K: e32m6b30 Väljalaskekoldes mingi imelik plekk.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

K: e32m6b30 Väljalaskekoldes mingi imelik plekk.

Postitus Postitas StenV70 »

Misjaoks see plekitükk on seal,ainult ühes torus on selline...Jubedalt tühikäigul kolises,surusin laiali kuidagi,et enam ei koliseks...Tahaks teada mis otstarbel see seal on,ehk kannatab ära võtta...?
Pilt
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: K: e32m6b30 Väljalaskekoldes mingi imelik plekk.

Postitus Postitas fiziks »

ei tea mis plekitükki sa seal täpselt nägid, aga üldiselt need on topeltseinaga torud, nii et see on siis ilmselt selle sisemise seina mingi nurk, mis sul sealt paistab :D mõistlik oleks üritada korda teha, ei tea muidugi kui kaua see kestaks kui teda kuidagi keevitada vms.
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: K: e32m6b30 Väljalaskekoldes mingi imelik plekk.

Postitus Postitas StenV70 »

Okei....Huvitav,et ainult ühel oli selline sees..1. ja 2. silindri omal(juhipoolsed silindrid salongi poolt loetuna)...
Kohutavalt kolises,viskas kopa ette ja vaatasin....Ehk see nurk punnitas seal nii kuna keegi oli seda kunagi "remontinud" juba.
Ma lükkasin suured kullinokad sisse ja venitasin täiest jõust laiali seda kaadervärki seal...Eks näis kaua kestab..
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: K: e32m6b30 Väljalaskekoldes mingi imelik plekk.

Postitus Postitas fiziks »

hmm, krt ma praegu hakkasin mõtlema, et kas b30 motol ikkagi üldse olid topeltseinaga :roll: võis olla ainult 4liitrise eripära see, vot ei mäleta hetkel peast täpselt.

aga noh igatahes, eks sa keera too ots nii, et ta gaaside liikumist võimalikult vähe takistama hakkaks.
leed90
Huviline
Postitusi: 477
Liitunud: 18.09.2005 16:11 04
Asukoht: Tartu

Re: K: e32m6b30 Väljalaskekoldes mingi imelik plekk.

Postitus Postitas leed90 »

Need m60 mootorite väljalaske kollektorid on kõik topeltplekkidega. Müravähendamise/summutamise eesmärgil. Ma ise endaomal tegin nii et puurisin lihtsalt suva kohapealt augu sisse ja keevitasin siis augu uuesti täis. Siis sai nii et sisemine plekk ei jäänud loperdama sinna.
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: K: e32m6b30 Väljalaskekoldes mingi imelik plekk.

Postitus Postitas fiziks »

eksid, ei ole niivõrd mürasummutamise eesmärgil, vaid pigem gaaside suurema tempi säilitamiseks torus / väiksema tempi säilitamiseks kapoti all.
eesmärk on põmst sama, mis kollektori teibiga jebimisel, ainult et see topeltseina meetod peaks minumeelest palju efektiivsem olema.

aga topeltseinaga võivad jah kõigil m60'tel olla, ma vist ajasin mingi muu erinevusega segamini. ei mäleta, suht ammu lugesin nende kohta.
Vasta