E61 elektrilised probleemid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Kermo144
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 15.01.2013 19:23 22

E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas Kermo144 »

Tervist. Sai lähiajal üks E61 530xd facelift toodud. Kuna ma guugeldades väga lahendusi ei leidnud, siis ma mõtlesin, et uurin siit maad. Nimelt Autol esinevad mõningad elektrilised vead. Esiteks, kui autot käivitada, siis tuleb niiöelda "start" nuppu alla hoida. St kui süüde sisse panna, siis järgmisel vajutusel tuleb nuppu all hoida, muidu korra vajutades võtab korra starteri järgi (muidu peaks ennast käima ketrama). Veakoode selle põhiseid pole.. Järgmiseks on see, et kui tuled A asendis, siis võtit välja võttes jätab parktuled järgi. Ista-ga skännides annab järgmiseid veakoode: "LM: Short circuit fault (009CB8), LM: Control-unit fault (009CA8) ja LM: High beam/turn-off light, left, faulty (00A8A8). Neid koode guugeldades leidsin ma youtuubist video, et light modules tuleb tool32-ga short circuit counter ära nullida. Job statuse alt ma leidsin küll ühe väärtuse (STAT FL LINKS), millel counter oli 51, aga selle õige nimega probleemi allikat ma ei leidnud.. Kas keegi on vaevelnud selliste elektriliste probleemidega ja oskab mõningaid näpunäiteid anda? :D
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1294
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas LEDBeam »

1. kaebus tundub olema, et keegi on CAS-is kodeeringuid muutnud. Vaata, kas piduripedaali vajutamist üldse nõuab.

Muud ei oska kommenteerida, nõuab auto sissevõtmist, kuid võib olla ka äkki seotud aktiivse Bimmercode kasutamisega- välistada ei saa. Igaks juhuks kontrollida, et päevatuled oleksid CCC või CIC menüüst aktiivseks pandud.
Kasutaja avatar
Kermo144
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 15.01.2013 19:23 22

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas Kermo144 »

LEDBeam kirjutas: 25.02.2024 14:50 15 1. kaebus tundub olema, et keegi on CAS-is kodeeringuid muutnud. Vaata, kas piduripedaali vajutamist üldse nõuab.

Muud ei oska kommenteerida, nõuab auto sissevõtmist, kuid võib olla ka äkki seotud aktiivse Bimmercode kasutamisega- välistada ei saa. Igaks juhuks kontrollida, et päevatuled oleksid CCC või CIC menüüst aktiivseks pandud.
Kahtlustasin ka sama, et keegi CAS-is ilmselt midagi ümber "timminud". Ilma pidurita ei tee midagi. Samas mõne Bimmercode/Carly diagnostikaga vms on ka spidkokale digitaalselt kiirus pandud. Eelmise omaniku sõnul pidi see ise käima ketramine muidugi "lisa" olema. :lol: Päevatuled on CCC moodulist järgi küll pandud. Samas keegi on varasemalt vist ka seda CCC moodulit vahetanud, kuna annab vahest "CCC-A: Coding data (00A6F3) errorit.
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1294
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas LEDBeam »

Terve auto, kui on tehase konditsioonis, üle kodeerida, siis edasi vaadata. Enne seda peab veenduma, et FA oleks õige. Muud ei oska distantsilt tulistada.
Kasutaja avatar
tymm
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 31.05.2012 20:03 53

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas tymm »

mis see 2x 'muidu' osa peaks tähendama? aju ja cas-i üle suksutamist saaks ka proovida, aga kuna pedaali peab enne klikkimist veidi aega peal ka hoidma, siis saaks proovida veel 2-5 sekki hoida(pedaali) + 30g relee ka üle tsekkida
Kasutaja avatar
Kermo144
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 15.01.2013 19:23 22

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas Kermo144 »

LEDBeam kirjutas: 25.02.2024 17:37 33 Terve auto, kui on tehase konditsioonis, üle kodeerida, siis edasi vaadata. Enne seda peab veenduma, et FA oleks õige. Muud ei oska distantsilt tulistada.
Eks peab oma kaabliga üle tšekkama jah. Koodile: "LM: High beam/turn-off light, left, faulty (00A8A8)" sain ka vist lahenduse. Nimelt võtsin tule eest ja vaatasin mis karul kõhus on. Tuli välja, et mingitel juhtmetel olid juhtmerüüd ilmselt kuumaga maha koorunud ja hõõrdusid omavahel kokku. Lahendasin selle soliidsel teel ja tol hetkel olid Istaga veakoodid lännu. Hetkel ongi :?: all käivituse teema ja tulede automaatne lülitus. Samas jäi ka silma see, et kojamehed ei taha vihmasensoriga õigel ajal pühkida. Lähemalt uurides selgus, et keegi pole sensorit õigesti tagasi asetanud (mullid vahel). Jäin ka seda mõtlema, et niiöelda tulede valguseandur peaks ju seal sama sensori sees olema? Kas mullide pärast see mäkra ei või panna? Eks peab edasi süvenema ja mõtisklema. Tänan ka hetkel olevaid kaasamõtlejaid. :)
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1294
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas LEDBeam »

Pildid mullidest?
Kasutaja avatar
tymm
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 31.05.2012 20:03 53

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas tymm »

kui mulle veel ära ei ajanud, siis saaks enne anduri resetti ka proovida
Kasutaja avatar
Kermo144
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 15.01.2013 19:23 22

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas Kermo144 »

LEDBeam kirjutas: 02.03.2024 12:51 34 Pildid mullidest?
Siin on pilt: https://www.upload.ee/image/16347067/IMG_4297.JPG
Tõenäoliselt siin resettimine ei aita. Tellisin uue "silikoni" laadse toote ära, mis on selleks mõeldud.
Kasutaja avatar
tymm
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 31.05.2012 20:03 53

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas tymm »

see rohkem nagu laik juba, aga mis tolle ringi diameeter on?
Kasutaja avatar
Kermo144
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 15.01.2013 19:23 22

Re: E61 elektrilised probleemid

Postitus Postitas Kermo144 »

tymm kirjutas: 03.03.2024 15:41 07 see rohkem nagu laik juba, aga mis tolle ringi diameeter on?
See pigem tõesti laik jah. Diameetrit ei oska öelda, aga guugeldades selle vast leiab. Mul uus geel tellitud, saab vast selle vihmasensori jandi korda. Minu teada peaks see valguse andur seal olema see keskmine silm, tollel nagu ei tundunud midagi viga olevat. Light-module veakoodid läinud..
Vasta