E38 1997 roolinupud vahel ei tööta

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

E38 1997 roolinupud vahel ei tööta

Postitus Postitas martin471 »

Hiljuti hakkas autol siis esinema selline probleem, et vahel roolinupud ei tööta. Mõni aeg enne seda hakkas ka airbagi tuli põlema. Esimestel kordadel, kui nupud ära kadusid, aitas süüte välja keeramine, uuesti sisse keerates tulid nupud tagasi. Nüüd ei aita vahel seegi. Täna kontrollisin, kas see hetk, kui nupud ei tööta, nuppude valgustus töötab - paistis, et selles osas on kõik korras.

Kas tegu on mingi E38 tüüpveaga ja kui jah, siis milles on asi?
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4286
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E38 1997 roolinupud vahel ei tööta

Postitus Postitas darkie »

Roolilint korras?
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 1997 roolinupud vahel ei tööta

Postitus Postitas martin471 »

darkie kirjutas:Roolilint korras?
Ei ole mitte selle korrasolekus kindel. Üks targem mees ütles, et kui lindi viga, siis kaob tavaliselt nuppude valgustus ka ära. Palju see lint muidu maksab ja kuidas varuosa saadavusega on? Äkki keegi oskab pildilt selle numbri öelda?

http://bmwfans.info/parts/catalog/E38/S ... unctional/
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 1997 roolinupud vahel ei tööta

Postitus Postitas martin471 »

Nii, probleem sai lahendatud. Lõpuks kadusid roolinupud lõplikult ja ka nuppude valgustus hakkas samuti vilkuma, aga kuna vilkuma ja ära kaduma hakkas ka kompuutri ekraani pilt, siis võisin roolilindi välistada. Nagu mõni targem diagnostik mulle väljas pakkus, siis oligi probleem süüteluku põhjas. Teine oli mul tasuta võtta ja peale selle vahetamist kadusid ka kõik probleemid.

Kuna uudishimu oli suur ja tahtsin näha, mis karu kõhus peitub, siis kiskusin vana süüteluku põhja laiali. Minu üllatuseks oli seal sees ülimalt lihtlabane ja silma järgi öeldes töökindel süsteem. Samuti tundus mulle, et see vidin oli värskelt enne auto minu kätte jõudmist vahetatud, kuna see nägi välja nagu uus ja kruvidest oli näha, et neid oli keeratud ja see jublakas oli maas käinud. Tegemist oli ka originaalosaga, kuna peal oli BMW embleem ja Valeo kiri nagu teiselgi. Võta sa siis näpust, miks ta enam nii hästi ühendust ei tahtnud anda...
Vasta