e39 525d kaitse põles läbi, nüüd ei saa võtme nupust lahti

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

e39 525d kaitse põles läbi, nüüd ei saa võtme nupust lahti

Postitus Postitas fildeo »

tere

Probleem siis järgmine. Eile suhtleliselt lambist põles mul üks kaitse läbi, oli vist nr 24. kellad olid pimedad, suunatuled ei tiksunud, raadio lakkas töötamast ja väiksemaid nipet näpet veel. Vahetasin kaitsme ära täpselt sama väärtusega kaitsme vastu, hakkas kõik tööle. Aga puldi nuppudest enam uksed lahti ei tule ja mis veel imelikum peale seda hakkas mule webasto tööle. Enne polnud seda aparaati veel häält tegemas kuulnud, nüüüd uriseb kõhu all kui täna auto tööle panin. Uurisin netist et webasto kaitse on selle 24 kaitsme kõrval vist ( ei saanudki aru täpselt kas see on eelsoojendi või siis mul peal oleva lisasoojendi kaitse, igatahes seal aint üks klemm nii et vool ei tohiks läbi käija. Väga kahtlane!
Uurisin siis netist seda värki ka et äkki auto unustas võtme ära. Tegin need vajalikud liigutused, autosse sisse, võti süüteluku esimesse asendisse ( niiet et hoian unlock nuppu alll) , ootan natuke , võtan võtme välja ja vajutan LOCK nuppu kolm korda. Ei kippu ega kõppu. Kahtlustasin ise võtme akut ka , et äkki kuidasi moodi see kaitse läbi põlemine kahjustas võtme akut, võti peaks olema ju selline et kui ta oma kohapeal sees siis laeb akut.

On kellelgi samalaadseid kogemusi eelkõige selle võtme teemaga? Kas on võimalik et võtme aku võib tuksi minna ja ei tööta enam? Ja kuidas **** moodi mõjutas selle kaitsme läbi põlemine webasto tööd ?

Edit: Lugesin netist et viga võib olla paagikatte mootoris mis lukustab seda katet. Sümptomid on, et uksi lukustades võtmeaugust , paagi kate ei lukustu. Aga mul läheb see ka ilusti lukku, nii et see probleem on välistatud.

Fildeo
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e39 525d kaitse põles läbi, nüüd ei saa võtme nupust la

Postitus Postitas arnis »

Sa tutvustasid võtit valesti.
Istu sees ,võti korraks (1sec) 1 peale võti välja, nüüd hoia ülemist ja samal ajal vajuta 3 kord ajärjest keskmist, siis lase lahti ülemine. Uksed peavad korra kinni minema.

Kui teine võti ka olemas, siis alates ülemise nupu hoidmisest samad liigutused ,kõik suht ilma pausideta.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

Re: e39 525d kaitse põles läbi, nüüd ei saa võtme nupust la

Postitus Postitas fildeo »

Proovisin niipidi ka, ei midagi. Kokku olen seda tutvustamise juba 4 erinevat moodi teinud aga ei miskit. Tundub et ise vist sellest jamast jagu ei saa :(
Vasta