E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
taxist
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26.06.2011 14:06 32

E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas taxist »

E34 518 92a. Sõites u 90 km/h lasin 5nda käiguga hoo alla 50 peale ja siis juurde vajutades oli vaikus. Enam käima ei läinud. Tõmbasin kapoti alt kütusevooliku lahti ja üritasin käivitada- ei tulnud sealt tilkagi. (paak ei ole tühi :) Paar päeva tagasi hakkas ka korra puterdama madalatel pööretel, rohkem pole midagi imelikku teinud.
Küsimus siis, et kus on pumba relee? Ja kuidas seda kontrollida saaks? Filter ei tohiks ju nii kapitaalselt umbe minna järsku. Ehk on kellelgi selles osas kogemusi ja oskab nõu anda
Tean, et kõige targem oleks diagnostikasse pöörduda, aga olen hetkel kodukohast eemal ja pole võimalik teda kohe remonti lohistada.
joffe
Huviline
Postitusi: 1992
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas joffe »

Mul küll raamat ´93 >>´94 ja ´94 >>, kuid ehk on abi. Kirjutan oma auto põhjal: relee on pruuni värvi ja asub juhipoolses mootoriruumi nurgas kaitsmete/releede karbis. Võtta relee välja, keerata süüde sisse ja ühendada relee pesas kontaktid 30 ja 87. Kui pump hakkab tööle, on relee viga; kui mitte, on pump õhtal.
Kasutaja avatar
taxist
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26.06.2011 14:06 32

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas taxist »

Tänud! Proovisin järele, pump tööle ei hakanud. Järelikult pumba vahetus. Aga nüüd tekkis uus probleem, et mis moodi see pump seal paagis kinni on? Võtsin selle anduri pealt ära aga pumpa kätte ei saanud. Liiga kõvasti ei julge sikutada ka, äkki lõhun veel midagi ära.
Sceleton
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 12.03.2009 14:32 24
Peamine sõiduk: BMW E39 525dA
Asukoht: Tartu

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas Sceleton »

Ei pruugi ju olla pumba viga...väga vabalt võib olla ka vändaandur. Minu autol näiteks oli selline probleem. Andur nimelt annab ajule signaali, et mootor käib ringi, aju omakorda edasi pumbale, et on kütet vaja. Bensiinipump ei lähegi enne tööle kui pole signaali saanud.
Ma ka suure hooga arvasin, et pumba viga, juba katsetasin kõik ära ja kakkusin pumbagi välja, et lasta otse vool peale, siis toimis. Sealt saingi teada, et pump ei ole ikka õhtal. Edasi läks auto töökotta, kus vändaandur üle vaadati ja ära tehti.


Aga kui tõesti on sul pump õhtal, siis mul on pakkuda töötav pump. Vaata minu postitatud kuulutusi ;)
joffe
Huviline
Postitusi: 1992
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas joffe »

Niisama sikutades ei tulegi, on vaja kaks kõrvakest kokku suruda(nagu mõnedel pistikühendustel) ja siis tuleb. Taskulamp abiks!
joffe
Huviline
Postitusi: 1992
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas joffe »

Sceleton kirjutas:Ma ka suure hooga arvasin, et pumba viga, juba katsetasin kõik ära ja kakkusin pumbagi välja, et lasta otse vool peale, siis toimis.
Kas süüde sees ja releeklemmid otse ka ei töötanud?
Sceleton
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 12.03.2009 14:32 24
Peamine sõiduk: BMW E39 525dA
Asukoht: Tartu

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas Sceleton »

joffe kirjutas:
Sceleton kirjutas:Ma ka suure hooga arvasin, et pumba viga, juba katsetasin kõik ära ja kakkusin pumbagi välja, et lasta otse vool peale, siis toimis.
Kas süüde sees ja releeklemmid otse ka ei töötanud?

Seda ma ei proovinudki, ma läksin kohe lolli jõuga peale, st. panin otse voolu pumbale. Ei viitsind seal releede juures mässata :P

Aga jah, lõppkokkuvõttes sain ikkagi teada, et pump töötab ja sai edasi liikuda muude põhjuste juurde, järgmiseks oligi vändaandur, milles oli ka viga. Siiani on auto jälle töötanud.
Kasutaja avatar
taxist
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26.06.2011 14:06 32

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas taxist »

Proovin ka igaks juhuks pumba otse ära ühendada, aga see jääb juba nädalavahetusse.
joffe
Huviline
Postitusi: 1992
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas joffe »

taxist kirjutas:Proovin ka igaks juhuks pumba otse ära ühendada, aga see jääb juba nädalavahetusse.
Releeklemmide ühendamine ongi ju otseühendus(süüde sisse)! ;) Noh, võib ju tõesti olla viga ka juhtmetes. :|
Kasutaja avatar
taxist
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26.06.2011 14:06 32

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas taxist »

Nonii, vigane ongi pump. Ühendasin otse akuga ära, käis plõks ja mingi imevaikne heli, aga muud tulemust mitte.

Ootan veel pakkumisi, kellel on mõni töökorras pump üle. Väga hea oleks Järvamaalt või Raplamaalt.
Sceleton
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 12.03.2009 14:32 24
Peamine sõiduk: BMW E39 525dA
Asukoht: Tartu

Re: E34 Kas viga kütusepumbas või milleski muus?

Postitus Postitas Sceleton »

taxist kirjutas:Nonii, vigane ongi pump. Ühendasin otse akuga ära, käis plõks ja mingi imevaikne heli, aga muud tulemust mitte.

Ootan veel pakkumisi, kellel on mõni töökorras pump üle. Väga hea oleks Järvamaalt või Raplamaalt.

Mul on pakkuda korras pump Tartus. Saan ka saata millegagi. Hind 25€
Vasta