E39 Kuidas saab teha nii, et sõiduajal näeks TV-d?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
530td
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 27.09.2004 19:21 29

E39 Kuidas saab teha nii, et sõiduajal näeks TV-d?

Postitus Postitas 530td »

Kuidas teha 1999a. E39 bemmil nii, et sõiduajal saaks näha telekat?
Nagu sõitma hakkad ütleb, et:
"Sinu enda turvalisuse pärast ei saa TV-d sõiduajal vaadata"
Tahaks sellest lahti saada. Mida pean tegema ja kuidas?

Igatahes need soovitused ei aita:
http://www.zone.ee/e38/tips.htm



Abi oodates,
BMW530td
Kasutaja avatar
530td
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 27.09.2004 19:21 29

Lahendus:

Postitus Postitas 530td »

Kes otsib see leiab...
Lahendus probleemile on järgmine:

Watch TV / Videotext during driving
This works on all 5/7 Series with the Mark I Navigation System (the one with the male voice).

On Mark II (the newer version with the female voice) you have to use "brightness" instead of contrast for TV and "color" instead of brightness for videotext to get the trick to work.

This works on the latest 99 7-series models as well. This does not appear to work for the latest BMWs sold in Europe (2000 onward, 3/5/7 series). The software updates for latest navigation CD-ROM's do not appear to affect or disable this trick.

set ignition to pos. II
enter TV mode
enter "settings"
enter "contrast"
when the green contrast bar is visible, push the knob and keep it pressed
turn ignition off (keep button pressed!)
wait 8-10 seconds (timing must be accurate!)
release the knob
turn on ignition again

Now the TV will operate while the car is in motion, though you certainly should leave that to your passengers only while driving.
To watch videotext use the same procedure as above, but choose "brightness" instead of "contrast" (thanks to Herbert Posner, who discovered this secret).
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

Ma küll ei kujuta ette, kuidas keegi saab sellise asja "avastada". Peab ikka aega olema. :D
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

pigem vastav tehnika..
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

tean, et uuel S-klassil on seda trikki pea võimatu teha
on küll võimalik, aga rahakott peab seljas olema.
isegi mu ema sõidab BMWga
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Suured tänud 530 td! Lähen proovin enda autol täna seda samuti. Kas sa juhuslikult ei tea kas on juba ilmunud või olemas mõni kaart Eesti kohta (pidasin silmas navigatsiooni)?
Kasutaja avatar
530td
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 27.09.2004 19:21 29

Tsau

Postitus Postitas 530td »

Tean küll...
Navigatsiooni asjus pööra pilk politsei autosse ;)
Neil viimasepeal navi kaart olemas CD peal.
Kui keegi selle kätte saab siis andke teada! Tahan ka...
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Re: Tsau

Postitus Postitas ahtil »

Huvitav, huvitav. Kas sa nägid liikluspolitsei autos või liikluse erirühma autos?
530td kirjutas:Tean küll...
Navigatsiooni asjus pööra pilk politsei autosse ;)
Neil viimasepeal navi kaart olemas CD peal.
Kui keegi selle kätte saab siis andke teada! Tahan ka...
Kasutaja avatar
Alar_P
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 28.05.2004 11:30 42
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Alar_P »

Politseil pole navi kaart vaid tavaline linna kaart CD-l, seal peal teiste patrullide asukoht.
R4, R6, V6
Kasutaja avatar
530td
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 27.09.2004 19:21 29

2006

Postitus Postitas 530td »

Alles a. 2006 pidi tulema meile navi plaat.

Aga seoses autode häkkimisega, kas keegiteab veel mingeid nippe?
Samalaadseid nagu teleka konf, et näitaks ka sõiduajal.
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Tänu soome foorumlastele sain oma navile(mk3) uue softi sisse ja kogu menyy ja graafika muutus paremaks.Käivitamisel ilmub bmw logu ekraanile ja 2004-2005 teleatlas navi cd toimib väga hästi nüüd ka siin skandinaavias. meeldiv oleks jah et ka eesti kaart oleks olemas. igasugu nippe on ka lehel bmw.bazzi.biz
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Kas sa osakad äkki abi anda Navi kohta. Minul aasta 1998 auto e39, kas sellele leidub kuskil uus soft? Kahjuks ei tea mis tüübiga tegemist. Tean ainult niipalju, et Naviteq. Endal olemas aastast 1999 Saksa teleatlas CD.
mulk2 kirjutas:Tänu soome foorumlastele sain oma navile(mk3) uue softi sisse ja kogu menyy ja graafika muutus paremaks.Käivitamisel ilmub bmw logu ekraanile ja 2004-2005 teleatlas navi cd toimib väga hästi nüüd ka siin skandinaavias. meeldiv oleks jah et ka eesti kaart oleks olemas. igasugu nippe on ka lehel bmw.bazzi.biz
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

to ahtil
kas sa soome keelt natuke jagad? kui siis otsi www.bmwtuningclub.net lehelt tekniika alt teema bmw navigaatio ja sen päivittys. Kui sa ei leia siis ma vöin lähiajal otsida kui aega saan. Iga tahes lyhidalt mingilt lehelt tuleb endale cd -lekirjutada uus soft ja see siis omasse navisse laadida. Lehe nimi oli midago nero .com taolist. Seal foorumi lehel täpne aadress. nii et suurem töö on siis see soft seal pladile kirjutada auto navisse laeb ta automaatselt kui softiplaat sisse panna. Sinu navi arvatavasti mudel mk2 . Ma vöin kaa otsida e4hk on mul saadetud privapostis alles sönum mille 530td saatsin, saadan siis sulle ka sama .
Kasutaja avatar
jevgeni
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 07.08.2003 16:19 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas jevgeni »

Alar_P kirjutas:Politseil pole navi kaart vaid tavaline linna kaart CD-l, seal peal teiste patrullide asukoht.
siin ma küll vaidlen vastu. minu teada neil on uus Regio atlas arvutides.
BMW is lifestyle
X5 3.0d e53 ´05
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

arvutis olev kaart nüüd küll ei näita nende olemist kaardil oleval tänaval, auto liikumist, ummikute olemas olu, auto liikumist kaardil, infot et lyhem tee, kiirem tee jne. gps navi kaart ikka ju midagi muu kui tavaline cd olev kaardi programm. või olen vales? kui eesti kaarti oleks siis ju ma arvan et nii audi, mb, bmw, subaru jne. oleks selle myymisest huvitatud, kui kaart siis ka ju lihtsam uuele auto ostajle navit auto lisaks müüa. ise asi kui autos on oma läpakas, siia juurde gps seade jane siis saab jah maastikul orijenteeruda jne.
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Tänud Mulk2 :) Hakkan sinu antud aadressilt täna infi otsima.
Eesti kaart esialgu puudub, vähemalt Naviteq jaoks. Millised kaardid olemas saab vaadata Navteq kodulehelt: http://www.navteq.com/ProductFinder?Lan ... h=coverage
pets1
Huviline
Postitusi: 902
Liitunud: 30.09.2002 18:37 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas pets1 »

jevgeni kirjutas:
Alar_P kirjutas:Politseil pole navi kaart vaid tavaline linna kaart CD-l, seal peal teiste patrullide asukoht.
siin ma küll vaidlen vastu. minu teada neil on uus Regio atlas arvutides.
Laptopides ja muudes seadmetes kasutatavatel kaarditel/atlastel pole midagi ühist navikaartidega.
Sellist GPSi ja läpaka ristsugutist kasutasin ma juba pea 10 aastat tagasi eesti metsades.

Aga kuna Eestis navi ei tööta ja seega enamik inimesi pole seda loogika järgi elusees näinud :) (ärge lööge!), siis:

Pilt

Laulab, tantsib ja lööb trummi ka vajadusel. Igati mugav kasutada koos häälega :)
mulk

Postitus Postitas mulk »

Endal kasutuses 2 kaarti, 2002 /4 golden bmw edition europa ja 2004/2005 teleatlas skandinavia koopia. ja tänu uuele softile saan ka ekraani poolitada ja vaadata kaarti ja noolesuundi sama aegselt. ikka väga mönus vööraid tänavaid kas või helsinkisgi leida. ka naised saaksid köik aadrssid ylesse leitud :lol: jah tore oleks ka eesti oma olla, näitab ka köik kraadid ja minutid maakardi järgi + körgus merepinnast ja aeg ka sateliidi pealt.
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

imelik ka nime mulk all olen sisse logind kuigi mulk 2 peab olema. kaarte ja navisysteemide versioone ka lehel www.teleatlas.com vist tuli öige aadress. siin köik kirjas ka auto margi järgi saad plaadi valida. mul oli kuskil teisel lehel sama plaat hinnaga 170 eur siin lehel 159 eur hinnka skandinaavia versioonil. igatahes hea ja täpne on .
põrnikas
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 20.07.2005 16:45 39

GPS & TV

Postitus Postitas põrnikas »

Kas on võimalik kuskilt kopeerida skandinaavia Navi plaati?
ja
Kuidas saab teleka näitama 2001 aasta E39 mudelil?
Kasutaja avatar
alziz
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 25.03.2004 20:41 09
Peamine sõiduk: X5

Postitus Postitas alziz »

Mis udu te ajate? Laptopile on Eesti GPS kaart ammu olemas. Regio Atlas 3.6 Müüakse Elionis ja paljudes muudes kohtades (maskab ~850.-). Sul peab olema laptop ja gps seade (maksab ~1400.-). Siis saad koguaeg vaadata, kus sa oled (kõik tänavad ja puha). Saad teha, et soovid minna punktist A punkti B ja sulle näidatakse teed. Ainuke puudus on see, et teedel pole suunavööndeid... ehk teid võidakse juhatada linnas sõites ühesuunalise tänavat vastasuundas kasutama. Lisaks ei tule suurt nooleksest, et keera siit tasakesi paremale jne.. vaid pead kaardi pealt vaatama, et mööda ei paneks... aga mul pole sellega probleemi olnud. Laptop'ile oleks sel juhul hea autolaadija või voolumuundur osta, sest akust võib väheseks jääda...

Autode navi plaati aga veel ei ole. Läbirääkimised käiva Regio ja autoplaadite tootjate vahel. Regios öeldi, et kõige varem võib tulla autodele eesti kaart 2006 aastal... aga võib ka hiljem tulla.

Võib olla keegi on nii tark, et oskab tavalist CD atlast ise BMW Gps süsteemile arusaadavalt plaadile konvertida? See oleks ka päris hea....? Netist kahjuks selle kohta infot ei leidnud aga äkki ma ei otsinud piisavalt.

Aga igatahes laptop'ile on väga töötav kaart olemas. Ise kasutan.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

alziz kirjutas:Võib olla keegi on nii tark, et oskab tavalist CD atlast ise BMW Gps süsteemile arusaadavalt plaadile konvertida? See oleks ka päris hea....? Netist kahjuks selle kohta infot ei leidnud aga äkki ma ei otsinud piisavalt.
Mingi võimalus peab olema, sest venkudel on BMW CARiN/VDO seadme jaoks olemas Moskva kaart. Kui seda DB faili vaadata, siis leiab sealt seest sellised read:
no label
no description
1. name: moscow demo v2.4
2. content: moscow city, russia
3. oem: unknown
4. supplier: unknown
7. conv tool version: shp2vdo 2.19.615
8. conv input files:
9. conversion date: 30-Dec-03 11:52
10. db release number: 16
11. conversion remarks: superblock width 0x120000, angles fix, adaptive junction attributes, no street numbers, no POI, no landuse, no RDS/TMC


Pane tähele p.7.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Re: Lahendus:

Postitus Postitas Ivar »

530td kirjutas:Kes otsib see leiab...
Lahendus probleemile on järgmine:

On Mark II (the newer version with the female voice) you have to use "brightness" instead of contrast for TV and "color" instead of brightness for videotext to get the trick to work.

This works on the latest 99 7-series models as well. This does not appear to work for the latest BMWs sold in Europe (2000 onward, 3/5/7 series). The software updates for latest navigation CD-ROM's do not appear to affect or disable this trick.

set ignition to pos. II
enter TV mode
enter "settings"
enter "contrast"
when the green contrast bar is visible, push the knob and keep it pressed
turn ignition off (keep button pressed!)
wait 8-10 seconds (timing must be accurate!)
release the knob
turn on ignition again

Now the TV will operate while the car is in motion, though you certainly should leave that to your passengers only while driving.
To watch videotext use the same procedure as above, but choose "brightness" instead of "contrast" (thanks to Herbert Posner, who discovered this secret).
Minu MK II -s 99a autos ei tööta :( proovisin nii ja naa, mitte ei saa. 97 a MK I-s toimis kenasti.
priit0001
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 19.10.2005 16:57 18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

navigatsiooni teema

Postitus Postitas priit0001 »

Kui BMW-l on tehase poolt paigaldatud navigatsioonikompuuter CARIN, PHILIPS või VDO, siis nendes saab kasutada VDO Daytoni navigatsioonikaarte. Maailma suurimad navigatsioonitarkvara tootjad on Teleatlas ja Navteq. Eelpoolmainitud kompuutrid töötavad mõlema valmistaja kaartidega. Balti riikide ja venemaa kaart tuleb suure tõenäosusega VDO-l müüki järgmisel aastal.

Täpsemat infot leiab:

http://www.vdodayton-shop.com/start.asp ... ShowLand=1

2005/2006 kaardid on eestis (KG Knutsson) saadaval märksa odavamalt kui vdo online-shopis.

tel. 5088118
Kasutaja avatar
Axxept
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 07.08.2004 22:35 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Axxept »

selline küsimus, et kust ma üldse kindlaks saan teha mis soft praegu on.
masinaks on 1999.a. E39.
530i E39, 530d E39 & 325i E30
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Vaatan, et keegi pole siin uuemate autode TV küsimusele veel vastanud.
Seega - kui "nupu trikk" ei tööta tuleb Top Vox'ist ehitajate tee ääres või Top Audiost Rock 'a keskusest osta vastav adapter ja see siis vajalikku kohta pista.
Mingil ajal peaks väidetavalt Alptomi jõudma ka miski aparatuur, mis siis on võimeline asja ka tarkvaraliselt korda ajama.
Laialt levinud on siiski vaid need adapterid. Kes soovib, võib ka e-bayst osta, ainult kui viimati uurisin jäi mulje, et odavamalt kui koha pealt ostes sealt ei saa.
Vasta