Aku tase

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
56393697
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 14.03.2011 00:42 27
Peamine sõiduk: BMW E34 520i
Asukoht: Tallinn / Kärdla

Aku tase

Postitus Postitas 56393697 »

Tere!

http://www.amazon.com/Battery-Indicator ... sbs_auto_2" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas selliseid asju eestis ka saada on?

Idee on panna salongi väike indikaator, mis näitab aku taset. Hea, kui kohal seistes teinekord muusikat kauem kuulata vms, siis teada, kas saab ka auto käima panna.
Oskate ehk kommenteerida :)
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7838
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Aku tase

Postitus Postitas arnis »

Olen pannud E39'le sellise tuhatoosi asemele. Aga mitte kriipsukesi vaid näitas pinget sajandiku täpsusega.
E39 puhul saab ka ilma hakkama, tal on menüüs võimalik vaadata pinget, E34'l vist ainult suure kompuga raadio juures.

Aga ma tellisin väljamaalt selle, oli kõvasti odavam kui see kriipsumasin lingil ja väga täpne ja ilus. Sobis peaaegu ideaalselt ilma üldse lõikamata.
.1 V täpsused indikaatorid on veel odavamad ja võibolla opood.ee isegi pakub midagi, kuid vaevalt magusa hinnaga.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Aku tase

Postitus Postitas MargusA »

Mul autol on nii et kui kohapeal makki kuulata siis kui aku tühjaks saab lülitab maki välja.Voolu jätkub ainult järgmiseks käivitamiseks :roll: Kas see loomulik või mingi väike lisa,seda ma ei tea :roll:
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7838
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Aku tase

Postitus Postitas arnis »

Selline "elektrit jätkub ainult käivituseks" ei saa võtta just väga tõena. Suvel kulub käivitamiseks kordades vähem elektrit kui täna, rääkimata pakasest ilmast. Pinge elektrisüsteemis ei ütle eriti midagi sellest, et mingil momendil auto enam ei käivitu. See moment, mil ei käivitu, tuleb selgeks õppida ja see muutub nii ilma kui aku korrasolekuga. Fakt on see, et kui pinge on alla 12V siis iga tund sellises olekus, aku mahtuvus ja võimsus langeb, kuid ka 11V suudab käivitada, oleneb akust.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
skorpion
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 15.03.2008 14:43 28
Asukoht: Salo

Re: Aku tase

Postitus Postitas skorpion »

Ostsin Soomest (vist Biltemast) sellise vidina mis topitakse sigaretisyytajasse. Maksis vist 5euri ainult.
Vasta