e39 525tds gaasipedaal murdus-tuli küljest ära

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Suletud
bastion
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 19.12.2005 21:41 02
Asukoht: Tallinn,Estonia
Kontakt:

e39 525tds gaasipedaal murdus-tuli küljest ära

Postitus Postitas bastion »

tere,

tahaks küsida , kas see ongi normaalne et 2000 aasta autol gaasipedaal küljest ära tuleb kui autosse sisse istuda. päris huvitav kogemus jälle. tõesti "hea saksa kvaliteetauto".

ühesõnaga sõitsin oma sõite rahulikult , parkisin auto ja sisenesin poodi. peale poeskäiku istusin autosse , toetasin jala rahulikult pedaalile ja oi ennäe imet, gaasipedaal läks katki , ma ei saa isegi aru kuidas , aga igatahes liigendist oli pedaal (kas seda plastmaskäkki julgetakse üldse pedaaliks nimetada?) väljas ja lihtsalt see liigend oli ka katki?

äkilist sõitu pole harrastanud ja eelnevad kaks kuud töötas täiesti normaalselt nagu pedaal ikka. ei ujunud talla all ega mingeid anomaaliaid ei olnud.

bastion
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

No ma ei räägiks kohe saksa kvaliteedist jutumärkides. Ju siis oli praak või on sinna midagi väga valesti väga vale nurga alt vastu läinud.
bastion
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 19.12.2005 21:41 02
Asukoht: Tallinn,Estonia
Kontakt:

Postitus Postitas bastion »

tere,

no kui vaadata seda konstruktsiooni seal siis tekib tahtmine küll insenerile kuul pähe lasta. sellist idiootust on minuarust küll suht keeruline välja mõelda. võibolla teistel mudelitel on teistmoodi see süsteem seal aga see konkreetne on küll tõeline värdjakeha.

tõesti , kui jalg puudutab gaasipedaali ja see küljest ära tuleb - tekib küll mõte, et milleks üldse see pedaal sinna siis pandud on.
pigem see näitab järjekordselt, et see saab olema viimane saksa auto minu autopargis.

auto on läbinud eelneva 3a jooksul UM-i hooldusi ja kui juba hoolduses seda viga ei ole avastatud siis see näitab lihtsalt BMW kui "kvaliteetse saksa auto" koostekvaliteeti.

ei taha tuli õlle valada aga eelnevate japsidega selliseid jamasid ei olnud. lagunesid asjad mis eestis peavadki lagunema. mitte et gaasipedaal murduks või uksetihend lahti tuleks vms

bastion
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

ei taha midagi kehavsti öelda....... kuna see on esimene auto millel gaasipedaal küljest murdus ja sa seda kohe kõigi saksa autode peale välja valad siis ....... ei kommentaari
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Proovi järgmisena Malaisia autosid. Need pidid hästivastu pidama.
Kasutaja avatar
Mihkel
Huviline
Postitusi: 1383
Liitunud: 30.10.2005 05:02 12
Asukoht: Tallinn/Rapla

Postitus Postitas Mihkel »

Mõni riis äkki siis :D
Ja see pedaali lugu mullegi ootamatu, pole nagu varem kusagilt selline asi kõrvu hakanud :!:
BMW 520iA Touring 1994.a. ex, BMW 730d 1999.a. ex, BMW 330cd 2003.a. ex, BMW 730d E65 2006.a. ex, BMW 530d F10 2014.a. ex, BMW 530d G30 2018.a.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

meph sai ka jagu sellest kui mul õigesti meeles on ;)
Kasutaja avatar
Mario153
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 08.08.2005 21:31 24

Postitus Postitas Mario153 »

Võibolla said omale avariilise auto ja liimitud pedaaliga. Kui nüüd selle pärast et pedaal ära tuli hakkad kohe Saksa autosi romudeks ja ebakvaliteetseteks sõimama siis.......Mnjah :?
Ju siis miskit on keegi n.ssind kunagi midagi selle pedaaliga....pole sellist asja veel kuulnud, et kellelgi mõni pedaal ära oleks kukkund :!:
E39 525DA -01 Touring
Car is to transport your a$$...not a christmas-tree!
bastion
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 19.12.2005 21:41 02
Asukoht: Tallinn,Estonia
Kontakt:

Postitus Postitas bastion »

tere,

mul pole midagi saksa auto kui mugavuse etaloni kohta öelda , tõesti mõnus kruiser on , sisu on täiesti ok.
aga no kuulge , 5a vana auto , selle aja jooksul on UM-i hooldusarvete pakk paksem kui 1cm. täiesti no sellised asjad on katki läinud mida inimene ette ka kujutada ei oska.
kui te nüüd väidate , et saksa auto on kvaliteetne siis konkreetne eksemplar seda küll olnud pole.

eelnev auto mitsu näiteks aastast 1997 , 2a omamisperioodi jooksul sai vahetatud ainult esimesed sharniirid koos õõtsaga (kokku 4tk esisillas , kulumaterjal eesti teedel) , veel veidike mingeid puksikesi tagasillas. 90k pealt sidurikorv ja ketas , mis on ka täiesti normaalne.
müügi eelne diagnostika näitas, et üks õõts jälle koliseb ja tagasillas mingi täieti mitteolulised puksid on läbi saamas.
kuidas see auto tuld ja vilet nägi seda ma parem ei räägigi aga et midagi täiesti lambist oleks katki läinud nagu suunatulekang või pedaal, seda ei olnud.

ma olen suht tolerantne inimene ja ma ei taha bmw-d kui marki maha teha , vaid lihtsalt eelenvalt seda foorumit lugedes (tutvusin bwm e39 touring eripäradega) ja autot ostes jäi ikkagi kripeldama, kuidas saab kvaliteetautotootja endale sellist koostekvaliteeti lubada???

ps. relk sina ole palun vait , sinu mõttetud poste on veel paar foorumit täis ja ma oleks hulga õnnelikum kui sina minu teemades enam sõna ei võtaks.

teie arvamused?

bastion
bastion
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 19.12.2005 21:41 02
Asukoht: Tallinn,Estonia
Kontakt:

Postitus Postitas bastion »

tere,

no vaadake nüüd igaüks ise seda pilti korraks ja öelge mulle kas see on vastupidav lahendus või mitte :

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=35&fg=20

sellest ei saa ma üldse aru kuidas autoavarii ja gaasipedaal kokku puutuvad :):):)

bastion
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Fakt on see, et me pole keegi kunagi kuulnud, et kellelgi teisel oleks see ära murdunud. järelikult viga ikka sinu konkreetses autod. Kui sa seda uuest peast ei ostnud siis jumal teab mis eelmine omanik sellega tegi. Seda enam, et arvete pakk on 1 cm'ne.

Mul käib ka 100% UM'is ning sealjuures ainult hooluses. Polem muid jamasid olnud. ptüi-ptüi-ptüi
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

Ma ei tahaks ka teemat "kurjemaks" ajada,kuid olen eelkõnelejaga
nõus,et BMW...olles hea mainega auto...laguneb tõesti rohkem ja kiiremini, kui kõik mu eelnevad masinad :(
Aga loomulik on ka see,et kiidekakse ikka seda,mis endal parasjagu istumise all ;)
Olen isegi salamisi ki8runud ja vandunud masinat maapõhja,aga kui oled auto uuesti korda saanud ja unustanud rahakoti "mõrva",siis hea on ikka sõita küll :D
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

ütleme nii, et kõik uued autod on tehtud mõttega, et "remondis kohtume", aga seni ei ole märganud (minu vaatamine piirdub autoga kuni E34... ülejäänutesse ei suhtu hästi), et BMW-l mingeid suuremaid probleeme oleks. ostke uus mersu ja siis te näete alles kuhu raha läheb :) . ja see ei ole minu jutt ainult. uurige natuke mersuomanike kommentaare (alates 94a.).

mingeid näiteid ma tooma ei hakka. kui kedagi konkreetselt huvitab siis otsib ise
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

Olgem ausad,nii mersu kui bmw on uuena ikka väga kallid autod,mis mõeldud siis ka jõukamatele klientidele,kes ei tohiks hiljem ohkida ka remondikulude üle :?: :roll:
Kui lõpuks ostab üks eesti mees, endale vana ja väsinud selle klassi auto,mis tegelikult võiks olla juba kusagil romulas ,no siis ei jää muud arvata,et kas sajaga loll või pururikas :?
Kuna teine variant ostaks endale uue auto,kui "vanal" tuhatoos täis saab siis ei jää ju eriti vatriante üle... :lol:
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

Väike arvamus sellien et kui jõuad osta nii uue ei tohiks olla ka probleeme selle parandamisega...
See vaid arvamus.
Järelikult poel auto ostuga vedanud. Juhtuys lihtsalt natuke praak ette.
Mõni auto lihtsalt laguneb ja laguneb, pole midagi teha.
Ja mitte ainult buumer.
Mina ise isiklikult olen küll oma sakslasega suht rahul, ei saa kudagi kurta..:)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Üritaks siiski keskenduda põhiprobleemile, mitte aga erinevate automarkide headele ja halbadele omadustele.
Muidu varsti on siin läbu ja siis pole muud, kui jälle teema lukku :|
530d
Kasutaja avatar
andrusl
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 18.05.2004 22:18 03
Asukoht: tallinn-saue

Postitus Postitas andrusl »

Tegelikult on see pedaali ehitus paras jura,liigendiks on ju ainult õhuke plastik.
Ka mul murdus see ära,uue ostmist pidasin mõtetuks kulutuseks.
Võtsin väikse mööbli ukse hinge ja keerasin kruvidega pedaali külge.
Sellest nüüdsks 2 aastat ja toimib tõrgeteta.
PS:mul peaks neid hingesid garaazis veel vedelema,kui soovi on. ;)
BMW 523
5022145
bastion
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 19.12.2005 21:41 02
Asukoht: Tallinn,Estonia
Kontakt:

Postitus Postitas bastion »

tere,

eile siis mõtelsin, et külastan hommikul UM-i esimest korda elus. peale selle ülevoolava ülbuse, oskavad nad ka hindadega üllatada (mitte, et bemmi juppide hinnad mulle üllatuseks oleks)
selle plastkäki eest küsiti 1400 eek. selle jutu peale lõpetasin ma nendega vestluse ja suundusin uksest välja.
autos veel uurisin natuke seda pedaali ja siis tuli idee. kuna kõrval oli kohe seal k-rautakesko vms pood , marssisin sinna sisse ja lasin ennast juhatada kinnitusvahenite osakonda.
sealt leidus täpselt vajalik hing ja vajalikud kruvid-mutrid. sõitsin kuidagi siis selle katkise pedaaliga kontorisse ja võtsin akudrelli.
3 mutri ja poldiga kinnitasin hinge pedaali külge, eelnevalt tegin vajalikud arvutused-mõõtmised, et säilitada võimalikult originaalilähende pedaaliasetus. seejärel lasin kolme kruviga hinge juba põrandal olevasse plastkonstruktsiooni. surusin selle liigendimunaka ka tagasi ja oligi kogu mure lahendatud.

töökulu umbes 10min , rahakulu 36 eek (kinnitusvahendid ja hing)

bastion
Kasutaja avatar
KristjanT
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 21.07.2005 12:36 45

Postitus Postitas KristjanT »

MANi rekkatehase töölevõtu avalduses on küsimus: "Kas Te olete türklane?". Kui sa oled türklane, siis sa teed sinna linnukese.

MAN`il on kvaliteetsed pedaalid.

K.
4.8iS
Suletud