Nemm autoaed Tartu!!

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
tauno777
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 14.07.2008 22:59 12
Asukoht: Tartu

Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas tauno777 »

Tere,
Soovitan kindlasti kontrollida seal spidomeetri näitu!
Seal keritakse tagasi ja müüki!!
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1743
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Mart_L »

Ja kus autoplatsil/poes ei müüda keritud autosi :?: Teema tegid, siis pane kindlad faktid ka juurde :idea:
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Tsetseen
Huviline
Postitusi: 1071
Liitunud: 15.04.2008 18:08 06
Asukoht: Zürich

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Tsetseen »

Kahjuks teen su meeleolu veel kurvemaks, 90% tõenäosusega ei kerinud nemad seda autot sul esimest korda.. :D :D
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Meelis »

Naabrimees näitas kuidas spidonuppu all hoides saab õiget läbisõitu kontrollida?

(Tartus pidavat ka leiduma ametlikke diagnostikuid, kes sel viisil ls kontrollivad :))
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas TarMoH »

Spidomeetri näit arvatavasti 0, kui sõidad, siis näitab rohkem :roll: milles küsimus?
Kasutaja avatar
mroots
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 07.01.2007 20:26 27

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas mroots »

Kui spido kerimist kardad siis soovitaks osta auto millel on esinduses ajalugu, seal märgitakse igal hooldusel läbisõit üles. Kui autot lähed ostma platsilt siis küsi vin number ja esindusse, saad teada kas sel autol üldse ajalugu on esinduses kirjas. Hooldusraamatud unustage ära, sinna võib igast fiktiivset jama kirjutada, tihti on seal ikka ulme ülbust näha, mingi suvaline tempel kusagilt saksa postiametist mida peale taotakse ja 4-5 aastat hooldusmärkmeid om sama pastaka-käekirja ja kulumisjälgedega.

Veel märgiks ära et odomeetri näit ei näita alati auto tegelikku seisukorda, 15.000 läbi sõitnud auto võib olla hullema laksu üle elanud aga on nii üles vuntsitud et lihtne pole seda laksu tuvastada (ja aasta möödudes hakkab tulema välja alles imesid mida kõike tehtud pole autoga), samas kõrval võib 350.000 läbi sõitnud masin olla mida on ülimalt eeskujulikult hooldatud ja mis vurab veel sama palju ilusti läbi.

See peidetud menüüst läbisõidu vaatamine on kahtlase väärtusega, keritakse nii et ka see muutub.

Kui auto paistab tõesti ilus ja süda hüppab sees siis tuleb ohvedada 2k krooni, teha 24p test UMis ja mootori diagnostika sealsamas või kusagil teadjamate tüüpide juures. See 2k võib hiljem kokku hoida 20k või rohkem.

Edit: küsi auto müüjalt garantiid kui tegemist on juriidilise isikuga, sa pead selle saama.

Martin
tauno777
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 14.07.2008 22:59 12
Asukoht: Tartu

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas tauno777 »

Mart_L kirjutas:Ja kus autoplatsil/poes ei müüda keritud autosi :?: Teema tegid, siis pane kindlad faktid ka juurde :idea:
Ostsin ise auto sealt ja hiljem avastasin, et on keritud.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas TarMoH »

tauno777 kirjutas:
Mart_L kirjutas:Ja kus autoplatsil/poes ei müüda keritud autosi :?: Teema tegid, siis pane kindlad faktid ka juurde :idea:
Ostsin ise auto sealt ja hiljem avastasin, et on keritud.
Raudselt mingi 2000 aasta oma ja 150k ees? Arvata on, et see ei ole loogiline... Sorry, aga minumeelest väga mõttetu teema.
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Leopold661 »

standard mingi 160 tuhat ikka :D
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
750iM
Huviline
Postitusi: 984
Liitunud: 14.02.2006 21:33 25
Asukoht: Tallinn

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas 750iM »

Võtan ka siin teemas sõna...
Müün hetkel ühte Saksast toodud W124 kerega 1989.a. 300 diisel mersut ja läbisõidu panin kirja õige 332 000km, mis on minu meelest isegi suhteliselt vähe 21-aastat vana sõiduki kohta.. nii nüüd algabki nali, inimesed helistavad/käivad vaatamas ja vinguvad, et kõik muidu väga kena ning auto näeb oma vanuse kohta äärmiselt viisakas välja, aga läbisõitu liiga palju.. et umbes ei julge osta.
Mida peab üks automüügi plats tegema, kui inimesed ise soovivad keritud masinaid? Ma saan aru, et odomeetri kruttimine on vale, aga muud moodi Eestis autosid ei osteta
Ise aga mitte mingil juhul kerimisega vaeva nägema ei hakka, küll leidub ka see üks õige ostja, kes vaatab autot mitte läbisõitu
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Muhv »

TarMoH kirjutas:Raudselt mingi 2000 aasta oma ja 150k ees? Arvata on, et see ei ole loogiline... Sorry, aga minumeelest väga mõttetu teema.

Täiesti OT, aga mu naise ´01 330Xi on läbi sõitnud 140 000km ja nii ongi. Viimasetel aastatel aastas üle 5000km kuidagi ei kogune. Mis ma nüüd tegema pean? Juurde kerima? :D :D :D
Firma juhataja müüs meil kunagi 7a vana Civicut 35000km läbisõiduga. Kõik naersid, lõpuks üks tuli vaatama ja peale esinduses andmete kontrollimist oli värisevkäsi, rahapatakas näpus, uksetaga tagasi.

Vabandan veel OT pärast.
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas birgit123 »

Minu poolt ka OT

Mul sõbranna ema müüs enda autot. Nissan Almera 2002 aasta. 65k ees.
Samamoodi keegi ei uskunud.
Seda läbisõitu ei kogune, kui inimene teeb tööd kodus ja 2x nädalas käib poes, mis on 2 km kaugusel...

Mul endal 3 aastaga läbisõitu kogunenud 16k. Okey talveti seisab, aga keskelt läbi kuus 500 km.

Minu poolt OT lõpp
Kasutaja avatar
eero6
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.12.2008 22:40 03

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas eero6 »

Jätkan OT-ga

Meil on laeva autoks 1995.a. Toyota corolla, läbisõiduga 130tuh. Uuena Soomes ostetud ja kõik hooldused, mis vaja ka tehtud. Ise ka ei uskunud alguses.
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Aron_L »

Vanaisa ostis 90ndate keskel omale avariiga 1992 aasta Mazda 323'e, läbisõit oli tol hetkel 30tkm. Tegi auto korda ja auto seisis aastaid garaažis, tegi vaid iga vähe aja tagant väiksemaid ringe, et mitte päris seisma jätta. Ei olnud autole kasutust, sõitis terve selle aja teiste autodega, nüüd kaks aastat tagasi võttis auto kasutusele uuesti, andis vanaemale sõita, nüüdseks läbisõit natukene üle 40'ne tuhande. Välja näeb korralik aga kui selline müüki tuleks ei usuks mitte ükski inimene, et see reaalne läbisõit oleks ;) Erandeid on ka alati, kuigi vähe.
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1743
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Mart_L »

Teen ettepaneku härradel adminnidel see teema sulgeda kuna on algsest postitusest täielikult kõrvale kaldunud ja see läbisõitude postitamine ei vii kuhugi :idea:
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
TanelTT
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 28.08.2009 15:13 28
Asukoht: Tartumaa

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas TanelTT »

Meelis kirjutas:Naabrimees näitas kuidas spidonuppu all hoides saab õiget läbisõitu kontrollida?

(Tartus pidavat ka leiduma ametlikke diagnostikuid, kes sel viisil ls kontrollivad :))
BMW puhul spido hetkel läbitud teelõigu nullimise nuppu all hoides ei tule armatuurile õige läbisõit, vaid mingi tehniline number. Seda saab kontrollida, sõites mõned kilomeetrid ja taaskord vajutada seda läbisõidu nullimise nuppu. Ja oh imet, ikka viskab selle eelmise numbrijada ette :)
Ei räägi kõikide BMWde eest, kuid E36 Compacti puhul vähemalt on see nii.

Minuarust on läbisõidu tõestamine lihtne. Kui ikka hooldusraamat on puudu ning ei ole isegi mingeid tsekke ega TÜV pabereid, siis on ikka midagi mööda.
Minu sõidukil näiteks on kõik 16 aasta paberid alles ning enamuisel neist on kirjas ka sõiduki Mark, Mudel ja Vin kood ning muidugi firma tempel, kus hooldused tehtud (Enamus UM ja GH töökoda) :)
Niisiis on mulle täiesti selge, et Minu sõiduki pisike läbisõit ei ole vale, vaid täiesti tõene.

Kui ei ole pabereid ega miskit, mis annaks aimu läbisõidust, siis vot minna esindusse, anda seal oma auto vin kood ning loota, et esindus avalikustab sulle andmeid seotud viimase korra hoolduses käimisega. Hoolduste puhul kirjutatakse hetke läbisõit ka üles.
Peugeot esindus näiteks tuleb sellise jutu puhul lahkelt vastu (Vähemalt Mulle tuldi)
EDIT: Mroots juba rääkis sellest ideest eelnevalt.

Mart_L 'ile. Sellel teemal ei olegi mingisugust eesmärki, kuna teema algataja ei kirjutanud midagi asjalikku. Küsimusi ei esitatud, lihtsalt avaldati Enda arvamust.
Ehk siis jah, nõustun Teie ettepanekuga.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas TarMoH »

Mida te räägite siin :S Kas te viite autoaeda oma esindusest ostetud auto müüki?. RAUDSELT on saksast toodud autod kõik 150k sõitnud... mhmh. :roll: Eestis ongi võimatu 300k mingi 10 aastaga maha sõita, kui just pikad otsad iga päev ei ole. Linnavahel hõõrudes paar korda nädalas vaevalt et selline summa tuleb. Enivei on pikk jutt **** jutt, et teema võiks kinni minna. :idea:
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas TiitR »

TarMoH kirjutas:Mida te räägite siin :S Kas te viite autoaeda oma esindusest ostetud auto müüki?. RAUDSELT on saksast toodud autod kõik 150k sõitnud... mhmh. :roll: Eestis ongi võimatu 300k mingi 10 aastaga maha sõita, kui just pikad otsad iga päev ei ole. Linnavahel hõõrudes paar korda nädalas vaevalt et selline summa tuleb. Enivei on pikk jutt **** jutt, et teema võiks kinni minna. :idea:
:lol: ma olen juba mitmes läbisõidu teemas toonud hea sõbra näite, kus sinna perre sai salongist ostetud `98a. Accord ja läbisõit mingi ca. aasta tagasi oli 598000 km. Perepea käis Jõgevalt Tartusse igapäevaselt tööl ja töö polnud mitte taksot sõitmine :D Kusjuures mõni aasta tagasi sai Catweesis mingit juppi vahetamas käidud ja sealne seltskond tegi ka odonäidust ja üldvälimusest pilti, et seda siis näidata ka autotootjale (nii vähemalt väideti).
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Aron_L »

Eks jah, mööda maanteed sõites säilib auto ikka kordades paremini kui mööda linna sõites.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas MartenL »

TiitR kirjutas:98a. Accord ja läbisõit mingi ca. aasta tagasi oli 598000 km. Perepea käis Jõgevalt Tartusse igapäevaselt tööl ja töö polnud mitte taksot sõitmine :D Kusjuures mõni aasta tagasi sai Catweesis mingit juppi vahetamas käidud ja sealne seltskond tegi ka odonäidust ja üldvälimusest pilti, et seda siis näidata ka autotootjale (nii vähemalt väideti).
Jõgeva-Tartu 53km

16 aastat sõidab seda igapäevaselt. Kui nädalavahetused maha arvata, siis 21 aastat. :roll: Eelmisel aastal oli accord 11 aastat vana. Juu siis midagi takso sarnast ikkagi oli.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas TiitR »

MartenL kirjutas:
TiitR kirjutas:98a. Accord ja läbisõit mingi ca. aasta tagasi oli 598000 km. Perepea käis Jõgevalt Tartusse igapäevaselt tööl ja töö polnud mitte taksot sõitmine :D Kusjuures mõni aasta tagasi sai Catweesis mingit juppi vahetamas käidud ja sealne seltskond tegi ka odonäidust ja üldvälimusest pilti, et seda siis näidata ka autotootjale (nii vähemalt väideti).
Jõgeva-Tartu 53km

16 aastat sõidab seda igapäevaselt. Kui nädalavahetused maha arvata, siis 21 aastat. :roll: Eelmisel aastal oli accord 11 aastat vana. Juu siis midagi takso sarnast ikkagi oli.
Ega keegi polegi öelnud, et see auto vaid Jõgeva-Tartu sõitis...perepoeg kasutas ka seda väga tihti, kuid taksot see auto ei sõitnud! Ja pole vaja mulle siin mingit matemaatikat näitama tulla...mina räägin reaalsest näitest :?
P.S kui sinu näidet natuke kasutada, siis: 53x2=106x365x11aastat = 425590km. kui peaks iga päev seda AINULT seda marsruuti sõitma, kuid nagu öeldu, siis peale perepea kasutas seda autot ka mingi 19..20 aastane perepoeg..ja teadagi selliste mööda ilma rändamisi :lol:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
Sander S.
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 06.07.2009 13:19 31
Asukoht: Tartu

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Sander S. »

birgit123 kirjutas:Minu poolt ka OT

Mul sõbranna ema müüs enda autot. Nissan Almera 2002 aasta. 65k ees.
Samamoodi keegi ei uskunud.
Seda läbisõitu ei kogune, kui inimene teeb tööd kodus ja 2x nädalas käib poes, mis on 2 km kaugusel...

Mul endal 3 aastaga läbisõitu kogunenud 16k. Okey talveti seisab, aga keskelt läbi kuus 500 km.

Minu poolt OT lõpp
Üks asi on hooldusraamatuga autod millel selline läbisõit ees kuid ilmselt mõeldakse siin saksasttoodudeelmineomanikvanamees pille millel pole ei ühtegi hooldusraamatut ega paberit kaasas vaid spidol on mingi soliidne arv kilumeetreid.
Kasutaja avatar
Andrias
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 20.10.2006 11:21 00
Peamine sõiduk: Bmw 523iA
Asukoht: Paide-Helsinki

Re: Nemm autoaed Tartu!!

Postitus Postitas Andrias »

No ma ei tea.suht raske on eestist osta 6ige läbis6iduga autot.Tuleb lihtsalt rohkem pöörata tähelepanu auto seisukorrale!!!Kuna ise tegelen soomes auto hoolduse ja remondiga siis 96 aasta autodel on ikka julgelt 3-400 000 ees ja isegi siin liigub jutte kui saksast tuleb midagi siis on 100 000 kuskile kadunud.kui vaadata soome automüügi kuulutusi siis nagu ei kutsu eri ostma tänu sellele ,et on suured läbisõidud.Näiteks selline lehekülg nagu www.nettiauto.fi
Bmw 325 e30,520 e34,525 e34,316 e36,520 e39,523 e39
Vasta