autotelefoni eemaldamine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
caspar2009
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 13.07.2009 00:10 26
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas caspar2009 »

Kuuldavasti pidavat autotelefon olema suur voolutarbija, mistõttu olen üritanud seda kuidagi lahti ühendada kuid siiamaani tulutult. Ühendasin juhtme telefoni ´pesa´ tagant lahti kuid tv ekraani paremas nurgas olev tuluke vilgub ikkagi (see tuluke peaks ju näitama et telefon oleks justkui töökorras).Teine variant oleks telefoni kaitse eemaldada kuid telefoni kaitsme all pidavat veel mitu teist asja olema. Autoks siis 2001 3.0d touring. Saab ehk keegi aidata...
E65 4.4i 2003
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Ei tarbi see midagi ... süüte välja keerad, läheb kogu auto mingi aja pärast ju talveunne. Ka telefon.
Või mis sul see eesmärk täpsemalt on? Sõidu ajal voolu kokku hoida?
Indrek
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Klots »

Mul jäi telefon tarbima kui auto isegi magama läks. Telefonil on vist 3 kaitset (2 kindalaekas ja 1 taga aku juures). Kui pagasnikust sai kaitse eemaldatud siis kadus lisatarbimine ära. Mul polnud telefoni ennast isegi sees. Ja vahetasin käetoe tavalise vastu ja lahti võttes oli käetoe alt see suurem pistik ka juba lahti ühendatud, aga ma ei tea kuidas ta tarbis, aga tarbis.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Kui ma nüüd mõtlen, äkki sai ka telefoni menüüst määrata, et kaua telefon peale süüte välja keeramist elus on ... minu autol on vist minuti (kui kõne pooleli pole, kõne süüte välja keeramisel ära ei katkesta ikka).
Indrek
rgz
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 20.05.2006 09:54 31
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas rgz »

oskad äkki täpsemalt öelda, et kuskohas see seadistus asub? ühtlasi, kui ta välja lülitab end, kas pead peale iga sõidu alustamist uuesti Pin koodi sisse toksima?

aitäh.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

rgz kirjutas:oskad äkki täpsemalt öelda, et kuskohas see seadistus asub? ühtlasi, kui ta välja lülitab end, kas pead peale iga sõidu alustamist uuesti Pin koodi sisse toksima?

aitäh.
Surfa telefoni toru pealt menüüdes, ma peast ei mäleta. Pin koodi küsimist saab samuti muuta - mu autol algul küsis iga kord, mis oli suht ebamugav, muutsin ära, et ei küsiks.
Kokkuvõtteks ... telefon peaks olema tarbija nagu iga teinegi ... ei midagi suurt ega pole ka püsivalt taga, nädalase seismisega vähemalt ei tühjene aku küll märgatavalt ei telefoni, ei millegi muu tulemusel. Kui see nii pole, siis on ilmselt sul autol kuskil mingi kala.
Indrek
rgz
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 20.05.2006 09:54 31
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas rgz »

täpselt nii, pin koodi küsimise leidsin juba üles. ent mul hetkel on telefon koguaeg sees(vist). vähemalt kui tööl olen ja auto maja ees seisab, siis esimene kõne läheb ikkagi autosse (twinsim).. mis aga on suht jama.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

rgz kirjutas:täpselt nii, pin koodi küsimise leidsin juba üles. ent mul hetkel on telefon koguaeg sees(vist). vähemalt kui tööl olen ja auto maja ees seisab, siis esimene kõne läheb ikkagi autosse (twinsim).. mis aga on suht jama.
Jama jah, mul läheb autosse umbes minuti jooksul peale süütelukust võtme eemaldamist ja siis ka ainult esimesed kolm kutsumist, seejärel suundub ümber taskusse.
Indrek
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Sypsik »

Mul ka selle telefoniga jama, eelmisel e39 lülitas välja kui süüde sai välja lülitatus aga teisel nüüdsel jääb taha, peab ise välja lülitama. Huvitav kas kuskilt toite voolud on ringi tõstetud või on juht aju vigane??? Muidu kui telefon välja sai lülitaud ja auto lukku pandud siis oli küll maha laadimine ainult 0,011A kui ma õieti mäletan aga tüütu koguaeg lülitada....
530da
Kasutaja avatar
caspar2009
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 13.07.2009 00:10 26
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas caspar2009 »

Indrek_M kirjutas:Ei tarbi see midagi ... süüte välja keerad, läheb kogu auto mingi aja pärast ju talveunne. Ka telefon.
Või mis sul see eesmärk täpsemalt on? Sõidu ajal voolu kokku hoida?
Süüte väljakeerates lülitab välja küll. Kui tahan raadiot kuulata ilma et mootor käiks siis on telefoni tarbimine ikka taga. Autos on niigi lisaks orig. võimendile veel ka lisavõimendi koos subwoofriga paigaltatud. Mõtlesin et ehk saab minu jaoks kasutute asjade eemaldamisega natukenegi voolu tarbimist piirata.Telefon on iseenesest lahtiühendatud kuid auto vist arvab et ei ole. Kas ma peaks terve käetoe laiali lammutama või saaks ka kuidagi lihtsamalt???
E65 4.4i 2003
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Klots »

caspar2009 kirjutas:
Indrek_M kirjutas:Ei tarbi see midagi ... süüte välja keerad, läheb kogu auto mingi aja pärast ju talveunne. Ka telefon.
Või mis sul see eesmärk täpsemalt on? Sõidu ajal voolu kokku hoida?
Süüte väljakeerates lülitab välja küll. Kui tahan raadiot kuulata ilma et mootor käiks siis on telefoni tarbimine ikka taga. Autos on niigi lisaks orig. võimendile veel ka lisavõimendi koos subwoofriga paigaltatud. Mõtlesin et ehk saab minu jaoks kasutute asjade eemaldamisega natukenegi voolu tarbimist piirata.Telefon on iseenesest lahtiühendatud kuid auto vist arvab et ei ole. Kas ma peaks terve käetoe laiali lammutama või saaks ka kuidagi lihtsamalt???
Pagasnikus olevast kaitsmerivist telefoni kaitse välja võtta?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

caspar2009 kirjutas:Kui tahan raadiot kuulata ilma et mootor käiks siis on telefoni tarbimine ikka taga. Autos on niigi lisaks orig. võimendile veel ka lisavõimendi koos subwoofriga paigaltatud. Mõtlesin et ehk saab minu jaoks kasutute asjade eemaldamisega natukenegi voolu tarbimist piirata.
Nii ja naa. See telefoni eemaldamine ei anna sulle suures plaanis mitte midagi. Tänapäeva autod on sellised vooluõgardid, et E39 aku kestab "mitte-talveunes" 2-3 tundi ja on korras kah. Tarbijatena on taga ziljon erinevat tarbijat, alates kompuutrist ja lõpetades jahutusvedeliku taseme või numbritule pirni korrasoleku kontrolliga.
Ei pea isegi midagi kuulama ja ka süüde ei pea sees olema - piisab sellestki, et uksi lahti-kinni liigutada ja auto juba enam talveunne ei lähe ning paari-kolme tunniga on akuga kööga.
Mõistlik oleks oma käitumisharjumusi muuta - kas siis töötava mootoriga muusikat kuulata või nautida pigem linnulaulu.
Indrek
Kasutaja avatar
caspar2009
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 13.07.2009 00:10 26
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas caspar2009 »

Klots kirjutas:
caspar2009 kirjutas:
Indrek_M kirjutas:Ei tarbi see midagi ... süüte välja keerad, läheb kogu auto mingi aja pärast ju talveunne. Ka telefon.
Või mis sul see eesmärk täpsemalt on? Sõidu ajal voolu kokku hoida?
Süüte väljakeerates lülitab välja küll. Kui tahan raadiot kuulata ilma et mootor käiks siis on telefoni tarbimine ikka taga. Autos on niigi lisaks orig. võimendile veel ka lisavõimendi koos subwoofriga paigaltatud. Mõtlesin et ehk saab minu jaoks kasutute asjade eemaldamisega natukenegi voolu tarbimist piirata.Telefon on iseenesest lahtiühendatud kuid auto vist arvab et ei ole. Kas ma peaks terve käetoe laiali lammutama või saaks ka kuidagi lihtsamalt???
Pagasnikus olevast kaitsmerivist telefoni kaitse välja võtta?
Räägitakse et telefoni kaitsme all on veel teisedki lisad.
E65 4.4i 2003
rgz
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 20.05.2006 09:54 31
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas rgz »

mitte ei leia menuust seda seadistust, kus süüte välja keeramisel läheb ka telefon une rešiimile. kui lülitan peale süüdet telefoni käsitsi välja (1 nupuvajutus), siis peale süüte sissekeeramist ärkab ta ise ellu - sesmõttes on lahendus leitud. ent veel vahvam oleks ju see ikka automatiseerida - millise menüü ja seadistuse all see võimalus Teil on? :)
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Klots »

Võibolla siis faceliftil ja pre-faceliftil on asjad teised. Mina võtsin ta välja ja midagi muud ära ei kadunud. Kuigi jah testriga sai mõõdetud lisatarbimist ja nii kui kaitse sai väljatõmmatud kukkus 0,22A pealt 0,2-le. Sest aku polnud kõige uuem ja ühe ööga tõmbas mul aku tühjaks.Kui sa pagasnikus katte ära võtad,et akule ligi saada, siis seal katte küljes on ju kirjas mis kaitse millele on ning saadvaadata kas kuulub midagi veelsinna alla või mitte.
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Danil523 »

Mul kaob suure kompuutri juhtimine ning teise kaitsmega kaob- raadio- cdbox... ühesõnaga kaitsmete välja tõmbamine on mõttetu. (vähemalt minu jaoks).
rgz
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 20.05.2006 09:54 31
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas rgz »

tegelt mind ikkagi painab see teema.

kas on keegi, kellel on vanem kui 99a masin ning kelle autotelefon lülitab end ise peale süüte väljakeeramist x aja jooksul välja??! kui on, siis andke juhiseid menüüst selle seada aktiveerimiseks.

mitte ei suuda leida ning samas ei mahu ka pähe, et see polegi võimalik.
Arvi442
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 12.09.2009 15:10 55
Asukoht: Elva

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Arvi442 »

On 96 aasta E39 ja kui telefon jääb ööseks sisse ning auto lukku panen ja hommikul uuesti autosse lähen, siis on telefoni välja lülitanud. Ei ole uurinud küll, kui pika aja tagant ta selle välja lülitab, aga kui telefon on sisse lülitatud(pin pandud), siis minu teada läheb tal ikka päris pikk aeg välja lülitamiseks. Minul lülitab ta samuti peale igat süüte keeramist telefoni sisse, mille pean jällegi nupust välja lülitama, kui saaks selle variandi, et sisse ei lülita, oleks päris vägev.
rgz
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 20.05.2006 09:54 31
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas rgz »

ka minul on pini küsimine välja lülitatud - ikka äärmiselt nõme on iga kord autosse istudes telefon hargilt võtta ning pini sisse toksida.
samas on vägagi sobilik see, et telefon end süüte sissekeeramisel ise aktiveerib - selleks ju telefon ongi.

aga jah, see süüte väljakeeramise ning seejärel telefoni de-aktiveerimine on peavalu :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

rgz kirjutas:aga jah, see süüte väljakeeramise ning seejärel telefoni de-aktiveerimine on peavalu :)
See lülitab ennast ju ise välja. Kuskilt menüüst sai sättida ka kui pika aja jooksul peale süüte välja keeramist. Mu telefonil vist minuti pärast.
Indrek
rgz
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 20.05.2006 09:54 31
Asukoht: Tallinn

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas rgz »

rgz kirjutas:mitte ei leia menuust seda seadistust, kus süüte välja keeramisel läheb ka telefon une rešiimile. kui lülitan peale süüdet telefoni käsitsi välja (1 nupuvajutus), siis peale süüte sissekeeramist ärkab ta ise ellu - sesmõttes on lahendus leitud. ent veel vahvam oleks ju see ikka automatiseerida - millise menüü ja seadistuse all see võimalus Teil on? :)
aga justnimelt selles ma vajangi ju abi :)
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: autotelefoni eemaldamine

Postitus Postitas joffe »

Minu oma küsib peale süüte väljakeeramist, kas lülitun välja või ei. Noh, pakub võimalust vajutada nuppu ja siis on ta niikaua sisse lülitatud, kui aku tühjaks saab või ise välja lülitad. Kui midagi ette ei võta, lülitub mingi 5 või 10 sekundi pärast välja.
Vasta