Jutupaunikute eri

Nõuanded sõiduki soetamisel
pasteet
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 06.02.2009 17:34 08
Peamine sõiduk: Accord
Asukoht: märjamaa

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas pasteet »

10 punni teemale,tean mida sa tunned ,terve raamatu võiks neist debiilidest kirjutada :D
kaspar
Huviline
Postitusi: 840
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas kaspar »

Viimase aja üks parimaid - tuleb päss (vanust ca 70) koos tütrega viimasele autot vaatama. Teatab koheselt üpriski ülbelt, et on terve elu autodega tegelenud, näinud/kuulnud/remontinud kõike. Autoks siis Corolla 09 1.6 VVT-i bensiinimootoriga. Palub kapoti lahti teha ja siis küsib, et kus turbo on? Vastan, et no see on vabalthingav, ilma ülelaadimiseta. Vastu teatab, et see pole võimalik, sest T-täht lühendist VVT-i tähendab turbot nagu T-täht ikka ju. Hakkan selle peale nii kõvasti naerma, et kogu tänav kajab. Annan endast parima, kuid ei õnnestu naermist lõpetada - tekivad kõhukrambid, raske on hingata ja pisarad on silmis. Keset naermist päss koos tütrega lahkub :D
Raivo
Huviline
Postitusi: 3605
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Raivo »

MInu kogemus näitab (15a jooksul 15-20 autot) et selliseid "ostjaid" nagu Kuno kirjeldas kohtab üldiselt BMW müümisel :) Kuigi on olnud ka erandeid.

Mulle on kunagi E34-ja (540i) müües püütud hämada (spidonuppe näppides ja seda 300tkm+ või 400tkm+) näitu ette manades et näe milline on tegelik läbisõit ja proovitud sellega hinda alla kaubelda. Kusjuures seesama kodanik oleks proovisõitu tehes auto mul vastu posti pööranud.. :mad:

Ja üks huvitav ja positiivne kogemus oli E36-te (320i) müües. Kohale tulid jalgsi 2 välimuse järgi alaealist last, poiss ja tüdruk. Mul tekkis neid nähes juba eelarvamus - et tea kas neil load üldse on olemas?!
Ok, igaljuhul läksime proovisõidule (mina roolis), tegime väikese ringi linnas. Prooviringi lõppedes oli otsus tehtud, et sama päeva õhtul tõin auto ostjate maja ette ning raha ja auto vahetaski omanikku. Sisuliselt 0 küsimust, tingimist ja vingumist :)

Aga üldiselt kõiki teisi autosid müües on potentsiaalne ostu seltskond natuke vähem kirju kui BMW puhul :) Kuigi öeldakse et üldistamine ei ole viisakas.. :mrgreen:
530d
karl1
Huviline
Postitusi: 2472
Liitunud: 08.10.2008 17:33 14
Peamine sõiduk: E65 FL
Telefon: 56997849
Asukoht: Jüri

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas karl1 »

Mul on üle 200 auto kindlasti olnud, neist kõigist ka lahti saanud, ja nähtud inimesi igasuguseid. Kohe paugust midagi head ei meenu, aga positiivse poole pealt mäletan, kui müüsin ühe diisel Cordobat, kell 11 õhtul sooviti Tartust osta autot, mina aga Tallinnas, vend palus ära tuua auto Tartusse. Kuna nagunii midagi teha polnud ja tundus telefonis normaalne inimene, saigi riskitud, ja viisime öösel Tartusse auto ära, seal tegi väikese ringi ja andis raha käe peale ilusti.
Olen ka 7000eur maksnud auto müünud sulas nii, et inimene ei teinud kapottigi lahti :lol:
Kõige nõmedam on üldiselt selliseid odavaid autosid müüa, alla tonni, nende puhul tulevad igasugused debiilikud, kes tahab kadakapuust saunameenete vastu vahetada, kes soiub mingite kriimude pärast, kes järelmaksu, küll vaja kinni hoida ülejärgmise aasta jaanipäevani talle jne jne.
Ükskord oli ma mäletan selline poolväsinud Avensis, juba nähagi ja vastava hinnaga, siis soovis üks vanem kodanik sellega Elke autosse ostueelsesse kontrolli minna... Auto maksis 900eur vist. Sõbral soovitud ka 300 eurisega minna, ja kuna sillas midagi läbi oli, jäi tehing katki :cool:

Peale seda tünnikampaaniat on igasuguseid frukte palju rohkem igatahes.
pasteet
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 06.02.2009 17:34 08
Peamine sõiduk: Accord
Asukoht: märjamaa

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas pasteet »

panen paar juttu ka.ca 15 aastat tagasi müüsin e30-t.elasin toona jõhvis,helistab vana ca 60 a.tartust et tal tütrele sellist masinat vaja,et tugev huviline,sõitsin siis tartusse,vana vaatas auto üle ja räägib et tip topp auto,küsisin,kas läheb diiliks-vana vastu,et asi selles et tellis Saksamaalt sellise auto ära juba-tahtis lihtsalt lähedalt sellist autot näha,õnneks paar päeva hiljem tulid narvast vanad kohale,vaatasid auto välimust ja kapoti alla ka korra ja panid raha pihu peale,kihvt oli see,et mitte ei maksnud auto 24 olnud soodushinna,vaid täishinna,mida pannakse suht suvalt.oli müügis mul e46,tuli võhik kutt vaatama,silitas autot,näppis kõik asjad läbi,tegi proovisõitu,kõik ok,siis märkas,et at autol apteek puudu,sattus paanikasse,et miks seda pole,üritasin selgeks teha,et pole ju nii hädavajalik asi,aga kutt nii närvis,et kuidas nii,üldiselt ei viitssinud rohkem tüübiga seletada ja sõitsin minema,rohkem hetkel ei viitsi kribada
pasteet
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 06.02.2009 17:34 08
Peamine sõiduk: Accord
Asukoht: märjamaa

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas pasteet »

üks seik tuli veel meelde.paariaasta tagune,müüsin oma e46t,helistab naisterahvas keskealine venelanna,olin nõus Tallinnasse minema autot näitama,tegi tiiru autoga,see selleks,järsku hakkab nagu muuseas rääkima,et võib mulle hakata vahel Tallinnas massaaži tegema,kui huvi on :D ,lõpuks viisin ta ilusti nn objektile ära,kui talle kõne tuli.sihuke huvitav lugu siis
Kasutaja avatar
750iM
Huviline
Postitusi: 984
Liitunud: 14.02.2006 21:33 25
Asukoht: Tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas 750iM »

Väga hea teema, minul senimaani kõige paremad ostjad olnud Autorahaks kutid, näitan auto ette, ütlevad oma hinna ja kui mulle hind sobib teeme koheselt ka diili. Olen sinna müünud ~10 autot. Nad ei helista tagasi, ei esita debiilseid küsimusi jne.
Tavalised huvilised, kes autot vaatama tulevad, tingivad ja siis kui hind on valmis tingitud, ütlevad et me vaatame veel 1 auto üle.. ja rohkem kuulda pole

Kõige ebameeldivamaid inimesi kohtab kuskil 1000.- euro ringis autosid müües. Samuti olen märganud, et inimesed soovivad osta pigem saasta kui korralikku autot, millel ka selle võrra hinda veidi juures.. pigem ikka odavalt ja saast, kui kallimalt ja korralik
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas RaikoK »

E93t müües oli ikka kõvasti kõvatajaid ja tilganäppijaid, üks vana tuli kohale, testis igat väiksematki asja ja mingi tunnike jauras seal kuni lõpuks ütles,et tal raha ei ole aga pakub enda audi ronti vastu :evil:
Lisaks veel igasugused vene rahvusest isikud kes tulid kohale ja enne kui autole ringi peale tegid , küsisid proovisõitu , lõpuks ma ütlesin juba,et ei lase teha,et soovi osta siis vii kontrolli kuhugi.
Kutt kes lõpuks ära ostis auto , käis korra ümber auto , tegi kilomeetrise tiiru ja ladus raha peo peale
Kasutaja avatar
Mürk
Klubiliige
Postitusi: 1070
Liitunud: 16.03.2008 17:08 13
Peamine sõiduk: T25
Asukoht: Rapla-Tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Mürk »

Mul neid kogemusi jätkub ka nende tilganäppijatega. Aga olen viimastega kautanud tehnikat, et kogu info auto juures ja proovisõit raha ette näitamisel või kõrvalistmel.. Nii mõnigi kaob nagu **** ihust :D
Aga kõige paremad on postkasti kirjutajad. Mõni näide siis:
*Kui oma auto maha müün, siis kohe tulen ostan ära, palun hoia seda.
*Mul hetkel rahad Soomes kinni ja ise ka mujal, äkki viitsid mu sõbrale näitama viia, oleks kindel ostja.
Ja parim oli muidugi: Kle kas sa nädalaks autot minu kätte anda ei taha?? Ma siis sõidan ja kui sobib, siis ostan ära. Suu jääb ikka ammuli küll... :D
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas TiitR »

Mul just vastupidi - venerahvusest inimestega vägagi müügid sujunud (lätlased ja leedukad ka ok :cool: ).

Pilt

Näiteks see konkreetne bemm läks Venesse ära niimoodi, et inimene (härrasmees u. 50a.) tuli sõbraga Tallinnast Tartu, viskas autole visuaalse pilgu, tegi ca. 0,5 km. tiiru linnapeal ja ütles, et tuleksin järgmine päev Tallinna ARK-i (käis Tartus esmaspäeval ja meil ARK kinni). Järgmine päev tuli ARK-i a´la Selveri kilekott pihus, kus sularaha sees (müügihind oli tookord 160000 EEK-i :D ), uuris, kas soovin reg. nr. omale jätta, kuna võtab sealt samast kohe transiidid külge ja Moskva minek :cool:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Banditos
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 12.05.2013 08:50 55
Peamine sõiduk: Forester XT
Asukoht: Tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Banditos »

Ei tea kas just tilganäppijate eri on õige koht aga nii juhtus mul eile.

Eile siis läksin oma Subarut näitama, vanemale meesterahvale (umbes 45 aastat vana). Endaarust on mul küll korralik ja korrektne kuuluts a24 üleval. Viimanegi kui asi ülesse kirjutatud ja ära mainitud.
Viskab siis korra pilgu peale ja tahab proovikat teha, okei no teeme. Istume autosse ja hakkab kohe käima panema autot (käik sees) ja ütleb mulle, et noh auto katki jah, miks sellist häält teeb. Ma siis sellepeale, et no sul on käik sees, võtaks selle ennem välja või siis vajutaks sidurit ja ta siis sellepeale, et no ma ju vajutan sidurit (vajutas pidurit). Igatahes vend ei teadnud, et auto on manuaal ja ei osanud sõita :lol:

Diil jäi muidugi tegemata :D
Audi 80 b4 2.3 > BMW e36 316 1992 > BMW e46 320d 2005 > BMW e36 320 1995 hellrot kuut > Subaru Legacy 2.0 2006 > E34 525tds 94 > E36 318 1998 > Audi S6 C5 > Forester XT 03
MTW-Garage
Kasutaja avatar
kvaliteethuumor
Huviline
Postitusi: 227
Liitunud: 26.01.2012 23:39 32
Peamine sõiduk: bmw e91 320d
Asukoht: hiiumaa/tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas kvaliteethuumor »

Müüsin mõnda aega tagasi ühte fordi (Hinda oli meeletud 490 euri). Igasugused ärikad käis vaatamas. Kuna auto seisis jalus, ladusin kõik vead ette ja lasin telefonis hinna 300 peale. . Lõpuks ilmub mingi tont kohale, ühtegi mainimata viga ei leidnud, aga hinda tahtis ikka veel alla saada :evil:
Positiivse poole pealt - ostsin ca 1,5 aastat tagasi siit foorumist 700 euroga e36 touringu (kasutajalt bluedogster). Saime ülemistes kokku, raha vahetas omanikku ja ilma proovisõitu (kindlustust polnud) tegemata läksime laiali. Ühtegi üllatust ei olnud ja pill oli ausam kui oodata oleks osanud :cool:
Kasutaja avatar
ennokas
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 13.12.2011 11:16 09
Peamine sõiduk: Bmw 525tds
Telefon: 56304358
Asukoht: Pärnu

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas ennokas »

Hiljuti müüsin enda e39 525d, mootor lonkas pihusti pärast. Tuli kuskilt Tallinnast mingi ostja, vaatas ümber, kapoti alla ja pani mootori käima. Mootor lonkas, proovisõitu ta teha ei tahtnud. Müügis oli ta mul 2000 euriga, 1800 peale lasin ära ja siis kutt ütles, et ta võttis ainult 1500 euri kaaasa. Et ma annaks talle auto selle hinna eest ära, kuna ta tuli kaugelt kohale.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Ma®tin »

Oleks võinud soovitada tal selle 1500.- eest Saksamaale sõita, seal ehk makstakse peale juba, ta ju nii kaugelt tuli.. :lol:
Kasutaja avatar
ennokas
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 13.12.2011 11:16 09
Peamine sõiduk: Bmw 525tds
Telefon: 56304358
Asukoht: Pärnu

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas ennokas »

:mrgreen:
Ei taha sellistega tegemist teha, panin uksed lukku ja ütlesin nägemist ja astusin toa poole. Kuigi endale meeldib ka tingida, aga sellise asja peale veel ise tulnud ei ole :D
karl1
Huviline
Postitusi: 2472
Liitunud: 08.10.2008 17:33 14
Peamine sõiduk: E65 FL
Telefon: 56997849
Asukoht: Jüri

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas karl1 »

Müüsin ka väga hea hinnaga ühte Kia karnevali, tulid kaks venelast, tegid sõidu ära, kõik ok, hakkasid siis hinnast rääkima. Auto oli 1400ga müügis ja rõhutatud, et ei tingi sentigi, nemad hakkasid siis tonnist peale, selgitasingi asja ja läksin minema, nad jäid auto juurde. Kutsuvad siis tagasi ja pakkusid 100 eur iga kord juurde, neli korda läksin ära ja tulin tagasi :D Lõpuks sellel ostjal ei olnudki enam raha ja võttis sõbralt 200eur juurde peenes, siis maksid ka 10 euri vähem ikka küsitust ja kokkuvõtteks läksid nad veel tülli ka põhjalikult seal auto juures :mrgreen:

Muidugi neid järelmaksu vendasid on iga auto puhul, millegipärast just nende odavamatega. Kui suunata nad nt mogo lehele, siis kaovad ära kohe.

Hiljuti tuli näiteks selline kiri 1450ga müügis olevale E38le:

Kood: Vali kõik

Mul On Selline Küsimus,mulle meeldib teie auto,aga praegu lihstalt ei ole raha,seda osta,aga varsti tulevad! Küsimus on selles,kui teil ei ole kiire,kas on see võimalik,et te jäätate autot teie käes kuni Maini! Mai kuus ostan igal juhul,sest tahan võtta e38 3.0 manuaal kast,need autod ei ole nii palju,ja soovin siis osta selline variant! Või teeme,niimodi,et teeme lepingut,ja alates januaari kuust,maksan Teile raha iga kuu,100eu!ja mai kuus ostan ära! ja kui ostan ära,ainult pärast seda võtan seda oma kätte! Lepingus siis tulevad kõik tingimused,et mina maksan teile Raha,ja auto kuulub teile,kui maksan ära,siis auto vormistakse minu nimele! pakun selline variant,selle pärast,et soovin seda ära osta,mulle meeldib,ja ei taha,et selline auto tuleb lammutuseks,Võtab rohkem aega,aga raha ei tule stabiilselt sellest! Aga see on juba teie otsus! 
Ja kui olete nõus,veel küsimus,et miks auto oli seisnud 2 aastat?
zabon
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 11.05.2011 11:44 39
Peamine sõiduk: BMW e38 730d 135kw

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas zabon »

Mul ka kaks näidet müümise kohta.

Nimelt müüsin 2008 aastal oma e38 740i maha sellisele tüübile kes ei teinud proovisõitugi aga tähtis oli, et pagassis olev supakas (sel ajal ca 500 krooni väärt) jääks kindlasti sisse, seletasin, et jah jääb sisse, ärgu põdegu. Tüüp istus sees, pani uksed kinni ja kuulas natukene aega muusikat autos ja vastas siis, et läheb panka laenu võtma :D Auto eest tahtsin tol ajal saada 65000 eeki. Paar tundi hiljem sama vend helistab ja uurib, kas supakas on ikka sees, vastan, et jah on ja jääb, hakkab tüüp siis jahuma, et nägi sama hinnaga ühte üliilusat e39 ja kui ma hinda alla ei lase siis ostab selle ära. Küsisin, et ok mis hinnaga ta on nõus ostma, vastas, et ta pangast üle 50000 ei saanud, soovitasin tal see e39 ära osta selle peale hakkas tüüp kokutama ja ütles, et võtab isalt 15000 juurde ja ikka tuleb ja ostab ära. Tunni pärast oligi tüüp kohal, tegi pagassi lahti vahtis rahuloleva näoga supakat ja ladus raha peo peale, kusjuures luges valesti ja andis 500 krooni rohkem (hoidsin ka suu kinni).

Teine oli 2009 aastal kui müüsin maha oma audi 200 2,2qt tulid 4 slaavi verd adidase dressides tüüpi autot ostma peale proovisõitu saigi diil tehtud ja raha vahetas omanikku. Ütlesin veel, et kirjuta auto ringi nädala jooksul kuna autot oli modifitseeritud väheke ja kw oli autol ca 200 siis ei kartsin, et varsti hakkan saama Jõhvi politseilt kirjakesi. Kutt lubas ümber kirjutada aga oma 13 aastase õe nimele kuna tal endal on trahvid kaelas vastasin, et vahet pole kelle nimele, peaasi, et minu nimelt ära saab. Ootasin nädala, vaatasin, et auto ikka on minu nimel, läksin ARK-i ja võtsin arvelt maha, edasine saatus on teadmata.
diselist
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 04.09.2011 17:17 28
Asukoht: järvamaa

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas diselist »

Hea lugemine,Nii ongi et odavatel autodel ei tohi olla ühtegi viga, kallimate puhul mis liisingusse lähevad, on inimesel suht savi.Eelmise E60 530d ,müüsin ka nii maha et vend tuli soomest ja istus autosse ja läks sama laevaga tagasi,mittemingisugust vaatamist polnud,raha letti ja minek.Tavaline taks on see et ostjal on tark sõber kaasas,ostja ise ostaks auto ära ,sõber vana spets keerab asja nii et auto jääb müümata.Bmw müümisel tuleb alati kirju rohkem kui helistatakse.Küll pakutakse vanat arvutit ,rollerit ja kõike mis kodus leidub-kas on soov vahetada,poisikesed unistavad.Venelased on minu jaoks siiamaani kõige paremad ostjad.Üks 60 pluss vene vana,aitasin tal arkis auto oma nime peale saada ,kuna tal oli see esimene auto elus osta,siis alguses otsis ta autoinspektsiooni,rääkisin et nüüd on ARK,oli umbusklik,pärast nägi et tehn.pass on uus ja tema omanik,viskas mulle 100 euri hea teeninduse eest peale,kuna vana oli tõeliselt tore mees siis surusin raha talle tagasi,vene hing-solvus,lõpuks võtsin 50 euri ja kallistas ja tänas ,ning läksime oma teed. :)
E60
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas MargusA »

:mrgreen: Ma poleks küll alla saja euri vene vanamehel end kallistada lasknud.... :mrgreen:
sigaelmar
Huviline
Postitusi: 3716
Liitunud: 02.07.2006 16:24 43

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas sigaelmar »

Mul on ka siiani venelastega positiivsed kogemused. Seda küll ostjana, müünud ma pole nendele vist veel midagi. Ja kõige ebameeldivamad kogemused müüjana tulevad enamasti Tartu kandi ostjatelt.
Viimane juhus oligi suvel, kus müüsin üht maasturit. Auto ei olnud ront ega midagi, paar iluviga ja pendelhoob tahtis vahetust. Turul oli veel müügis kolm samasugust autot hinnaga 3000, 3400 ja 3500. Ma mõtlesin, et panen sellise hinna, et vend tuleb kohale, ei pea selle raha eest hakkama kapottigi lahti tegema, et ei pea jurama hakkama selle müügiga kuna ise Saaremaal ja ei viitsiks mitu korda kusagil näitamas käia. 1600€ panin soodushinnaks, 2600 oli täishind mis oli ka ikkagi soodne. Läksingi siis ühele Virtsu näitama, tüüp ise tuli liinibussiga 27 kuumakraadiga higistades Tartust Virtsu. Tegi proovisõidu ja siis jäi ja jäi ümber auto tiirutama. Ma mõtlesin, et mis krt, ometi ju hea hind ja see oleks isegi siis hea hind olnud, kui seal autol oleks pooled asjad peeses olnud. Pean tunnistama, et see pendelhoova asi tuli mulle alles pärast seda meelde, et ülevaatusel mainiti, et võiks ära vahetada, kui tüüp ütles, et rooliloks liiga suur. Ise ma olin harjunud sellega ja pole üldse sellepärast muretsenud. Ma veel ütlesin, et pendelhoob maksab 100€ ma võin selle veel soodushinnast maha ka võtta aga ostmata ta selle jättiski. Tagasiteel praami peal mõtlesin, et krt kui juba selle raha eest sellist tsirkust saab, miks siis üldse odavalt müüa, võtsin 15 minutit pärast tüübiga kohtumist soodushinna maha ja nädala aja pärast tulid normaalsed mehed sõna otseses mõttes minust teisest Eesti otsast Kuressaarde mu töökoha ette, tegid proovisõidu, küsisid 200€ alla ja ostsid ära selle. Ma võitsin 700€ tänu sellele, et esimene vend pole autot ära ostnud :)
316ti E46; 325i E36; 325iA E36; 328iA E36; 520iA E34; 520iA E34; 525tdsA E39; 525dA E61; 528i E39; 530dA E60; 730d E65; 730iLA E38; 740iA e38; 750iLA E38; 750iLA E38; 750i E65; X5 4.4i E53
Kasutaja avatar
Tambet.
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 12.07.2010 20:12 51
Asukoht: Tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Tambet. »

Mul tilganäppijatega õnneks kogemusi suht vähe olnud, no üks ~15 aastane kutt oli sõbraga, kes proovisõitu tahtis teha. Kui küsisin lubade kohta, siis ütles, et täna tegi just titekad ära, paberit veel käes pole aga põhimõtteliselt sõita võib :lol: . Siis mina, et "okei, aga kas sul raha üldse on", mida ta muidugi veenvalt üritas kinnitada ja no seal see üritus enam vähem ka lõppes.

See eest 2010 aasta oli mul müügis 5. generatsiooni Honda Prelude ning mille kuulutuse peale tuli kõne soomest. Asja juures oli huvitav see, et soome keelt ma ei valda ning antud härra, kes mulle helistas ei osanud rääkida ka mitte üheski teises keeles. Nii palju ta siis suutis enam-vähem inglise keeles mulle purssida, et tuleb eestisse ja ostab auto ära. Kahe päeva pärast helistas mulle ja ütles, et ta on nüüd kuskil auto platsi peal ja tahab mu autot näha, midagi täpsustada ei osanud. Sõitsin siis ehku peale lihtsalt kadaka autoplatside poole, kuhu kohale jõudes juba kaugelt eemalt oli näha seda tüüpi kätega minu suunas vehkimas. Jäin siis seisma, surusime kätt, ta vaatas autot, ütles very good very good ja palus proovisõitu. Rooli istudes küsis "where registration" ja ma näitasin talle ära kuhu poole suund võtta ja 2 minuti pärast olime ark'is.

Ja 2012 oli mul müügis A4 B5, mille kuulutuse peale helistas üks vene rahvusest härra. Ütlesin kohe ära, et ja ne panimaju po ruski ja vend viskas kõne ära. 10 min pärast helistas selle sama venna eestlasest taksojuht, küsis kus auto asub ja et tal on mingid kliendid peal, kes on minu autost huvitatud kuid keelt ei oska. Okei, ütlesin ära kus enam vähem asun ja 10 min pärast olid kolm vene tüüpi kohal ja taksojuht pani minema. Mõnda aega silmitsesid siis autot ning viimaks küsisid proovisõitu, kuid keegi rooli istumisest huvitatud polnud. Sõidutasin siis neid natukene ringi ja vennad olid rahul, ladusid raha pihku. Lisaks palusid, et ma nad kristiine keskusesse viskaks, kuna pärit Narvast ja Tallinna ei tunne. Hästi, sõitsin siis sinna, parkisin auto ära, mehed tulid välja, panin uksed lukku, andsin võtme mehele ja mehed jalutasid poodi ja mina koju. Kusjuures nii Honda kui ka Audi hind oli tublisti üle turu keskmise.
Honda Prelude (5gen) '97➤Audi A4 (B5) '97➤Bmw 316i (E46) '99BMW 525i (E39) '02➤Mazda 6 (GH)´08
Allan_A
Huviline
Postitusi: 209
Liitunud: 24.11.2004 14:46 01

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Allan_A »

Paar huvitavat juhust on olnud, positiivses mõttes. Neid niisama näppijaid on ka olnud, kuid mitte liiga palju, sellega peab arvestama :)
Müüsin natuke üle 2a vanust masinat, LS 46tuh vb. Tuleb härra kohale, käib ümber auto tiiru ja ütleb, et ostab ära. Hind 22k€, ei soovi tingida ka. Lamellrehve ka ei soovi, ostab ise naastud. Saksast toodud masin, kontrollida ei soovi. Isegi sisse istuda ei taha :D Ütlesin siis ikka, et vaata üle igaks juhuks, et pole määrdunud sisu vms. Ostis ära muidugi.
Sellest eelmine auto oli 4,5a vana, ls 130tuh, 14k€. Tuleb perekond vaatama. Pereema vaatab tagant uksest salongi, siis esiuksest. Võtame ära! Mul silmad suured peas. Kas keegi sõita tahab? Kontrolli esindusse jms? Pereisa tegi minu soovi peale 200m parklas ringi ja läksime laiali. Võtsid ära :)
Kui aga müüd mingit 1000-3000€ bemmi ja reklaamid veel LSD´d, siis on kindel, et mingid wannabe Gran Turismo mehed tahavad küljetada. Selle vastu aitab proovisõit kõrvalistmel.
A.
E85 Z4 3.0si
Kasutaja avatar
icedog
Huviline
Postitusi: 794
Liitunud: 27.10.2009 12:53 25
Peamine sõiduk: e 46
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas icedog »

Müüjate hulgas ju ka neid nn tilganäppijaid hulgi.A la võta bensiin kaasa või anna 10 euri ,siis ma teen garaazi ukse lahti ja näitan autot ka vb. :mrgreen:
Viimati muutis icedog, 12.12.2014 16:11 39, muudetud 1 kord kokku.
Tööd ma ei karda. Olen töö juures isegi maganud!
Kasutaja avatar
karlhobe
Huviline
Postitusi: 592
Liitunud: 08.03.2010 23:48 18
Peamine sõiduk: Bmw 523 F11

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas karlhobe »

Mul ka mõni huvitav kogemus tekkinud autode müümisega:

Alustan siis nö halvast, ehk siis mõni aasta tagasi müüsin 330D-d. Iluvigu leidnus kuid tehniliselt oli tollel ajal auto väga heas korras. Saime siis vene rahvusest isikuga Kristiine statoilis kokku ning kõndisime ümber auto - näitasin, et näed siin iluviga ja siin roostetäpp jne. Kõik oli ok tema meelest. Tahtis siis proovisõitu teha, istus sisse ka pani käima. Hakkas siis sõitma minema ja ütles, et rool on teistsugune kui tema E38-l, ma vastasin, et ilmselt jah võib olla erinev seitsmenda seeria omast. Torises veel veidi omaette ning kui ma küsisin, et mis ei meeldi, siis selle peale ma korralikku vastust ei saanud ning pmst lõpps asi vaidlusega, et tema vana E38 on ikka palju paremas korras. Ma üritasin viisakalt talle seletada, et autod ongi erinevad. Asi lõppes sellega, et ta pakkus mulle siis kohe (ilma sõitu alustamata isegi - istus kõrvalistmel) 3000€ alla soovitud hinna. Ütles, et ostab kohe ära :D Saatsin ta "ilusti" minema ning nii see asi jäigi.

Veel üks huvitav müük oli Subaru STI-st lahti saamine eelmisel talvel. Järgmisel päeval peale müüki panekut saadab e-maili lätlane, kes uurib auto kohta igasugu infot. Järgmine päev helistab, et nad tuleks Riiast sõbraga vaatama homme. Jõuavad siis järgmine päev kohale - tutika 2013a X6-ga. Naine roolis ja sõber kaasas. Puhume auto ümber veidi juttu ja tuleb välja, et nii tema kui sõber tulid siia autot ostma - sõbral juba EVO ostetud :D Hakkasime siis proovisõitu tegema - lasin ta rooli, kuna tundus, et oskab sõita. Ütlesin küll, et be careful (lumi maas, subarul polnud ei ABS, ega muud süsteemi, 206kw+) ja loomulikult esimene väiksem kurv tuleb turbo taha poole pealt ja läheb lappama... Õnneks ei juhtunud midagi muud kui lihtsalt väike hange sõit :D Sõitis siis hangest välja ja vabadas ette-taha. Peale proovisõitu arutasime veidi hinna üle ning samal päeval panin transiidid külge ning ta andis mulle kilekoti pakitud 10-eurostega koguväärtuses ca 8k. Oi kui tüütu oli neid panka panna :D (automaat võtab teatud koduse korraga ning pank ise oli kinni juba).

Kolmas täitsa tore müük oli ka vist eelmise talve lõpus, kui e36 320i müüsin. Tuli vaatama autot seltskond inimesi - ma ei oska rohkem seda kirjeldada - pmst voyager oli täis noori poisse + üks va 60a vanamees. Oli see 320 mul pooleldi jääraja masin ja vigu ikka jagus - üks murekoht oli kaasreisija poolne uks, mis oli kinni kiilunud kuidagi - lukk jamas ühesõnaga. Müüdud ta sai ning raha maksis ka kohe ära ja sellel ajal kui ma käsin toas lepingut printimas oli vana juba ukse korda saanud - ei saa ma siiamaani aru kuidas ta seda nii kiiresti tegi, aga korda sai :D
BMW 535iA '98 -> BMW 525iA M-Sport '00 -> BMW 330dA M-Sport '02 -> BMW 325iA '05 -> BMW 530xi E60 '08 -> BMW 330XD E90 -> Octavia VRS '13 -> 523iA F11 -> Civic Type-R FK2 '16
Quku
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 16.01.2007 00:22 07
Peamine sõiduk: BMW X5
Asukoht: Tallinn/Saue

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Quku »

Väga hea teema! Mõned lood on isegi üsna õpetlikud olnud.
Paar lugu ka minu poolt, mis kohe meelde tulid.
Sai ka u 7-8 aastat tagasi ühte E30-t müüdud. Tuli tüüp, ütles, et tahab järelmaksuga. Ütlesin, et ok, aga auto seisab niikaua minu maja taga parkimisplatsil, mina seda ei puutu. Kui summa saab makstud keeraku võtit ja sõitku minema. Auto hind oli 18 000 krooni, kui õigesti mäletan. Järelmaksuga leppisime 23 000 peale kokku. Ma ei mäleta kui pika aja peale, aga pakun et mingi 2 kuu peale sai ta 15 000 krooni makstud. Siis, kui järgmine makse kuupäev käes, helistab: "kuule ma ikka ei osta su autot, kas saaksin oma raha tagasi?". Ma nagu et wtf mees, sul on enamus juba makstud ju. Aga okei, ei osta siis ei osta. Ütlesin, et mul pole seda raha enam alles, et vb poole sellest leian sulle. Andsin 7000 tagasi ja panin auto uuesti 16 000-ga müüki, millega ta ka ära läks. Seega sain kokkuvõttes ikka oma 23k kätte.

Ja teine lugu oli lihtsam. Müüsin u 6 aastat tagasi ühte VW ventot. Tuli seltskond noori tüüpe kuskilt raplast, vaatasid auto üle, kauplesid hinda, ostsid auto ära- kõik nagu kord ja kohus. Tegime ostu-müügi lepingu ja läinud nad olidki. Umbes poole tunni pärast saan kõne nendelt samadelt tüüpidelt: "Kuule, me panime matsu. Sõitsime kohila ristis ühele tagant sisse, aga sa ära muretse, me ütlesime ka et just ostsime jne". Ise veel mõtlesin, et kahju, et ostu-müügi lepingul kellaaja kohta ei ole. Kindluse mõtte käisin järgmisel päeval kindlustuses ära, tehti ostu-müügi lepingust koopia, vist kirjutasin mingi avalduse ka, et mul oli auto selleks ajaks juba müüdud ja asi korras.
kloox
Huviline
Postitusi: 1200
Liitunud: 12.03.2006 20:02 09
Peamine sõiduk: g31M-pakett
Asukoht: Valga

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas kloox »

Müüsin siis e-34 tds-i.Panin kuulutuse üles õhtu ja järgmise päeva lõunaks oli Tartust tüüp kohal rahaga ja viis masina minema.Tegi proovisõidu ja uuris,ega suuremaid pauke pole olnud.
530d
sigaelmar
Huviline
Postitusi: 3716
Liitunud: 02.07.2006 16:24 43

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas sigaelmar »

kloox kirjutas:Müüsin siis e-34 tds-i.Panin kuulutuse üles õhtu ja järgmise päeva lõunaks oli Tartust tüüp kohal rahaga ja viis masina minema.Tegi proovisõidu ja uuris,ega suuremaid pauke pole olnud.
Kas see jutt ikka sobib teemasse "tilganäppijate eri"?
316ti E46; 325i E36; 325iA E36; 328iA E36; 520iA E34; 520iA E34; 525tdsA E39; 525dA E61; 528i E39; 530dA E60; 730d E65; 730iLA E38; 740iA e38; 750iLA E38; 750iLA E38; 750i E65; X5 4.4i E53
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas jass161 »

Müüsin paar aastat tagasi ühte Opel gsi-d. Auto oli tehniliselt hea ja kere oli ainult 2 roostetäppi. Siis üks kihvt kutt tuli kella 12 paiku Tallinnast ostma ( ca 250km üks ots). Vaatas roostetäppe ja hakkas kohe nina krimpsutama, ok see selleks( auto oli 15a vana). Muidu lõi vanal tükki sisse( kaan portitud, kangem nukk, mootor läikis, käis ühtlaselt ja jõuliselt) ja läkski tehinguks ladus mulle 1500Euri peopeale( turu keskmine hind, ei arvestanud järele aitamist ja enda ajakulu sisse). Vana tõmbas tagasi tln ja õhtul 7 ajal oli tagasi mu juures. Nõudis raha tagasi, kuna käigukasti SK tihend pooltelje poolne jookseb ja raidus mulle, et kast piixus, kuna õli on välja jooksnud. S.tta ajas keema, andsin raha tagasi ja näitasin väravat talle. See sama õhtu läksin töökotta ja kontrollisin õli taset 0,2 L läks peale( kogumaht ca 2L). Peale seda võtsin kuulutuse maha ja vahetasin sk ära mis maksis 3 euri.
karmo
Huviline
Postitusi: 1342
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas karmo »

Suvel müüsin oma e36 kupeed,mille järgi enam endal vajadust polnud,oli seisma jäänud kevadel lihtsalt garaazi. Tal oli vigu ka ikka,ei eita,tõsisele huvilisele rääkisin kõik ära ka ja lõpuks sai ta nii müüdud,et hommikul 10 aeg helistati,kella 18 paiku oli auto müüdud,ainult ümber jäeti registreerimata ja võtsin ta arvelt maha,võib olla on nüüd kenasti korras kõik,võib olla seda autot enam ei eksisteerigi,ei tea enam öelda.

Nalja sai ka paari huvilisega ikka,panin kuulutusse,et tingida saab helitehnika arvelt ja kohapeal ka natuke vast.
Tuligi kirju postkasti.
Ühes uuriti,et palju maksab auto ilma helitehnikata,kirjutasin,et nii ja nii palju. Tuli vastus,et võta veel midagi autolt küljes tära,et saaks hinna selliseks nagu huviline pakkus. Mõtlesin,et kirjutan,et ma võtan siis uksed ja mootori ära :D

Tuli järgmine kiri,uuriti,et palju auto ilma tagatuledeta maksab :D (tagatuled olid mingid tuuningud,minul nad silma ei kraapinud,natuke olid vist tumedamaks ka lakitud)
Vastasin,et mul pole küll midagi sinna asemele panna,kui need ära võtan,et kas huviline tuleb siis oma tuledega või? :D
Vastas,et tuleks jah,aga mure on selles,et ta asub hiiumaal ja mina lääne-virumaal,et ta saaks tulla alles umbes kuu aja pärast :D

Tõeline huviline tuli kohale,midagi omateada talle rääkida ei unustanud,mainisin,et kindlustust ei ole,seda ei peetud probleemiks,tehti proovisõit,tingisime,paberid said täidetud,auto ja raha vahetasid omanikku ja läinud ta lõpuks oligi,koos tagatulede ja helisüsteemiga :)
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas TiitR »

karmo kirjutas:
Tõeline huviline tuli kohale,...
karmo kirjutas:...ainult ümber jäeti registreerimata ja võtsin ta arvelt maha...
Tõeline huviline või....? :lol:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Vasta