523 jahutus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
-Sten-
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 10.04.2007 08:23 14
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Saue

523 jahutus

Postitus Postitas -Sten- »

Tere!
Siin on juba sada teemat olnud nende keemiste kohta, aga ei ole ma siiani õiget teemat leidnud:D
Probleemist siis:
Vahetatud on ventika sidur, termostaat. Õhutasin paar päeva tagasi ära, toimis kõik ilusti, puhus kuuma õhku jne. Sõitsin poolteist päeva ning jälle sama teema....läheb keema. Kohapeal seistes ei lähe, aga kui sõitma hakkan, läheb keema, puhub külma õhku ka. Proovisin nüüd uuesti õhutada, ei toimi. Keerasin õhutusniplid lahti, korgi maha ja kallasin peale vedelikku, siis kui suurema ringi avab (hakkab ülevalt paisupaagile peale jooksma vedelik) siis hakkab paisupaak üle ajama. Lõdvikute mudimisest jne mitte midagi ei aita, isegi ei hakka mulle välja kuskil ajama, pigem susiseb aint. Oskab keegi öelda milles probleem ?
Autoks siis 523i 98 aasta.
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: 523 jahutus

Postitus Postitas Vaim »

Oled sa mõeld uurida veepumba seisukorda? Kui ta on plastlabadega siis labad katki ja ei aja ringi vedeliku. Või siis on plokis surve sees.
Kasutaja avatar
-Sten-
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 10.04.2007 08:23 14
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Saue

Re: 523 jahutus

Postitus Postitas -Sten- »

pika mässamise peale puhus korra kuuma õhku...siis peaks veepump ikka ringi ajama ? ja vahepeal ju päeva kaks toimis asi. Kuidas ma kontrollida saan, kas pump töötab korralikult või ei ?
Plokis surve...ehk siis kaas kõver?
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: 523 jahutus

Postitus Postitas Vaim »

Ringi võib jahutusvett ajada ka natuke pisem eletriline pump aga egas muudmoodi saagi teada kas on pump korras või õhtal, kui, et pead käed õliseks tegema ja ära vahetama. Kui pumbal labad puruks siis ei aja seal eriti miskit ringi vedeliku. Kui see ei aita siis on võimalik, et surve sees. Kui jahutusvedeliku lõdvikud on kivikõvad siis on surve sees. Aga kindlasti oskab korralik remondikoht sind aidata paremini kui foorum. Kui elad tln ligidal siis CarMasters OÜ kindlasti oskab sind aidata. Mina sain oma murele sealt lahenduse. Soovitan soojalt.
Kasutaja avatar
Tanel444
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 19.05.2012 11:14 02
Peamine sõiduk: Bmw 530d

Re: 523 jahutus

Postitus Postitas Tanel444 »

no igaljuhul kui sul paisupaagist v2lja hakkab ajama siis kaas k6ver, v6i pragu sees, v6i tihend ? Probleem seal arvan mina. Kui veepumba labad puudu ja ei suuda mootorisse vett ajada kuidas ta siis suudab ylevalt v2lja ajada ? kuskil kuu aega tagasi tutaval sama mure paisupaagist l6i nagu sampust v2lja, kiskusime lahti lasime 2ra survestada ja tuli v2lja, et pragu sees !!!
Vasta