e39 M52 õlirõhk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
rebz
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 27.10.2010 23:28 18
Peamine sõiduk: Bmw 330d e46
Telefon: 5540016
Asukoht: Hiiumaa

e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas rebz »

Autoks on bmw e39 528i 98/01, automaat. Probleem selles, et tühikäigul annab endast märku õli tuli, gaasi annad kustub ära, ühesõnaga õlirõhk kaob ära. See viga tekkis nüüd kui ilmad läksid soojemaks, andis sama moodi korra märku ka eelmisel suvel kuumade ilmadega aga kadus ära. Nüüd sai õlirõhk kontrollitud ja tõesti viga ei ole anduris vaid õlirõhus, tühikäigul vahepeal kõigest 0,5-0,6 bari. Mida ma peaksin edasi kontrolllima ja mis on kõige tõenäolisemad vead? Võimalikud vead minu arvates: saaled (vahetatud 2008), ülemise nukade raamid lahti (õli jookseb laiali), õli pump (oli korras 2008 aga ei vahetatud), reduksioon klapp ja siis veel see õli filtri korpusest laseb õli tagasi karterisse. On veel mingeid ideid või soovitusi kuidas seda kontrollida mis täpselt viga on ja ega nendest mõni tüüp viga pole? On kellelgi seda "Tightening torque" datat?
Tänud teile ette juba!
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas jõmmu4 »

Millal viimati õli vahetasid?Nuusuta,ega õli ei lõhna bensiini järele.Kui kõrged on tühikäigu pöörded.?
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
Kasutaja avatar
rebz
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 27.10.2010 23:28 18
Peamine sõiduk: Bmw 330d e46
Telefon: 5540016
Asukoht: Hiiumaa

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas rebz »

jõmmu4 kirjutas:Millal viimati õli vahetasid?Nuusuta,ega õli ei lõhna bensiini järele.Kui kõrged on tühikäigu pöörded.?

Õli vahetus oli umbes 4000km tagasi ja sisse läks Castrol 5w-40 täissünt. Tühikäigu pöörded on kuskil 700-800 ja ei kõigu. Ma nüüd võtsin õlikorgi maha ja nuusutasin midagi nagu oleks aga kindel pole. Õli ta muidugi sööb, nahu ikka auto mis on üle 300t maha sõitnud ja samas juurde pole õli kordagi tekkinud. Kui oleks karteris kütus, kas siis on kolvi rõngaste laks? :roll:
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas IvoMei »

Mul sama lugu e39 1998a M52B28.Korgi maha võtad siis on ikka korralik kütuse lõhn all. Aga samas kui õlivarrast nuusutad siis seal ei ole bensiini haisu.Seega karteriss pole mahlad segamini vaid mootori ülemisse otsa surunud.Sai siin konsulteeritud vähe targema inimesega ja see vaatas, et mul on karteri tuulutus klapp omadega suht kutu ning kuskilt sisselaske juurest saab auto lisaõhku.Soovitas vahetada sisselaske kollektori tihendid ja tuulutusklapi koos voooklikuga. Lähiajal teen proovi. Ma pole kindel,et sul just sama probleem aga uurida võid.Kõvasti odavam versioon kui mootori remonti kohe tegema hakata.
Kasutaja avatar
rebz
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 27.10.2010 23:28 18
Peamine sõiduk: Bmw 330d e46
Telefon: 5540016
Asukoht: Hiiumaa

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas rebz »

IvoMei kirjutas:Mul sama lugu e39 1998a M52B28.Korgi maha võtad siis on ikka korralik kütuse lõhn all. Aga samas kui õlivarrast nuusutad siis seal ei ole bensiini haisu.Seega karteriss pole mahlad segamini vaid mootori ülemisse otsa surunud.Sai siin konsulteeritud vähe targema inimesega ja see vaatas, et mul on karteri tuulutus klapp omadega suht kutu ning kuskilt sisselaske juurest saab auto lisaõhku.Soovitas vahetada sisselaske kollektori tihendid ja tuulutusklapi koos voooklikuga. Lähiajal teen proovi. Ma pole kindel,et sul just sama probleem aga uurida võid.Kõvasti odavam versioon kui mootori remonti kohe tegema hakata.
:) Jah selle remondi asjaga on natuke hilja. Auto on Valdeku juures ja alumine ots laiali, vahetusse lähevad kepsu saaled, raam saaled, kepsu poldid ja õlipump. Autol oli ennem saaled vahetatud 2008 või 2009 ja Valdek arvas et saaled polnud õieti lukku läninud ja siis pressiti need jõuga kinni. Samas pole ta kindel kas on 100protsendiliselt selle viga. Ühesõnaga kokkupannes paistab, aga eks mainin ka selle versiooni ära talle.
Kasutaja avatar
rebz
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 27.10.2010 23:28 18
Peamine sõiduk: Bmw 330d e46
Telefon: 5540016
Asukoht: Hiiumaa

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas rebz »

No nii kogu krimpel vahetatud ja tulemus on 0 :evil: Pole veel ise autot kätte saanud ja ei viitisi isegi mõelda et kogu see raha auto alla tagumine tulemust ei toonud. Alt otsast on veel jäänud ainult väntvõll :) ,sellel olid küll kahel kaelal õrnad-õrnad randid, aga ei taha uskuda et see võtab õlirõhu nii alla. Ühesõnaga mis edasi???
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas Alari. »

rebz kirjutas:
IvoMei kirjutas:Mul sama lugu e39 1998a M52B28.Korgi maha võtad siis on ikka korralik kütuse lõhn all. Aga samas kui õlivarrast nuusutad siis seal ei ole bensiini haisu.Seega karteriss pole mahlad segamini vaid mootori ülemisse otsa surunud.Sai siin konsulteeritud vähe targema inimesega ja see vaatas, et mul on karteri tuulutus klapp omadega suht kutu ning kuskilt sisselaske juurest saab auto lisaõhku.Soovitas vahetada sisselaske kollektori tihendid ja tuulutusklapi koos voooklikuga. Lähiajal teen proovi. Ma pole kindel,et sul just sama probleem aga uurida võid.Kõvasti odavam versioon kui mootori remonti kohe tegema hakata.
:) Jah selle remondi asjaga on natuke hilja. Auto on Valdeku juures ja alumine ots laiali, vahetusse lähevad kepsu saaled, raam saaled, kepsu poldid ja õlipump. Autol oli ennem saaled vahetatud 2008 või 2009 ja Valdek arvas et saaled polnud õieti lukku läninud ja siis pressiti need jõuga kinni. Samas pole ta kindel kas on 100protsendiliselt selle viga. Ühesõnaga kokkupannes paistab, aga eks mainin ka selle versiooni ära talle.
Niikobakäpp ma ka ei ole,et sellist viga teeksin. :roll: Aga oled sa iseenesest 6lir6hku m66tnud?Andur ikka täiesti töökorras ja kas oled ka teist andurit proovind?Kerge heitgaaside lohn mootoris voib tulla ka sellest,et moni kalppsurnud ja ei pea enam.Ma lihtsalt arvan,et mootori ylemine ots hakkab vaikselt remonti tahtma(st kolvirongad ja ka vb kolvid jne).Vb on ka 6li liialt vänge sellise läbisoidu juures. :roll:
Loodame,et korda saad.edu igastahes :evil:
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas Tarmo_N »

leidsid öige mehe kellele mure kurtma minna!rikastel omad seadused.kui sul alumine osa nüüd niiöelda korras siis jääb ainult ülemine ju.julgen muidugi kahelda tehtud töö kvaliteedis.
powered by bmw e39 530d touring ja e34 525tds touring.
minu bmwde ajalugu e12>e21>e28>e30>e34>e39.
Kasutaja avatar
rebz
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 27.10.2010 23:28 18
Peamine sõiduk: Bmw 330d e46
Telefon: 5540016
Asukoht: Hiiumaa

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas rebz »

Nii vahepeal suvi seljataga aga õli rõhu probleem alles. Ma uurisin natuke välismaiseid foorumeid ja seal räägitakse pidevalt selle õlikopsiku kaane ja o-tihendite vahetusest. Oskab keegi selle kohta midagi täpsemalt rääkida?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 M52 õlirõhk

Postitus Postitas Alari. »

Siis,kui masin minukäes oli siis vahetasin ka selle ära. :roll:
Sa sinna niipalju raha alla tagund, mõttekam oleks juba teist väiksemaläbisõiduga 2,8 motot otsida.
Tol hetkel mõtlesin isegi sama,aga see jäi poolikuks. :roll:
Vasta