e39 2000a xenonide paigaldamine.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Bmw....;)
Huviline
Postitusi: 1027
Liitunud: 07.11.2006 18:36 05
Peamine sõiduk: Bmw e60 530 2005
Asukoht: Keila

e39 2000a xenonide paigaldamine.

Postitus Postitas Bmw....;) »

Kas saab panna xenonid kui varem on olnud tavalised valgustid. või tuleb midagi ümber teha ära vahetada :?: Tuled on muidu tavalised ilma rõngasteta. Ette tänades :!:
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Postitus Postitas dantee »

kindlasti peavad olema tulede pesurid, mida kontrollib maanteel ka politsei ja ülevaatusel saadetakse samuti tagasi. Muid probleeme üldiselt pole, tulede pistiku ots ühendub plokiga, vaja vaid plokkide kinnitused lisada.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tulemoodul ka ksenoonide peale ümber kodeerida, muidu kurdab väljalülitatud lähituledega, et need katki.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

priitv8 kirjutas:Tulemoodul ka ksenoonide peale ümber kodeerida, muidu kurdab väljalülitatud lähituledega, et need katki.
On ka mingid vahe jupid saada, mis mooduli ärapetavad.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Bmw....;)
Huviline
Postitusi: 1027
Liitunud: 07.11.2006 18:36 05
Peamine sõiduk: Bmw e60 530 2005
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Bmw....;) »

okey siis selge mõtlesin lihtsalt et peavad äkki mingid teised vahe klaasid olema või midagi, sest originaalil on ju xenoni puhul vist auk vahe klaasis. Aga äkki ajan segamini ka nii et aitäh kõigile. :!:
Kasutaja avatar
Bmw....;)
Huviline
Postitusi: 1027
Liitunud: 07.11.2006 18:36 05
Peamine sõiduk: Bmw e60 530 2005
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Bmw....;) »

ja mix tulede pesuri, olema peavad :?: :?
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Tulede pesuriteta ei tohi ju neid kasutada. Kuigi tean täpselt ühte Audi A8-t, millel pole neid pesureid, tehasest aga on xenon. Samas veel niipalju, et see jutt oli nn. aftermarket xenonitest. See ei käi originaal pirnide kohta vaid siis antud juhul H7 tüüpi xenoni installiks. Kui tahad originaal pirne D2S siis pead ka tuled äravahetama ja tõesti priidu jutujärgi aju ümber progema. On olemas ka juba 55w xenonid, mis ei vaja seda aju petturit.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

kollerimees kirjutas:On olemas ka juba 55w xenonid, mis ei vaja seda aju petturit.
Kuidas see siis välja näeb? Ega ksenoonide probleem tulemooduli jaoks pole selles, et watid ei sobi. Asi on selles, et tulemooduli otsas ripub elektroonika (nn. ballast), mis pirni (st. takistuse) moodi välja ei näe.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

See oli müüja jutt. Vahepeal oli plaan ka kaugtuledesse need panna. Pooltuled on originaalid xenonid. Aga mulle ei meeldi see viivitus aeg ja otsustasin neid mitte kasutada. Samas võibolla pakuti siis neid koos selle mooduli "petturiga", igaksjuhuks priiduga vaidlema ei hakka, kuna ta on siin elektroonika vallas üks helgemaid päid ja teda tasub uskuda. Need nn. petturid on igastahes päris tasemel ja suudavad vähemalt e39 mooduli ärapetta. Tartus saab neid näiteks http://www.autoparadiis.ee
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Bmw....;)
Huviline
Postitusi: 1027
Liitunud: 07.11.2006 18:36 05
Peamine sõiduk: Bmw e60 530 2005
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Bmw....;) »

aga mida siis tegema pean ostan xenonid h7, panen sinna vahele selle nn petturi. Ja siis peaks toimima ? Tule endaga pole vaja midagi teha või kuidas... :?: Tundub veits lollina aga pole sellega lihtsalt kokku puutunud ja nii sama ei taha osta ka et pärast seisavad. :)
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

dantee kirjutas:kindlasti peavad olema tulede pesurid, mida kontrollib maanteel ka politsei ja ülevaatusel saadetakse samuti tagasi. Muid probleeme üldiselt pole, tulede pistiku ots ühendub plokiga, vaja vaid plokkide kinnitused lisada.

ei pea kindlasti olema mingeid tulepesureid ja sa käid vales kohas ülevaatusel... ei ole vaja osta lihtsalt liiga siniseid xenoneid!
ja valed politseid on ka sul... mul on kõik tuled xenonid, sain ülevaatuselt puhtalt läbi ja politseid pole ka midagi öelnud!!
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

seix kirjutas:
dantee kirjutas:kindlasti peavad olema tulede pesurid, mida kontrollib maanteel ka politsei ja ülevaatusel saadetakse samuti tagasi. Muid probleeme üldiselt pole, tulede pistiku ots ühendub plokiga, vaja vaid plokkide kinnitused lisada.

ei pea kindlasti olema mingeid tulepesureid ja sa käid vales kohas ülevaatusel... ei ole vaja osta lihtsalt liiga siniseid xenoneid!
ja valed politseid on ka sul... mul on kõik tuled xenonid, sain ülevaatuselt puhtalt läbi ja politseid pole ka midagi öelnud!!
Kuule hullumeelne, ära propageeri mingit jama siin, peavad olema tulede pesurid ja ka automaatne kõrgusregulaator! Otsige(vist oli eelmise aasta autoleht, seal see sees)
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

aga seleta mulle ära mis funktsiooni need tulepesurid teevad, ja kõrguse regulaatorid?? reaalses liikluspildis pimestab sind pimedas pigem rohkem see auto millel on automaatsed kõrguseregulaatorid, mitte see, kellel on ise aretatud xenon sisse(muidugi seda juhul kui tuled on ka reguleeritud paika)

ja autoleht autoleheks... huvitav asi on see, et miks siis nii mitmelgi mu tuttaval on kõik tuled xenonid ja on saanud läbi puhtalt ülevaatuselt, kuigi kõik on käinud erinevates kohtades...?
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Bmw.... kirjutas:aga mida siis tegema pean ostan xenonid h7, panen sinna vahele selle nn petturi. Ja siis peaks toimima ? Tule endaga pole vaja midagi teha või kuidas... :?: Tundub veits lollina aga pole sellega lihtsalt kokku puutunud ja nii sama ei taha osta ka et pärast seisavad. :)
hajutiklaasil peab olema ka tähis HC või DC (võin eksida täpse tähisega)
mis viitab sellele, et konkreetne tuli on just xenoni jaoks ettenähtud.
parem osta minu orig. hella xenon tuled ära, üks jama vähem :)
jackpuuk kirjutas: peavad olema tulede pesurid ja ka automaatne kõrgusregulaator! Otsige(vist oli eelmise aasta autoleht, seal see sees)
eelise aasta lõpust hakkas kethima uus teede- ja sideministri määrus, mis nõuab neid asju pärast oktoober 2000a esmakordselt registreeritud sõidukitel.
Kuidas tehnoülevaatajad seda määrust praktikas tõlgendavad on iseasi.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Seix, automaatsed regulaatorid ei pimesta sind kuidagi, kui tuled on regullitud õieti ja seadus on kõigi jaoks üks, kui ei usu minu allikaid, siis küsi ARK-ist järgi. Ragnar, küsi ARK-ist järgi, ilma tulede automaatregulaatorita ei tohi sa paigaldada neid ÜHELEGI sõidukile!
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

Ragnar kirjutas:
Bmw.... kirjutas:aga mida siis tegema pean ostan xenonid h7, panen sinna vahele selle nn petturi. Ja siis peaks toimima ? Tule endaga pole vaja midagi teha või kuidas... :?: Tundub veits lollina aga pole sellega lihtsalt kokku puutunud ja nii sama ei taha osta ka et pärast seisavad. :)
hajutiklaasil peab olema ka tähis HC või DC (võin eksida täpse tähisega)
mis viitab sellele, et konkreetne tuli on just xenoni jaoks ettenähtud.
parem osta minu orig. hella xenon tuled ära, üks jama vähem :)
jackpuuk kirjutas: peavad olema tulede pesurid ja ka automaatne kõrgusregulaator! Otsige(vist oli eelmise aasta autoleht, seal see sees)
eelise aasta lõpust hakkas kethima uus teede- ja sideministri määrus, mis nõuab neid asju pärast oktoober 2000a esmakordselt registreeritud sõidukitel.
Kuidas tehnoülevaatajad seda määrust praktikas tõlgendavad on iseasi.


mul on esmane reg 1999
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

jackpuuk kirjutas:Seix, automaatsed regulaatorid ei pimesta sind kuidagi, kui tuled on regullitud õieti ja seadus on kõigi jaoks üks, kui ei usu minu allikaid, siis küsi ARK-ist järgi. Ragnar, küsi ARK-ist järgi, ilma tulede automaatregulaatorita ei tohi sa paigaldada neid ÜHELEGI sõidukile!

nii aga kui ei tohi, siis miks on ? üleülde igaüks ise teab mis teeb, see oma asi , igatahes mina enda xenoneid nüüd maha küll ei kisu , kui olen siiamaani probleemideta hakkama saanud, ja mind on pärist tihti peatatud! seega edu teile siin vaidlemisel!
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

jackpuuk kirjutas: küsi ARK-ist järgi
oligi plaanis tartu ülevaatus punktidele ring peale teha ja küsida nende seisukohta statistika mõttes. täitsa võimalik, et saab keelava vastuse.
Aga selljuhul ma ei saa aru kelle jaoks nad seda määrust siis muutsid?

19) lisa 1 koodi 224 nõuete punkt 2 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

2) alates 1. oktoobrist 2000. a esmakordselt kasutusele võetud gaaslahenduslampidega M ja N kategooria sõidukil ja alates 10. juulist 2011. a esmakordselt kasutusele võetud hõõglampidega, mille valgusvoog ületab 2000 lm, M ja N kategooria sõidukil, peab lähitule laternate valgusvihu kõrguse reguleerimine, sõltuvalt kere asendist, toimuma automaatselt ja sõidukil peab olema laternate hajutiklaasi puhasti
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

Ragnar kirjutas:
jackpuuk kirjutas: küsi ARK-ist järgi
oligi plaanis tartu ülevaatus punktidele ring peale teha ja küsida nende seisukohta statistika mõttes. täitsa võimalik, et saab keelava vastuse.
Aga selljuhul ma ei saa aru kelle jaoks nad seda määrust siis muutsid?

19) lisa 1 koodi 224 nõuete punkt 2 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

2) alates 1. oktoobrist 2000. a esmakordselt kasutusele võetud gaaslahenduslampidega M ja N kategooria sõidukil ja alates 10. juulist 2011. a esmakordselt kasutusele võetud hõõglampidega, mille valgusvoog ületab 2000 lm, M ja N kategooria sõidukil, peab lähitule laternate valgusvihu kõrguse reguleerimine, sõltuvalt kere asendist, toimuma automaatselt ja sõidukil peab olema laternate hajutiklaasi puhasti

no siin ju selgelt kirjas " alates 1. oktoobrist 2000. a esmakordselt kasutusele võetud" seega võib olla vanematel, seega kõik autod min on võetud esmakordselt kasutusele kuni 30 september 2000, võib ise xenoneid paigaldada!!!
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Postitus Postitas dantee »

Pesur vajalik selleks, et essune klaas murrab valgust valesti, mis tõttu näed ise teed halvasti ja vastuliikujaid hakkad pimestama! Nii lihtne see ongi!
Automaatseid kõrguse regulaatoreid ja laterna pesureid pole nõutud vaid 1818.a valmistatud hobukaariku gaasilaternatel, mis töötasid karbiidigaasil! :lol:
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

dantee kirjutas:Pesur vajalik selleks, et essune klaas murrab valgust valesti, mis tõttu näed ise teed halvasti ja vastuliikujaid hakkad pimestama! Nii lihtne see ongi!
Automaatseid kõrguse regulaatoreid ja laterna pesureid pole nõutud vaid 1818.a valmistatud hobukaariku gaasilaternatel, mis töötasid karbiidigaasil! :lol:

kulla kallis mees, pesur peseb ju ainult klaasi, kas sa tahad siis öelda,et märja klaasiga on valguse murdumine parem või siis sama effekti saamiseks võin ma tuuleklaasi pesuri paagi küljest lisa volla tuua ja panna tulede peale nirisema :lol: :lol: ja muide Luupidel ja tavatuledel on kõvasti vahe, kui paned xenoni sisse, ja valguse murdumine on ka teine,... sinu jutt on kõik ainult teoreetiliselt , aga praktika kohta pole sõnakesti! mina ei kurda üldse oma E34 nähtavuse üle, kuigi mul on kõikides tuledes xenonid.... lähituledega on väga super nähtavus, ja ei pimesta üldse ka vastutulevaid autosi!
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Selles Ark on kirjas jah, et tohib olla aga sellest varematel mudelitel ei tohi olla, kui just tehases pole paigaldatud. Isegi mind peeti enne Tartut kinni ja esimene küsimus oli, et mis tuled ees on? Viimasel ajal käib mingi eriline nõiajaht tuledele ja turvavöödele. Mul on selline tunne, et nad ei taha sellega enam leppida. Õnneks on mul tehasest Xenon ja arvan, et ma ei pea ikka tavalisi panema. Muide nad saavad seda tuvastada ka, et kas on originaal või mitte. Arvan, et kui kasutatakse originaal pirne, hajuteid ja reflektoreid, siis pole probleeme. Tundub, et probleemid on neil kes kautavad neid aftermarket komplekte halogeen pirnide jaoks.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8462
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

seix kirjutas: üleülde igaüks ise teab mis teeb, !
Tegelikult ei ole ikka nii ,et igaüks teeb mis tahab.
Sellepärast meil selline banaanip..sa riik ongi ,et sinusugused arvavad ,et teen mis tahan.

Iga asja jaoks on seadus ja kui politsei sind selle eest kunagi peaks karistama , siis ära tule foorumisse kiunuma, et krt ahvid.
Nemad teevad oma tööd ja karistavad selle järgi mis seadusesse on kirjutatud.

Kuigi mõned seadused on ajast ja arust, ning neid võiks kaasajastada.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

OT, aga näide elav sellest, et TULEDE PESURID ja KÕRGUSE REGULAATOR on KOHUSTUSLIKUD (kui on xenon tuled)

Paar päeva tagasi mind peatati ja kontrolliti, et kas ikka tulede pesurid töötavad ja automaatne kõrguse regulaator ka olemas... kõik oli nagu pidi olema.

2 km pärast peatasid mind jälle samad politseinikud, kontrollisid samu asju, palusid kapott lahti teha. Väitsid, et olen ise xenonid paigaldanud ja, et nad kuidagi näevad imelikud välja, liiga sinakad ja eredad. (kuigi just eelmine nädalavahetus käisin tulede kõrgust reguleerimas ja xenonid on algusest peale peal)

lõpuks ütlesid, et ikka minu tuled on imelikud, aga kuna kõik on seaduse järgi, nad ei saa mulle trahvi teha : )
E60 525d 05a. Shadowline
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Käisin täna tähe tänava TÜ's uurimas mis seisukohal seal ollakse xenonite suhtes.
Esimene reageering oli kohe, et peab olema see ja too ja mingit erandit ei ole! Jutu kinnituseks otsiti välja kaust 2006a pärineva määrusega.
Kui mainisin, et 12.2007 tuli uus muudatus ja seal on teised nõuded siis võeti üks teine kaust ja vennad vaatasid ja ütlesid, et jah võib olla küll ilma aga tuled peavad olema tehases paigaltatud originaalid.
Ehk siis minu puhul kui on originaal tuled ja masin vanem kui 2000a siis
nad ei saa midagi teha, kui mul xenonid. Ainuke asi, et tule pealt nad tahavad siis leida kah aastaarvu mis viitab, et need pärinevad just valmistamis aastast.
Viimane nõue aga on vaieldav, sest kui mul tuled purunemise tõttu vahetatud siis pole ju enam sama aastaarv. Ühesõnaga nemad laseksid mu läbi.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas enn1 »

Tegelikult on selle uue seaduse järgi nii,et kui auto esmaregistreerimine jääb vahemikku 1997-2000a. ja talle on tehasest ette nähtud lisavarustusena xenonid.Siis võin ma nt.UM'il lasta need tuled ka täna tellida ja külge panna.Just need 3 aastat on seaduse järgi vabastatud sellest nõudest(tuledepesur ja autom.tulede regul.) Kaasas peab aga nii politsei kui ülevaatuse jaoks alati olema esinduse paber,mis tõendab,et tuled on autole tehase poolt ette nähtud ja nad on paigaldatud tehase volitatud esinduse poolt...
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

oskad viidata kus see 97a piir kirjas?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas enn1 »

väike lõik ühest pikast teemast auto24's kus üheks põhiliseks tegelaseks on Laki tänava ülevaatuse spetsialist.Tema sõnad:
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Xenon
Täpsustuseks veel nii palju, et hiljuti kehtima hakanud seadusesäte (mis lubab paigaldada lampe mille valgusvoog on üle 2000 lm, (ilma kõrgusregulaatori ja laternapesuta)) kehtib ainult neile autodele mis on arvele võetud pärast 01.01.1997 kuni 30.sept. 2000. Enne 1997 registreeritud autodel ei mainita HID valgussüsteemide paigaldamise võimalust. Neile autodele kehtib reegel: Kui tehas on vastavad seadmed paigaldanud siis OK.
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Postitus Postitas dantee »

seix kirjutas:
dantee kirjutas:Pesur vajalik selleks, et essune klaas murrab valgust valesti, mis tõttu näed ise teed halvasti ja vastuliikujaid hakkad pimestama! Nii lihtne see ongi!
Automaatseid kõrguse regulaatoreid ja laterna pesureid pole nõutud vaid 1818.a valmistatud hobukaariku gaasilaternatel, mis töötasid karbiidigaasil! :lol:

kulla kallis mees, pesur peseb ju ainult klaasi, kas sa tahad siis öelda,et märja klaasiga on valguse murdumine parem või siis sama effekti saamiseks võin ma tuuleklaasi pesuri paagi küljest lisa volla tuua ja panna tulede peale nirisema :lol: :lol: ja muide Luupidel ja tavatuledel on kõvasti vahe, kui paned xenoni sisse, ja valguse murdumine on ka teine,... sinu jutt on kõik ainult teoreetiliselt , aga praktika kohta pole sõnakesti! mina ei kurda üldse oma E34 nähtavuse üle, kuigi mul on kõikides tuledes xenonid.... lähituledega on väga super nähtavus, ja ei pimesta üldse ka vastutulevaid autosi!
Nüüd ei saa aru mida tahad mulle selgeks teha? Selge, et pesur peseb klaasi, mida siis veel sellelt oodata võiks? Kui vajad praktikat, siis sõida mõni kilomeeter sopase teega rekkal järel ning see järel peatu teeservas. Pühi nüüd lapiga üks latern puhtaks, teine jäta sopaseks. Mine 15m sõidukist eemale ja vaata tuledesse, kas märkad erinevust?
See vooliku nirisemise värk on rohkem tuuleklaasi teema, tulede pesuril efekt teisem.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas enn1 »

See nüüd küll OT ... me vaidleme siin puhaste ja mustade tulede üle aga ma nänin Tartus E39't millel olid tuleklaasid üldse välja võetud :shock: st.olid plastikust kaitseklaasid ja edasi tulid juba prinid ja reflektorid.Ei tea kuidas selliste tulede valgel sõita on aga ei tahaks küll,et selline auto pimedal maanteel vastu sõidaks :evil:
Vasta