Kas on vahet ja aidake valikus 525TDS or 525TDS :D

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kas on vahet ja aidake valikus 525TDS or 525TDS :D

Postitus Postitas Eerik_K »

Nüüd siis seletan lahti.
Kõik on hoolega traktoristideks muutunud seoses küttuse kallinemise tendensiga seega ka mina plaanin endale "Traktorit" osta.

Et siis mõtted käivad kolme auto vahel erinevatest aastatest.
E34 525TDS al 93-94
E34 525TDS al 95-96
E39 525TDS al 96-97

Kas on vahet E34 vahel enne ja peale facelifti? Kõlakad käivad et peale facelifti tulid ka uued ajud millega olid eelnevalt probleemid või see on müüt? Kas oli midagi paremaks tehtud et tasub just jahtida peale facelifti aegseid Diisleid? Märkuseks ka see et tahan just AUT kastiga masinat.

Kas veab paika see väide et esimesed E39 olid täis lapsehaigusi nagu roolilatt, nõrk genekas probleemid aut. kastidega? Et tasub osta viimase aastakäigu E34 (universaali) sest ostes E39 kallimalt hakkad taguma raha ka lisaks remonti.
Üldiselt on välja köhida 60kilo auto peale. Viimased 2 nädalat autootsinguid ei kandnud vilja võta üht ja viska teist. Samas on korralik nii välimuselt kui ka sisemiselt E34 aastast 93 aga kergelt ujuvad pöörded soojastpeast panid tõsiselt mõtlema. Ehk lasta tellida nö masinat kusagilt? Oskate keegi midagi soovitada? Või kaedagi soovitada kes toob masinaid? Või hoopis kellegiga kaasa minna??? :)
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Holari »

Nu, 60 kiloga veel dislat E39 vast ei saa, aga igatahes omadest kogemustest, siis 96a E34 sõitis vägagi hästi, dünaamika ja kütusekulu olid heas vahekorras, see isend üldiselt oli väga korralik kah, siis sai see vahetatud E39 vasta, millel kah 105kw, aga see oli ikak täiesti teisest puust masin, sõita oli maanteel küll parem, aga võttis kütet ja ei läinud edasi ja kast oli kah palju uimasem ja see roolilatt oli kah läbi.
Nii, et kui tahad maksta rohkem raha ja saada paremat teelpüsivust, mida selle motoga E39 eriti vaja ei ole, siis mina soovitaks võtta korraliku vanema, st igasmõttes korraliku.
Need on aint minu kogemused ja kehtisid aint kahe auto kohta, aga äkki keegi oskab veel pajatada, ennem lõppliku otsust.
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Seda kindlasti et 60kiloga ei võta E39 hinnad algavad 90kilost ja ülesse aga just mõte oli et kas tasub masin seda lisaraha ära sest ütlen et E39 Sedaan ei meeldi eriti, istub rohkem universaal samas E34 igati meeldivad masinad minujaoks, kuigi jah võiks midagi uuemat võtta.

Niisiis üks väide veab siiski paika et E39 esimestest aastakäikudest on üsna viletsakesed. See leidis enamvähem kinnitust :)

Aga nüüd keegi pajatab E34'st enne ja peale facelifti aegseid? On siis nendes midagi mis just tasub otsimist viimaste aastakäigu E34. Et siis siis lõplikult sisemist otsust teha ja asuda autot otsima
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Holari »

Kindlasti ei tasu osta hinnakirja esimesi E39, sest need võivad olla suure tõenäosusega risud ja nende remont on KULUKAS!!!!
Võta endale korralik viimase aasta E34 ja otsi korralik, neid liigub ja tunned suurt rõõmu!
Jällegi minu arvamus ;)
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Ennem võiks endale selgeks mõelda kas sedaan või touring.

Mis puudutab e34 facelifti siis loomulikult on neid ilusam vaadata, vanemate mudelite puhul ei saa kohati aru kas vastu sõidab e30 või mis :)
Eestist mina kasutatud autot ei ostaks, väljaarvatud juhul kui tegemist oleks parima sõbra masinaga ja ka siis vaataks palju on lisasi peal jne (lisade all ei pea silmas helitehnikat ja spoilasid).

Kui on valida kas Saksas tööd teinud diisel
või Saksas ja Eestis (meie teed ja soolakeemia lõgased talved)
Siis eelistaks esimest.
Iga auto on siin täpselt niikaua ilus kuniks ta pole tõstuki peale tõstetud.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

E34 94-96
Soovitan soojalt, ise sõidan sellisega ja olen rahul. Kuigi aasta peale saksast toomist hakkas lagunema aga nüüd on täitsa hea!
Eerik_K
Huviline
Postitusi: 415
Liitunud: 22.10.2002 12:00 02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Eerik_K »

Mulle meeldib nii sedaan kui ka touring
Sedaan pisut vaiksem ei ole sellist müra võimendus effekti nagu Touringul kuid Tourind on igati kasulik ja ruumikas.
Ma ei mõtle valida autot just välimise Facelifti järgi vaid siiski tehnika järgi ja seda ma tahangi teada. Sest vaadates enne facelifti ja peale facelifti aegseta masinate kapoti alla erinevused on täitsa olemas.
Saksast tulnud masinattel on tõesti kered heas korras samas ei saa ütelda mootorite kohta seda peab hoolikalt valima, teisest küljest seal väga rangend Euro nõuded ja alates 95a või 96 (ei mäleta) autod peavad läbima Euro 2 nõuded mis on päris karmid vastasel juhul lisandub sulle paras lisamaks.
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

Mul E 34 1993 tds. TOURING. Pean masinat rohkem kui heaks. Kokkuhoidlik (pikem ots jääb alla 7), mugav (täiskliimaautomaatik, el. istmed, soojendused 2 astet, praktiline (suur salong, iseseaduvad amordid mis on ääretult vahvad eelkõige täislastis sõites, 2 katuseluuki jne) Pole ma nõus, et Eestist autot ei leia. Iseasi kui ei viitsi vaeva näha otsimisega. Ükskord müün ka oma masina maha ja ostja saab kindlasti hea eksemplari. Lihtsalt omades tööautot jääb isiklikuga läbisõit suht kesiseks. Korralik hooldus ja sellised masinad ei kaota oma sõiduväärtust nagu KIA. Käisin Leedus sealsel turul ja ei näinud küll midagi ihaldusväärset hinna ja kvaliteedi suhtes. Saksast ostes (eeldades küsimuse esitamist siin foorumis) on risk veelgi suurem kui seal kontakte pole. tegelikkuses paneb piirangu eelkõige raha suurus. Edu otsimisel!
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Eks Saksast ostes tuleb ikkagi mängu see, et üldjuhul sakslane head autot müüma ei hakka, usun, et paljud vahetavad autot just siis, kui asi hakkab juppe nõudma. Usun, et Eestisse hea omaniku kätte sattununa on autod siin paremas korras kui Saksast tulnuna, olgugi Eestis- oleku aja võrra vanemad. Kui just ei ole tegemist tüübiga, kes iga kuu aja tagant autot vahetab, kuid seda ei saa ka vast selles mõttes heaks omanikuks pidada- sellistele on oluline vaid vaheltkasu. Kui ikka auto on siin näiteks aasta või kaks ühe omaniku käes olnud, siis selge on see, et ilma hoolduseta auto nii kaua ei kestaks.
Diisli koha pealt ma küll sõna ei võta- diisliga teenin küll leiba, kudi see on tiba suurem diisel, seega vast need kriteeriumid sind, Eerik, eriti vist ei huvita :P
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Sul vanaisa on hämmastav mudel, lugesin just lugejate autode alt, kui ma K-Nõmmes sugulasel külas olen (tavaliselt juhtub see nädalavahetustesse jääma) siis astuks ka sinu juurest läbi ja uuriks kohe üksipulgi sinu touringu lisasi :)
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Holari »

JAh, selle vanaisa auto lisad panid mindki silmi punnitama, aga mis puutub auto ostu eestist, siis olen eelpool kõnelenutega täiesti nõus, siit hea omaniku käest osta on ikka tunduvalt ohutum, kui kuskilt tuua, ostsin oma auto kah, eestist, mul ei tekkinud mõtetki, kuskilt saksast otsima hakata ja olen oma ostuga rahul.Nii,et ei pea ilmtingimata minema kuskile Leetu või Saksamaale.
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Vasta