedelt roolinuppudelt. Ehk siis waze kaarti HUD-ile ei tule.
Auto jaoks on ju tegu lihtsalt teise ekraaniga, kõik muud süsteemid CCC, CIC või NBT vms autol endal parasjagu on, jäävad tööle samamoodi nagu varem. 3 sek Menu nuppu all hoides (või menüüst car info) saab hüpata auto oma süsteemi ja Android tahvli vahel.

Kõiki faile saab kuulata vaadata ma arvan, mida iganes suvaline nutiseade oskab maha mängida.

USB-sse saab kõvaketta lisada, mingi piirang võis olla äkki toitega, et kõvakettale võib vaja olla lisatoidet.

5.1 heli ei oska kommenteerida. Millised autod üldse on ruumilise heliga, uuemad F- ja G-seeriad? vähemalt E70 on tavaline stereo :)

Youtube saab kindlasti vaadata, saab kasutada ju kõike mida on võimalik google play-poest alla laadida. Võib ka muidugi brauseri kaudu käivitada.

Nagu ütlesin siis Androidiga tagumised ekraanid ilmselt koostööd teha ei oska, aga eks need töötavad edasi auto enda multimeediaga nagu enne.
V8
Kasutaja avatar
Otter
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 31.10.2017 16:27 31

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas Otter »

Tehke nüüd lollile ka selgeks, mida tasuks siis autosse toppida androidi poole pealt. Oleks plaanis toppida enda e90-sse, millel hetkel ei ole üldse ekraani. Lihtsalt originaal makk millel ka soojaga pikslid ära kaovad -.- Otseselt miski muu ei huvitagi, kui heli ei muutuks kehvemaks. Mul nagunii autol miskit erilist peal ei ole. Isegi rool on nupuvaba :D.

Kas miskit sellist on viisakas asi juba :)?

https://www.aliexpress.com/item/3301925 ... b201603_52
If something's hard to do, then it's not worth doing! - Homer Simpson
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas BumBum »

Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

Otter kirjutas: 17.11.2019 19:50 56 Oleks plaanis toppida enda e90-sse, millel hetkel ei ole üldse ekraani.
Teoorias see vist sobiks küll.
Mina võtaks võimalikult uuema protsessori (rohkemate tuumadega) ja rohkema mäluga mudeli.
https://www.aliexpress.com/item/3285014 ... 67585H1ZqL
V8
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

lairer kirjutas: 17.11.2019 12:04 21 Kas waze töötab laitmatult, nagu telefonis?
Ahjaa, waze või ka mõne muu naviäpi hea töötamise eelduseks on korralik GPS-signaal. Ekraanikomplektiga pannakse kaasa eraldi GPS antenn, aga see tundub odavapoolne saast olema. Mina kasutan auto enda antenni, CCC tagant tuleb lihtsalt antennikaabli ots tõsta ringi ekraani taha. CCC-le ühendasin külge selle hiina antenni ja näha on et signaal on nagu vahelduvvool, st vahest on ja vahest pole :P Arvatavasti on antenn vigane.
Võib proovida kasutada ka nn splitterkaablit, mis jagab autoantenni juhtme kaheks, aga mul ei hakanud see mingil põhjusel tööle, signaali ei saanud siis kumbki seade. Võib-olla oli põhjuseks see, et ma ühte aru pikendasin, kuna algne Tevalist hangitud jaotuskaabel on liiga lühike.
GPS-signaali on hea kontrollida Cronusview või mõne muu sarnase äpiga.
V8
Kasutaja avatar
Lenox
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 06.09.2015 19:14 04
Peamine sõiduk: E70 3.5D
Asukoht: Tartumaa

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas Lenox »

Siin käib küll uuemate autode androidi makkidest jutt, tahaks oma vanale E39 ka android makki osta, aga ei julge hiinast tellida. Tuleb ikka alist kohale? Olen kuulnud, et see joppamise värk. Eesti poed müüvad suht kallilt neid ja kasutatud makke liigub väga vähe.

//kellelgi pakkuda E39 androidi siis kiri postkasti. :D
mihkel.
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 21.08.2017 09:03 56
Peamine sõiduk: V70
Asukoht: Rõuge

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas mihkel. »

Protsessor viimaste valikul kindlasti tähtis. Sattus kätte üks E39 PX30 tüüpi Android, jeeeeebus, aeglane ja crashib pidevalt, alternatiiv ROM'e ka pole naljalt leida. Tasub vaadata PX5 või pigem PX6. Alist tulevad ikka kohale, peeasi, et Euroopa laost saadetakse, pole tolliga tegelemist.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

E39 puhul tundub valik päris lai olevat, on ainult suure puutetundliku ekraaniga variandid 4-8 tuumaga protsessoriga (näide: aliexpress link), aga ka Avini pakutav on huvitav, hästi sarnane originaalekraanile ja sisu on PX30 või PX6 android. Pakkujaid on muidugi palju.

Aliexpressi kauplejad pappi enne kätte ei saa, kui oled ise vastavat nuppu vajutanud, et kaup käes ja pretensioone pole, ainult kahekuulist tähtaega peab jälgima. Seega seda muret üldjuhul ei tohiks olla, et kaupa pole ja papist ka ilma, lihtsalt kõik võtab palju aega.
Ja see soovitus on ka mõistlik, et valida vahendaja kes pakub tarnet EU-st, siis ei pea tolliga jamama. Aga enne tuleb müüja käest kindlasti üle küsida, kas see info ikka tõele vastab. Minu ekraani müüja tarnis küll saksamaa kaudu, aga tahtis selle eest 25 lisaraha saada :P
V8
Kasutaja avatar
pego113
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 31.10.2004 03:42 21
Asukoht: Haapsalu

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas pego113 »

Kuidas selle helikvaliteet on ? Mul on küll e46 es selline android makk , päevasel ajal päiksega sealt küll midagi välja väga ei loe ekraan nii hele .
323i e21
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas BumBum »

"Anti glare" kile peale.
Kasutaja avatar
Kert11
Huviline
Postitusi: 961
Liitunud: 13.09.2013 21:31 03
Peamine sõiduk: X5 3.0d 135kw
Asukoht: Kesklinna linnaosa, Raua asum

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas Kert11 »

“Tuleb ikka alist kohale?” - tuleb tuleb. Ma olen igast kräppi tellinud ja alati on 100% tulnud. Isegi olnud nii, et algul näib et ei tulegi, kleimin raha tagasi, aga siis kaup ikka saabus (ehk siis tuli tasuta). Olen kasutanud Wish äppi telefonis, seal asjad päris odavad ja 100% garantii, et kui kaup ei saabu saad raha tagasi. E-bay kohta olen kuulnud et seal võimalus et kaupa ei tule (kuna müüjad eraisikud) aga ali ja wish kohta küll ei saa halba midagi öelda. Praegu muidugi ilmselt tarne aeg kõvasti pikenenud.
2xE46, 1xE65 (745i), 4xE60 (525d, 530d, 530xd, 530i), 1xE53 (X5 3.0d)
Kasutaja avatar
Karl_L
Huviline
Postitusi: 488
Liitunud: 07.10.2007 19:37 20
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas Karl_L »

Kert11 kirjutas: 08.03.2020 08:42 47 “Tuleb ikka alist kohale?” - tuleb tuleb. Ma olen igast kräppi tellinud ja alati on 100% tulnud. Isegi olnud nii, et algul näib et ei tulegi, kleimin raha tagasi, aga siis kaup ikka saabus (ehk siis tuli tasuta). Olen kasutanud Wish äppi telefonis, seal asjad päris odavad ja 100% garantii, et kui kaup ei saabu saad raha tagasi. E-bay kohta olen kuulnud et seal võimalus et kaupa ei tule (kuna müüjad eraisikud) aga ali ja wish kohta küll ei saa halba midagi öelda. Praegu muidugi ilmselt tarne aeg kõvasti pikenenud.
Ebay puhul on mõistlik kasutada maksmiseks PayPali, siis on 45 päeva peale makse sooritamist aega esitada refund avaldus.
E34 525TDS 1994
E39 530D 2002
M_k
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 12.11.2015 15:31 39
Peamine sõiduk: bmw

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas M_k »

Mul nii e46 kui e70 mõlemal android makk aliexpreissist tellitud, töötavad hästi e46 probleem ainult see et ekraanil halb kaitsekiht ja kulub nägu ära aga selle saab maha nühkida täpselt sama oli oem e70 makil ka, aga e70 android makk on isegi parem sellel pole kaitsekihti vms, vähemalt see pole maha tulnud. Mina igaljuhul soovitaks neid, aga tellides hiinast pead arvestema tollimaksuga+käibega kui hiinast tuleb. Aga nüüd on paljudel hiinlastel juba kuskil Eu laos need. Vali kindlasti Eu ladu isegi kui see mingi 20-30 euri kallim kuna kui hiinast tuleb siis pead arvestama ikka kuskil ~70 euri maksudele juurde.
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas Anti_K »

Kas kellelgi on kogemusi Eonon'i toodetega? Kas ka Hiina toodang, või siiski miskit kvaliteetsemat?

https://www.amazon.com/gp/product/B06XT ... 37fdc151cd
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

Hiina ikka, kust mujalt. Toksi aliexpressi otsingusse 'eonon', tuleb palju vasteid.
Tänapäeval enam ei tähenda 'made in china' automaatselt halba.
V8
hansu
Huviline
Postitusi: 1383
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas hansu »

Kui ostad vaata et oleks Snapdragon 625, 4GB ram ja 64GB mälu. Vahet pole ka android 9 või 10
Teisi ei tasu täna enam osta.
https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... ?t=1699764
https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... tanimation
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

Tahtsin ka siis SD625 ära proovida.

Pilt

Minu SD625 võrdlus PX6-ga:

• Tunnetuslikult boodib veidike kiiremini, töötamine on sujuv (mitte et PX6-ga suuri probleeme oleks).
• 4G on integreeritud, mis on hea. levi on kehvapoolne, ilmselt ei kasuta kõiki pakutavaid (madalamaid?) sagedusi, waze töötab siiski suuremate tõrgeteta. no hea et üldse töötab, jääb ära iga hommikune wifi levi tekitamine .. linnast väljas pole veel käinud, kahtlustan et maal võib kohati leviga probleeme tekkida ..
• Juhtmemajandus on veidi vähem pusa, parem on paigaldada.
• Võib-olla see on minul juhus, aga kaasa antud GPS-antenn töötab normaalselt ja pole olnud vajadust auto enda antenni kasutada, jätsin selle CCC-ga ühendatuks. Muide, ühenduspistik on erinev. PX6-l on FAKRA, nagu auto originaal, SD625-l on keeratav pistik, auto antenniga ühendamiseks oleks üleminekut vaja.
• Katse-eksitus meetodil sain teada, et AUX-juhtme vedamisest käetoe alla pole suurt midagi tolku erinevalt PX6-st, kus see on vajalik. Alguses sain heli enam-vähem mängima, kui ühendasin lihtsalt lahtise juhtme käetoe alla AUX-pesasse. Heli oli ikka kehvapoolne ja mootori töötades oli mingi häiriv pirin / müra sees. Vedasin siis ikka juhtme ning ühendasin androidi AUX-väljundiga, no natuke läks pirin vaiksemaks, aga midagi ikka jäi. Siis sain vihje f30.bimmerpost'i foorumist - auto AUX-pesal tuleb pistik lahti ühendada. Heli on hoopis teine tera, nagu olema peab :)
• Heliga on veel tüütusi - selleks et androidi heli oleks originaalraadioga enam vähem samal tasemel, tuleb androidist helitase suht maksimumi lähedale keerata, ütleme tasemele 38 / 40-st. Peale restarti on heli vaikne tagasi (tasemel 26), tegu on androidi üldise "kuulmiskaitsega" - et näiteks telefonis pleierit sisse lülitades ei karjuks musa kohe maksimumtasemel kõrvaklappidesse. Teoorias saaks sellest mööda süsteemifaili ühte parameetrit lisades, aga selleks on vaja seade rootida, mis mul pole mingil põhjusel veel õnnestunud (f30.bimmerpostis pakutava skriptiga) :P
• Muusikapleieril on üsna tüütu bugi (või on see feature :mrgreen: ) - see ei suuda mängida kaustades olevaid faile normaalselt üksteise järgi läbi ja siis hüpata automaatselt järgmisse kausta, nagu oleks loogiline .. kui valida "folder" ja panna sealt midagi mängima, siis mängitakse kausta sisu lõpuni ja viimane lugu jääb korduse peale .. tuleb käsitsi valida järgmine kaust. Saab ka valida "all music" .. siis võetakse kõik kaustades olevad failid ja pannakse tähestiku järjekorda, seega on kõikide albumite trackid läbisegi. PX6 originaalpleieril on siin selge eelis. Samas SD-l saab originaalpleieri asendada mingi muu äpiga .. pole veel ise proovimiseni jõudnud.
• Uuema tarkvaraga on vaikimisi kasutusel 12-ribaline ekvalaiser.
• Tavakasutaja jaoks on seadistused jms paremini ja loogilisemalt organiseeritud, pole sellist kaootilisust nagu vanematel seadmetel.
• SD625 on aktiivses arenduses, uusi tarkvaralisi veaparandusi paistab küllalti tihti tulevat.
V8
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas Riivo »

Androidimaailmas ongi Snapdragon kõige muu suhtes tugevas eduseisus...enamus tippmobiile mis pole õun on ka Snapdragoni ümber ehitatud.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas priitv8 »

Saksa gruppides räägitakse, et vaieldamatu liider on AVIN USA kraam:
https://avinusa.com/gps-multimedia-systems/bmw.html
Ja hiljuti otsis üks hiina nimega tüüp enda toodetele edasimüüjat Saksas. Vbl keegi Eestist tahaks ka kinni hakata?
http://www.a-carnavi.com

Ärge näkku lööge, ise androidi ei kasuta, ja ei plaani ka. Aga ehk on kellelegi kasulik.

PS Alist tulevad asjad ilusti kohale. Nagu igal pool mujalgi, tasub müüja renomeed jälgida.
Põhitrikk on selles, et hiinlane oskab ka oma vuhvlist omakorda vuhvli teha. Nii et koopia koopiat ei tasuks osta.
Samamoodi saab tehingu vaidlustada ja peaks olema võimalik raha tagasi saada, nagu eBay-stki.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
BumBum
Huviline
Postitusi: 2079
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas BumBum »

Avin on väidetavalt hea toode. Probleeme on ka neil, mida müüja lahendada ei suuda. Avin-i kõige positiivsem osa ongi selles, et on kuhu oma muredega pöörduda ja nemad annavad vajalikud uuendused, kui on võimalik. Sisu on ikka sama mis teistel tootjatel.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas priitv8 »

BumBum kirjutas: 01.07.2020 23:20 00 Avin-i kõige positiivsem osa ongi selles, et on kuhu oma muredega pöörduda ja nemad annavad vajalikud uuendused, kui on võimalik. Sisu on ikka sama mis teistel tootjatel.
Jah, eks ametlik tugi loeb USA tarbijale palju. Umbes nagu Linuxiga. On vabavaraline ja on Red Hat.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

priitv8 kirjutas: 01.07.2020 22:03 12 Saksa gruppides räägitakse, et vaieldamatu liider on AVIN USA kraam:
...
Samas ma olen kohanud ka küllaltki palju negatiivset tagasisidet Avini kohta, jäävad probleemide lahendamisel hätta .. no nendel on jah selline elementaarne helpdesk olemas ja neilt seadet ostes pääsed ligi mingile keskkonnale, kus ma oletan on saadaval kasutaja juhendid, tarkvarauuendused jms, lisaks on nad Youtubes võrdlemisi aktiivsed. Ma usun et rootimist nad ei õpeta :mrgreen:
Eks muidugi nende helpdesk on tõenäoliselt parem kui hiinlaste (või paljude teiste) ümmargune 0, suunatud nn tavakasutajale, kes ei viitsi kuskil foorumites lahendusi otsida ja oma seadet häkkida :P
Samas suures pildis vahet pole - seadmed on samad mis aliexpressis, tarkvarad jms samuti ..
V8
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

Sain sotti rootimisest ka tänu f30.bimmerposti foorumile, seal on üks ekstra-sõbralik tegelane, kes teab kõike (vist) ja viitsib rahvast aidata :)
https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... 64&page=36
Originally Posted by TarmoV12 View Post
Hi!

I have Snapdragon 625 / Android 10 with latest software 1.8.2 (Andream from aliexpress).

I am trying to use root script from the first post, it seems to work ok and gives no errors, but I still can not modify system files or change permissions.

Kood: Vali kõik

=================================================================
" Rooting Tool for retrofitted Automotive Android 9/10 Headunit "
"                                                               "
"        Ensure your Headunit is PX6 or Snapdragon 625          "
"                                                               "
"     written by Chrisu02 @ https://github.com/Chrisu02 V2.0    "
"                                                               "
"               !!! Do use at your own risk !!!                 "
=================================================================

enter the IP address of the device (e.g. 192.168.0.1): 192.168.43.110
connecting to device ....

If 192.168.43.110 cannot be connected please check IP address again

Waiting for 0 seconds, press a key to continue ...
Reply from 192.168.43.110: bytes=32 time=26ms TTL=64
Answer received.

 Connecting to device...
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
disconnected everything
connected to 192.168.43.110:5555
Perfoming adb root
restarting adbd as root
performing adb remount
adb.exe: device offline

 Disabling Verity
verity is already disabled
 Rebooting device ...

 Android device is rebooting , please wait...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
 Waiting until 192.168.43.110 is reachable again...
Reply from 192.168.43.110: bytes=32 time=295ms TTL=64
Answer received.

 Connecting to device...
disconnected everything
connected to 192.168.43.110:5555
Perfoming adb root
restarting adbd as root
performing adb remount
remount succeeded

Pushing SU file
su: 1 file pushed, 0 skipped. 3.7 MB/s (108496 bytes in 0.028s)
su: 1 file pushed, 0 skipped. 70.4 MB/s (108496 bytes in 0.001s)

Installing SU
rooting.rc: 1 file pushed, 0 skipped. 0.0 MB/s (140 bytes in 0.007s)

 Android device is rebooting , please wait...
rooting finished

Press any key to continue . . .
Can anybody please give a hint what to check?
I installed Total commander alongside Es file explorer, both file explorers give error (no permission) when I try to modify file from system folder.

I am trying to edit system/build.prop file to get rid of the annoying volume defaulting after every bootup ..
Hy,

Altough the machine will be rooted (or better is already but opened root a little bit further), there are still some security features active to have the machine not totally unsecure.

I am also using Total Commander with ADB plugin.

Altough root is installed the systempratition is still write protected again after every reboot.

So if you want to change some system files you have to enable writing manually before using Total Commander or any other tool.

to do so you need to connect via console:

Kood: Vali kõik

ADB connect  %deviceip:port%
adb root
adb remount
After the unit has been connected this way you can use Total Commander normally.
V8
sinine-winnie
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 24.01.2014 13:07 55
Peamine sõiduk: E39 M5 2001a

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas sinine-winnie »

huvitav lugemine sest plaan endalgi android 10 sd625 peale minna enda 435i'l, mis mind aga kummitab on see et milliselt tootjalt osta? avin? xtrons? china express? :D
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas TarmoV12 »

sinine-winnie kirjutas: 13.07.2020 16:54 38 avin? xtrons? china express? :D
Mingit vahet pole, kõik tulevad samadest hiina tehastest :D
Mina valiks kõige suuremate "pagunitega" aliexpressi müüja (kellel on palju müüki ja ostjate kommentaare), kellel on euroopa laost tarne ja võtaks sealt. Tuleb lihtsalt veenduda, et õiget asja müüakse. Enda SD625 võtsin alist müüjalt Andream, postiivne oli see et chatis oli vastas inglise keelt oskav inimene ja nad suutsid mulle isegi paypali tagasi maksta postikulu, mis mul tekkis kui ma pidin esmalt saadetud vale asja saksamaale tagasi saatma.
V8
hansu
Huviline
Postitusi: 1383
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Hiina Android ekraanid

Postitus Postitas hansu »

TarmoV12 kirjutas: 01.07.2020 14:28 41 Android 8.1 PX6 on hea seade, aga mõtlesin uuema SD625 variandi ka ära proovida, peamiselt põhjusel, et sellel on LTE 4G sisse integreeritud.

Noh, aliexpress jälle "ruulib". Sain lõpuks kätte peale väikest jamamist, nimelt alguses saadeti mulle tellitule mittevastav seade (vähema mäluga ja 4G juhe oli puudu), sai see tagasi saadetud ja sain lõpuks ikka õige seadme ehk siis 4G+64G Snapdragon 625 koos LTE 4G juhtmega.
TarmoV12 kirjutas: 01.07.2020 15:15 52 Minu SD625 võrdlus PX6-ga:

• Võib-olla see on minul juhus, aga kaasa antud GPS-antenn töötab normaalselt ja pole olnud vajadust auto enda antenni kasutada, jätsin selle CCC-ga ühendatuks. Muide, ühenduspistik on erinev. PX6-l on FAKRA, nagu auto originaal, SD625-l on keeratav pistik, auto antenniga ühendamiseks oleks üleminekut vaja.
SD625 ekraane on saada erinevaid. Minu F11 ekraanil on GPS FAKRA pistikuga ja sim kaarti pesa ekraani küljes, mitte eraldi juhtme otsas. Müügikuulutuste piltidelt on see enamasti näha ka.
Mina ostsin alist müüjalt Navifly, kellel on samuti Saksas ladu. 2 kuud peale ostu saadeti küsimise peale ka update, rohkem pole küsinud, kuna töötab normaalselt, siis pole tahtnud torkida :lol:
Mul on kasutusel FAKRA jagamis juhe ja nii auto navi kui android navi töötavad mõlemad auto orig.GPS antenniga.
Vasta