Kõlks kuskil kardaanis.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
505ain
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18.06.2011 23:30 10

Kõlks kuskil kardaanis.

Postitus Postitas 505ain »

Autoks on e39 1999a manuaal.Lugu selles,et kui võtad kohapealt kas siis edasi või tagasi kostub kuskilt kardaani juurest kõlks kõlks.Käisin UM-is sealt ei saanud mingit abi olen ka mujalt uurinud,kuskil võeti kardaan maha pandi kruustangide vahele ja väänati öeldi et rist annab järgi.On ka pakutud varianti et kõlks tuleb nuutidest.Paluks selgust ja lahendust. Tänan.
Kasutaja avatar
Alen
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 13.05.2011 18:09 46
Asukoht: Väike-Maarja

Re: Kõlks kuskil kardaanis.

Postitus Postitas Alen »

rist annab järgi ja pukk läbi, mida siin ikka pikalt mõelda.
e39 523i , BMW - Big Money Waste.
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: Kõlks kuskil kardaanis.

Postitus Postitas fiziks »

mind hoopis huvitaks see, et mismoodi sa käisid UMis ja sealt ei saanud mingi abi???

mida see täpsemalt tähendab, vaadati autole peale ja öeldi, et "me ei tea, mine ära"? natuke raske on uskuda, et margiteenindusest ei saa mingit abi...
ega seal neid asju just palju ei ole, mis saavad läbi olla, aga seda foorumi kaudu välja selgitama hakata on ikka suht pointless.
nuutidest saab mingit kõlksu tulla ainult siis kui nuudid on täitsa pekki keeratud. aga ei kujuta küll ette isegi, kuidas selline asi üldse saaks juhtuda. minumeelest see on praktiliselt võimatu!
Kasutaja avatar
Alen
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 13.05.2011 18:09 46
Asukoht: Väike-Maarja

Re: Kõlks kuskil kardaanis.

Postitus Postitas Alen »

nuutidest ei tulegi, tuleb kardaani ristist endast :).
e39 523i , BMW - Big Money Waste.
505ain
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18.06.2011 23:30 10

Re: Kõlks kuskil kardaanis.

Postitus Postitas 505ain »

[quote="fiziks"]mind hoopis huvitaks see, et mismoodi sa käisid UMis ja sealt ei saanud mingi abi???

mida see täpsemalt tähendab, vaadati autole peale ja öeldi, et "me ei tea, mine ära"? natuke raske on uskuda, et margiteenindusest ei saa mingit abi...
ega seal neid asju just palju ei ole, mis saavad läbi olla, aga seda foorumi kaudu välja selgitama hakata on ikka suht pointless.
nuutidest saab mingit kõlksu tulla ainult siis kui nuudid on täitsa pekki keeratud. aga ei kujuta küll ette isegi, kuidas selline asi üldse saaks juhtuda. minumeelest see on praktiliselt võimatu![/quote
505ain
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18.06.2011 23:30 10

Re: Kõlks kuskil kardaanis.

Postitus Postitas 505ain »

Nimelt asi selles et kui ma viin auto um-i ja kurdan oma muret siis vastus peaks olema positiivne.Ja nii minagi arvasin, aga ei,öeldi et tuleb vahetada kardaani liigend ja kardaanimuhv.Vahetati. Muutusi polnud.Järgmisel külastusel kurtsin sama ja öeldes et vahetatud detailidest polnud abi jäädi vastus võlgu ja nii siiani.Muide on vahetatud ära ka käigukasti väljundvõlli simmerling.Ma täitsa usun,et kui kuskil on midagi mis on p----s ja see annab vibrat siis see lõhub ka muid tetaile.Ma sooviks asjale konkreetset lahendust. Aitäh.
Kasutaja avatar
Alen
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 13.05.2011 18:09 46
Asukoht: Väike-Maarja

Re: Kõlks kuskil kardaanis.

Postitus Postitas Alen »

Väga imelik, ainuke asi kust üldse kõlks tulla saab ongi rist ;) kusjuures mul oli sama teema, alguses sai rist vahetatud aga keerati veits piix,kõlks muidugi kadus(tasakaalust jäi väljas, hakkas vibrama) siis ostsin kasutatud kardaani millel rist tihke, kõlksu ka pole.
e39 523i , BMW - Big Money Waste.
Vasta