Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
///Mario
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 10.03.2010 22:21 33

Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas ///Mario »

Tere.
Leidsin sellise huvitava lingi http://pibus.info/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas kellelgi on kokkupuudet ka sellise süsteemiga. Selline lahendus aitaks kohe musika kuulamis valikut suurendada näiteks. Ja viimane Raspberry pi on juba bluetooth ja wifiga. Tähendab seda, et youtube. spotify jne
BumBum
Huviline
Postitusi: 2092
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas BumBum »

Tundub videode järgi youtube-is huvitav lahendus.
Hind ei ole ka kõige hullem, 140 eurot umbes.
ekgerke
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 20.03.2016 15:09 57
Peamine sõiduk: x5 4.4

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas ekgerke »

rPi on autos igati toimiv ja äge lahendus,aga pisut piiratud võimalustega. normaalset bluetooth audio sink lahendust ei ole, konfimist on palju jne. lisaks veel see, et kui installatsiooni kriitilised osad ei ole read-only volume peal, siis pideva sisse- ja väljalülitamise peale võib su installatsioon pihta saada ja see tähendab backupist taastamist

Muide, mul on üle üks tehase tv tuuner + pibus.com-ist ostetud moodul hiina digituuneri ühendamiseks: http://pibus.info/tv/" onclick="window.open(this.href);return false; ... lihtsalt kui kellelgi peaks vaja minema.
Kasutaja avatar
///Mario
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 10.03.2010 22:21 33

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas ///Mario »

Olen ringi tuuseldanud jne siis see tahab suuremat aega jne. Kui ise hakata Raspberryt kokku panema. Kuna enda 16:9 ekraanile ei saa isegi lisada aux juhet siis juba käib suurem plaan, et tuleb see android baasil makk tellida. Aga ei leia selle kohta teemat, et oleks keegi orginaal navi ekraani vahetanud android maki vastu. Küsimus tekib selles, et kogu süsteem asub mul ju autol taga, võim, raadio jne.
ekgerke
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 20.03.2016 15:09 57
Peamine sõiduk: x5 4.4

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas ekgerke »

///Mario kirjutas:Olen ringi tuuseldanud jne siis see tahab suuremat aega jne. Kui ise hakata Raspberryt kokku panema. Kuna enda 16:9 ekraanile ei saa isegi lisada aux juhet siis juba käib suurem plaan, et tuleb see android baasil makk tellida. Aga ei leia selle kohta teemat, et oleks keegi orginaal navi ekraani vahetanud android maki vastu. Küsimus tekib selles, et kogu süsteem asub mul ju autol taga, võim, raadio jne.
Need hiinakad on suhteliselt jurad. Puutusin just hiljuti ühe sellisega kokku. Nagu oleks enamvähem ja siis jälle on mingi jama sellega. Raspberry paigaldus on lihtsam kui hiinaka paigaldus. Miks täpsemalt aux juhet ei saa lisada?
Kasutaja avatar
///Mario
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 10.03.2010 22:21 33

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas ///Mario »

Minu auto juhtmestikus puudub see väike pistik ekraani taga. Eks ole see ülemineku teema pre to facelift. auto mul 2001 november masin. Mis nendel hiinakatel probleemiks on ? või pigem ikka asi selles, et liiga odav hiinakas ongi jama. Raspberry uurides siis kuskil maal saab minu oskus otsas ma arvan.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas porku »

TV moodulit ei ole? Sinna otsa kannatab igasugu naljakaid asju istutada, igasugu muud lullad sinna juurde ja saad maki pealt teda juhtida.

ise uurisin seda sama lahendust E53 tarbeks, kuid lõpuks jõudsin järeldusele, et PI ei ole hea selle jaoks (kuigi mul on kodu neid ülearu küll :lol: )

Pi miinuseks on kindlasti see, et sinna pead veel hunniku lullasid juurde orgunnima, et teda normaalselt juhtida mitte mingi juhtmevaba klaveriga lolli mängida seal.

Ja lisaks see, et alati peab üks SD kaart varuks olema selle tarbeks kui see seal otsa saab (Pideva sisse ja välja lülitamisega kahjuks saab SD kaart suhteliselt kiiresti otsa, eriti Pi puhul..)

Veel lisaks : tegemist on linuxiga, seega on suhteliselt paindlik aga eeldab kõvasti ringi confimist või siis lihtsalt mingi sobiva "Setupi" leiutamist (see vist oli eelenvalt mainitud lehel allatiritav - OpenElec vist peaks olema see PI opsüsteem mida seal kasutatakse).

Androidi makitel on aga minu silmis üks väga suur miinus (vb olen ma rumal ja häirib ainult mind.)
- Nimelt : Nende ülesse bootimine võtab tohutu aja ja tihti nad näevad suhteliset robusted ühes vanas autos välja..

Ehk siis ma ise olen seda tüüpi mees kes tahab, et raadio kohe laulaks kui auto käima keeran ja ma ei taha minut aega oodata enne kui makk ennast bootib, et ma siis veel saaksin mingile raadio apile vajutada.

Androidil on muidugi hunnik plusse, eriti kui tal on olemas vähemalt Wifi ühenduse võimalus (Siis saba telefoniga nt hotspoti teha) või veel parem kui tal on juba SIM-i pesa olemas.

Ehk siis kui suudetakse teha mõistliku hinnaga Androidi makk e53 tarbeks millel on olemas nn "Quick" boot siis ma olen ostja! :lol:

E: siinkohal aitaks muidugi mingi pisikene "aku" mis hoiaks niipalju voolu et OP-süs edasi jookseks, aga nt ekraanid jms asjad ennast välja lükkaksid. (Makis sees siis kohe aku, et auto akut ei tarbiks mõtetult - Kui kahe päevaga oma pisikese aku tühjaks tirib siis võin selle minuti oodata ka, sest üldiselt auto ikkagi seisab max 12 tundi)
Kasutaja avatar
///Mario
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 10.03.2010 22:21 33

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas ///Mario »

TV moodul muidugi olemas, kuna mul selle järgi tagurdus kaamera
Samas täitsa mõistetav mure selle android raadioga. Samas miskd uuemad äkki juba kiiremad. Naljakas, et jube palju on neid müüa aga infot pole piisavalt jne. Android makil kindlasti hakkab ka see miinus olema kui äppe juurde panna siis paneb bootimisel kohe aega juurde.
Aga hetkel lihtsalt silma ilu segab minu autol see, et navibox andis saba ja nüüd sinisel taustal kogu ekraan. Ennem oli ilusti must taust jne.
Samas ma ei kasuta orginaal navi, kuna nutiföön teeb selle töö ise ära. Aga et taust tagasi normi saada pean mk3 boxi ostma. Ja cd box ka pooleldi vigane viimasel ajal või sai koos naviga vee kajustuse.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Raspberry Pi to E46, E39. X5 ......

Postitus Postitas porku »

mul on ka sinine taust kuna navibox jalutama läinud, CD box töötab õnneks. kui plaat kinni jäi siis viskasin pauguga vastu pagasi matti ja peale seda töötab veel paremini kui enne :lol:

Üldiselt, Alguses tuleb kindlasti igast naljakaid asju sinna Androidi makile, aga lõpptulemusena jääks arvatavasti ainult
Raadio app,
Navi - (Suht kindel, et see oleks waze :lol: )
mingi mõistlik player MP3-mede / filmide jms kuulamiseks / vaatamiseks
Youtube, vms keskond kust saab otse muusikat lasta
võimalik, et mingi OBD diagnost (hea üle sinihamba koguaeg silma all hoida ja mõõta ei tea mida oma mõtetega :D)

Ehk siis peale paari kuust kasutamist, puhtaks lasta ja edasi jookseb juba suht puhtalt.
Boot time on ikka android.. võta või suvaline nutitelefon, kõik lähevad nullist käima ikka suhteliselt kaua, nüüd kujuta ette et see on su auto makk mis nii kaua aega võtab, et tööle hakaks..
Vasta