Jahutsvedelik kaob (e34 525i)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Maido
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 12.02.2006 21:07 28
Peamine sõiduk: e34 m5
Asukoht: Tallinn

Jahutsvedelik kaob (e34 525i)

Postitus Postitas Maido »

Tervist,

Lühidalt on lugu järgmine. Mõni aeg tagasi jahutusvedelik hakkas kaduma, märku andis sellest sooja tekkimine alles 3k pöörete peal ning tempi osuti liikumine kaugemale kui vaja. Siis sai mindud UM'i kontrolli, öeldi et radikas laseb läbi surve all. Kenasti sai vahetatud radikas välja aga kui enne kulus jahutusvedelikku nii nädalase sõidu peale pool liitrit ehk sisi nüüd 1.5km peale sama palju, ehk siis veel hullem kui enne. Lisaks selle tundub muulle kahtlane see, et pööret andes viskab salongi tosooli kärsat.

Küsimus seesugune, et kus kohas see probleem võiks esineda kui teada on mootorisse jahutusvedelik ei jookse (um'i mehed tsekkisid silindreid ja küünlaid) ning tosoolikärsa tuleb pöörde peal salongi. Kõik vihjed või mõtted oleks teretulnud sest UM osas hakkb usaldus veits kaduma.

Usalduse koha pealt veel selline lugu, et sügisel sai vahetatud küünlad ja klapikambri tihend kuna küünlad olevat õlised, nüüd jahutussüsteemi kontrolli käigus kutid avastasid, et samuti klapikambri tihend läbi, tahab vahetamist. Siis tuletasin meelde, et see sai just vahetatud ning läheks garantii alla. Oldi kenasti nõus alguses vahetama, et jah ok garantii ja teevad ära. Pärast läksin radika vahetusest autole järgi, mille käigus pidid tegema ka klapikambri tihendi taas korda kuid siis tuli selline jutt, et tegelt ikka ei olegi läbi ja seal vist eelmine kord ei olnud mehaanik ära puhastand õli ning selles ajast jäänud, et vaadake jälgige ja aega on, garantii kestab. No tore küll, kuidas ma teda ikka jälgin? On loogiline ka, et pool aastat õli lihtsalt säriseb kusagil klapikambirs? Ühesõnaga kuidagi sellist kahtlast suhtumist on hakanud sealt tulema viimasel ajal, isegi kahtlen kas see radikas üldse oli sodi sest ühtegi loiku ega märga kohta ma ei suutnud sealt leida.

Siit veel seesugune küsimus, et kuidas selliseid teemasid üldjuhul lahendatakse kui näiteks vahetatakse täiesti korralik detail välja kuna väga hästi ei viitita või osata aru saada mis tegelt viga? Lihtsalt ise olin loll, et kinnitasin spetsailisti arvamust töö tellimislehele alla kirjutades?

Tänud
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

kas sul auto alla loik tekib? kui auto on peale sõitu seisnud mis mootor on? m50 või m20 ve? mul ajas sisse sellist tosla kõrbe lõhna siis kui tosool tilkkus väljalaske kollektori peale ja sealt auras üles.
kuna mootorit ega masina aastat ei tea siis igaks juhuks mõlemad mootorid (m20 ja m50)
siit näed kui palju variantte on kust lekkida võib
M50
Pilt
M20
Pilt
samas võibolla on hakanud lekkima ka salongi radikas. muidugi on tegemist oletustega.

võid ju masina ise ka kanali peale ajada ja tutkida alt kas kusagilt on märg/niiske jne. Leke võib olla ükskõik kus ta võib tilkkuda ükskõik kuhu soojale mootorile ja haisu salongi ajada...
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas pikk66 »

Kenasti sai vahetatud radikas välja aga kui enne kulus jahutusvedelikku nii nädalase sõidu peale pool liitrit ehk sisi nüüd 1.5km peale sama palju, ehk siis veel hullem kui enne.
Kui nad sul seal UMis ainult radika vahetasid siis vaata esmalt radika lõdvikute kinnitused järgi, äkki pingutati viletsalt kui pärast UMis käiku asi hullemaks läks. Tiivikga pihustab tosooli päris hästi yle mootori laiali.
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
Maido
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 12.02.2006 21:07 28
Peamine sõiduk: e34 m5
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Maido »

Mootor m50. Jälgisin nüüd paar päeva seda kui ma keeran sooja täitsa kinni, et kuidas ja kas see mõjutab vedeliku kadu ning hetkeseisuga enam jahtusvedelikku kadunud ei ole. Seega võiks järeldada, et probleem on kusagil salongijahutussüsteemis?
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

või sul on/oli õhku süsteemis.
samas see ei põhjenda jahutus vedeliku lõhna salongis.
samas kui sul vahetati radikas on võimalik ka selline asi et jahutus vedelikuga sai kokku osa mootorist. mis soojenedes hakkab tekitama tosooli auru ja see siis edasi salongi.
Kasutaja avatar
Maido
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 12.02.2006 21:07 28
Peamine sõiduk: e34 m5
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Maido »

Martin530 kirjutas: samas kui sul vahetati radikas on võimalik ka selline asi et jahutus vedelikuga sai kokku osa mootorist. mis soojenedes hakkab tekitama tosooli auru ja see siis edasi salongi.
Siin on see konks, et kärsat tuleb alles pööret andes, nii 3-5k kusagil, rahulikult sõites on kõik normis ehk siis kui rõhk tõuseb (?) hakkab nagu lekkima...
amino
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 03.11.2006 20:15 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas amino »

No jah, mul küll on TDS mootor aga ma ei ta. Minule üteldi ka et radikas on viga. Et osta uus radiaator. Alguses küll juba mõtlesin aga siis lasin muijal ka veel üle vaadata ja minu õnneks oli ainult sirkulatsioonipump läbi omadega. Vahetasin selle ära ja asi korras. Muidu jahutus vedelik kadus ka nii et kui auto seisis pold midagi või kui kohapeal vaikselt töristas siis ka hulu polnud aga kui sõitsid siis kadus julmalt, lõpuks oli asi nii hull et kui Tallinna linna yhest otsast teise sõitsid siis oli juba jahutusvedeliku paak peaaegu tyhi. &nneks yhtegi korda mootor ülekuumeneda ei jõudnud sain ennem jaole kuna kontrollisin tuhedalt jahutusvedeliku seisu. Yhesõnaga see sirkulatsiooni pump asub juhipool kaitsmekarbi kõrval all pool vägaebamugava kohapeal. Kui sinu mootoril on see siis kontrollida saad nii et kruvid selle maha , paned kõikidele lõdvikuaukudele näpud ette ja puhud otsapeal olevasse auku kui läbi laseb 6hku siis osta uus pump. :P Ja asi lahendatud. Kui sul aga jahutusvedelik määrdub häguseks (õliseks) siis otsi viga juba klapikambrikaanest. Ja samas kui auto töötab võid korra näpu sumbutisse anna ja maitsta ega tosool sumparisse jookse(ehk sii mootrori kaudu välja)
Kui olen millegiga mööda pannud siis paluks mitte liigset kriitikat. Lihtsalt jagan oma kogemusi.
525tdsa touring
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

vaheta ära omale see paisupaagi kork, oli sama teema mul ainult 750il, ajas paagist välja lihtsalt ja kõik, tykkaega lammutasin ennem kui arusain,et paagist tuli, vahetasin korgi teise autoga ära ja nüüd ei leki kuskile, suht huvitav oli sõita kui foori taga seistes oli aurupilv yleval :P
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

Omal siis nüüd sama jama .Krt kaob ära kuhugi.Lekkeid pole kuskilt avastanud,salongi haisu ei tule,kui panen lisaks ja õhutan siis soojus normaalne,sellest saangi aru et hakkab lisamist tahtma kui salongisoendusega jama hakkab tekkima.Paisipaagi kork ma usun ka et peab.(peale auto seismajätmist on päris pikalt surve sees.)
Omal ei tule muud mõtet enam pähe kui kaant hakata maha võtma.Aga siit ka küsimus et kui juba kaan maas mis siis hea kohe sama jutiga ära teha ????
Bmw 520 i 110kw
rehv
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 11.07.2007 01:21 09

Postitus Postitas rehv »

Mul oli sügisel umbes säärane lugu ja seda põhjustas ühe vooliku klamber (m20, detail number 2). Aegajalt ajas ka kärsakat sisse ja tosooli koguaeg vähenes (1 nädala jooksul umbes liiter). Nimelt oli see klamber lõdvalt kinni, niiet kui sai pöördeid natuke rohkem anda, siis sealt vahelt imbitses natuke välja. Sai uus klamber osta ja ära vahetada, selle tulemusena jäi pidama.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

mul ka kadus endal varem tosool ja tosooli hais oli salongis sees( kuigi sellise pilguga ei vaadanud kas pööretega just tuleb seda haisu).
mul oli siis juhuste kokkulangevuste tõttu kaks asja korraga läbi, need eelpool mainitud tsirkulatsiooni pump ja soendusradikas.
kas aknad lähevad ilusti puhtaks muidu, uduseks ei jää kuskilt, kasvõi natukenegi?
et kui jäävad siis võib väga võimalikult olla viga kuskil seal soendusradikajuures.
peale soendusradika vahetust see probleem igatahes kadus.
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

MuiduMees kirjutas:mul ka kadus endal varem tosool ja tosooli hais oli salongis sees( kuigi sellise pilguga ei vaadanud kas pööretega just tuleb seda haisu).
mul oli siis juhuste kokkulangevuste tõttu kaks asja korraga läbi, need eelpool mainitud tsirkulatsiooni pump ja soendusradikas.
kas aknad lähevad ilusti puhtaks muidu, uduseks ei jää kuskilt, kasvõi natukenegi?
et kui jäävad siis võib väga võimalikult olla viga kuskil seal soendusradikajuures.
peale soendusradika vahetust see probleem igatahes kadus.
Uduseks ei jää midagi,haisu ei ole,leket ei leia.Samas olen tähele pannud et õlitase on ka kuidagi viimasel ajal kuidagi ebanormaalselt langenud.On küll eest ühe kaane vahelt natuke õline aga seda oli enne ka ja õlitase püsis.Samas mahlad segi pole.Varras puhas,paisupaagis vedelikuvärvuses pole ka mingit anomaaliat täheldada.Samas kui kaanetihend,siis kui suur on võimalus et mõlemad jooksevad silindrisse mitte ei segune omavahel???Samas mingit erilist survet sees pole...
Ja kui see tihend on tehasest veel pandud eks siis oleks aeg juba tal ammu olnud ära väsima hakata!Ah jaa,tegemist siis m50b20 mootoriga.
Ja kui kaan maas siis kas on ideesid mida veel peale klappide teha oleks samaaegselt kasulik.Teaks jupid enne tegemist valmis osta!
Tänan.
Bmw 520 i 110kw
Vasta