Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

aise kirjutas:ipod juhtimine on ibus otsas ja audio läheb läbi analog to digital konverteri, ehk digina võimu, muud varianti mul polegi.
Õige küll, BM24-l ei ole AUX-in'i.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
alziz
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 25.03.2004 20:41 09
Peamine sõiduk: X5

Postitus Postitas alziz »

Kas sellel VDO 2007-1 plaadil on midagi rohkem ka? Mul praegu see 2006-4 versioon. Kas seal näiteks Tartut ka rohkem on (praegu ainult kahe maantee ristumiskoht)? Või mis seal parem on?

Ja kui on, siis kust seda imaget saaks? Muul annab jaburaid vastuseid...

Ei tea, kuna Tartut ja Pärnut kattev kaart tuleb?

Lahe muidugi ka see 2006-4 versioon, sest ennem polnud ju üldse midagi.
BMW X5 2005 (Nacht-blau)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

2006-04 pole olemaski minuteada, on 2006-07 ja sellel ainult tallinn, 2007-01 on ilma kaardita variant.
Kasutaja avatar
alziz
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 25.03.2004 20:41 09
Peamine sõiduk: X5

Postitus Postitas alziz »

Kuda nii siis? 2006-04-24 266.81MB

Seal on tallinn päris hästi ja suuremad maanteed.

Mis asi see ilma kaardita variant on? Mis seal siis üldse teha saab?
BMW X5 2005 (Nacht-blau)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

alziz kirjutas:Kuda nii siis? 2006-04-24 266.81MB

Seal on tallinn päris hästi ja suuremad maanteed.

Mis asi see ilma kaardita variant on? Mis seal siis üldse teha saab?
ilma kaardita noh, saad panna aadressi ja siis navi nooltega juhatab.
Kasutaja avatar
alziz
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 25.03.2004 20:41 09
Peamine sõiduk: X5

Postitus Postitas alziz »

Mis Sa ärritud :lol: :cool:

No aga kui ta nooltega juhatab, siis peab tal ju mingi kaart sees olema... kuidas ta muidu aru saab, kuhupoole näidata? :D

Kas seal muidu ainult Tallinna tänavad või mõne linna omad veel?
BMW X5 2005 (Nacht-blau)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

alziz kirjutas:Kas seal muidu ainult Tallinna tänavad või mõne linna omad veel?
Riia on ka koos aadressidega. Vilnius tundub ka olema.
Samas, täna sai järgi proovitud, see 2007 kaart oskas Virtsus isegi soovitada praamile minna ;)
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
alziz
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 25.03.2004 20:41 09
Peamine sõiduk: X5

Postitus Postitas alziz »

Maa mõtlesin tegelt eesti linnu... ;)

Kust seda 2007 versiooni saaks sikutada? :cool:
BMW X5 2005 (Nacht-blau)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

alziz kirjutas:Maa mõtlesin tegelt eesti linnu... ;)
Neid ei paista peale Tallinna olevat.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
alziz
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 25.03.2004 20:41 09
Peamine sõiduk: X5

Postitus Postitas alziz »

Mmmm.... nii-et sama värk põhimõtteliselt...

Aga mis värk sellega on, et kaarti ei saa selle versiooniga vaadata?

Mis mõte on teha uuem versioon kehvem või mis asja. Kuidas paistab?
BMW X5 2005 (Nacht-blau)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

alziz kirjutas:Mmmm.... nii-et sama värk põhimõtteliselt...

Aga mis värk sellega on, et kaarti ei saa selle versiooniga vaadata?

Mis mõte on teha uuem versioon kehvem või mis asja. Kuidas paistab?
nii on lihtsalt, see uuem on business versioon. uutel masinatel on pro või business navid, business tähendab seda, et navigeerimine käib noolte ja hääle järgi. kaarti ei ole! :D pro on kaardiga. küll kunagi see euroopa dvd kah välja lastakse kus eesti tervenisti peal on. jutud käivad, et 2007 a lõpp aga mine sa tea.
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

aise kirjutas:2006-04 pole olemaski minuteada, on 2006-07 ja sellel ainult tallinn, 2007-01 on ilma kaardita variant.
Muretsesin kah selle 2007-1 ja kaart on täitsa olemas, isegi suht väikesed teed ja tänavad on kajastatud.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ma vist sain veidi valesti aru. Esiteks ei tea ma midagi uutest Business ja Professional DVD-kaartidest.
Jutu alguses mainitud VDO East-Europe CD-kaardil on küll nii kaart näha, kui ka teisi eesti linnu, peale Tallinna. Viimati sai proovitud Rakveres ja Leisis näiteks. Aga marsruudi-arvutus kalab kohati täiega. Nt. eile haruteel pärnu maanteele tulles teatas korra, et Tallinnani on veel 52km. Siis, kui juba pealesõiduteel olin, pakkus juba 22km, mis on vähe parem.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Tanel k
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 04.02.2006 16:52 26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel k »

AndresS kirjutas:
Tanel k kirjutas:MK2 ei osanud selle plaadiga kahjuks midagi peale hakata :cry:
Minu MK2 võttis küll plaadi jutule ja index on tõesti Kapa-Kohilast Karulaaneni. Mingi Regio valik on ka menüüsse ilmunud.
Proovi kirjutada nii aeglase kiirusega, kui tarkvara lubab - usun, et asi on selles.
Andrese antud plaat maitses ka minu MK2-le.kahju ainult,et need tänavad seal nihkes on.samas kui teekond lasta kaardi peal näidata,saab vähe paremini aru kuhu minek.mingi regio valik on kaa menüüs,on keegi äkki proovinud-testinud,kumba valida.muide see plaat mis minu autos ei tööta,vedeleb suht kasutult.tahab keegi proovida seda oma autos?
F30 328i
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tanel k kirjutas:mingi regio valik on kaa menüüs,on keegi äkki proovinud-testinud,kumba valida.
Minu meelest on see indeks lihtsalt korduvate elementidega. ehk siis vahet pole millise valid (Regio või mitte, koordinaadid on samad). Samuti on ju ka seal loetelus sama asukoha erinevad kirjapildid (Tallinn, Tallin, Tallinna, Reval näiteks).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Mirko1 kirjutas:
aise kirjutas:2006-04 pole olemaski minuteada, on 2006-07 ja sellel ainult tallinn, 2007-01 on ilma kaardita variant.
Muretsesin kah selle 2007-1 ja kaart on täitsa olemas, isegi suht väikesed teed ja tänavad on kajastatud.
tallinnat küll pole, on mingid osad ainult, suuremad teed puudu jne. ei saa aru selle asja poindist.

priitv8, business navi puhul käib navigeerimine ainult noolte abil, kaarti vaadata pole võimalik. professional´ga saab nooli kasutada ja kaarti ka vaadata.
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Kuskohast saada normaalse hinnaga plaati kus Euroopa peal. Eesti pole vajalik, sest siin saan kaardita ka hakkama. Aga Soomes ei viitsiks atlast lapata. Navi versioon on vist MK4 (E39 2002, professional DVD).
Loodan, et nüüd ei tule ohtralt soovitusi kasutada otsingut jne. Kuna ma sellest navist midagi ei jaga ja arvutifriik ka pole siis ei tee ma ka vahet MK1-l ning MK4-l, rääkimata mingitest navi softi uuendamisest jne. Vot selline lihtne mure mul, äkki keegi aitab.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

max55 kirjutas:Kuskohast saada normaalse hinnaga plaati kus Euroopa peal. Eesti pole vajalik, sest siin saan kaardita ka hakkama. Aga Soomes ei viitsiks atlast lapata. Navi versioon on vist MK4 (E39 2002, professional DVD).
Loodan, et nüüd ei tule ohtralt soovitusi kasutada otsingut jne. Kuna ma sellest navist midagi ei jaga ja arvutifriik ka pole siis ei tee ma ka vahet MK1-l ning MK4-l, rääkimata mingitest navi softi uuendamisest jne. Vot selline lihtne mure mul, äkki keegi aitab.
mul on Europe 2007.02 DVD olemas. aga sa peaksid enne selle kasutamist määrama kindlaks oma navi softi, kuna see tahab uut softi saada.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

aise kirjutas:priitv8, business navi puhul käib navigeerimine ainult noolte abil, kaarti vaadata pole võimalik. professional´ga saab nooli kasutada ja kaarti ka vaadata.
Ma saan sellest aru küll, aga sellest on vist mõtet rääkida alles alates E65 navist. Mk3 ja Mk4 navide puhul on küll olemas asi nimega Radionavigation aga minuteada seda 5 ja 7 seerias pole pakutud. Olen seda ka ühe E46 peal näppinud. Sellegipoolest on Navi kompuuter seesama Mk3/4 (ainult kodeeritud väikese mustvalge ekraani jaoks) ja kaart käib sisse seesama.
Seega mina jään enda väite juurde: VDO EE plaat 2007-1 (CD) on kaart peal ja täiesti töötab.
Arusaadavalt, DVD versioonide kohta ei oska kaasa rääkida.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

aise kirjutas:
Mirko1 kirjutas:
aise kirjutas:2006-04 pole olemaski minuteada, on 2006-07 ja sellel ainult tallinn, 2007-01 on ilma kaardita variant.
Muretsesin kah selle 2007-1 ja kaart on täitsa olemas, isegi suht väikesed teed ja tänavad on kajastatud.
tallinnat küll pole, on mingid osad ainult, suuremad teed puudu jne. ei saa aru selle asja poindist.

priitv8, business navi puhul käib navigeerimine ainult noolte abil, kaarti vaadata pole võimalik. professional´ga saab nooli kasutada ja kaarti ka vaadata.
Tallinnas pole proovinud, kuid Pärnu on koos tänavatega peal. Isegi väikese koduküla tänavad on olemas. Miinuseks on vast see, et juhatamisega paneb väga tihti puitu. Eile Pärnust Rakverre sõites käskis mul otse uuelt sillalt alla pöörata, sillaalt ümbersõitmist ta ei tunnistanud. :lol:
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

aise kirjutas:
max55 kirjutas:Kuskohast saada normaalse hinnaga plaati kus Euroopa peal. Eesti pole vajalik, sest siin saan kaardita ka hakkama. Aga Soomes ei viitsiks atlast lapata. Navi versioon on vist MK4 (E39 2002, professional DVD).
Loodan, et nüüd ei tule ohtralt soovitusi kasutada otsingut jne. Kuna ma sellest navist midagi ei jaga ja arvutifriik ka pole siis ei tee ma ka vahet MK1-l ning MK4-l, rääkimata mingitest navi softi uuendamisest jne. Vot selline lihtne mure mul, äkki keegi aitab.
mul on Europe 2007.02 DVD olemas. aga sa peaksid enne selle kasutamist määrama kindlaks oma navi softi, kuna see tahab uut softi saada.
Mismoodi see softi määramine käib? Minu jaoks on see nagu lehmale raketiteadus :lol: Selle softiga on mul vist üldse jama. Vähemalt sa ise kunagi kommenteerisid, et see on "pehvis". Kas neid naviplaate saab arvutiga kopeerida ka?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

max55 kirjutas:
aise kirjutas:
max55 kirjutas:Kuskohast saada normaalse hinnaga plaati kus Euroopa peal. Eesti pole vajalik, sest siin saan kaardita ka hakkama. Aga Soomes ei viitsiks atlast lapata. Navi versioon on vist MK4 (E39 2002, professional DVD).
Loodan, et nüüd ei tule ohtralt soovitusi kasutada otsingut jne. Kuna ma sellest navist midagi ei jaga ja arvutifriik ka pole siis ei tee ma ka vahet MK1-l ning MK4-l, rääkimata mingitest navi softi uuendamisest jne. Vot selline lihtne mure mul, äkki keegi aitab.
mul on Europe 2007.02 DVD olemas. aga sa peaksid enne selle kasutamist määrama kindlaks oma navi softi, kuna see tahab uut softi saada.
Mismoodi see softi määramine käib? Minu jaoks on see nagu lehmale raketiteadus :lol: Selle softiga on mul vist üldse jama. Vähemalt sa ise kunagi kommenteerisid, et see on "pehvis". Kas neid naviplaate saab arvutiga kopeerida ka?
kas sul ikka on ekraan sinine-valge? see tähendab seda, et naviarvuti ei tööta, see pilt genereeritakse TV mooduli poolt. sul ei tohiks olla GPS menüüd ka hetkel. kui nii siis softi versiooni ei olegi võimalik vaadata. tuleb kirjutada softi uuenduse plaat ja proovida sellega käima lasta, kui ei võta vastu siis autole reset ja uuesti proovida. kui ise ei suuda siis võin sul selle asja ära teha.
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Täpselt nii, ekraan ikka sini-valge. UM ütles, et kõik on OK ja viga pole midagi :shock: Ja mis nendesse uuendamistesse ja resetidesse puutub, siis nagu öeldud "raketiteadus" minu jaoks :lol:
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

max55 kirjutas:Täpselt nii, ekraan ikka sini-valge. UM ütles, et kõik on OK ja viga pole midagi :shock: Ja mis nendesse uuendamistesse ja resetidesse puutub, siis nagu öeldud "raketiteadus" minu jaoks :lol:
Nu jah, siis ongi nii, et Navi on offline (panges). Sa näed pilti mis tuleb TV modulist. Normaalselt genereeritakse graafika Navi seadme poolt.
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

aise kirjutas:
max55 kirjutas:Täpselt nii, ekraan ikka sini-valge. UM ütles, et kõik on OK ja viga pole midagi :shock: Ja mis nendesse uuendamistesse ja resetidesse puutub, siis nagu öeldud "raketiteadus" minu jaoks :lol:
Nu jah, siis ongi nii, et Navi on offline (panges). Sa näed pilti mis tuleb TV modulist. Normaalselt genereeritakse graafika Navi seadme poolt.
Nojah, palju õnne siis mulle :evil: Mis ma siis tegema peaks, et see pilt normaalseks saada ja navit ka kasutada õnnestuks? Ja UM-i üle ma imesta üldse, nad on mulle ennegi öelnud et kõik on OK ja kui palud uuesti vaadata, siis selgub :shock: oligi. Veermikukontrollis juhtus nii.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

ma arvan, et softi uuendusega peaks korda saama. keegi on üritanud uuendada aga plaadi kirjutamisel on midagi valesti läinud (mode1/mode2 näiteks, siis on raudlaks, et ekraan sinivalge on).
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Minul selline probleem, et nii kui navi plaadi sisse paned viskab see selle välja (natuke aega hoiab sees ja siis viskab välja). Navi siis mk2 ja soft versiooni ei tea. Kuidas seda softi uuendada mis versioonilt mis versioonile?

Masin e38 725 tds 98 aasta
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Veljo_V kirjutas:Minul selline probleem, et nii kui navi plaadi sisse paned viskab see selle välja (natuke aega hoiab sees ja siis viskab välja). Navi siis mk2 ja soft versiooni ei tea. Kuidas seda softi uuendada mis versioonilt mis versioonile?

Masin e38 725 tds 98 aasta
kui välja viskab siis ei kõlba talle see plaat, MK2 on eriti tundlik kiiresti kirjutatud plaatide suhtes, üle 1x ei soovita! kuigi sellist toorikut pole lihtne leida, enamus on min 10x. soft update tahad teha siis vaata selle teema viimaseid lehekülgi, mitu korda on seda linki siin olnud juba.
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

aise kirjutas:ma arvan, et softi uuendusega peaks korda saama. keegi on üritanud uuendada aga plaadi kirjutamisel on midagi valesti läinud (mode1/mode2 näiteks, siis on raudlaks, et ekraan sinivalge on).
Kuna ma ise asjast muhvigi ei jaga, siis tuleb naise käest auto ära võtta ja oma abipalvega sinu poole pöörduda. Järgmisest nädalast puhkusel :cool: ehk leiame mõlemile sobiva aja ja saame kaubale?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

max55 kirjutas:
aise kirjutas:ma arvan, et softi uuendusega peaks korda saama. keegi on üritanud uuendada aga plaadi kirjutamisel on midagi valesti läinud (mode1/mode2 näiteks, siis on raudlaks, et ekraan sinivalge on).
Kuna ma ise asjast muhvigi ei jaga, siis tuleb naise käest auto ära võtta ja oma abipalvega sinu poole pöörduda. Järgmisest nädalast puhkusel :cool: ehk leiame mõlemile sobiva aja ja saame kaubale?
ikka saab. anna märku kui läheb asjaks.
Vasta