Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
teet3
Huviline
Postitusi: 383
Liitunud: 21.02.2006 13:24 49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas teet3 »

aise kirjutas:
teet3 kirjutas:Mul on selline navi SW 2/1-22 ehk siis MK2 kui ma olen õigesti aru saanud ja järgmised plaadid mul tööle ei lähe:
BMW Scandinavia navigation 2005-2 (499MB),
VDO East Europe 07-2006 (232MB)

Milles võib asi olla, kirjutasin imgburniga ja 1x kiirusega.
Soovitage veel mingeid plaate.
uuenda navi soft ja proovi siis
Kus lehelt neid uuendusi tõmmata saab? Mis versioonini peab uunendama v22?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

v21 plaati oleks sul vaja, peale seda enam uuendusi MK2´le ei tulnud. alati võib kasutada uuemat plaati, lihtsalt softi versioon jääb sama mis on v21 plaadil.

http://www.x5world.com/articles/all-bmw ... ystem.html
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

aise kirjutas:v21 plaati oleks sul vaja, peale seda enam uuendusi MK2´le ei tulnud. alati võib kasutada uuemat plaati, lihtsalt softi versioon jääb sama mis on v21 plaadil.

http://www.x5world.com/articles/all-bmw ... ystem.html
Kui ma panen sellelt lehelt mingi uuema versiooni siis saab ikkagi aga lihtsalt uuendab v21 peale mk2-l???
Kasutaja avatar
teet3
Huviline
Postitusi: 383
Liitunud: 21.02.2006 13:24 49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas teet3 »

Tänud, käisin enne sel lehel, aga v. 22 link ei tööta ja uuemaid ei tahtnud tõmmata, kuna lugesin, et need vaid MK4-le, nüüd vaatasin uuesti ja sellelt gren.ru lehelt hakkas ilusasti tõmbama.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

teet3 kirjutas:Tänud, käisin enne sel lehel, aga v. 22 link ei tööta ja uuemaid ei tahtnud tõmmata, kuna lugesin, et need vaid MK4-le, nüüd vaatasin uuesti ja sellelt gren.ru lehelt hakkas ilusasti tõmbama.
Kust kohast see sult tõmbama hakkas minul mitte ei hakanud!
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Veljo_V kirjutas:
aise kirjutas:v21 plaati oleks sul vaja, peale seda enam uuendusi MK2´le ei tulnud. alati võib kasutada uuemat plaati, lihtsalt softi versioon jääb sama mis on v21 plaadil.

http://www.x5world.com/articles/all-bmw ... ystem.html
Kui ma panen sellelt lehelt mingi uuema versiooni siis saab ikkagi aga lihtsalt uuendab v21 peale mk2-l???
JAH. võid tõmmata v21, v22, v23, v24, v25, v26, v27, v28, v29 ja saad ikkagi oma v21 ja oled õnnelik.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

aise kirjutas:
Veljo_V kirjutas:
aise kirjutas:v21 plaati oleks sul vaja, peale seda enam uuendusi MK2´le ei tulnud. alati võib kasutada uuemat plaati, lihtsalt softi versioon jääb sama mis on v21 plaadil.

http://www.x5world.com/articles/all-bmw ... ystem.html
Kui ma panen sellelt lehelt mingi uuema versiooni siis saab ikkagi aga lihtsalt uuendab v21 peale mk2-l???
JAH. võid tõmmata v21, v22, v23, v24, v25, v26, v27, v28, v29 ja saad ikkagi oma v21 ja oled õnnelik.
Olgu olgu olen, tänud!
Kasutaja avatar
teet3
Huviline
Postitusi: 383
Liitunud: 21.02.2006 13:24 49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas teet3 »

nii, sain selle uuenduse ( BMW NaviSoft v21 (CloneCD) ) kätte ja kirjutasin cloneCD-ga plaadile, kiirus 1x. Tõmmatud uuenduse suurus 105Mb ja nimi "v21_1_CloneCD".
Navi ütleb "insert cd" ja pärast mõningat aega lükkab plaadi välja.Mis ma valesti tegin?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

teet3 kirjutas:nii, sain selle uuenduse ( BMW NaviSoft v21 (CloneCD) ) kätte ja kirjutasin cloneCD-ga plaadile, kiirus 1x. Tõmmatud uuenduse suurus 105Mb ja nimi "v21_1_CloneCD".
Navi ütleb "insert cd" ja pärast mõningat aega lükkab plaadi välja.Mis ma valesti tegin?
lahti pakkisid ikka? üldiselt soovitan mina ainult ImgBurn nimelist tarkvara kirjutamiseks.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Mul olemas:
VDO East Europe 07-2006
ja
VDO East Europe 01-2007
+
Softi versioon V29.

Kui kellelgi abi vaja siis Tallinna piires abistan meeleldi.
Edasine info PS.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

KristjanS kirjutas:Mul olemas:
VDO East Europe 07-2006
ja
VDO East Europe 01-2007
+
Softi versioon V29.

Kui kellelgi abi vaja siis Tallinna piires abistan meeleldi.
Edasine info PS.
kui tahad pakkuda abi siis soovitan sul ka KeyCD plaat valmistada, muidu võid mõne MK3 omaniku pimedasse jätta :D
Kasutaja avatar
teet3
Huviline
Postitusi: 383
Liitunud: 21.02.2006 13:24 49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas teet3 »

aise kirjutas: lahti pakkisid ikka? üldiselt soovitan mina ainult ImgBurn nimelist tarkvara kirjutamiseks.
Ei pakkinud lahti enne. Nüüd pakkisin lahti, faili nimi 211.img, kirjutasin erinevatele CD-R ja CD-RW plaatidele, kirjutamiseks kasutasin nii ImgBurni kui ka CloneCD-d ja ikka ei midagi, viskab välja plaadi pikema jututa.
Kas viga võib olla CD toorikutes? Panin tähele, et "write speed" oli küll 1x aga "write rate" oli 4x äkki pean mingeid teisi toorikuid kasutama?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

teet3 kirjutas:
aise kirjutas: lahti pakkisid ikka? üldiselt soovitan mina ainult ImgBurn nimelist tarkvara kirjutamiseks.
Ei pakkinud lahti enne. Nüüd pakkisin lahti, faili nimi 211.img, kirjutasin erinevatele CD-R ja CD-RW plaatidele, kirjutamiseks kasutasin nii ImgBurni kui ka CloneCD-d ja ikka ei midagi, viskab välja plaadi pikema jututa.
Kas viga võib olla CD toorikutes? Panin tähele, et "write speed" oli küll 1x aga "write rate" oli 4x äkki pean mingeid teisi toorikuid kasutama?
CD-RW unusta kohe ära, kuna sul on MK2 siis otsi kvaliteetne CD-R mida saab 1x kirjutada ja kasuta ImgBurn. kui see ei aita siis tõmba uuem versioon ja kasuta sama proge, see praegune 211.img võib olla mingi x programmiga plaadilt tõmmatud. uued on kõik mdf, mds
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Postitus Postitas TiitR »

teet3 kirjutas:
aise kirjutas: lahti pakkisid ikka? üldiselt soovitan mina ainult ImgBurn nimelist tarkvara kirjutamiseks.
Ei pakkinud lahti enne. Nüüd pakkisin lahti, faili nimi 211.img, kirjutasin erinevatele CD-R ja CD-RW plaatidele, kirjutamiseks kasutasin nii ImgBurni kui ka CloneCD-d ja ikka ei midagi, viskab välja plaadi pikema jututa.
Kas viga võib olla CD toorikutes? Panin tähele, et "write speed" oli küll 1x aga "write rate" oli 4x äkki pean mingeid teisi toorikuid kasutama?
Mina olen kasutanud alati Verbatim`i toorikuid, nii viimase naviga kui üldse musaga.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

kas keegi MK4 omanik on selle east europe 2007.01 kaardiga saanud tallinnas aadressi sisestada? mina saan panna Eesti Vabariik ja Tallinn aga Road valik jääb tuhmiks :roll: sama plaat MK3´s laseb ka Road valida :? väga imelik. muude linnade puhul laseb Road valikut teha küll aga Tallinnas mitte. Kui valin Tallinn Regio siis ka laseb aga seal on mõni üksik tänav.
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

aise kirjutas:kas keegi MK4 omanik on selle east europe 2007.01 kaardiga saanud tallinnas aadressi sisestada? mina saan panna Eesti Vabariik ja Tallinn aga Road valik jääb tuhmiks :roll: sama plaat MK3´s laseb ka Road valida :? väga imelik. muude linnade puhul laseb Road valikut teha küll aga Tallinnas mitte. Kui valin Tallinn Regio siis ka laseb aga seal on mõni üksik tänav.
Tundub, et see tuhmiks jäämine on mingi suurem kala. Mul MKIII ja laseb tänava küll sisestada, aga ei lase maja numbrit sisestada. Seega probleem iseenesest sama, ainult majanumbri sisestuses... Mulle igatahes tundub see 2007 kaart ikka paras putafooria....
Aga jään ka ootama sellele probleemile kommentaare.
Kasutaja avatar
teet3
Huviline
Postitusi: 383
Liitunud: 21.02.2006 13:24 49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas teet3 »

Tõmbasin x5 foorumi lingi abil: bmw v26 software.mdf(288Mb).
Lõikamiseks kasutasin imgburni, proovisin kiirusi 1x ja 4x umbes 15 sek peale plaadi sisestamist hääbub "gps navigation" valik ning ekraan tõmbub valgeks ja lükkab plaadi välja, sisestasin plaadi uuesti ja ootasin 30min. ekraan jäi valgeks.
Võtsin plaadi välja, keerasin süüte välja ja uuesti sisse, nüüd oli "gps navigation" valik kadunud ja ekraani värvid ja kirjastiil muutunud, samuti ei näidanud enam softi versiooni(kuna seda lihtsalt ei olnud enam). Sisestasin uuesti plaadi, kõik muutus endiseks(2-1/22), uuendust ei teinud ilmus sama vana soft.
Juhe suht koos juba, äkki on keegi Pärnus või Pärnumaal, kellel MK2 toimib ja kes oleks valmis aitama.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

teet3 kirjutas:Tõmbasin x5 foorumi lingi abil: bmw v26 software.mdf(288Mb).
Lõikamiseks kasutasin imgburni, proovisin kiirusi 1x ja 4x umbes 15 sek peale plaadi sisestamist hääbub "gps navigation" valik ning ekraan tõmbub valgeks ja lükkab plaadi välja, sisestasin plaadi uuesti ja ootasin 30min. ekraan jäi valgeks.
Võtsin plaadi välja, keerasin süüte välja ja uuesti sisse, nüüd oli "gps navigation" valik kadunud ja ekraani värvid ja kirjastiil muutunud, samuti ei näidanud enam softi versiooni(kuna seda lihtsalt ei olnud enam). Sisestasin uuesti plaadi, kõik muutus endiseks(2-1/22), uuendust ei teinud ilmus sama vana soft.
Juhe suht koos juba, äkki on keegi Pärnus või Pärnumaal, kellel MK2 toimib ja kes oleks valmis aitama.
hea, et ellu ärkas siis uuesti. see sinine valge ekraan on TV mooduli poolt genereeritud hädapilt juhuks kui naviseade saba annab :D

protseduur kuidas uuendada navi softi:

juhiuks las olla terve protseduuri aja lahti. eemalda plaat naviseadmest kui on, keera süüde nr 1 asendisse ja oota kui naviseade ennast üles laeb, pane softi plaat navisse, istu autosse ja oota kuni tuleb kiri eemalda plaat ja vajuta ok, siis teedki sedasi ja kõik peaks oleams olema. MITTE MINGIL JUHUL EI TOHI ENNE UUENDAMISE LÕPPU SÜÜDET VÄLJA KEERATA. kogu protsess võib võtta 10-15 min, rahmeldada pole mõtet.

kas ta sul hakkab üldse softi uuendama kui plaadi paned? võid igaks juhuks korra cd cleaner plaadi navisse toppida, puhastab läätse ära. võibolla on see kakine ja ei näe lugeda.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Postitus Postitas TiitR »

aise kirjutas:
teet3 kirjutas:Tõmbasin x5 foorumi lingi abil: bmw v26 software.mdf(288Mb).
Lõikamiseks kasutasin imgburni, proovisin kiirusi 1x ja 4x umbes 15 sek peale plaadi sisestamist hääbub "gps navigation" valik ning ekraan tõmbub valgeks ja lükkab plaadi välja, sisestasin plaadi uuesti ja ootasin 30min. ekraan jäi valgeks.
Võtsin plaadi välja, keerasin süüte välja ja uuesti sisse, nüüd oli "gps navigation" valik kadunud ja ekraani värvid ja kirjastiil muutunud, samuti ei näidanud enam softi versiooni(kuna seda lihtsalt ei olnud enam). Sisestasin uuesti plaadi, kõik muutus endiseks(2-1/22), uuendust ei teinud ilmus sama vana soft.
Juhe suht koos juba, äkki on keegi Pärnus või Pärnumaal, kellel MK2 toimib ja kes oleks valmis aitama.
hea, et ellu ärkas siis uuesti. see sinine valge ekraan on TV mooduli poolt genereeritud hädapilt juhuks kui naviseade saba annab :D

protseduur kuidas uuendada navi softi:

juhiuks las olla terve protseduuri aja lahti. eemalda plaat naviseadmest kui on, keera süüde nr 1 asendisse ja oota kui naviseade ennast üles laeb, pane softi plaat navisse, istu autosse ja oota kuni tuleb kiri eemalda plaat ja vajuta ok, siis teedki sedasi ja kõik peaks oleams olema. MITTE MINGIL JUHUL EI TOHI ENNE UUENDAMISE LÕPPU SÜÜDET VÄLJA KEERATA. kogu protsess võib võtta 10-15 min, rahmeldada pole mõtet.

kas ta sul hakkab üldse softi uuendama kui plaadi paned? võid igaks juhuks korra cd cleaner plaadi navisse toppida, puhastab läätse ära. võibolla on see kakine ja ei näe lugeda.
Kas kogu see pull kehtib ka `05 X5 (16:9) puhul? Kui jah, siis tean mida sõbrale soovitada.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

aise kirjutas:MITTE MINGIL JUHUL EI TOHI ENNE UUENDAMISE LÕPPU SÜÜDET VÄLJA KEERATA. kogu protsess võib võtta 10-15 min, rahmeldada pole mõtet.
Ehk siis veendu, et su auto akus piisavalt rammu on enne kui alustad :)
Indrek
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

TiitR kirjutas:
aise kirjutas:
teet3 kirjutas:Tõmbasin x5 foorumi lingi abil: bmw v26 software.mdf(288Mb).
Lõikamiseks kasutasin imgburni, proovisin kiirusi 1x ja 4x umbes 15 sek peale plaadi sisestamist hääbub "gps navigation" valik ning ekraan tõmbub valgeks ja lükkab plaadi välja, sisestasin plaadi uuesti ja ootasin 30min. ekraan jäi valgeks.
Võtsin plaadi välja, keerasin süüte välja ja uuesti sisse, nüüd oli "gps navigation" valik kadunud ja ekraani värvid ja kirjastiil muutunud, samuti ei näidanud enam softi versiooni(kuna seda lihtsalt ei olnud enam). Sisestasin uuesti plaadi, kõik muutus endiseks(2-1/22), uuendust ei teinud ilmus sama vana soft.
Juhe suht koos juba, äkki on keegi Pärnus või Pärnumaal, kellel MK2 toimib ja kes oleks valmis aitama.
hea, et ellu ärkas siis uuesti. see sinine valge ekraan on TV mooduli poolt genereeritud hädapilt juhuks kui naviseade saba annab :D

protseduur kuidas uuendada navi softi:

juhiuks las olla terve protseduuri aja lahti. eemalda plaat naviseadmest kui on, keera süüde nr 1 asendisse ja oota kui naviseade ennast üles laeb, pane softi plaat navisse, istu autosse ja oota kuni tuleb kiri eemalda plaat ja vajuta ok, siis teedki sedasi ja kõik peaks oleams olema. MITTE MINGIL JUHUL EI TOHI ENNE UUENDAMISE LÕPPU SÜÜDET VÄLJA KEERATA. kogu protsess võib võtta 10-15 min, rahmeldada pole mõtet.

kas ta sul hakkab üldse softi uuendama kui plaadi paned? võid igaks juhuks korra cd cleaner plaadi navisse toppida, puhastab läätse ära. võibolla on see kakine ja ei näe lugeda.
Kas kogu see pull kehtib ka `05 X5 (16:9) puhul? Kui jah, siis tean mida sõbrale soovitada.
jah, kui peale uuendust pilt mustaks jääb mingiks ajaks siis ei tasu ka süüdet hakata käppima, külma närvi ja aega peab olema.
Kasutaja avatar
teet3
Huviline
Postitusi: 383
Liitunud: 21.02.2006 13:24 49
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas teet3 »

aise kirjutas:
kas ta sul hakkab üldse softi uuendama kui plaadi paned? võid igaks juhuks korra cd cleaner plaadi navisse toppida, puhastab läätse ära. võibolla on see kakine ja ei näe lugeda.
Kui plaadi sisse panen, siis muutubs ekraan valgeks ja valgeks ta jäigi, juhiuks oli ka kogemata terve aja lahti. Navi seadmel hakkas "on" indikaator vilkuma kah kui plaadi sisestasin.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

teet3 kirjutas:
aise kirjutas:
kas ta sul hakkab üldse softi uuendama kui plaadi paned? võid igaks juhuks korra cd cleaner plaadi navisse toppida, puhastab läätse ära. võibolla on see kakine ja ei näe lugeda.
Kui plaadi sisse panen, siis muutubs ekraan valgeks ja valgeks ta jäigi, juhiuks oli ka kogemata terve aja lahti. Navi seadmel hakkas "on" indikaator vilkuma kah kui plaadi sisestasin.
kui ta valgeks kohe viskas siis on midagi mäda. peaks tulema kiri, et uuendab.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Mk2-est Mk3!
Sobrasin realOEM-is siis rngi ja jäi selline asi silma
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=65&fg=95


Kas see ongi nii lihtne, et pistan teise uuema mk3 kompu külge ja asi korras??
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Veljo_V kirjutas:Mk2-est Mk3!
Sobrasin realOEM-is siis rngi ja jäi selline asi silma
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=65&fg=95


Kas see ongi nii lihtne, et pistan teise uuema mk3 kompu külge ja asi korras??
ei ole, pistikud on teised, mingid üleminekud peab ka ostma.
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

aise kirjutas:
Veljo_V kirjutas:Mk2-est Mk3!
Sobrasin realOEM-is siis rngi ja jäi selline asi silma
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=65&fg=95


Kas see ongi nii lihtne, et pistan teise uuema mk3 kompu külge ja asi korras??
ei ole, pistikud on teised, mingid üleminekud peab ka ostma.
Mk1 ja mk3 pistikud on erinevad, mk2ja mk3 pistikud on samad!
Aga ok ma lähen õhtul proovin sõbra auto pealt!
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

ma pole küll kokku puutunud MK1 ja MK2 mudelitega aga on jäänud meelde, et MK1 -> MK2 on lihtne swap ja MK3 -> MK4 on lihtne swap. MK2 -> MK3 eeldab vahejuhtmeid/pistikuid.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Jutt käib mk2-est mk3-e mitte mk1-est mk3 :!:
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Veljo_V kirjutas:
Jutt käib mk2-est mk3-e mitte mk1-est mk3 :!:
mine proovi ära, siis on rahu majas.
Vasta