kuidas E32 3.0 91.a automaatkastile käigukastiõli lisada?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
iL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 10.02.2005 16:12 27

kuidas E32 3.0 91.a automaatkastile käigukastiõli lisada?

Postitus Postitas iL »

... kust kohast saab E32 3.0 91.a automaat kastile käigukastiõli juurde valada? ja mis oleks parim õli selle kasti jaoks? samas huvitaks see ka kust seda vana õli välja saaksin lasta?
Kasutaja avatar
Roman
Huviline
Postitusi: 432
Liitunud: 23.07.2004 17:01 10
Telefon: 58226717
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Roman »

Juurde valatakse õlivarda toru kaudu
tel: 58226717
primary
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 13.08.2004 14:18 16
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas primary »

MISSASJA :shock: :shock:
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Osa kaste on üldse hooldusvabad, kuhu õli ei lisatagi.
Kuid vahetatakse siiski õli kindluse mõttes.
Hooldusvabadel automaat kastidel puudub õlivarras, üldiselt kasti koodi järgi saaks teada millist tüüpi kast on.
primary
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 13.08.2004 14:18 16
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas primary »

Ok.
Mul on küll natuke uuem kast, aga sellel käib asi nii: see punn, mis all kasti kaane küljes on, ongi kasti õli lisamiseks. Kuskil külje peal või ka kaane all on teine punn, mille kaudu õli välja lastakse, vaata natuke ringi, peaksid leidma. Nii, kui keskmise punni lahti keerad, siis ei tohiks sealt õli välja voolama hakata, paar tilka võibolla, sest see lisamisauk peaks olema nagu kaanes kõrgemal/sügavamal.
Õli lisamiseks peab olema lihtsalt kõver toru, selle lükkad lisamisaugust sisse ning lased niipalju, kuni hakkab üle augu serva sulle pähe tulema (kastis peab olema täpselt niipalju õli, kui sügaval lisamispunn on). Siis paned punni ette, mootori tööle ja lased kohapeal ilma gaasita kõik käigud läbi, ühest kuni pargini. Seejärel auto seisma ja lisad natuke õli veel, kuni hakkab jälle pähe sadama. Peakski kogu lugu olema. Muidugi, õlifiltri võiks ka ära vahetada.
Kuskil oli selle töö kohta pildid ka, aga ma tõesti ei leidnud neid praegu, vbla mõni teine päev.
Ma arvan, et sul peaks ikka olema juba see nö hooldusvaba kast, ja sellistel tõesti ei ole mingit õlivarrast.
Ja loomulikult, bmw autkasti käib ainult üks konkreetne õli, mis sinna on ette nähtud. Õige margi otsimisel kindlasti vaja kasti numbrit, see peaks asuma kasti küljel, alt näeb kindlasti. Sul peaks olema ZF 4hp22, aga sellest numbrist on üksi vähe. Vaata sellist numbrit umbes nagu 1055000xxx. Kui selle kätte saad, siis link õlile on siin: http://www.autoshoppingcenter.com/trans ... guide.html
iL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 10.02.2005 16:12 27

Postitus Postitas iL »

äitähh näpunäidete eest... aga mul on siiski eradi varras aut kasti õlitaseme kontrollimisex ja sellepärast mul selline ksimus tekkiski et mul on õlitase alla miinimumi ! lähen ja uurin täna kasti ja neid numbreid !
AlarM
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 06.05.2004 15:29 26

Postitus Postitas AlarM »

Kui sul on õlivardaga kast, siis arvesta, et mõõdetakse õlitaset töötava mootoriga!
iL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 10.02.2005 16:12 27

Postitus Postitas iL »

seda ma tean juba jah... :P
Vasta