F10 ventileeritud istmed teevad häält

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Martin34
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 01.03.2017 22:08 31

F10 ventileeritud istmed teevad häält

Postitus Postitas Martin34 »

F10 juhipoolne ventileeritud comfort istme ventilaator teeb häält kui istmel istuda. Kui istme pealt survet ei avalda, siis häält ei teki. Hääl on täpselt selline, et midagi käib vastu ventilaatori labasid ning ventilaator aeglustab oma pöörlemiskiirust ning teeb väga valjut müra.

Algselt arvasin, et ventikas katki, aga nüüd täiesti kindel, et mingi muu probleem ja iste on "ära väsinud" ning vajub ventilaatorile peale kui seal istuda, põhjustades seda müra. Reisija poolsel istem seda probleemi pole.

Kas keegi on kokku puutunud sellega ja oskab soovitada mida ette võtta? Ei tahaks ilma asjata tervet istet lahti võtta.



Vasakpoolne vent on see mis heli teeb, kui istme poolt vastu suruda.

Olen tänulik iga abi eest
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: F10 ventileeritud istmed teevad häält

Postitus Postitas Ma®tin »

Istmepõhja poroloon vahetusse?
Filjar
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 05.02.2008 13:00 53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: F10 ventileeritud istmed teevad häält

Postitus Postitas Filjar »

Tere. Maadlesin suhteliselt sama asjaga ja selgus, et ventika laba oli murdunud. Peale istudes viskas tasakaalust välja ja hakkas põrisema. Kui selgub, et sama mure, siis anna märku ja kingin Sulle tasuta ühe ventika. Mul on neid hea mitu tükki alles jäänud. :D
Martin34
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 01.03.2017 22:08 31

Re: F10 ventileeritud istmed teevad häält

Postitus Postitas Martin34 »

Filjar kirjutas: 28.03.2022 13:15 59 Tere. Maadlesin suhteliselt sama asjaga ja selgus, et ventika laba oli murdunud. Peale istudes viskas tasakaalust välja ja hakkas põrisema. Kui selgub, et sama mure, siis anna märku ja kingin Sulle tasuta ühe ventika. Mul on neid hea mitu tükki alles jäänud. :D
Hakkasin juba istme poroloni vaatama, mis oleks 200€ seljatugi ja 200€ alumine istme osa + shipping (Kui juba poroloni vahetamisega mässata, siis vahetaks juba mõlemad), aga nüüd ma mõtlen, et peaks võib-olla siis ikkagi istme lahti võtma ja vaatama, võib-olla tõesti on ventika laba katki. Selles mõttes, et kohe kõrvalolev ventikas seda häält ei tee. Kui asi tõesti oleks väsinud istmest, siis võiks teine teha sama häält. Kahjuks ei oska ka öelda millal see probleem üldse tekkis, sain autoga selle vea kaasa.

Hetkel tuvastanud, et häält teeb see ventikas:


Oskad sa öelda kui palju tööd hõlmaks istme lahti võtmine, et ma näeksin ka reaalselt seda ventikat? Ma eeldan, et selleks peaks nahkkatte eemaldama, aga kas seda omal jõul üldse küljest ära/tagasi panna saab? Kui nahk on vaja hiljem tagasi õmmelda vms, siis seda tööd ma ise ette ei võtaks.

Või kas ma saan istme tagant kõiki neid ventikaid kontollida? Ma ei kujuta väga ette mis mind selles osas ootab, ei ole leidnud ühtegi videot või pilti mis aitaks sellest aru saada.

Tänud hea vastuse eest!
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1276
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: F10 ventileeritud istmed teevad häält

Postitus Postitas LEDBeam »

Istme korralikuks lammutamiseks (nii, et pärast oleks ka mida kokku panna) on vältimatult vaja TIS-i. Ainuüksi tagumise seljatoe katte mahasaamine ilma täpsete töövõteteta on võimatu nii, et jupid korda jääksid. Viljaril on ka poroloonid olemas.
Martin34
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 01.03.2017 22:08 31

Re: F10 ventileeritud istmed teevad häält

Postitus Postitas Martin34 »

Tänud vastuste eest. Viljar kirjutas ka PM ja pakkus abi, aga ma olen viimasel ajal väga hõivatud olnud ja pole aega olnud tegeleda. Igatahes vahepeal võtsin istme taguse lahti ja leidsin ka kurjajuure - eelmise omaniku "parandus" traadiga. Traat käis vastu ventikat, eemaldasin selle ja olukord kõvasti parem. Häält teeb kohati ikka, aga see on köömes sellega mis ennem toimus. Ilmselt ikka poroloon väsinud ja kui 100% korda tahaks, siis tuleks see välja vahetada. Hetkel on olukord rahuldav ja jahutus kasutatav, eks vaatab kui ilmad soojaks lähevad ja jahutus rohkem kasutust saab, kas porolooni vahetus on optimaalne tegevus. Iste muidu mugav ja midagi muud ei häiri peale selle ventika. Praegu igatahes jätan selle asja selliseks.

Mõned pildid, keda huvitab:
Vasta