Mootorist peksab õli välja 525 93a 141kw autom.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Mootorist peksab õli välja 525 93a 141kw autom.

Postitus Postitas kurvii »

Tere, selline jama siis. Tehti mootorile pool kappremonti,vahetati ketid klapid paar kolbi jne.Pandi kokku ja kõik alguses okei.Mingi aeg oli salnongis räige õli kärsakas,helistasin vennale see ütles et normaalne,tutikad tihendid ja muu selline jama ikka algul kärssab.Möödus terve kuu ja ikka kärsakas sees,helistan uuesti väidab siis juba et õli liiga palju-kuniks kolm nädalat tagasi viskas alarmi peale et õli rõhk puudub ja õli otsas!!! Jätsi auto seisma ja vaatasin varrast ja see jummala kuiv.Ostsin kiirelt statoilist õli ja valasin terve 4l ponsu sisse ja siis läks alles selle miinimumi peale. Suutsin sõita veel ca2nädalat ja jälle õli otsas.Siis tõstsin auto üless ja ohh imet.OO ratta pealne karp+käigukasti kaas ja plokikaas täiesti õlised ja nii kui tuure annad peaksab kuskilt õli.
Siit küsimus:kus kohast võib sealt kandist õli välja peksta,kas on võimalik et oo ratta juurest või plokikaane vahelt või kuskilt sealt kandist? Ja kas on võimalik et plokikaane tihend või muu asi pandi valesti või on see tavaline.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kas tosool puhas ?
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Simmer?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kui kärsakas siis pakuks äkki klapikambri kaant... õli tilgub väljalaske kolle peale... või siis tõesti vända simmerid... ükskõiksiis kumb

ise sain esimest korda mootorit vahetades nii palju targemaks, et kui mootor on maas, siis vaheta simmerid ära... läheb kogu töö maksma ainult simmeri hinna... pärast uuesti asi lahti kiskuda on kõvasti kallim
velts1
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 17.04.2006 22:19 47

õli

Postitus Postitas velts1 »

kontrolli plokikaane taga asuvat õlikanali lõppu mis on suletud poldi ja tihendusseibiga.
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas kurvii »

Tosool on puhas-Või ma ei tea ka,igatahes suits mis tuleb on ilus ja valge.Aga kus kohas need simmerid on?ja kas neid saab siis vigastada/kahjustada?
Ja kus kohas see õlikanali lõpp on?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kui saküsid selliseid küsimusi, siis vii parem auto asjatundja juurde ja las tema vaatab üle
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas kurvii »

Point selles et tahaks enamvähem täpselt teada siis saaks sellest rem summast maha arvutada mis ma sellele sellile maksin paranduse eest.Muidu viin kohale ja to hakkab mingid jura jälle ajama.Ja autot endal koguaeg tarvis ka et pole nagu aega terveks kuuks sisse jätta.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Nii on raske üleda kus ja mis viga, lihtsam on ikka asi kellelegi ette näidata, kuna seal on neid võimalike lekke kohti päris palju.
Mercedes EQS 450+ 2022
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas kurvii »

aga kus kohas need simmerid asuvad ja see õlilõpu kanal?
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

kurvii kirjutas:Point selles et tahaks enamvähem täpselt teada siis saaks sellest rem summast maha arvutada mis ma sellele sellile maksin paranduse eest.Muidu viin kohale ja to hakkab mingid jura jälle ajama.Ja autot endal koguaeg tarvis ka et pole nagu aega terveks kuuks sisse jätta.
Aga vii siis auto kellegi teise juurde, kes ütleb sulle kus ja milles viga.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

kurvii kirjutas:aga kus kohas need simmerid asuvad ja see õlilõpu kanal?
Üleval pool sellel mootoril ei olegi simmerit, tegemist ju kettiga mootoriga.
Mul garaazis praegu kaks sellise tüübi mootorit lahti, ma lähen vaatan kust kandist ta siis sedasi lekkida võiks.
Mercedes EQS 450+ 2022
kurvii
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.09.2005 15:09 02
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas kurvii »

To Viljar. Kas sa vaatasid neid mootoreid?
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas pikk66 »

Jutu järgi tundub väntvõlli tagumine otsatihend e. siis hooratta poolne. Konkreetselt bemmil mul seda häda pole olnud aga yhel kunagisel masinal oli sama jama ja siis oli küll see simmerling. Uurida võid :)
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
Tarmo_H
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 03.03.2006 11:28 51
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas Tarmo_H »

kas sa peale plokikaane vahetust polte oled käinud pingutamas, mul eelmiselt autol vahetati ka polkikaane tihend, siis remondimees ütles, et peab mingi kahe kolme nädala pärast poldid üle pingutama ja sellel pidi veel ka olema mingi teatud järjekord, aga see oli ka vanema tüübi mootor. pont selles et võibolla poldid lahti ja peksab sealt vahelt välja
E34 525i 141 kW
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

plokikaane poldid pingutatakse peale kokku panemist ja 30minutit töötamist üle... mitte mitme nädalapärast
xTc-b
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 15.08.2006 08:39 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas xTc-b »

Mul on põhimõtteliselt sama jama. mingi aeg tagasi lendas vee pump ja siis võtsin mootori laiali kuna oli vaja pea ka ära remontida. panin kõik kokku ilusti ja mootor käib nagu kell ainult etka kuskilt viskab õli kolle peale. korra sain masina tõstukile ka aga sisi oli aega nii vähe et ei saanud selgust aga paistis nagu tuleks plokikaane ja ploki vahelt :S kas see saab võimalik olla?
igatahes proovin veel ja võtan maha klapikambri kaane ja panen tagumise otsale väikse silikooni kihi alla ja vaatab mis siis teeb...
Alguses nad karjuvad, pärast ära harjuvad...
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

ma ei tea kes sealt kollektori peale võib minna kuid plokikane ja ploki vahelt võib tulla küll, mul oli ka midagi ikka väga pees kuna oli näha et nire jooksis sealt. :?
Vasta