Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
JanisH
Huviline
Postitusi: 985
Liitunud: 20.09.2012 22:41 04
Peamine sõiduk: F11 535d
Asukoht: Tartu

Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas JanisH »

Tekkis Probleem nüüd F11 elektrilise kärukonksuga.
Ei taha enam stange taha tagasi sõita, Nupul enam roheline tuluke ka ei põle.
+ Konks pole oma õiges asendi, ( peaks hoidma rohkem vasakule)
-Kaitsmed terved
-moodulil vool olemas
-diagnostiga vigasid pole sees.
Olen lugenud ka ,et plastik hammakas läheb puru, kuid siis mootor peaks häält tegema kui nupule vajutada?!
2012a F11
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas Volum »

Konksu mehhanism väsib ära. Bemm ei oska vastupidavaid kärukonkse teha. :roll:
Olen nii teinud, et meelitada konks lõppasendisse ja kodeerida konks eemaldatavaks. Siis võtta mootorilt juhtmed küljest ja elu läheb edasi. Teine variant on uus konks osta.
Buumer Auto / 53302262
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas Jaakk »

Pole see lugu üldse nii hull nagu räägite- BMW ise ei toodagi kärukonkse vaid kasutab elektriliste (va. X-id) puhul Westfalia toodangut ja nagu ka juba öeldud, siis tõesti hammasratas läheb katki seal sees- Kui hammasratas on katki siis ei meelita seal enam midagi, aitab ainult konksu demonteerimine, tõmbad juppideks, vahetad katkise hammaka uue vastu ja sõit jätkub.
Tähtis on mitte hoida konksu väljas, kui seda ei kasuta (auto teeb self testi iga kord kui autot käivitad ja lastakse mootorile pinget peale kuniks miski peab katki minema).
Kui konks on maha võetud ja tuvastad, et hammakas on katki, siis minu käest saad metallist uue.
See mootori hääl on väga vaikne kui midagi küljes pole (reduktor ei vea mehhanismi edasi), niiet ilmselt ei kuule sa seda häält. Loomulikult on ka selliseid juhuseid, et ka mootor on läbi läinud aga neid on ikka väga vähe.
Kasutaja avatar
JanisH
Huviline
Postitusi: 985
Liitunud: 20.09.2012 22:41 04
Peamine sõiduk: F11 535d
Asukoht: Tartu

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas JanisH »

Siis tasub siiiski lahti võtta ning hammakad üle vaadata.
Konks mul jah alati sees kui ei kasuta. Viimanekord vedasin käru ära ja enam sisse ei läinud.
Aga kui hetkel ta nö. Täitsa õiges asendi pole kas käru vedamine on hea mõte?
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas Jaakk »

Võta konksust käega kinni ja loksuta, kui locked siis võib kõike vedada, kui veidigi viltu siis keerad kõik sees pahupidi.
lairer
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 26.09.2019 23:58 24
Peamine sõiduk: BMW g31, 2021

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas lairer »

Jaakk kirjutas: 12.11.2019 10:06 11 Kui konks on maha võetud ja tuvastad, et hammakas on katki, siis minu käest saad metallist uue.
See mootori hääl on väga vaikne kui midagi küljes pole (reduktor ei vea mehhanismi edasi), niiet ilmselt ei kuule sa seda häält. Loomulikult on ka selliseid juhuseid, et ka mootor on läbi läinud aga neid on ikka väga vähe.
Hea teada! Endal hakkab ka see hammasratas läbi kuluma. Vahest, kui ei lähe konks sisse, aitad käega ja läheb ilusti. Kuna käru kasutust on vähe, siis ei ole selle remondi veel mõelnud. Saada palun selle hammasratta hind, mida pakud. Võid ka mulle sõnumisse panna. Siis tean, kuhu tulla, kui vahetuseks läheb. Tänud! Igaks juhuks, et on f01 ja f10 samad konksud ikka?
Volum
Huviline
Postitusi: 3949
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas Volum »

Jaakk kirjutas: 12.11.2019 10:06 11 vahetad katkise hammaka uue vastu ja sõit jätkub.
Proovinud nii ühte kui ka teist (metall ja plastik hammakatega), viga viskab isegi siis kui kogu sisu terve aga mootor väsinud. Lihtsam on lõppasendisse panna ja el osa välja kodeerida.
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
JanisH
Huviline
Postitusi: 985
Liitunud: 20.09.2012 22:41 04
Peamine sõiduk: F11 535d
Asukoht: Tartu

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas JanisH »

Eile vaatasin korra huvipärast sinna katte taha kus konksu nupp on.
Tuli põles nupukesel, Vajutades rakendus ilusti ja konks jooksis stange taha ära.
Eitea mis jama seal nüüd oli siis..
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas kimmo »

Seisin hiljuti sama probleemi ees - konks lõppasendisse ei lukustu ning tagasi sisse ka ei lähe. Minu puhul süüdlaseks lõpusirgel olev aku - töötava mootoriga jookseb konks ilusti sisse/välja.
Lys-Marif11
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 09.05.2023 08:10 06
Peamine sõiduk: BMW F11

Re: Probleem F11 Elektrilise kärukonksuga.

Postitus Postitas Lys-Marif11 »

Mul sama mure konksuga, plastikust hammasratas kulunud. Keegi ehk oskab öelda, kes mulle uue 3D hammasratta prindiks või kellelgi üle?
Vasta