X5 tagarattad lääpas

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Priitamg
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.10.2011 18:24 48
Asukoht: Tallinn

X5 tagarattad lääpas

Postitus Postitas Priitamg »

Kas X5-l on see loomulik nähe, et tagarattad lääpas? Nimelt olen märganud, et ka minu omal on tõesti õige pisut need lääpas, kuid olen ka selliseid näinud ringi liikumas mida on eriti kole vaadata :(
Kui see, et õige pisut lääpas on normaalne, siis lepin sellega, aga kui rattad peavad ikka sirged olema, siis millest peaks alustama? Kas on mingi kindel osa, mis võib vahetamist nõuda?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: X5 tagarattad lääpas

Postitus Postitas Muhv »

Räägid e53 või e70 X5-est? e53 puhul on täiesti normaalne, et suurema-laiema ratta puhul rehvi siseküljed kiiremini kuluvad. Ei suutnud selle vastu midagi teha ei UM ega ka Murakas. Viimane vihjas, et ju on juhitavuse huvides vaja ja meelega sihuke "rats" geomeetrias tehtud. E70-l tundub ka, et 20" rehvid kipuvad seest pisut kiiremini kaduma. Pole viitsinud seekord tegeleda ja meistrimeestel uurida lasta.
Priitamg
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 10.10.2011 18:24 48
Asukoht: Tallinn

Re: X5 tagarattad lääpas

Postitus Postitas Priitamg »

Muhv kirjutas:Räägid e53 või e70 X5-est? e53 puhul on täiesti normaalne, et suurema-laiema ratta puhul rehvi siseküljed kiiremini kuluvad. Ei suutnud selle vastu midagi teha ei UM ega ka Murakas. Viimane vihjas, et ju on juhitavuse huvides vaja ja meelega sihuke "rats" geomeetrias tehtud. E70-l tundub ka, et 20" rehvid kipuvad seest pisut kiiremini kaduma. Pole viitsinud seekord tegeleda ja meistrimeestel uurida lasta.
Jätsin mainimata, et E53
Seda, et see rehvi sööks, pole ma veel aru saanud. Ei tule ette millised need suve omad olid kui sügisel vahetasin :) Ja ma nüüd ei tea kas neid laiade rehvide alla liigitada saaks aga mul...hmm ei mäletagi krt mis all on :D jäävad nad sinna 225, 235 või 245/55 R18 (mõndadel ju seal mingi 315 jne.) Aga kui see Sinu jutu järgi olevat normaalne ja ma ise ka siiani pole päris sirgete ratastega ühtegi E53 näinud, peaks asi selge olema :) Järelikult peab nii olema :)
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: X5 tagarattad lääpas

Postitus Postitas Muhv »

18" veljel on tõesti nii kitsas rehv, et ebaühtlast kulumist võib olla raske märgata. Samas kui on kahtlused, siis kontroll ei tee kunagi pahe.
JKallaste
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 05.04.2012 17:19 22
Peamine sõiduk: BMW X5

Re: X5 tagarattad lääpas

Postitus Postitas JKallaste »

Tere!
Lugesin seda postitust ja võiksin kaasa rääkida. Kuna sügisel sai uued talverehvid soetatud siis käisin Tartus sillareguleerimisel, samas kohas lasin ka mõned puksid ära vahetada, paigaldati ka uued rehvid. Selle töökoja omanikuga tuli juttu minu X5 (E53) tagumistest ratastest. Omanik hoiatas mind kohe, et nad võivad tagumises sillas kõik puksid ära vahetada aga rattad jäävad ikka veidikene viltu hoidma. Väidetavalt on viga aastatega deformeerunud alumises õõtsas mis on alumiiniumist (detail mida vahetatakse väga harva). Remondimees ütles, et paremat poolt on võimalik mingi poldi abil sirgeks saada, aga vasak pool on põhja keeratud, ehk siis aitab ainult selle alumise "lääba" vahetus. Seega jäeti mõlemad rattad veidikene viltu, küll mitte midagi hullu, kuid kui nüüd tean et rattad on võimalik sirgeks saada, hakkas see häirima :)
Uuris ka hinna välja ca 500 eur.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: X5 tagarattad lääpas

Postitus Postitas Muhv »

Töömehel võis olla õigus, aga ei pruukinud olla ka. Kui enda e53-l selle teemaga jamasin, kehtis autol veel tehasegarantii ja UM oleks kõik vidinad suurima heameelega ära vahetanud ja ilmselt vahetas ka, aga sild jäi ikka pisut lääpa. Üldiselt avaldus see siiski vaid praktiliselt lõpuni kulunud rehvidel.
Vasta