Sõiduajal tekib keresse vibratsioon TEEMA LUKKU/KUSTUTADA

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Sõiduajal tekib keresse vibratsioon TEEMA LUKKU/KUSTUTADA

Postitus Postitas bmw 740 »

Eks seda teemat on kindlasti siin arutatud aga topelt ei kärise.
95+Km/h tekib vibratsioon keresse ja pole siiani veel mingit lahendust leidnud ning omal juba mõistus otsas.Teinekord on tunda rohkem ja siis jälle vähem.Seda panin tähele mingi aeg,kui auto oli rahvast täis siis polnud nagu seda eriti tunda,kui üksi sõites.Kardaanil on vahetatud otsaliigend ja vahepukk,veljed ja rehvid korras,aga kindlasti on veel ,mis seda tekitada võib.Tagasillal on muidugi veel vibratsiooni leevendi,aga seda pole veel kontrollinud ja ei teagi kuidas seda saab kontrollida kas on läbi või ei.Autoks E65

Tervitades
Martin
Viimati muutis bmw 740, 02.05.2017 15:19 25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mihkel
Huviline
Postitusi: 1383
Liitunud: 30.10.2005 05:02 12
Asukoht: Tallinn/Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas Mihkel »

Veljed koos rehvidega on korralikus pingis kontrollitud?
Mul lói samamoodi vibra tervesse keresse ja süüdlaseks olid esimesed stabika puksid, mis táitsa otsas olid.
BMW 520iA Touring 1994.a. ex, BMW 730d 1999.a. ex, BMW 330cd 2003.a. ex, BMW 730d E65 2006.a. ex, BMW 530d F10 2014.a. ex, BMW 530d G30 2018.a.
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas bmw 740 »

Kõik veljed ja rehvid kontrollitud enne alla panemist ja siis mingi aeg uuesti ja kõik korras.Eks peab uuesti veermiku üle kontrollima,kuigi mingit kolinat sees ei ole ja veermiku detaile juba vahetatud ka.
Kasutaja avatar
nolifer745
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 13.03.2015 22:44 16
Peamine sõiduk: BMW 745

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas nolifer745 »

Mul oli täpselt sama häda! ja juba vaikselt hakkab ära tüütama, et kõik korrutavad, et iga viimne kui detail on korras.Iga detail auto juures on originaal. Isegi ülevaatuspunktid mehed ütlesid, et no krt see on nii raske auto, et nad ei jõua seda eriti kangutada, et kui silmaga midagi katkist näha pole, siis on suht ok.

Lasin tagasillas pea kõik jubinad ära vahetada + difri puksid, padjad jne. Esisillas ka kõik jubinad üle käidud ja probleeme pole. Pärast remonte lasin tasakaalustada rehvid ja tegin sillastendi.

Pärast stendi läks paremaks küll. Rehvikas öeldi, et bmw suured veljed tahavadki üsna tihedat tasakaalustamist, sest kui tagumised juba 10g väljas, siis pidavat vibra tunda olema. Omal mul 19" velg ja pole midagi suur see.
Üks asi mida ma veel kahtlustan, et võiks olla on äkki tagumised H-õõtsa :?: :?: esimesed puksid. Mille vahetamine pidi eriline keberniit olema ja mida millegipärast ei tehtud.

Ühesõnaga minu soovitus sulle. Otsi väga hea rehvikas ja lase rehvide tasakaalus üle kontrollida!
See on suhteliselt odav asi millest pihta alustada.
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas bmw 740 »

Alles eile lasin uuesti kõik üle kontrollida ja pandi kõik normi,aga ega miskit ei muutunud,aga ma ei lootnud ka,et see aitab.imelik on see,et vahepeal annab õrnalt rooli ka tunda ja samas taga paremalpool on ka miskit valesti sest auto hoiab sealtpoolt madalamal ennast.


nolifer745 kirjutas:Mul oli täpselt sama häda! ja juba vaikselt hakkab ära tüütama, et kõik korrutavad, et iga viimne kui detail on korras.Iga detail auto juures on originaal. Isegi ülevaatuspunktid mehed ütlesid, et no krt see on nii raske auto, et nad ei jõua seda eriti kangutada, et kui silmaga midagi katkist näha pole, siis on suht ok.

Lasin tagasillas pea kõik jubinad ära vahetada + difri puksid, padjad jne. Esisillas ka kõik jubinad üle käidud ja probleeme pole. Pärast remonte lasin tasakaalustada rehvid ja tegin sillastendi.

Pärast stendi läks paremaks küll. Rehvikas öeldi, et bmw suured veljed tahavadki üsna tihedat tasakaalustamist, sest kui tagumised juba 10g väljas, siis pidavat vibra tunda olema. Omal mul 19" velg ja pole midagi suur see.
Üks asi mida ma veel kahtlustan, et võiks olla on äkki tagumised H-õõtsa :?: :?: esimesed puksid. Mille vahetamine pidi eriline keberniit olema ja mida millegipärast ei tehtud.

Ühesõnaga minu soovitus sulle. Otsi väga hea rehvikas ja lase rehvide tasakaalus üle kontrollida!
See on suhteliselt odav asi millest pihta alustada.
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas bmw 740 »

Oskab keegi veel midagi lisada,mis võiks üle kontrollida ennem kui hakata kahtlustama kasti turbiini,kuigi käike vahetab ilusti.Vahepeal teeb mingeid imelike trikke,aga see nii harva.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas Rain. »

Mul ka suht sama häda, et õrn vibra tuleb keresse (BMW E61), kuid ütleme nii, et ei häiri. Rehvikas öeldi pärast tasakaalustust, et tagumised rehvid natuke viskavad, kuna väga madala profiiliga rehv (275/30/19). Lisaks on üks tagumine rehv saanud kaks naela, mille tõttu on rehvi karkass saanud viga ja võib just seda põhjustada.

Seega kui sul rehvid uutena ostetud ja parandatud pole, siis lase vaadata, kas need viskavad pingis? Kui sul aga kasutatuna ostetud ja ajalugu ei tea, siis muidugi keeruline.
sigaelmar
Huviline
Postitusi: 3716
Liitunud: 02.07.2006 16:24 43

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas sigaelmar »

Kasti turbiini veaga peaks tekkima vibratsioon ainult mingitel kindlatel põõretel maanteel sõites. Ehk siis kui sa sõidad püsikaga 90'ga ja vibreerib, siis vaheta käsitsi käik alla nii, et kiirus samaks jääb ja vaata kas vibratsioon kaob ära.
316ti E46; 325i E36; 325iA E36; 328iA E36; 520iA E34; 520iA E34; 525tdsA E39; 525dA E61; 528i E39; 530dA E60; 730d E65; 730iLA E38; 740iA e38; 750iLA E38; 750iLA E38; 750i E65; X5 4.4i E53
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas bmw 740 »

Veljed sai koos korralike rehvidega ostetud ja on käinud pingis ja viga ei ole seal sest talve rehvid on uued ja probleem on ikka sama.
Rain. kirjutas:Mul ka suht sama häda, et õrn vibra tuleb keresse (BMW E61), kuid ütleme nii, et ei häiri. Rehvikas öeldi pärast tasakaalustust, et tagumised rehvid natuke viskavad, kuna väga madala profiiliga rehv (275/30/19). Lisaks on üks tagumine rehv saanud kaks naela, mille tõttu on rehvi karkass saanud viga ja võib just seda põhjustada.

Seega kui sul rehvid uutena ostetud ja parandatud pole, siis lase vaadata, kas need viskavad pingis? Kui sul aga kasutatuna ostetud ja ajalugu ei tea, siis muidugi keeruline.
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas bmw 740 »

Viba algab kusagil 95Km/h + ja samas vahepeal on see täiesti olematu ja siis jälle läheb suuremaks.Mis kõige imelikum siis aegajalt annab rooli ka tunda,kui sõita näiteks 110kmh,kuigi esisillas uued detailid.

sigaelmar kirjutas:Kasti turbiini veaga peaks tekkima vibratsioon ainult mingitel kindlatel põõretel maanteel sõites. Ehk siis kui sa sõidad püsikaga 90'ga ja vibreerib, siis vaheta käsitsi käik alla nii, et kiirus samaks jääb ja vaata kas vibratsioon kaob ära.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas TarmoV12 »

Mul on olnud kokkupuude kuueliitrise E66-ga (mitte minu enda eelmine auto), millel tekkis tuntav vibratsioon umbes täpselt 2500 rpm peal ja seda ka tühikäigul, tõenäoliselt oli tegu käigukasti muhvi probleemiga.
V8
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas bmw 740 »

bmw 740 kirjutas:Viba algab kusagil 95Km/h + ja samas vahepeal on see täiesti olematu ja siis jälle läheb suuremaks.Mis kõige imelikum siis aegajalt annab rooli ka tunda,kui sõita näiteks 110kmh,kuigi esisillas uued detailid.

Proovisin seda ka nagu soovitasid,aga midagi ei muutunud
sigaelmar kirjutas:Kasti turbiini veaga peaks tekkima vibratsioon ainult mingitel kindlatel põõretel maanteel sõites. Ehk siis kui sa sõidad püsikaga 90'ga ja vibreerib, siis vaheta käsitsi käik alla nii, et kiirus samaks jääb ja vaata kas vibratsioon kaob ära.
.
Kasutaja avatar
nolifer745
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 13.03.2015 22:44 16
Peamine sõiduk: BMW 745

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas nolifer745 »

TarmoV12 kirjutas:Mul on olnud kokkupuude kuueliitrise E66-ga (mitte minu enda eelmine auto), millel tekkis tuntav vibratsioon umbes täpselt 2500 rpm peal ja seda ka tühikäigul, tõenäoliselt oli tegu käigukasti muhvi probleemiga.
Mis asi see muhv olla võiks? Väike "tõks" käib kui 2-1 vahetab. Plaanis oli see vahetada. Eks annan märku, kas läks paremaks. Ise kahtlustasin veel äkki kardaanil seda keskmist laagrit.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2398
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas TarmoV12 »

nolifer745 kirjutas:Mis asi see muhv olla võiks?
Automatic gearbox GA6HP26Z
Nr. 2 - Torque converter
V8
husky258mt
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 30.11.2015 18:42 31

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas husky258mt »

Endal E38 3.0D 135 kw ja arvasin ka et käigukastiga mingi teema et vibratsioon keres. Nimelt probleem ilmnes viimase käiguga 95 km/h + kui õrnalt pinna kaasiga kiirendasin. Järsult kiirendades ei saanud aru. Jube kumin oli autos.Tundus lausa et tagasillaga mingi jama. Mis aga välja tuli. Minul põhjustas seda vigane pihusti. Kusjuures tühikäik,käivitus ja kiirendus oli ülihea. Arvutiga vaadates näitas et 1 pihusti väga mööda ja paar tükki veel enamvähem aga mitte head. Vahetasin ära ja vibra kadus vähemaks. Nüüd olen veel ühe vahetanud taastatud pihusti vastu ja asi korras. Eriti tugevalt mõjutas minu autol seda kuminat just pekkis tagasivooluga pihusti.Loomulikult oli sellel pihustil ots ka läbi.
Kasutaja avatar
nolifer745
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 13.03.2015 22:44 16
Peamine sõiduk: BMW 745

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas nolifer745 »

TarmoV12 kirjutas:
nolifer745 kirjutas:Mis asi see muhv olla võiks?
Automatic gearbox GA6HP26Z
Nr. 2 - Torque converter
Tänud! Kas see võib põhjustada ka püsikiiruse hoidja jõnksutamist iga kiiruse juures?
SiimHyva
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 04.12.2014 19:52 33
Peamine sõiduk: BMW 740Li
Asukoht: Viljandimaa

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas SiimHyva »

nolifer745 kirjutas:
TarmoV12 kirjutas:
nolifer745 kirjutas:Mis asi see muhv olla võiks?
Automatic gearbox GA6HP26Z
Nr. 2 - Torque converter
Tänud! Kas see võib põhjustada ka püsikiiruse hoidja jõnksutamist iga kiiruse juures?
Enda 7mene käis mul paar kuud tagasi lätis Recro poiste juures paranduses. Ja just sarnaste sümptomitega.
Vibra teatud kiirustel ja püsikaga sõites tahhomeeter hüppas ja oli tunda auto jõnksutamist.
Turbiin taastati ära, kuid püsikaga jõnksutamine ja tahhomeetri hüplemine oli põhjustatud turbiini laagri metall rõngast/võrust (ei oska paremini selgitada). Sellel metall rõngal oli tükk väljas ja sealt kaudu kadus turbiini tekitatud surve.
Nii vähemalt mulle seal selgitati :D
Kasutaja avatar
bmw 740
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 14.03.2007 15:37 44
Peamine sõiduk: Bmw 730 E65
Asukoht: Rapla

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas bmw 740 »

Kui saladus pole siis palju sul see kogu asi maksma läks?
SiimHyva
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 04.12.2014 19:52 33
Peamine sõiduk: BMW 740Li
Asukoht: Viljandimaa

Re: Sõiduajal tekib keresse vibratsioon

Postitus Postitas SiimHyva »

bmw 740 kirjutas:Kui saladus pole siis palju sul see kogu asi maksma läks?
Ei ole saladus.
Turbiini täielik taastamine + uus metall rõngas turbiinile + käigukasti õli ja filter läks kõik kokku maksma 750eur
Vasta