e34 käigud

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Citadel
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21.02.2011 17:05 59

e34 käigud

Postitus Postitas Citadel »

Ehk keegi targem oskab aidata?

Selline lugu siis, parkisin auto tööjuures ära, väljas kuskil -25-30. Õhtul istusin sisse hakkasin kodupooleminema käigud lähevad imelikult sisse raskelt nõksuga. Tegemist manuaal kastiga. Viiendat käiku vabsee raske sisse panna. MIs piix on, oskab keegi aidata?
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: e34 käigud

Postitus Postitas fiziks »

õli on paks. pane atf sisse ;)

kus krdi kohas sa elad, et selline temp on? mul siin on +2 :lol:
Citadel
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21.02.2011 17:05 59

Re: e34 käigud

Postitus Postitas Citadel »

Arvad et õli paks? See oli siis kui need külmad olid siin. Ma ei usu eriti. Nüüd on ilmad soojemad jah. Mingi hoob lahti vms? Sõita saab aga jah...
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: e34 käigud

Postitus Postitas fiziks »

einoh, kui probleem ilmade soojenemisega ise ära kadus siis peab jah kindlasti asi olema hoovas :D

ma ei arva midagi, ma tean et õli on paks...siin ei ole absulootselt mitte midagi arvata, see on lihtsalt fakt! kui sul isegi peale pikemat sõitmist autoga nende külmde ilmadega ei hakanud käigud isegi mitte natuke paremini käima, vot siis võib ehk alles kahtlustada mingit muud viga.
Kasutaja avatar
Kristina5
Klubiliige EKBK
Postitusi: 482
Liitunud: 21.04.2008 23:39 41
Peamine sõiduk: BMW E34 525i 1988

Re: e34 käigud

Postitus Postitas Kristina5 »

Mul oli sama probleem. Ma ostsin Ben autokaupadest käigukasti õli, viskoossus vastas Owners Manualis antule. Mida külmemaks läks, seda raskemini käigud sisse läksid. Kui olid need kõige õudsamad külmad, siis oli auto seisnud ka veel mitmeid kuid ja tuli teha sõit. Esimene kilomeeter käiku vahetada ei saanud, sest lihtsalt mitte ükski käik ei läinud sisse või kui isegi läks, siis jamh, mitte just väga ilusti. Niiet sul ka asi raudselt õlis. :P
E34 525i '88 ja E34 540i 94 ja E36 325i cabrio 93
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: e34 käigud

Postitus Postitas fiziks »

tegelikult on päris paljudele bemmi kastidele isegi juba sildike tehasest külje peale kleebitud, et sinna tulebki toppida ATF'i! aga ilmselt osadel soojematest maadest tulnud masinatel seda sildikest ei ole ning võibolla isegi on veel senimaani miski paksem originaalõli sees :shock:

muidugi atf'ga on see jama, et suvel kui ilmad kuumad ja autoga ka veel kõvasti kuuma anda pidevalt siis ta ei kaitse ülekandeid pooltki nii hästi kui mingi paksem käigukastiõli. et eks see ole selline kompromiss...või siis vahetad 2 korda aastas käimari õli :lol:
diego sellin
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 23.12.2009 19:34 46

Re: e34 käigud

Postitus Postitas diego sellin »

tere mul sama pill ,ei olnud ka just kergelt sisse minevad käigud remondi vana soovitas automaat õli pool sünti ,käigud lähevad paremini sisse ja talvel läksid paremini sisse kui atfiga ja suvel pole ka mingei probleeme olnud ,ennem oli mul automaat kastiga ,tegin ümber ja alla panin kergema leevenduseta hoorattaga ja leevendusega siduriketta ning vana tüübi käigukasti ,kiirendus ka parem. Vaata kas sul sidur korralikult ikka lahutab alusta sellest.
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: e34 käigud

Postitus Postitas fiziks »

tule taevas appi :shock:

ATF=automatic transmission fluid, sina panid siis aga MITTE atf'i vaid "automaatõli" sisse? mis imeloom see siis on huvitav, äkki täpsustad? :D
kergem hooratas, leevendused ega sidurikettad ei mõjuta mitte kuidagi seda kui suure jõuga käikusid sisse peab tõukama.

eks käigukast ise võib ka õhtal olla, aga sellised asjad üleöö ikka päris ei juhtu!
Kasutaja avatar
tõnu666
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 08.02.2009 20:12 14
Peamine sõiduk: BMW 523 E39
Asukoht: kunda

Re: e34 käigud

Postitus Postitas tõnu666 »

mul oli sama jama süda suvel vahetasin ka õli ära ei aidanud, võtsin käigukangi ümbrise lahti käiku kangi all on munakas millel plassmassist ümbris määrisin selle munaka alt ja ülevalt ära ja toimib siia maani
diego sellin
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 23.12.2009 19:34 46

Re: e34 käigud

Postitus Postitas diego sellin »

kuule sina taevas tule appi eks tule ja vaata seda imelooma ,keegi ei kirjutanud siduriketta ega kergma hooratta vahetusest parem käiguvahetus tuleb ja kui ise pole teatuid asju proovinud ei maksa targutada ,diisel autod on mõeldud ka diisliga sõitmiseks aga sõidavad nagu näha toidu õliga,nii et sellest võid ise järeldada mis on autole parim,et ta paremini töötaks,mul on ette nähtud 95e,aga sõidan juba 5 aastat 98e ga ,taevas tule appi
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: e34 käigud

Postitus Postitas fiziks »

natuke parem väljendusoskus ei teeks paha, diego :D

mida ma seal vaatan? pika jutu kirjutasid maha, aga lihtsale küsimusele vastata ikka ei suutnud...milleks sellist jura vaja on.
saad aru, misasi on ATF või ei saa? kuidas see siin asjasse puutub, mida mina proovinud olen või ei ole? :lol:


oot ja kas ma peaks nüüd hakkama järeldama, et toiduõli on autole parem kui diisel, või mida paganat sa siin väita üritad?
diego sellin
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 23.12.2009 19:34 46

Re: e34 käigud

Postitus Postitas diego sellin »

Okey,okey väljendan end paremini siis edaspidi, ei tulnud siia foorumisse sõimlema ,vaid infot jagama mida teised vajavad,mida ise tean ning olen läbi teinud oma kogemuste.Toiduõli teema võrdluseks tõin selleleks ,et imestasid mis õli ma kasti panin. Selleks ma kirjutasin mis õli mulle soovitati, kuidas mul kast paremini toimetama hakkaks ,mitte ma ei soovitanud talle sellist õli kasutada.
Vasta