taha 4 ovaali????

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
devil driver
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 07.11.2006 15:49 51
Asukoht: tartu

taha 4 ovaali????

Postitus Postitas devil driver »

e36.kas keegi viitsix tartust selle asja ära teha sest neid auke on sinna raske saada.4 ovaali tahaks siis sinna saada võimu panen ise ja juhtmed.
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Holari »

Kas ei oleks mõistlikum piirduda kahe heaga
JA pagassi suppar ja mürts missugune ;) :idea:
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

paneks 6 kohe :lol:
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Postitus Postitas Klots »

Mis sa neist ovaalidest üldse topid sinna,pane korralik woofer aknalauale ja võim järgi ja väga (Y) :P
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ei saa mina üldse aru miks inimesed omale autosse ovaale panevad... vaikselt kuulates saab sealt mingi enamvähem hea heli kätte... muidugi kui eesmärk on saada võimalikult valjusti mängivat müra, siis loomliult... pange lausa 8tk
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

hollow kirjutas:ei saa mina üldse aru miks inimesed omale autosse ovaale panevad... vaikselt kuulates saab sealt mingi enamvähem hea heli kätte... muidugi kui eesmärk on saada võimalikult valjusti mängivat müra, siis loomliult... pange lausa 8tk
Seda räägib mees kes müüb helitehnikat :D :D :evil:

Mis see teie asi on palju ta neid paneb või kas paneb eks igaüks teab mis sinna paneb. M´inu arvamus on see et kui aint suppar panna siis nagu heli ei olegi ju ovaale ka vaja ju või komponentkõlareid vms. :)
BMW
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Postitus Postitas Klots »

Seleta ära kuidas heli ei ole kui taga ainult woofer on, vaata on olemas sellised asjad nagu esikõlarid ka mis heli teevad :P
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Klots kirjutas:Seleta ära kuidas heli ei ole kui taga ainult woofer on, vaata on olemas sellised asjad nagu esikõlarid ka mis heli teevad :P
No ju siis on soov, et miski tagaistujatele kõrva karjuks jubedalt. 2 inimest - 4 kõrva = 4 ovaali. Bassi need ikka erilist ei anna.
Üldiselt ainult supaka lisamine parandab heli nii palju, et alustatagu sellest - kui siis rahul ei olda, siis vahetatagu esikõlarid välja. Tagumise aknalaua võib rahule jätta ning 4 ovaali raha kuhugi mõistlikumalt paigutada.
Indrek
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ma kunagi mõtlesin, et teeks pagassi luugi külge ja sissepoole ovaalidega kastid selleks, et kui mingi väli yritus on, siis saab autost väljapoole musa mängida vms.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8456
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Oliver525 kirjutas:
hollow kirjutas:ei saa mina üldse aru miks inimesed omale autosse ovaale panevad... vaikselt kuulates saab sealt mingi enamvähem hea heli kätte... muidugi kui eesmärk on saada võimalikult valjusti mängivat müra, siis loomliult... pange lausa 8tk
Seda räägib mees kes müüb helitehnikat :D :D :evil:

Mis see teie asi on palju ta neid paneb või kas paneb eks igaüks teab mis sinna paneb. M´inu arvamus on see et kui aint suppar panna siis nagu heli ei olegi ju ovaale ka vaja ju või komponentkõlareid vms. :)
Mul olid e34 jas taga ovaalid , ette panin gas-i kompod ja kui aknalauda vahetasin viskasin ovaalid välja.
Pagassi panin võimu ja supaka.
esimesed kõllid ja taga supakas andsid nii hea heli , et neid ovaale tagasi ei pannudki.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

Jube lahjad woofrid poisid teil siis ju :D

mingeid tervus kõlareid on raudselt juurde taha vaja kui ainult supakas mehed mehed :D

Tean omast kogemusest et ainult originaalid küll nüüd supakaga võrdsed pole.... aga noh ma ei viitsi siin vaielda selles teemas kuna mees tahab 4ovaali ju siis paneb ka.
BMW
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Oliver525 kirjutas:
hollow kirjutas:ei saa mina üldse aru miks inimesed omale autosse ovaale panevad... vaikselt kuulates saab sealt mingi enamvähem hea heli kätte... muidugi kui eesmärk on saada võimalikult valjusti mängivat müra, siis loomliult... pange lausa 8tk
Seda räägib mees kes müüb helitehnikat :D :D :evil:

Mis see teie asi on palju ta neid paneb või kas paneb eks igaüks teab mis sinna paneb. M´inu arvamus on see et kui aint suppar panna siis nagu heli ei olegi ju ovaale ka vaja ju või komponentkõlareid vms. :)
mina ainult müün neid... ja kui ostja küsib minu arvamust/soovitust, siis ovaalid on viimased asjad mida ma soovitan... pooltel juhtudel õnnestub mul inimene ümber veenda, et ta paneks korralikud koksiaal kõlarid (ümmargused) taha ja ette kobedamad komponendid ja kui tümakast jääb puudu, siis hankigu suppar.

Õnneks või kahjuks on mul kõrvakuulmine niipalju korras, et ma san aru mis vahet on ovaal ja ümmargusel kõlaril... samas järgmised 9 inimest 10st ei saa sellest aru ja nad kuulavad hea meelega ainult uudiseid või kõva müra
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

hollow kirjutas:
Oliver525 kirjutas:
hollow kirjutas:ei saa mina üldse aru miks inimesed omale autosse ovaale panevad... vaikselt kuulates saab sealt mingi enamvähem hea heli kätte... muidugi kui eesmärk on saada võimalikult valjusti mängivat müra, siis loomliult... pange lausa 8tk
Seda räägib mees kes müüb helitehnikat :D :D :evil:

Mis see teie asi on palju ta neid paneb või kas paneb eks igaüks teab mis sinna paneb. M´inu arvamus on see et kui aint suppar panna siis nagu heli ei olegi ju ovaale ka vaja ju või komponentkõlareid vms. :)
mina ainult müün neid... ja kui ostja küsib minu arvamust/soovitust, siis ovaalid on viimased asjad mida ma soovitan... pooltel juhtudel õnnestub mul inimene ümber veenda, et ta paneks korralikud koksiaal kõlarid (ümmargused) taha ja ette kobedamad komponendid ja kui tümakast jääb puudu, siis hankigu suppar.

Õnneks või kahjuks on mul kõrvakuulmine niipalju korras, et ma san aru mis vahet on ovaal ja ümmargusel kõlaril... samas järgmised 9 inimest 10st ei saa sellest aru ja nad kuulavad hea meelega ainult uudiseid või kõva müra
'

Einoh kui tümakast puudu siis muidugi supakas ja mina paneks ka meelsamini kompod kui ovaalid taha :D

Aga kui inimene tahab las topib nii palju kui mahub :D
BMW
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Postitus Postitas Klots »

Endal mul ees on hertzi 13cm kõlarid originaal kohtades ja tviitrid piilari läheduses (mitte originaalkohas) ja taga woofer ja kostab igalepoole autosse nii kõrgeid kui madalaid ja hea on kuulata,kuigi jah heli on seadistatud siiski juhikohale :P
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Kui tagaiste üldse ära kaotada, oi kui palju ovaale sinna mahuks :shock:


Ise üritaks asja komponentidega korralikult ära vormistada.
thend
Huviline
Postitusi: 687
Liitunud: 29.10.2006 23:55 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas thend »

nagu näha ei ole teema algataja vasusele vastatud vaid hakati seletama palju neid ovaale sinna panna, ning kuidas kelle on.Kui ta küsis küsimuse siis peaks sellel konkreetselt vastama mitte et hakkad teab millest juttu ajama. igalühel omad huvid.
2006 118D :)
1999 328 CI väikest viisi sõidu rõõmu :) --> Ajalugu
1992 318is rakett :) --> ajalugu.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Postitus Postitas Klots »

aga miks mitte soovitada midagi asjalikumat,pole ju mõtet raha halvema asjapeale maha matta? see pole paha asi soovitada midagi muud :)
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Kui sa paned taha aknale 4 ovaali (6x9), siis jääb iga ovaali vaheke maksimaalselt 7cm. Kuna aknalaud on niigi auke täis, siis seda plekki jääb päris vähe sinna. Kinnituskohti võib-olla iga kruvi jaoks ei jätkugi.

Osta tikksaag, tükk vineeri - ning tee vineerist uus aknalaud. Ise tegin kunagi e30 jaoks midagi. Jäi viltu salongi poole. e36 saab selle aknalaua rohkem kõrgemale panna, ning tagumise osa veel kõrgemale. Väga kõrgele ajad, siis võib-olla lühem vend ei pruugi enam aknast välja näha. Ma usun, et saab suht korralikult asja lahendada. Iseasi, kas ilma erilise kõlakastita asi normaalset heli tegema hakkab.
Mingi ühendus pagasnikuga peab ikka jääma.

Minu mõtted:D
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

e36'el on taga keskel ka turvavööd... sinna ei saa kõlarit paigaldada... se tähendab, et kui iga kõlari vahele jäi algselt 7cm... 5x7cm=35cm ja nüüd kui võtta turvavöö koht välj mis on umbes 25cm lai... jääb järgi 10cm... jagame selle 5'ga siis jääb kõlarite vahele 2cm vaba ruumi... miks 5ga??? aga vaata C-piilar|1(kõlar)2(kõlar) 3 (kõlar)4(kõlar)5|C-piilar

lisaks sellel, et sa ei saa otse maki tagumiste kanalite taha ühendada 4 kõlarit... sest jadas pannes oleks koormus 8oomi ja paraleelselt 2 oomi, siis on vaja taga kõlarite liini väljundist võtta Y kaablija signaal ja panna sinna taha võimendi mis on 4 kanaliga... ja siis 4 kõlarit järgi... arvestades, et 4 kanaliga vähegi asisem võimendi maksab 2000.- ja paar korralikke ovale mis mingitki kriitikat kannatavad maksavad 1300.- siis veel võimendi toitekaabli komplekt mis maksab 500.-

kas see jama tasub ennast ära??? bassi sa sealt ikka ei saa, sest ükski kõlar ei mängi never niii madalale kui subwoofer... aga selle 2000+1300+1300+500=5100 selle eest saab meilt poest 400W RMS Arizona eagle suppari 2x112" + võimendi + kaablikomplekti... ja jääb 300.- isegi alles
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

hollow kirjutas:e36'el on taga keskel ka turvavööd... sinna ei saa kõlarit paigaldada...
juhul, kui ei ole allaklapitavad istmed... nendel käivad turvavööd istme sisse :idea:

see annaks parema võimaluse taha midagi ehitada, endalgi oli mõte suppar aknalauale meisterdada vineeralusele ja teha võimalikult lame kast alla, et jääks max ruum pagassi, aga halb oleks see, et seda kasti ei saa hiljem lihtsalt välja tõsta... nagu integreeritud värk. ja mul tekib kahtlus, kas hirmsa matsuga woofer aknalaual tagaklaasi lahti ei löö?

ja mis ovaalidesse puutub, siis minu arvates kui panna, siis ma ei usu, et neli mängib oluliselt paremini kui kaks...
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

no 4 ovaali panemine ei anna midagi muud juurde kui 2x rohkem müra kui 2 ovaali... bassi ta rohkem ei anna... sest kui 1 ovaal ei suuda mängida alla 150hz... siis ei suuda need 4 ükski seda... ja kui sa nad kokku paned on tulemus ikka sama... nii et suht pointless ettevõtmine
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Postitus Postitas Klots »

To Fred22: Mul on aknalaual ja midagi ei löö lahti, 12" Diamond audio oma on ja isegi kui kuulata spl lugusid siis ei juhtu midagi :D aga jah eriti neid ei kuula,sest kinnine kast on, woofer tahab ainlt 28L kasti ja see ei ole väga suur :P Ja üldjuhul oleneb ka mis stiili muusikat inimene kuulab :)
Vasta