1999 e39 touring heli koab kui pidurdan

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

1999 e39 touring heli koab kui pidurdan

Postitus Postitas Oldirty »

Probleem selles et saan kuulata umbes max tund aega cd-d või raadiot ja siis hakkab jama pihta. Kui ma pidurdan siis kaoab heli ära ja nagu kiiluks kinni asi ( ei lase lugu vahetada ega seadistada heli ega midagi) ja kui vajutan uuesti gaasi pedaali siis umbes 10 sekki ja tuleb heli tagasi. Nii laseb ta umbes pool tunnikest veel ja siis enam üldse heli ei tule(ei raadiost ega cd-d kuulates).
Kõik taastub kui auto seisma jätta ja uksed lukku ja asi sleep mode-sse läheb(umbes 16 min). Ja nii asi kordunud juba päris pikalt.
Ei aita isegi maki sisse/välja lülitus.
Kohe kui auto mootori seisma jätan, kaob heli samuti.
Geneka laadimine korras 13.8 V ilusti koguaeg(kõik tuled/viled töötasid)
genekas ise valeo 150 A
Aku on ostetud dets. 2011 ja on 100 ah

Auto siis 99 aasta e39 touring 3.0 D aut
väike ekraan, seal mk4 navi peal (töötab ilusti 2013 aasta high kaart)
soft on V32 ///M splash screen-iga mida netis pakutakse.
Kõlarid kõik vahetatud ALPINE-de vastu (uued)
Subfoofer ja võimendi on Magnat. vahele panin prooviks nüüd 3 F kondeka ka, mis näitab ka aku voolu ja sellega peaks nagu kõik OK olema.
autol on telefon ka aga kaitse on välja tõmmatud, kuna ei ole viitsimist igakord teda välja lülitada kui süüte sisse keeran.

Asi algas umbes kuu või 2 tagasi ja senini pole leidnud lahendust. Alguses lihtsalt kui ma kuulasin suht max peal muusikat, siis lõi vaikusesse korra et nagu kuumeneks üle midagi. Kas tõesti on raadio moodul läbi ?
Peaks olema BM24 moodul. Interneti õpetuste järgi on tavaliselt viga seal külmjootes, tegin ka ülejootmise ära, ikka ei midagi.
Mõistus otsas nüüd :roll:

Sellel stereo süsteemil peaks siis olema kiiruse tundlik helisüsteem, et teatud pööretel tõstab natuke heli ja madal pööretel langetab natuke. süsteemi lühend peaks olema GAL.
- GAL - Speed sensitive volume increase. Each volume increment shown is the change (increase) in system volume as the speed increases by 10 Kmh above a certain speed.
1-Lowest
6-Highest

minul on see number 3 peal, INPA-ga vaatasin, aga muuta seda hetkel ma ei osanud, vist saab GT1-ga seda, proovin varsti.

Äkki kellelgi on sama probleem olnud/on hetkel ?
võibolla on mõni lihtsam variant asjale lahendus leida.

Pikk jutt sai küll, aga peaks olema nüüd kõik oluline kirjas ja tehtud asjad ka. :|
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

Re: 1999 e39 touring heli koab kui pidurdan

Postitus Postitas Oldirty »

ja eile märkasin et kui panin korra kojamehed pühkima siis jäi ka muusika korra vait. Nagu kuskil on mingi anomaalia aga ei leia üles seda :(
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: 1999 e39 touring heli koab kui pidurdan

Postitus Postitas enn1 »

Esmalt võiks üle vaadata raadiomooduli ühenduspistiku.
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

Re: 1999 e39 touring heli koab kui pidurdan

Postitus Postitas Oldirty »

Asi korras, viga oli siis telefonis.
Ma kunagi ammu juba võtsin kaitsme välja et mitte igakord välja lülitada seda telefoni kui süüte sissse panen. Nüüd panin korra kaitsme tagasi ja kohe tuli heli tagasi ja kui välja võtsin kadus jälle. Kui auto mootor töötab siis tuli heli, kohe kui seisma jätsin jäi heli ka vait.
Siis lõikasin raadio mooduli juurest telefoni juhtimiseks mõeldud juhtme läbi ja kaitse ka väljas ja asi korras.
Viga telefoni plokis miskit, aga mina ei kasuta seda ja minu poolest las ta jääb, mina saan rahus muusikat kuulata vähemalt igast asendist :mrgreen:

Seega kuidagi oskas telefoni plokk teha nii et kui kojamehi aktiveerisin korra või siis piduri pedaali vajutasin siis jäi muusika vait ja taastus umbes 10 seki pärast, nüüd seda probleemi enam pole.

:mrgreen:
Kasutaja avatar
Oldirty
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.11.2011 19:15 40

Re: 1999 e39 touring heli koab kui pidurdan

Postitus Postitas Oldirty »

aga proovisin igat moodi sinna service menüüse saada aga ei lasknud, ja isegi diagnostiga ei saanud, aga vahet pole enam, raadio moodul on täiesti korras ja kõik töötab korralikult, süüdlane oli telefon :evil:
Vasta